Ónt és rezet már a korai bronzkorban bányásztak Cornwall területén, akkor még patakok medrében lerakódott hordalékból kimosva. Az ókorban a kinyert érc nagy része kereskedők révén a közel-keleti rézművesek műhelyeiben landolt, majd később a római birodalom pénzérméinek lett fontos alkotóeleme. Idővel a réz és ón mellett már ezüstöt, arzént, cinket és egyéb fémeket is találtak. Az itteni bányászat jelentőségét az is mutatja, hogy a középkori angol királyok külön törvényben szabályozták a cornwalli és devoni fém kitermelését. A bányászat a 16. században, a puskapor megjelenésével különösen fellendült, amikor már nem csak külszíni fejtést alkalmaztak, és robbantással a kemény gránitból is ki tudták nyerni az ércet. Mély, föld alatti tárnák nyitásával a 19. század elejére érte el csúcspontját. Ekkorra a világ réztermelésének harmadát Cornwall adta. Ehhez hozzájárult a gőzgép megjelenése, amellyel a tárnákból vizet szivattyúztak, a termelt ércet a felszínre hozták és a bányászokat a mélybe liftezték.


Az 1820-ban megnyitott Levant Bánya is otthona egy ilyen, 1840-ben épült himbás gőzgépnek, amelyet felújítottak, és működés közben meg is tekinthető. A gőzgép teljesen eredeti, mindössze a gőz fejlesztését látja el egy korszerű, a közel 200 évvel korábbinál jóval nagyobb hatásfokkal üzemelő masina. A bánya tárnái 600 méter mélyen, 2.5 kilométerrel az óceán medre alá nyúlnak. 


Vasárnap kivételével minden nap három, nyolc órás műszakban dolgozott 50 vagy 60 bányász a tenger alatti alagutakban, miközben a gyerekek – fiúk és lányok egyaránt – a felszíni munkákban, pl. az érc kiválogatásában segédkeztek. A mélyben a férfiak alig több, mint 2 méter magas és kb. 1 méter széles tárnákban, félmeztelen végezték izzasztó munkájuk a 30 °C-nál nagyobb hőségben. A kemény gránitot a csákány mellett olykor robbanóanyaggal kellett meglazítani, ami sokszor vezetett komoly balesetekhez. A bánya történetének legnagyobb katasztrófáját 1919-ben azonban nem robbanás okozta, hanem az, hogy a gőzgép hajtotta személyzeti lift egy alktrésze eltörött, és a szerkezet összeomlott 31 embert bányasírba zárva.