Ústí nad Labem

Květen 2018. Druhorodička s roztroušenou sklerózou porodila v 40. tt zdravé dítě. Po porodu cítila únavu. Chtěla být po porodu brzo s celou rodinou a tak požádala o ambulantní porod. Na reverz odcházeli spolu 19 hodin po porodu. Kartičku na NLS dostala v porodnici, odběr krve z patičky udělala komunitní porodní asistentka. Žena si průběh předčasného odchodu pochvalovala, personál by vlídný a přátelský a žena byla moc ráda, že mohli být brzo doma. Současný PLDD o ambulantním porodu nevěděl, ale čerstvoučké miminko přijal do péče bez vytáček. V porodnici potvrzení od něj nežádali. Doma je navštívila komunitní PA a dula. Porodní asistentka doma poskytl své služby matce i dítěti.

Duben 2017. Druhorodička. Ambulantní porod nabídnut už při porodu. Tři hodiny po porodu odchází rodiče a dítě domů za starším sourozencem a prarodiči.

Červen 2017. Druhorodička bez zdravotních omezení zde porodila v 41. tt zdravé dítě. Odešli 16 hodin po porodu na reverz. Motivací k předčasnému odchodu jí byla touha po rodině a předchozí dlouhý pobyt v nemocnici se jí vůbec nelíbil a chtěla to jinak. Kartičku na novorozenecký screening ji vydali v porodnici. S komunikací personálu při ambulantním odchodu byla spokojena a šlo to hladce. Rodinný pediatr přijal dítě po AP. V porodnici jim stačil kontakt na něj. Doma je všechny navštívila laktační poradkyně.