ВОЛЯ-2023
28.06.2023
Наші вольові і вільні читачі, підписники!
Вчора розпочався Національний EdCamp ВОЛЯ-2023 «Передпереможна сила для післяпереможних планів» від EdCamp Ukraine і партнерського кола! Активними учасниками мега потужного EdCamp ВОЛЯ-2023 є Маріупольський центр професійного розвитку та педагоги українського Маріуполя !!!
Три дні ми будемо наповнюватися думками відомих експертів і експерток України та всього світу, підвищувати навички використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі, включаючи електронне навчання, інформаційну та кібернетичну безпеку а також емоційно-етичну компетентність.
Слідкуйте за нашими новинами, ми поділимося з ВАМИ дослідженнями докорінних змін в освіті після перемоги, окреслимо майбутній рух української освіти
Друзі, тримаймо вітрила, вони приведуть нас до Перемоги Української освіти.
Кристалізуємо волю!!!
Проєктна робота з фондами та організаціями
28.02.2023
28.02.2023 відбувся перший семінар-практикум «Освіта 4.0. Основи комунікації з міжнародними фондами, робота з програмами» кластера «Освіта 4.0. "Проєктна робота з фондами та організаціями"» обласної творчої лабораторії «Сучасні тренди в освіті» під керівництвом завідувача кафедри управління та адміністрування Вадима Абизова.
У роботі лабораторії взяли участь 30 осіб із 14 територіальних громад Донецької області: Маріупольської, Бахмутської, Покровської, Сіверської, Лиманської, Дружківської, Авдіївської, Гродівської, Волноваської, Торецької, Краматорської, Костянтинівської, Нікольскої та ін.
Серед учасників – 8 директорів закладів освіти, 9 заступників директорів, директорка та консультант Маріупольського ЦПРПП, педагогічні працівники.
Упродовж роботи кластера були обговорені такі питання:
- Освіта 4.0. Ідея та зміст
- Основні ресурси для пошуку грантових програм фондів
- Як побудувати комунікацію з фондом партнером.
Матеріали для активного включення в проєктну роботу передані учасникам лабораторії. У процесі обговорення були надані цінні поради Іриною Святченко, директоркою Маріупольського ЦПРПП, яка має успішний досвід проєктної діяльності.
НУШ: мистецтво фасилітації
28.02.2023
28 лютого 2023 року згідно з планом роботи Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у межах обласної творчої лабораторії «Сучасні тренди в освіті» розпочав роботу новий кластер «НУШ: мистецтво фасилітації» під керівництвом Тетяни КОЛГАН, доцента, кандидата педагогічних наук, декана факультету підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.
Робота кластера передбачає чотири зустрічі та індивідуальну (практичну) роботу учасників лабораторії.
На першому заняття «Введення у фасилітацію» освітяни отримали відповіді на питання «Що таке фасилітація і хто такий фасилітатор», визначили основні засади фасилітації зустрічей та роль фасилітації у проведення зустрічей, практично відпрацювали один із ключових прийомів фасилітації – метод сфокусованої бесіди (розмови) ОРІП.
Теоретичний етап роботи кластера для 36 педагогів області позаду. Попереду – інструменти фасилітації та багато лайфхаків від керівника кластера!
Форсайт сесія
28.02.2023
З метою надання консалтингової допомоги з питань інституційного аудиту 28 лютого 2023 року директором Маріупольського центру професійного розвитку Святченко Іриною Костянтинівною та консультантом Антикало Світланою Михайлівною у партнерстві з тво. начальника управління Державної служби якості освіти у Донецькій області Катериною МАНІК; начальника відділу моніторингу, позапланового контролю закладів світи та взаємодії з органами місцевого самоврядування Наталії АРТАМОНОВОЇ, для директорів та заступників директорів з НВР ЗЗСО , завідувачів ЗДО в онлайн форматі пройшла друга форсайт сесія “Підготовка школи до аудиту (документація, матеріали, рекомендації тощо) в умовах війни та повоєнного відновлення”.
Особливу увагу приділено питанню «Самооцінювання освітньої діяльності за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти».
