Kadaň

Porodní asistentka v tomto kraji, která vám poskytne péči po ambulantním porodu (a proč je pro mne výhodné ji využít?):

V srpnu 2018 zde žena porodila ve 42. tt své druhé dítě. Jednalo se o zdravé těhotenství, žena chtěla odejít dříve za starším synem a do klidu domova. O jejím záměru mohli v porodnici vědět. Žena odešla 4 hodiny po porodu po podpisu reverzu, který byl dodán za 1 hodinu. Potvrzení od PLDD nevyžadovali a předali kartičku na NLS. Komunikace v porodnici byla ucházející. Žena je ráda, že odešla dříve. Odběr na NLS rodiče nechali udělat ve své nejbližší porodnici. Stávající pediatr neměl problém přijmout dítě po AP. Na doma měla žena zajištěnou péči dětské sestry.

Leden 2018. Ve 41. tt se zde narodilo zdravé děťátko zdravé druhorodičce (v noci - 21:00, s hmotností 2,86 kg) Porod byl zcela v režii rodičky a miminka. Rodina se rozhodla pro ambulantním porod, aby byli jako rodina pohromadě a v klidu domova. Odcházeli 12 hodin po porodu na reverz. Zdravotníci nevěděli o záměru rodiny před porodem, přesto s reverzem a dokumentací byli hotovi do hodiny od požádání o odchod. Novorozenecký laboratorní screening provedlo novorozenecké oddělení v Chomutově (pozor na sestru, která ho provádí, měla neprofesionální poznámky vůči rodině). Rodina si dřívější odchod pochvalovala, stejně tak i přístup zdravotníků. Rodinný pediatr o záměru rodit ambulantně nevěděl, ale nebránilo mu to dítě registrovat a přijmout do péče. V porodnici se ptali na kontakt na pediatra, rodina ho předala. V domácím prostředí je navštívil.

Listopad 2017. Zdravá druhorodička zde přivedla na svět dítě v 39. tt. Požádala o odchod na reverz, který jí byl přinesen do 3 hodin. Opouštěli tak porodnici 10 hodin od porodu. Rodička nenachází na setrvání v porodnici pro ni ani dítě nic prospěšného. A navíc ji doma čekalo starší dítě. Kartičku na provedení novorozeneckého laboratorního screeningu dostala v porodnici a test provedl jejich rodinný pediatr, který neměl problém přijmout novorozence do své péče. Při propouštění z porodnice po ambulantním porodu stačil personálu kontakt na pediatra. Rodička byla s okolnostmi při propouštění velmi spokojená.