بررسی بازار خرید و فروش خانه در شهرک‌های اطراف تهران


مقایسه چهار شهر جدید اطراف تهران

تهران یکی از شهرهای پر تردد و البته پرجمعیت کشور ایران به شمار می آید. تهران به دلیل پایتخت بودن و البته امکانات بیش تری که نسبت به سایر شهرهای کشور دارد، این روزها به یکی از قطب های مهاجرتی کشور تبدیل شده است. بسیاری از مردم از سایر استان های کشور به شهر تهران مهاجرت می کنند تا بتوانند یک آینده مطمئنی را برای خود رقم بزنند. طبیعتا استان تهران گنجایش جمعیت بسیار زیادی را از لحاظ مسکن ندارد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از سازندگان به فکر ساخت مسکن در شهرهای اطراف تهران باشند. اگر قصد مهاجرت به استان تهران را دارید اما از امکانات و بازار مسکن سایر شهرهای تهران اطلاعاتی را ندارید، پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

تاریخچه شهرهای اطراف تهران و امکانات آن ها

در اطراف پایتخت کشور ایران شهرهای بسیار زیادی وجود دارند که مهاجران می توانند در آن ها اقدام به خرید ملک نمایند. در این میان اما برخی از شهرها امکانات بیش تری را نسبت به سایر شهرهای تهران دارند. چهار شهر پردیس تهران، فردیس کرج، پرند و شهر اندیشه از شهرهای محبوب برای خرید خانه محسوب می شوند. هر چهار شهری که در خط قبلی مقاله از آن ها یاد کردیم، از شهرهای تازه تاسیس به حساب می آیند که ساخت و ساز خانه در آن ها رونق بسیار زیادی دارد. به طور مثال شهر جدید اندیشه قدمتی در حدود 15 سال را در خوش بینانه ترین حالت ممکن دارد. شهرهای دیگر همچون پرند، فردیس کرج و پردیس تهران نیز قدمتی بسیار کم دارند.

ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که علت اصلی مهاجرت افراد زیادی که در تهران زندگی می کردند و به این شهرک ها رفته اند چیست؟ در پاسخ باید بگوییم قیمت مسکن در این شهرک ها بسیار پایین است به گونه ای که هر شخصی امکان خرید آپارتمان حتی کوچک را در این شهرک ها دارد. به دلیل نو ساز بودن خانه در این مناطق امکاناتی همچون پارکینگ، آسانسور، فضای سبز و... را دارند. از دیگر امکانات زندگی در این مناطق امنیت بالای آن ها می باشد.

وجود وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، تاکسی، اتوبوس و... رفت و آمد به شهر تهران به منظور حضور یافتن در محل کار، خرید و... را راحت تر از هر زمان دیگری کرده است. همه این مسائل دست به دست هم داده اند تا مردم برای جلوگیری از هزینه های شهرنشینی و سرمایه گذاری در شهرهای تهران این شهرک ها را برای ادامه زندگی انتخاب کنند.

بازار مسکن در شهر پردیس تهران

همان طور که گفته شد یکی از شهرهای تهران که محبوبیت بسیار زیادی را بین مردم پیدا کرده است، شهر پردیس می باشد. پردیس در 17 کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است. بر اساس سرشماری که در سال 1395 در کشور انجام شد، جمعیت این شهر در حدود 73 هزار نفر برآورد شده است.

پردیس یکی از شهرهای نو ظهور تهران به حساب می آید. اگر قصد خرید آپارتمان در پردیس را دارید حتما برایتان این سوال به وجود آمده است که بازار خرید و فروش مسکن در این منطقه به چه صورت است؟ از آن جایی که ساخت و ساز در این منطقه توقف نشدنی است، خرید و فروش آپارتمان در این منطقه رونق بسیار زیادی دارد. هر روزه در مناطق مختلفی از این شهر آپارتمان های نوساز و با امکانات فراوانی ساخته می شوند. همین موضوع به تنهایی باعث می شود تا قیمت آپارتمان در این شهر نجومی نشود. بسیاری از مردم برای سرمایه گذاری در این شهر دست به خرید آپارتمان می زنند.

به دلیل شرایط نامعلوم در کشور بازار خرید و فروش ملک در شهر پردیس در حال حاضر روندی ثابت و البته رو به جلویی دارد. از مهم ترین دلایلی که باعث شده تا خونی در رگ های اقتصاد این شهر جریان داشته باشد، امکانات بی نظیر این منطقه است. دور بودن از دغدغه های شهرنشینی، قیمت پایین ملک در این منطقه، نزدیک بودن به وسایل حمل و نقل عمومی و... را می توان از دلایل خرید ملک در این منطقه دانست.

قیمت آپارتمان در پردیس تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و نمی توان در مورد آن یک صحبتی قطعی داشت. متراژ خانه، منطقه ای که قصد خرید خانه در آن جا را دارید، امکانات خانه و... می تواند تاثیری مستقیم را بر روی قیمت ملک بگذارد.


