6 КЛАС

  Вшануємо пам'ять про трагічну подію, яка сталася 26 квітня 1986 року - аварію на Чорнобильській атомній електростанції. Ця катастрофа залишила невиліковні рани в серцях багатьох людей і мала надзвичайно великий вплив на навколишнє середовище та життя мільйонів людей.

  Нехай цей день стане нагадуванням про потребу в безпекових технологіях, відповідальному використанні ресурсів та пам'яті про тих, хто став жертвою недбалості. Нехай такі трагедії ніколи не повторяться! Пам'ятаймо про Чорнобильську трагедію! 

 Ми отримали подяку від ГО "Уманський міськрайонний центр "До перемоги" за участь в акції #ворогамКришка. Дякуємо усім за роботу! Всі працюємо на Перемогу! 

 З 15.04 по19.04. 2024р. у  Старобабанівському ліцеї проходив Тиждень екології. В рамках цього тижня були проведені різноманітні заходи, акції. Мета його проведення - формування екологічної культури учнів, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає шкоди природі. 

  Формування в учнів знань, умінь і навичок щодо самозахисту, збереження свого життя і здоров’я, дотримання правил безпеки та уміння надати необхідну допомогу іншим є дуже необхідними та важливим в  умовах воєнного стану. 
        Сьогодні, 17 квітня 20024 року, в Старобабанівському ліцеї відбулось урочисте відкриття  Кабінету безпеки, який облаштовано за підтримки педагогічного колективу ліцею.

      Кабінет безпеки розділений на кілька навчальних осередків та обладнаний інвентарем. До нього входить зона правил дорожнього руху, зона пожежної, домедичної допомоги, зона мінної безпеки та безпеки життєдіяльності.

Кабінет безпеки – це новий крок уздовж шляху розвитку ліцею, який спрямований на підготовку  учнів до неочікуваних небезпечних ситуацій. 

 25 лютого - День української жінки (День українки) - на честь дня народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки Лесі Українки. Маємо своє українське свято, щоб вкотре продемонструвати світові не тільки національну колоритну красу українського жіноцтва, але й нашу велич, силу, мужність, готовність на самопожертву й героїчну боротьбу зі всяким злом, що схоче посягнути на все те, що нам найдорожче : на наших дітей, сім'ю, родину, дім, землю, країну!

    Сьогодні, у тяжкі роки війни, українки не тільки берегині сімейного вогнища, затишку й тепла, а й дбайливі матусі, які захищають від війни, навчають і виховують дітей - майбутнє української нації. Сьогодні українки - героїчні амазонки в боротьбі з російськими окупантами, підмога армії в тилу ворога, міцна опора для розвитку економіки, сільського господарства, науки, техніки, культури. 

 21 лютого відзначають Міжнародний День рідної мови. Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. Для України сьогодні цей день є надважливим та актуальним як ніколи. 

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов'їну. 

20 лютого - цього дня ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

Загиблих учасників Революції Гідності називають Небесною Сотнею. Усі вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України та з-за кордону. Серед них були і успішні підприємці, і студенти, і пенсіонери. Та вони стали уособленням людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Революція Гідності підтвердила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. 

19 лютого 1992 року Верховна Рада затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного герба України. Відтоді, національний символ українців часів визвольних змагань XX століття є невід’ємним офіційним символом української державності, а 19 лютого щорічно відзначають як День Державного Герба України.

   Тому учнівське самоврядування Старобабанівського ліцею, а саме учні Рудзєєв А. та Паламарчук Б., провели  інформаційну хвилинку про винекнення Державного Герба. Вони разом із учнями 1-го класу з конструктора лего склали Герб України. Класні керівники провели змістовні години спілкування "Наш Герб -Тризуб! Це воля, слава й сила!".

 Вітаємо українців із цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні! 


  В Старобабанівському ліцеї пройшов Тиждень профорієнтації з 11 по 15 лютого. Психологом практичним Євгенією АЛЬОШКІНОЮ та педагогм соціальним Марією КОЗИН в ліцеї  були проведені різноманітні заходи

      Учні із задоволенням взяли участь у флешмобі одягнись в професію  « всі професії важливі, всі професії потрібні» підчас якого шостий клас представляв професію тату майстер. Захід пройшов весело та пізнавально.

     Вибір професії для кожної молодої людини - це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Профорієнтаційна робота повинна здійснюватися на всіх вікових етапах, але саме період ранньої юності є найбільш сензитивним для формування готовності учня до професійного самовизначення. 

Всесвітній день снігу – третя неділя січня.  

