Дуже шортрід новини | 24.01.19

Що з військовополоненими? ПАРЄ прийняла резолюцію

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію щодо загострення російської агресії в Керченській протоці. Полонені українські моряки підпадають під статус «міжнародного гуманітарного права», однак статусу «військовополонених» нашим військовим резолюцією не було надано.

Порошенко на виступі в «Давосі» назвав кандидатів в президенти України «популістами»

Чинний президент України, під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, своєю промовою вихвалявся перед міжнародною спільнотою. Серед іншого, назвав кандидатів в президентські вибори-2019 популістами. Мовляв, не буде для України фіксованої ціни на газ, як того хочуть деякі кандидати. Гарант розказав про експертів, які стверджують, що за його президенства в країні відбулось більше змін, ніж за всі попередні роки. Також Порошенко заявив, що виконання Мінських угод має виконуватись і після виборів.

Зеленський і офшори: так зробив чи не зробив?

Шоумен і кандидат в президенти Володимир Зеленський, після викриття програмою «Схеми» офшорної компанії Green Family LTD, засновником якої він є, заявив, що вийде зі складу компанії. 23 січня Зеленський виклав відео, де похизувався виконанням своєї обіцянки, на відміну від тих, хто «28 років обіцяє» та опублікував відповідний документ. В ньому Зеленський В.О. робить доручення керівництву компанії: "У Найбільш короткий термін здійснити всі необхідні дії, передбачені Чинним законодавством для мого виходу зі складу акціонерів компанії". Проте вже наступного дня відео було видалено з мережі.

13 років за державну зраду: вирок президенту-втікачу врешті оголошено

Віктора Януковича заочно засудили до 13 років ув’язнення за статтею «державна зрада». Проте голова Девятко відхилив статтю "пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону". «Янукович не був проінформований про наміри Росії анексувати Крим», - заявив суддя. Також суд не знайшов доказів, що Янукович діяв з метою зміни державних кордонів України. Відбувати свій термін ув’язнення Янукович буде лише в тому разі, якщо його зможуть затримати. Сторона захисту готує апеляцію.

Антикорупційний суд не може підібрати чесних суддів

Ще шістьох кандидатів на посаду суддів Антикорупційного суду виключили з конкурсу. Двоє відмовились самі. Загалом за час роботи конкурсної комісії вибуло 40 кандидатів. Створеному, завдяки масовим акціям в Києві минулої зими, Антикорупційному суду, дуже тяжко сформувати суддівський склад. Адже за законом про АКС, конкурс та відбір кандидатів відбувається за участі Громадської ради міжнародних експертів. Тож існують сподівання про дійсно чесний та неупереджений суд.