شهر فردیس کرج، یک انتخابی درست برای دور شدن از دغدغه های زندگی

معمولا در کل ایران شهر تهران را به دود و دم و البته شلوغی اش می شناسند. بسیاری از مردم برای دور شدن از دغدغه های زندگی عاشق زندگی کردن در مکان هایی خارج از محدوده شهر تهران هستند. فردیس یکی از شهرهای استان البرز به حساب می آید. به دلیل وجود مترو در این منطقه افرادی که حتی به واسطه شغلشان مجبور به رفت و آمد به شهر تهران هستند، در این شهر دست به خرید خانه می زنند. البته ناگفته نماند ساختمان هایی که در این شهر ساخته می شوند، امکانات منحصر به فردی را دارند. سازندگان برای این که بتوانند نظر مردم را برای خرید ملک در این منطقه جلب نمایند، دست به ساخت ساختمان هایی با امکانات ویژه و مثال زدنی می زنند. کافیست به ساختمان هایی که در شهرک های جدید ساخته می شوند نگاهی بیندازید تا بتوانید با تک تک سلول های بدن خود زیبایی را حس کنید.

قیمت آپارتمان در شهر فردیس

در حال حاضر بازار خرید و فروش آپارتمان در فردیس کرج روزهای خوبی را سپری نمی کند. رکود بازار در این منطقه دو علت دارد. علت اول را می توان اوضاع نا به سامان کشور دانست. در چند ماه اخیر کشور ثبات همیشگی خود را نداشته است و همین موضوع باعث شده تا مردم کمی در خرید و فروش های خود جانب احتیاط را رعایت کنند. علت دوم را نیز می توان قیمت های نجومی و غیر واقعی ملک در این منطقه دانست. با توجه به اوضاع حاکم بر جامعه شخص فروشنده هر قیمتی که بخواهد را برای ملک خود در نظر می گیرد. این موضوع باعث می شود تا بازار خرید و فروش متشنج شود.

با تمامی این تفاسیر اما اگر می خواهید از دغدغه های زندگی شهرنشینی دور شوید شهر فردیس کرج می تواند یک انتخاب بی نقص برایتان باشد. در صورت وجود داشتن شرایط ایده آل در کشور، قیمت آپارتمان در فردیس کرج بسیار منصفانه است و شاید افراد کارمند با درآمد متوسط نیز بتوانند در این منطقه ملکی را خریداری نمایند. قیمت آپارتمان در فردیس بر اساس المان های مختلفی مشخص می شود. از اصلی ترین المان های مشخص کننده قیمت، می توان به منطقه ملک اشاره کرد. به طور طبیعی قیمت ملک در مناطق مرغوب فردیس کرج قیمت بیش تری دارد.شهر پرند، شهر ترین ها

پرند از دیگر شهرهای اطراف تهران به حساب می آید. این شهر نیز از شهرهایی به حساب می آید که قدمت زیادی را ندارد. برای توسعه این شهر، ساخت و سازهای بسیار زیادی در سال های اخیر در این شهر انجام شده است. بسیاری از مردم برای این که بتوانند سرمایه گذاری درستی داشته باشند، دست به خرید آپارتمان در پرند زده اند.

شهر جدید پرند هفت فاز دارد که دارای کاربری صنعتی و مسکونی میباشد که تمامی آن ها پرند را به یک شهر با امکانات فوق العاده تبدیل کرده. افراد زیادی به دلایل زیادی از جمله شغلی نمی توانند از تهران به دور باشند و از طرف دیگر به دلایل حساس به آلودگی مداوم از شرایط هوا گلایه می کنند به همین جهت زندگی در پرند میتوانند برای آن ها یک راه حل مناسب به شمار بیاید.

شاید در نگاه اول بسیاری از افراد خرید ملک در این منطقه را سرمایه گذاری درستی ندانند در صورتی که این طور نیست. از آن جایی که شهر پرند در چند سال اخیر به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل شده است، قیمت ملک در این شهر روندی کاملا صعودی را دارد. با این وجود اما شرایط حال حاضر کشور باعث شده تا کمی بازار خرید و فروش ملک در این منطقه داغ نباشد. برای دانستن قیمت آپارتمان در پرند کافیست با مشاوران املاکی که در این منطقه فعالیت دارند، در ارتباط باشید. البته این نکته را فراموش نکنید که قیمت های حال حاضر ملک در این منطقه اصلا واقعی نیستند.
شهر جدید اندیشه

شاید اگر در 30 سال گذشته اسمی از شهر اندیشه به میان آورده می شد، افراد با تعجب به شما نگاه می کردند. اندیشه یکی از شهرهایی محسوب می شود که تقریبا در نزدیکی شهریار قرار دارد. برای این که توجه بسیاری از افراد به سمت این شهر جلب شود، سازندگان دست به خلق ملک هایی با نمایی فوق العاده زدند. همین موضوع زیبایی کافی بود تا توجه بسیاری از افراد به سمت این شهر جدید و نو ظهور جلب شود.

قیمت آپارتمان در شهرک اندیشه نیز همچون سایر مناطق کشور ثبات نداشته و اصلا واقعی نیست. اگر قصد خرید ملک در این منطقه را دارید، بهتر است در شرایط فعلی کشور دست به اقدامی نزنید چرا که ممکن است نتوانید انتخابی درست را در این بازار داشته باشید.LinkTwitterYouTube