Учасники зустрічі зазначили, що інформація та допомога координаторів та консультантів є актуальною і надалі має бути реалізована.
Відкрита управлінська студія
22.02.2023
21 та 22 лютого у м. Київ під головуванням заступниці голови Донецької облдержадміністрації Юлії Костюніної прведено відкрита управлінська студія «Подолання викликів і ризиків організації освітнього процесу в умовах воєнного стану». Захід проходив за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) із метою визначення стратегічних кроків для швидкого післявоєнного відновлення, підвищення якості освіти в синхронізації з освітнім простором Європейського Союзу, а також обговорення перспектив реалізації програми великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок».
До роботи управлінської студії долучилися заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова, завідувачка відділу економіки та управління ЗСО Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, Президент Асоціації керівників шкіл України, Заслужений учитель України Олена Онаць, перший заступник директора Інституту модернізації змісту освіти, доктор педагогічних наук, професор Юрій Завалевський, провідний науковий співробітник відділу економіки та управління ЗСО Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України Борис Чижевський, директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олена Фіданян. Серед учасників – й спеціалісти департаментів освіти і науки, начальники управлінь освіти, керівники центрів професійного розвитку педагогічних працівників, спеціальних закладів загальної середньої освіти, закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти – усього близько 150 осіб.
Наш проєкт КІД
15.02.2023
"Школа КІД для педагогів" продовжує роботу. 9, 13 та 15 лютого маріупольські педагоги вдосконалювали інформаційно-комунікаційні компетентності та закріплювали навички володіння комп'ютерними технологіями. Їм на допомогу розроблено модуль “Інструментарій дистанційного навчання”. Консультант Юлія Махова та вчителі Альбіна Баранова (ЗОШ№30) і Олена Сергадєєва (ММТЛ) провели низку практичних занять за темою "Онлайн-дошка Miro для командної співпраці".
Інтерактивна дошка Miro – це віртуальний аналог звичайної дошки, яку вчитель використовує під час віддаленого уроку для пояснення нового матеріалу учням. На ній можна писати, малювати, додавати файли, ділитися коментарями.
Mariupol Reborn
14.02.2023
Консультант Маріупольського центру професійного розвитку Юлія Махова 14 лютого взяла участь у обговорені майбутньої візії рідного міста після деокупації, що відбулося у центрі Я Маріуполь міста Київ в рамках заходу "Я – Маріуполь: маю намір відродитися".
Мер Маріуполя Вадим Бойченко анонсував черговий етап розробки Плану відродження міста «Mariupol Reborn». З метою проведення масштабного соціологічного обговорення серед маріупольців розпочато серію діалогових зустрічей в 16 містах України. Перший захід пройшов у формі воркшопу. Учасники об'єднались у вісім груп, в кожній з яких за темами розглядали, яким вони бачать майбутнє нашого міста. Міське середовище, традиції, культурне та спортивне життя, муніципальні послуги та взаємодія муніципалітету з громадою, економіка, освіта, медицина, екологія та безпека – кожен напрям було опрацьовано під різними кутами зору. У результаті для кожної сфери було виділено, що треба відродити, відпустити та що створити нове. Відео
Усе про модельні навчальні програми
23.02.2022
З 2022 року п'ятикласники по всій країні розпочнуть навчатися за новим Держстандартом базової середньої освіти за реформою «Нова українська школа». Відбудеться зміна методики викладання у п’ятих класах НУШ порівняно з тим, що було раніше. Великою мірою воно буде побудоване на спілкуванні з учнями, критичному мисленні, вільному висловленню думок, вдумливій роботі.
Вчителі Маріуполя мовно-літературної галузі (українська мова та література) активно відпрацьовують питання, пов’язані з реформою. Під час онлайн зустрічі, яка відбулася 22 лютого було обговорено питання: «Модельні програми мовно-літературної галузі. Вибір підручників».