Зима дарує нам багато свят. Залишилось всього декілька днів до того моменту, коли ми відчинено двері новому 2024 року. Діти з нетерпінням чекають на подарунки, солодощі та сподіваються на новорічні дива. Але й самі із задоволення ретельно готуються до цього свята.

Тож нехай  Різдвяні свята будуть щасливими і принесуть усім нам ще більше гарних відчуттів та радісних моментів у житті, а прийдешній Новий рік 2024 стане початком нового, мирного та щасливого дитинства. Радісних та безпечних усім канікул. 

Різдвяні свята це радість для всіх - і дорослих, і малих. Адже для кожного в ці дні, свято несе з собою радісний настрій, добрі очікування, вселяє надію і віру в краще.

Хоч повітряна тривога знову пролунала і  частину нашого дійства ми змушені були продовжити в укритті, але все ж таки цікаві конкурси, солодкі призи - цукерки потішили наших ліцеїстів. Усі отримали потужний заряд бадьорості та гарного настрою.

Наприкінці свята казкові герої привітали усіх присутніх з Різдвяними святами і вручили дітям солодкі  подарунки. 

Різдвяний адвент календар починається з першої з чотирьох неділь до Різдва і закінчується у Святвечір. Зараз календарі використовуються, аби відстежувати час, що залишився до найулюбленішого свята в році. Для когось це Новий рік, для когось - Різдво, а у нашому Старобабанівському ліцеї ще й довгоочікуванні зимові канікули. 

Учні нашого 6-го класу витягнули завдання:"Виготовлення Новорічної іграшки". Клас відповідально та завзято виконали завдання. Кожен учень виготовив свою іграшку і презентував для інших класів. Також приготовили коробку з побажаннями. Все пройшло дуже весело та цікаво. 

 Учні Старобабанівського ліцею провели новорічну благодійну акцію "Коробка добра для ЗСУ".

Для воїнів, які зустрічатимуть Різдво та Новий рік на передовій, учні підготували подарунки.

Діти із натхненням та вдячністю старалися, щоб наші воїни відчули тепло домашнього вогнища. У святкові посилки поклали вітальні листівки з теплими побажаннями, продукти харчування, засоби особистої гігієни, теплі речі, солодощі каву, чай, ліки і багато всього необхідного для наших Захисників. 

 В Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». З метою привернення уваги громадськості до потреби подолання гендерно-зумовленого насильства, зокрема домашнього, жорстокого поводження з дітьми. Дорослому інколи важко порозумітися з дітьми саме тому, що вони існують у різних системах цінностей, значень, настроїв. Дитина - це не просто інша людина, це - зовсім інший психологічний простір, якісно відмінне світосприйняття.

Отже, шановні батьки, пам’ятайте про це! І останнє, про що не слід забувати: здоров’я дітей - у наших руках. То ж частіше покладайтеся на свою любов та інтуїцію, не вирішуйте власні проблеми коштом здоров’я своїх дітей, бо сім’я є основною точкою опори дитини. 

Тому для 6-го класу було проведено годину спілкування на тему: «Сім’я - простір без насильства”. 

До дня Української хустки в ліцею провели акцію «Українська хустка – окраса, символ, оберіг» та продемонстрували усю красу та жіночність, одягнувши свою найкращу хустку. 

У нашому ліцеї проводиться Національний тиждень читання, мета якого  консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії.  Читання є важливим у час миру і добробуту, але ще важливішим – у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Літературні твори  можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями.

6 грудня - День Збройних Сил України. 

В цей день, ми всі хочемо подякувати наши військовим: за плідну працю, за відвагу, силу та терпіння, за те що ми можемо проживати на своїй рідній землі. Хоч і в цей день ворог не дав нам спокою, діткам прийшлось сидіти у підвальному приміщені із-за повітряної тривоги. Але дівчатка все одно зробили солоткий стіл для хлопчиків та роздали листівки з побажаннями. Ми віримо в  ЗСУ. Бажаємо їм сил та скорішої перемоги! Дякуємо кожному! 

Одне із зимових свят - день Святого Андрія Первозванного.

 Андріївські вечорниці – це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх. Ми завітали на вечорниці  у актову залу Старобабанівського ліцею, де старшокласники  розповіли про обряди й традиції цього дня, які сягають дохристиянських часів. Переглянули відео про Калиту – символ життєдайної енергії сонця, символ перемоги добра над злом. Також прийняли участь у конкурсах та обрядах. Було дуже цікаво та корисно.

У Всесвітній день домашніх тварин, який відзначають 30 листопада, Старобабанівські ліцеїсти  долучилися до Всеукраїнського флешмобу "Лапка підтримки". Учні намалювали на руці або щоці  "лапку підтримки" знедолених тварин і таким чином нагадали оточуючим про тих, хто потребує нашого захисту, підтримки, уваги та любові.

