3. SZCZEP KRAKOWSKI FSE

BŁOGOSŁAWIONEGO księdza Jerzego popieŁuszki

Drogi Gościu, witaj na naszej stronie internetowej!

Rozgość się i odpocznij!

Jesteśmy jednym z dwóch Szczepów Skautów Europy – katolickiego stowarzyszenia harcerskiego - działającym w Krakowie. Szczep to współpracujące ze sobą Gromada (dla chłopców od 9.-12. roku życia), Drużyna (12.-17.r.ż.) i ekipa Szefów (17+, którzy służą młodszym braciom i umożliwiają formację). Posługujemy się oryginalną pedagogiką Baden-Powella i jezuitę ojca Jakuba Sevina SJ. Należymy do wielkiej rodziny Federacji Skautingu Europejskiego, liczącej ponad 60 tys. członków oraz Środowiska Krakowskiego, w którym działa nasz 1. Hufiec Krakowski Skautów Europy.

Jednostka to nie rozkazy i sprzęt, lecz ludzie, którzy na przestrzeni tych lat formowali się, żyli razem ideałami i starali się zostawić świat wokół siebie ciut lepszym. Dzisiaj my podejmujemy to dziedzictwo i czekamy na Ciebie, bo wciąż nam Ciebie brakuje!

Jeżeli chcesz do nas dołączyć i przeżyć prawdziwą męską przygodę w braterskiej wspólnocie, to serdecznie zapraszamy!

Skauci Europy z 3. Szczepu Krakowskiego

Nie bądź jak inni - bądź wyjątkowy!

Nasz Szczep korzysta z gościnności Kustosza Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie. To własnie tutaj odbywają się większe spotkanie i ważniejsze wydarzenia w naszej drużynie.

Jeśli widziałeś nas w tym miejscu, to nic dziwnego ;)

*Zbiórki harcerzy (12.-17.r.ż.) odbywają się w miejscach określonych przez zastępowych, o których wiedzą wcześniej rodzice. Zgodnie z naszą metodyką najczęściej mają miejsce na łonie natury.

*zbiórki Gromady podano w kalendarium

W SKAUTOWEJ RODZINIE

BRAKUJE TYLKO CIEBIE!

DOŁĄCZ DO NAS!