Також під час зустрічі керівником творчої групи Корнієць Інною Вікторівною був презентований збірник «Читання й аналіз текстів» (збірник тренувальних текстів та завдань до них для підготовки до ЗНО з української мови та літератури). Збірник укладено творчим колективом вчителів української філології Маріуполя відповідно до чинних програм з української мови та літератури для ЗЗСО та програми ЗНО – 2021.
Проведено ІІ (фінальний) етап конкурсу молодих педагогів «Надія Маріуполя – 2022»
18.02.2022
Відповідно до річного плану Маріупольського центру професійного розвитку, з 01 лютого по 18 лютого 2022 року проведено ІІ (фінальний) етап конкурсу молодих педагогів «Надія Маріуполя – 2022» для педагогів ЗЗСО, ЗДО, ЗПО.
Конкурс сприяє розкриттю творчого потенціалу молодих педагогів Маріупольської міської територіальної громади, зміцненню мотивації до педагогічної діяльності, розширенню кола професійного спілкування, розвитку молодіжних педагогічних ініціатив, підвищенню престижу педагогічної професії.
У ході першого (відбіркового) етапу компетентне журі оцінювало конкурсне випробування самопрезентації з використанням постера, розробленого за допомогою онлайн-сервісу lino «Сам собі іміджмейкер», відеоролик «Заклад майбутнього» та публічний виступ у стилі TED - «Педагог – це круто! Педагог – це модно!».
За результатами конкурсного відбіркового етапу до фінального етапу запрошено 10 педагогів ЗЗСО, 5 педагогів ЗДО та 4 педагоги ЗПО.
Другий (фінальний) етап, який передбачав демонстрацію практичних навичок, професійної діяльності, творчих здібностей кожного конкурсанта під час проведення «Сучасний урок/заняття» був проведений у дистанційному форматі.
Протягом випробувань конкурсантів уроки та заняття відзначалися наявністю ефективного зворотного зв’язку, доцільністю та оптимальністю добраних методів навчання, доречністю візуалізації навчального матеріалу.
Члени журі враховували творчий підхід педагога до використання сучасних педагогічних технологій (зокрема, комп’ютерних), здатність до продукування власних ідей, уміння аналізувати шляхи та способи досягнення високих результатів освітнього процесу в умовах освітніх інновацій.
Попереду – закінчення конкурсу «Надія Маріуполя - 2022». Щиро вітаємо фіналістів із завершенням кропіткої роботи та бажаємо всім педагогам міста натхнення, віри в себе, успіхів та нових творчих досягнень!
Засідання Науково-методичної ради
17.02.2022
17 лютого 2022 року на базі «Генерація UA» відбулося засідання Науково-методичної ради. Було розглянуто:
особливості організації освітнього процесу у першому (адаптивному) циклі / 5 класах ЗЗСО за Державним стандартом базової середньої освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа»;
сертифікація вчителів;
просування цінності академічної доброчесності під час укладання методичних збірників педагогами;
затверджено авторські інноваційні розробки педагогічних працівників закладів освіти міста Маріуполя.
«Професійно вдосконалюємось…»
17.02.2022
16 лютого для професійної спільноти вихователів ЗДО в онлайн-режимі проведено друге заняття освітнього інтенсиву «Професійно вдосконалюємось…».
Консультант центру професійного розвитку Тетяна Упир привітала учасників та ознайомила з метою, завданнями та досвідом роботи педагогів ЗДО міста.
У програмі заходу були презентовані авторські розробки з актуальних проблем:
- «Оздоровчий хортинг як впливовий засіб фізичного виховання дитини в
закладі дошкільної освіти» - Лілії Поддуєвої, вихователя ЗДО №167 «Золотий вулик»;
- «Формування соціально - фінансової грамотності дітей дошкільного віку
засобами ігрових технологій» – Наталії Чекмак, вихователя ЗДО №167 «Золотий вулик»;
- «Використання технологій педагогічного спілкування під час взаємодії з батьками» - Марини Чеснакової, вихователя ЗДО №98 «Веселка»;
- Навчально-методичний посібник «Сенсорні сходинки», дидактичні ігри, робочий зошит - творчої групи авторів ЗДО №98 «Веселка» - Яни Ященко, Вікторії Линдяк, Валентини Пасечнюк.