Національний банк України ініціював нову хвилю благодійної акції "Смілива гривня". 4 вересня розпочалася благодійна акція зі збору монет "Смілива гривня". Це благодійна ініціатива, яка має на меті об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги силам оборони України. Учні Старобабанівського ліцею взяли участь у акції, створивши конкурсну основу з трьох сформованих команд: "Джавеліни", "Байрактари" та "Дрони". Перемогла команда "Байрактари". Команда "Дрони" (5-6 класи) зібрала 416,40 грн. Загальна сума зборів становила 1286,40 грн. Кожна монетка важлива і наближає нас до перемоги.Слава ЗСУ! 

   14 листопада - відзначається Міжнародний день логопеда. Помилково вважати, що вчитель-логопед працює над виправленням тільки неправильної вимови звуків. Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвиненням мовлення, її відсутністю, порушеннями голосу, темпу і тембру мови. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнаний і недооцінює важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять. 

    Тому сьогодні вчитель-логопед Новак Вікторія Павлівна провела відкрите заняття  на тему: "Що ми знаємо, що ми уміємо" для учнів початкових та 5-6-х класів. Були задіяні логопедичні завдання та вправи на розвиток: фонематичного слуху, граматичної сторони мовлення, артикуляційного апарату, зв'язного мовлення. Виконували вправи на виявляння та визначення на слух звук з якого починається слово; поповнювали словниковий запас;  Виконували вправи на розвиток уваги, мислення, пам’яті та творчої уяви. Формували навички спільних дій. Сприяння розвитку вмінь дітей, спостерігати, аналізувати, робити висновки. 

 Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час для хороших вчинків. Тому в ліцеї організували Акцію "Зігрій серце Захисника!", метою якої було створити листівку намальовану кавою та прикріпити стікер кави для воїна ЗСУ, щоб кожен Захисник зігрівся горнятком гарячого напою та щирими дитячими малюнкоми з побажаннями. День добра у нашому ліцеї пройшов креативно, емоційно та у затишній атмосфері. Дякуємо ЗСУ! 

 Гепатит А є одним з найпоширеніших інфекційних захворювань дитячого віку. Найчастіше хворіють школярі віком від 7 до 14 років. Щоб уникнути інфікування вірусами гепатиту А для учнів 6-го класу було проведено круглий стіл на тему: "Вакцинуйся, щоб уникнути гепатиту А». 

Надзвичайно веселе та цікаве свято Всіх Святих – Хелловін 

23 – 27 жовтня в нашому ліцеї проводився Тиждень до Дня української писемності та мови. Кожного дня  з подякою ЗСУ за можливість щоденно навчатися, спілкуватися, збагачувати себе досвідом ліцеїсти ставали учасниками  цікавих   мовно-літературних заходів. Відвідали літературний пафос повісті І. Франка «Захар Буркут». Після цього Юля Бащенко розповіла вірш «Незламна Україна».

Незабутній, наповнений позитивних емоцій день – День без портфеля! Безсумнівно, він показав креативність та творчість  наших учнів. Що тільки не вигадали наші розумники! 

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. Тож учні 6-го класу з класним керівником Вікторією НОВАК, провели виховну годину для учнів 5-8 класів.

   У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Український народ завжди пам’ятатиме тих, хто гідно пройшов важкими дорогами війни, сумлінно виконав священний обов’язок — мужньо захищав від загарбників свій рідний край. Ми вдячні тим, хто у нелегкі воєнні роки відстояв свободу рідної землі, врятував її від поневолення. 

Тиждень біології. Біологія - наука про життя.

А п'ятниця в нас - день зелений. Ніжний, лісовий, приємний. 

Кольоровий тиждень. П’ятниця – День кольорів веселки – «День творчості». У цей день кожен клас створював свою веселку, як підсумок Тижня. Фінальним акордом Тижня стали загальне фото та  розбивання піньят, іграшки з пап'є-маше, наповненої солодощами, яка символізує удачу, благополуччя та прихильність вищих сил. 

Кольровий тиждень. Четвер у нас - день жовтий, теплий, сонячний, солодкий. 

Кольровий тиждень. Середа - день чорно-білий. Ми - розумні, ми - кмітливі. Ми сьогодні чорно-білі. 

Кольровий тиждень. Вівторок - день червоний. Він яскравий, кольоровий! 

Кольровий тиждень. Понеділок - день блакитний, і тому він дуже спритний! 

Осінній бал. Учасниками були уні 5, 6, 7 класів. Були проведені такі конкурси: " Щоб ти зробив ,якби....?", "Швидка реклама", " Відгадай наосліп", "Створи пейзаж", а також підготували домашні завдання, які отримали заздалегідь: представлення команди та підготувати поробку на осінню тематику. Учні з задоволенням виконали завдання та отримали нагороди. 

