Annak, aki vonzódik a tengerhez és ehhez még egy kis hajómánia is társul, ideális célpont Falmouth kikötőjében a Tengerészeti Múzeum. Már a helyszín is érdekes, hiszen a kikötő a világ harmadik legnagyobb természetes mélyvizű öblét öleli körül, ideális körülményeket teremtve a legnagyobb tengerjárók horgonyzásához is. Ottjártunkkor pl. a múzeum teraszáról végignézhettünk egy őrségváltást a brit haditengerészet D35 HMS Dragon nevű légvédelmi cirkálóján, amely a királyi flotta egyik legmodernebb hajója. Falmouth egykor a brit birodalom lefontosabb tengeri csomópontjaként üzemelt.


A múzeum kiállítóterének jelentős részét kisebb hajók foglalják el, amelyek jó részét a terembe lépve haltávlatból, alulról láthatjuk, mivel azok a látogatók feje fölött lebegnek. Vannak itt mentőcsónakok, verseny–, felfedező– és katonai hajók, egészen a bőrből készült inuit kajaktól a legkorszerűbb vitorlás yachtokig. Minden egyes darabnak a történetét is megismerhetjük, így pl. a Father’s Day nevű apró kis vitorlásét, amellyel 1993-ban építője világrekordot állított fel azzal, hogy ez volt a legkisebb hajó, ami átkelt az Atlanti Óceánon. Vagy az Edna Mairét, a kis lélekvesztőjét, amelyen öt utasa 38 napig hánykódott a viharos Csendes Óceánon, miután yachtjuk léket kapott és elsüllyedt.


Bár térben a legtöbb helyet a hajók foglalják el, témában ezek mindössze egy szeletét teszik ki a múzeum kiállításának. Egy külön termet szántak a parti mentők bemutatásának. Megismerhetjük a brit strandokon különösen veszélyes tengeráramlatokat, és megtudjuk, hogy ha egy ilyen elragad bennünket akkor nem érdemes erőlködni azzal, hogy a vízárammal szemben visszaúszunk, hanem – ha a pániktól nem fulladtunk meg és esetleg még védőfelszerelésünk is van – a parttal párhuzamosan úszva kell megkeresni a nyugodt hullámokat. 


A galérián hajómakettekkel demonstrálva megismerhetjük a hajózás történetét, a legalsó szinten vastag üvegfalon keresztül bepillanthatunk a víz alá, tanulhatunk a tenger élővilágáról és az árapály jelenségéről. Az állandó mellett mindig találunk egy érdekes témát feldolgozó időszaki kiállítást is, és természetesen a gyerekek kézműves műhelyében tényleg lehet papír kalózcsákót, távcsövet, kishajót, hordót és egyebeket készíteni.