Tubakatoodete kahjulikkus

Animatsioon või interaktiivne plakat
e-sigareti "veip" või mokatubaka "tups" kahjulikkusest

Projekti eesmärk: Luua 8. klassi ainetevaheline digiloovtöö teemal:  Animatsioon või interaktiivne plakat e-sigareti "veip" või mokatubaka "tups" kahjulikkusest, mis lõimiks järgnevad ained: eesti keel, inimeseõpetus ja informaatika ning oskused: allikakriitilisus, tubakatoodete kahjulikkus tervisele ning oskus valida ja kasutada sobivaid digikeskkondasid. 

Loovtöö ülesanne

Loovtöö käigus valmib koolile interaktiivne plakat või animatsioon vähemalt ühe tubakatoote kahjulikkusest koos projekti kirjeldava dokumendiga. Valmival praktilisel loovtööl on kajastatud vähemalt ühe tubakatoote kahjulikkus. Valmiv praktiline loovtöö osa näidatakse informatiivse materjalina kooli infostendil (garderoobi TV) ja lisatakse kooli kodulehele. Digikeskkondade valik jäetakse vabaks, et valida enda grupile sobivaim, kuid kasutada võb ka näiteks tasuta tarkvara Google Web Designer. 

Teooria valiku osas on lõimitud loovtöösse inimeseõpetus, teemaga tubakatoodete kahjulikkus tervisele, allikakriitilisus ja vormistamine on lõiminguna eesti keelde, digitaalsed keskkonnad lõiminguna informaatikasse. 

Digiloovtöö sooritatakse rühmatööna. Projekti kirjeldav dokument on koostatud Taiga keskkonnas, rühmatöö projektipäevik jagatud ülesannetega sealses Kanban keskkonnas. 

Dokumenteeritud on:

Tegevused on jagatud ülesanneteks, igal ülesandel on määratud vastutaja.

Iga rühmaliige panustab digiloovtöö tegemisse võrdselt.

Luuakse informatiivne animatsioon või interaktiivne plakat tubakatoodete kahjulikkusest.

Digiloovtööst vormistatakse ka esitlus, lähtudes etteantud vormistusnõuetest.

Kaitsmisel kantakse koos tiimikaaslastega ette digiloovtöö raport koostatud esitlus, kaitse- või liftikõne. 

Digiloovtöö eesmärgid


Kaanepilt: Loodud AI abil (prompt- A picture of the harmful effects of e-cigarettes for school students)