ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ ÜNİVERSİTE KOMİSYONU ve EMKA YURTDIŞI EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ İLE AVRUPA’NIN 8 ÜLKESİ İÇİN YURDIŞI EĞİTİM HİZMETİ 

Programın Amacı

Başta Anadolu Gençlik Derneği Teşkilat mensupları olmak üzere Lise Son Sınıf, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyesinde tüm öğrencilerin Avrupa’da ücretsiz ve kaliteli eğitim konusunda doğru bilgilendirilmesi ve yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ise desteklenmesi amaçlanmaktadır. 

Yurtdışında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyesinde eğitim almak, öğrenciler tarafından oldukça karmaşık ve masraflı bir süreç olarak görülmektedir. Fakat doğru bilgilendirmeler ve yönlendirmeler yapıldığında dünya sıralamasında önemli derecelerde bulunan üniversitelerde kolay kabul, kaliteli ve ücretsiz eğitim almak mümkündür. 

Örnek olarak dünya sıralamasında 100 ile 500 sıralamasında bulunan İngiltere ve Amerika’da bulunan üniversitelere girmek için ortalama yıllık okul ücreti olarak 20.000 dolar ya da sterlin gibi bir bütçe ayırmak gerekirken dünya sıralamasında 124. sırada bulunan ve Sosyal Bilimler alanında ise dünyada ilk 40 içeresinde yer alan Avusturya’nın başkentinde bulanan Viyana Üniversitesine girmek ücretsiz ve oldukça kolaydır. Bu minvalde AGD Teşkilat mensuplarına yurtdışında üniversite kabulü, vize süreçleri, konaklama ve ülke rehberliği konusunda hizmet verilmesi amaçlanmaktadır. 

Avrupa’da Eğitim Konusunda Temel

Bilgiler ve İmkanlar 

Bilgi ve Hizmet Verilecek Ülkeler 

Yurtdışında Eğitim Sürecinde Hizmet Verilecek Alanlar 

Yurtdışındaki Devlet Üniversitelerinde Eğitim Almak İsteyen Öğrencilerin Taşıması Gereken Temel Şartlar 

Lisans Seviyesinde 

Yüksek Lisans Seviyesinde 

Doktora Seviyesinde 


Avrupa’da Eğitim Almak İsteyen Öğrenciler İçin Konaklama İmkanları 

EMKA Notion Yurtdışı Eğitim Hakkında 

Emka Notion Avrupa çapında eğitim, seyahat, vize rehberliği ve konaklama konularında faaliyet gösteren, genel merkezi İngiltere’de Oxford, şubesi ise Avusturya’da Viyana şehirlerinde bulunan tamamıyla eğitim odaklı bir yurtdışı eğitim danışmanlık şirketidir. Anadolu Gençlik Derneği ile Emka arasında imzalanan Protokol sonucunda bütün teşkilat mensuplarına yurtdışında eğitim konusunda birebir ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecektir. 


Ücretsiz danışmanlık ve bilgilendirme hizmeti sonrası Avrupa’da eğitim almak isteyen AGD teşkilat mensubu öğrencilere ise yukarıda belirtilen hizmetlerde %50 indirim uygulanacaktır.