22.11.2017

З метою розвитку наукового потенціалу держави та сприяння активному залученню учнівської молоді до практичної наукової діяльності в різноманітних сферах 23.11.2017 відбувся семінар «Стем-освіта Маріуполя» на якому учні - переможці Всеукраїнського конкурсу «Intel-Техно Україна 2017-2018» Національного етапу Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF продемонстрували учасникам проекту свої дослідницькі роботи.

Учні Маріупольського технічного ліцею під керівництвом учителя інформатики Бикова Андрія Олександровича презентували свої власні відкриття.

Авганян Артем, учень 9 класу технічного ліцею презентував роботу «Інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі мікроконтролера NodeMCU» в якій запропонував створений пристрій з набором датчиків, що вимірюють викиди у повітря, запропоновано інструментарій для вимірів, розглянута технологічна схема керування процесом, зазначені подальші дослідницькі плани – будування інтерактивної мапи, яка дозволить слідкувати за показниками повітря системно та розширити коло користувачів. Авганян Артем запрошений на відбірковий тур для участі в Міжнародному етапі конкурсу (США).

Котляр Наталія учениця 10 класу технічного ліцею спроектувала Lilypad Smartbackpack ("розумний рюкзак") модель нового рюкзака на основі Lilypad, який дозволить дбайливо ставитися до здоров’я людини, повідомляти й допомагати розподіляти навантаження на спину людини. Низка сигнальних датчиків, що розміщені в певних місцях рюкзака будуть контролювати правильність його носіння, користування, що дає можливість коригувати тиск, діючий на спину. Звуковий сигнал буде сповіщати про перевантаження, а сигнальні вогні, що розташовані на рюкзаку будуть включатися у темний час доби. Наталя планує розширити функціональність рюкзаку, щоби він міг зчитувати RFid мітки з предметів, якими наповнений рюкзак, підключати датчики GPS для контролю розташування, виводити інформацію на OLED дисплей, контролювати температуру довкілля та підключатися до вимірювальних та передаточних пристроїв та модулів.

Сіверський Максим, учень 11 класу технічного ліцею запропонував присутнім універсальну мережеву кросплатформену операційну систему «MAX OS» на основі ядра LINUX з можливістю завантаження і роботи у мережі, використання якої дозволить заощадити на обладнанні та електроенергії. Застосування мережевих операційних систем дозволить використовувати один повноцінний комп’ютер як сервер і декілька невеликих малопотужних комп’ютерів або Android пристроїв для повноцінної роботи ресурсної клієнтської мережі в Linux дистрибутивах. Система пройшла апробацію в Маріупольському Технічному Ліцеї, що дозволило збільшити кількість комп’ютерних класів.

Безменов Денис, учень 10 класу технічного ліцею розробив пристрій для емуляції USB HID сумісних пристроїв, які мають допомогти керувати технікою за допомогою смартфонів, планшетів, ноутбуків та інших пристроїв. Створений мікроконтролер STM 32 лінійки F 103, додатка STM32CubeMX та бібліотеки Qt для розробки багатоплатформового додатка може емалювати USB HID пристрої для комп’ютеру, такі як бездротова миша, клавіатура, джойстик, що не потребує постійного підключення пристрою вводу (smart телевізор або телевізійна приставка, домашній сервер, одноплатний комп’ютер) або як апаратне рішення для введення збереженої послідовності дій («Автоклікер», парольний менеджер). У планах молодого дослідника розробити РСВ та корпус для пристрою, поліпшення інтерфейсу програми, доробка ПЗ для мікроконтролера та керуючого пристрою.

Шкаліков Олег, учень 11 – Б класу спеціалізованої школи з поглибленим вивченням окремих предметів I-III ступенів №4 (керівник: Талаєва Тетяна Андріївна, вчитель інформатики СШ № 4) у категорії «Робототехніка» дослідив «Складені штучні нейронні мережі з методом ідеального навчання».

Intel-Teхно Украина СШ 4.pptx