A krokodilok hidegvérű állatok. Mivel testhőmérsékletüket a környezetük határozza meg, szervezetüknek nincs szüksége belső hőforrásra és a melegen tartáshoz energiára. Azaz jóval kevesebbet esznek, mint melegvérű társaik. Egy-egy kroki, ha tele a bendője, hónapokig, sőt extrém esetekben akár két-három évig is elvan kaja nélkül. Így élete java részét mozdulatlanul, a vízben lebegve tölti. Csak szemei, mint egy periszkóp látszanak ki a felszín alól, teste többi részét a zöldesbarna posvány takarásába rejti. Ám ha eljön a zaba ideje, a látszólag nehezen mozgó lusta hüllők a legádázabb és legügyesebb vadásszá válnak. Ilyenkor bármit megesznek, ami az orruk elé kerül, hihetetlen gyorsan rávetve magukat akár vízben, akár szárazon. Nem igazán számít, hogy mi, csak mozogjon. Az apuka krokók még a saját kölkeiket is simán befalják, bár az anyukák egy ideig, akár egy-két évig is óvják és gondozzák kicsinyeiket. Gyomortartalmuk annyira maró hatású, hogy gyakorlatilag mindent megemésztenek, akár csontokat vagy egy teknős páncélját is. 


Fogaik rágásra alkalmatlanok, viszont ha áldozatuk egyszer közéjük kerül, akkor onnan nem menekül. A hegyes fogak, mint éles kampók, átdöfik a zsákmány húsát, ami az állkapcsok rendkívül erős szorításából nem tud megmenekülni. Az állatvilágban a krokodiloknak van a legerősebb harapása. Olyan erővel képesek összeszorítani a szájukba került falatot, mintha tonnás súly nehezedne a fogaikra. Egy nagyobbacska, öt és fél méter hosszú nílusi kroko harapása még a nagy fehér cápáénál is erősebb. Hátborzongató belegondolni, hogy a fosszíliákban fennmaradt, 12 méteres őskrokodilnak, a Deinosuchusnak a T-Rexét is meghaladó, 10 tonnás harapása is lehetett.


A tojásokból kikelő kiskrokik nemét érdekes módon a környezet hőmérséklete határozza meg. 30 °C alatt nőstények, 32 °C felett pedig hímek kelnek ki a tojásokból. A kettő érték között vegyes a felhozatal, és egyes fajoknál 33 °C felett ismét nőstények születnek.


A krokófarmon 19 eltérő krokodilfajt hasonlíthatunk össze, de az állatkertben más hüllőket, teknősöket, madarakat és szurikátát is tartanak. Nem csak a krokik etetésére.