Дуже шортрід новини | 27.01.19

Економічний відділ державної «Укрзалізниці» очолить підозрюваний у хабарництві «СБУшник»

Відділ економічної та інформаційної безпеки національного перевізника «Укрзалізниця» очолить екс-співробітник СБУ Олег Назарук, який проходив по «бурштиновій справі». Його підозрювали у вимаганні та отриманні хабаря розміром 75 тисяч доларів. Назарук володіє кількома квартирами та земельними ділянками, а також Mercedes-Benz 2015 року виробництва вартістю більше 1 мільйона гривень.

Надія Савченко йде в президенти

На з’їзді політичної партії Надії Савченко, її було висунуто у в президенти на виборах 2019. Чи зможе Савченко з СІЗО подати документи до ЦВК, члени партії поки не кажуть. Але стати депутаткою минулого разу вийшло. На з’їзді зазначили, що в разі перемоги Савченко, будуть міняти політичну систему України. Пообіцяли, що виключено конституційним шляхом.

За «Путин, введи войска» дали 14 років тюрми

Заклик до військового вторгнення російських військ суд розцінив як «державну зраду». Саме за цією статтею була засуджена громадянка Австрії Моніка Унгер, яка публічно попросила Путіна ввести війська. Саме так Австрія бореться з проявами сепаратизму та тими, хто загрожує незалежності своєї держави. Починаючи з 2014 року, коли Росія ввела свої війська та окупувала частину України, український суд не засудив жодного громадянина, який закликав Путіна «ввести війська».

Російська ПВК «Вагнера» охороняє Мадуро у Венесуелі

Близько 400 російських найманців з приватної військової компанії, яка воювала на Донбасі, Сирії та ряді інших держав, прибули в Венесуелу для охорони президента Ніколаса Мадуро. Таку інформацію надають джерела, наближені до ПВК. Росія і Венесуела відмовилась коментувати цю інформацію. З 21 січня у Венесуелі тривають акції протесту та заворушення, пов’язані із недовірою громадян до політики президента Мадуро.

Держборг України виріс на 46 мільярдів гривень

На кінець минулого року державний борг України склав 2,169 трильйонів гривень, або 78,32 мільярдів доларів США. Міністерство Фінансів України планує відшкодувати на 2019 рік 417 мільйонів гривень, а це приблизно 19%. Тож, українцям потрібно готуватись до нових підвищень тарифів і цін на продукти національного виробництва.