Salisburyhez hasonlóan Winchester is a katedrálisáról híres. Bár a templom tornya nem olyan magas, mint Salisburyben, az épület hosszában mégis a legek közé sorolható. A winchesteri katedrális 170 méterével a világ leghosszabb középkori temploma, és közel 5000 négyzetméterével a hatodik legnagyobb alapterületű az Egyesült Királyságban. Közel kétszáz évvel a Salisbury katedrális alapkőletétele előtt kezdték el építeni még Hódító Vilmos normann király idejében, és közel kétszáz évvel a Salisbury tempolmtorony utolsó darabjának helyére kerülése után fejezték be a tizenhatodik században.


A gótikus templomban azonban nincs kupola, így hőseinknek egy másik helyszínt kellett választaniuk, ahol a csillagok utat mutathattak nekik. Ilyet pedig a Winchester Science Centreben azaz Tudományok Központjában találtak. A Tudományok Központjában mindent ki lehet próbálni. Az alapvető fizikai jelenségek magyarázatát nemcsak színes tablókon kötevhetjük, hanem a kísérleteket a látogatók maguk végezhetik el. Porszívócsőből kifújt levegőármaba könnyű labdát tehetünk, és lám, nem esik le még akkor sem, ha ferdén tartjuk, igazolva Bernoulli egyenleteit; buborékokat fújhatunk olajba, vízbe, összehasonlítva a folyadékok sűrűségét; játszhatunk a fénnyel, felbontva azt a szivárvány színeire; agyhullám-párbajozhatunk, kis golyót Jedi lovagként gondolattal mozgatva az ellenfél irányába; áramköröket építve megzabolázhatjuk az elektromos áramot; és lehetne még sorolni.


A két szintes kiállítótér mellett egy közel 17 méter átmérőjű kupola alatt pedig még az is megfigyelheti a csillagok járását, aki éjjel lusta macskaként inkább szunyókálni szeret.