5 жовтня було проведено змагання на першість ліцею з легкої атлетики серед учнів 5 - 11 класів. Учні приймали участь у таких легкоатлетичних видах: біг 30 м.; 60м.; стрибки у довжину з місця та "човниковий" біг 4Х9м. Підцумки змагань, що серед учнів 5 - 8 класів І місце виборов 6 клас. 

 4 жовтня щорічно відзначають Всесвітній день захисту тварин. Цей день об’єднує людей у турботі та піклуванні про тваринний світ. 

 28 вересня виповнюється 105 років від дня народження Василя Сухомлинського – письменника, поета та українського педагога, що практично все своє життя і творчість присвятив вихованню й навчанню молоді. Відвідали бібліотеку, де було проведено цікавий захід та організована книжкова виставка про письменника  В.О.Сухомлиньського. 

30 вересня у приміщенні Старобабанівського сільського Будинку культури відбувся благодійний концерт «За честь! За славу! За народ!» та благодійний ярмарок від учнів та працівників Старобабанівського ліцею, з нагоди Дня Захисників та Захисниць України, та Дня українського козацтва.

Метою проведеного дійства був збір коштів, щоб підтримати наших воїнів, які ціною власного життя захищають нашу державу.   Загальна сума зібраних коштів становить 31 тисяча 46 гривень та 50 копійок. Ми згуртувалися і продовжуємо демонструвати нашу згуртованість та єдність. Дякуємо ЗСУ! Віримо та пам'ятаємо кожного! 

День вчителя.

Учні із  самоврядування привітали вчителів-пенціонерів зі святом. Бажаємо їм мирного неба та міцного здоров'я.

Година спілкування з 6-м класу на тему : "Безпека дорожнього руху".

 Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба.У чні 6-го класу відвідали тематичний захід в актовій залі. Також відвітали  фотозону,де було об'єднавши історії двох мирних держав які постраждали від воєнних дій, а саме Японію, згадавши Хіросіму та Україну, де активні воєнні дії точаться і донині. Навіть і цей день розпочався з тривоги.Також  було проведено в 6-му класі години спілкування  «Мир на землі – радість у родині». Де вони мали змогу виготовити голубів - в знак того, що вони бажать мир. Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення воєнних конфліктів та створення світу без війн. 


Всесвітній день шкільного молока - відзначається у всьому світі в останню середу вересня кожного року. Це день визнання користі шкільного молока. Молоко є невід’ємною частиною шкільного харчування, оскільки містить важливі поживні речовини, такі як вітамін D, кальцій та білок. Ці поживні речовини заповнюють прогалини в раціоні харчування дітей, особливо в недостатньо забезпечених громадах. Переваги для здоров’я - молоко допомагає дітям підтримувати кістки та зуби здоровими і міцними. Воно також підтримує нормальний рівень кров’яного тиску, знижує ризик серцево-судинних захворювань і містить вітаміни та мінерали, корисні для зору.

 

 З 11 по 15 вересня в нашому ліцеї  було проведено «Олімпійський тиждень». Був проведений цікавий квест «Time for sport» для учнів 5 – 8 класів, метою якого було сприяти підвищенню інтересу до занять фізичною культурою та спортом.  Серед 5 – 7 класів, ІІ місце команда учнів 6 класу «Патріоти».

                                                                        Створили " Серце класу"

   Після нашої ранкової зустрічі, перший дзвінок закликав на урок. Перший урок в 6-му класі був на тему: "З Україною в серці". Метою уроку було розширити і поглибити знання учнів про свою рідну державу, розкрити суть поняття - патріот- патріотизм, формувати і розвивати патріотичні почуття учнів, громадянські якості, розвивати пізнавальний інтерес до минулого і сьогодення рідного краю, виховувати почуття гордості за рідну землю, бажання приносити користь рідній країні, сприяти покращенню життя на цій землі. 

  Діти на уроці ознайомились з 16 цікавими фактами про Україну, де вони дізнались дуже багаьо нового про рідну землю. На кінець уроку завданням для класу було створити "Серце класу". 

  Любов до мами і тата, любов до рідних, любов до Батьківщини – це найсвітліші і найвищі почуття. Коли така любов є в серці, тоді людина добра, щира, відважна.



1 вересня - День знань. У цей день шкільне подвір'я знову наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням, посмішками юнаків та дівчат. День знань був яскравим, емоційно насиченим та дуже зворушливим звідусіль лунали теплі слова, і кожне дитяче серце, хвилюючись, відгукувалося на заклик першого дзвінка.