Під час зустрічі педагоги переглянули майстер-класи колег, поспілкувались з ними в чаті.
Педагоги–практики відзначили змістовну організацію, важливість та актуальність зустрічі, значення компетентнісного підходу в процесі освіти дітей, зумовленого реформуванням дошкільної освіти.
Вебінар для вчителів математичної освітньої галузі
17.02.2022
16 лютого відбувся вебінар для вчителів математичної освітньої галузі. Цей захід проведено у низці вебінарів, які Маріупольський центр професійного розвитку проводить спільно з видавництвами «Ранок» (м. Харків) за темою: «Навчально-методичний супровід учителів в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти: особливості впровадження в Новій українській школі (5 клас)».
Учасників вебінару привітала консультант Маріупольського центру професійного розвитку – Герасимець Наталія Андріївна.
Спікер: Світлана Скворцова, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри математики і методики її навчання ДЗ «Південноукраїнський НПУ імені К. Д. Ушинського».
Тема: «Реалізація нового Державного стандарту НУШ у навчанні математики в 5 класі». Світлана Скворцова розповіла про сучасний підручник математики як засіб реалізації ідей Нової української школи, зосередила та акцентувала увагу на формувальному оцінюванні навчальних досягнень учнів, які є однією з новацій Концепції НУШ, практичній реалізації компетентнісного підходу, сучасних методах та підходах у навчанні.
Щиро дякуємо нашим партнерам – видавництву «Ранок» за тісну партнерську взаємодію, плідну співпрацю та цікаву роботу.
Онлайн–студія «Освітній дизайн Нової української школи»
16.02.2022
16 лютого відбулась онлайн–студія «Освітній дизайн Нової української школи» для вчителів початкових класів (куратор: Анжеліка Максимівна Медведєва, консультант Маріупольського центру професійного розвитку).
На занятті не тільки ознайомилися зі стратегіями і прийомами вирішення конфліктів, шляхами формування педагогіки партнерства, але й отримали презентацію науково–методичних посібників вчителів початкових класів КЗ «Виноградненська гімназія зі структурним підрозділом початкової школи Маріупольської міської ради Донецької області» Латарцевої Надії Олексіївни і Рамазанової Юлії Миколаївни.
Робота вебінарів триває
16.02.2022
Триває робота вебінарів «Навчально-методичний супровід учителів в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти: особливості впровадження в Новій українській школі (5 клас)», які Маріупольський центр професійного розвитку проводить спільно з видавництвами «Ранок» (м. Харків).
15 лютого 2022 року відбулися вебінари для вчителів іншомовної, природничої, соціальної та здоров’язбережувальної освітніх галузей.
Учасників привітали консультанти Маріупольського центру професійного розвитку: Антикало Світлана Михайлівна та Герасимець Наталія Андріївна.
Багаторічна співпраця видавництва з Маріуполем дає можливість вдосконалювати якість освіти, а також отримати зворотній зв’язок від педагогів міста щодо покращення якості підручників.
Галузь: Іншомовна
Спікер: Олександр Любченко, вчитель англійської мови Харківської СШ№162, вчитель-методист, співавтор і адаптатор автентичного підручника з англійської мови «Hip-Hip Hello!» (серія підручників, що у 2019 році отримала золоту нагороду в конкурсі BELMA - Best European Learning Material Award).
Тема: «Як мотивувати дитину до навчання засобами навчального предмету».
Галузь: Природнича. Соціальна і здоров’язбережувальна.
Спікери:
Вікторія Круглова, провідна редакторка видавництва «Ранок», тренерка НУШ. Тема: Курс «Здоров’я, безпека та добробут»: про формування смислів як складової успішного майбуття;
Олена Дубчак, учителька біології і географії КЗ «Вінницький фізико-математичний ліцей №17», заступниця директора з НВР. Тема: Курси «Пізнаємо природу» і «ЯДС»: про наступність і кроки вперед;
Максим Рудич, учитель біології ЗНЗ І–ІІІ ступенів «Гімназія №34 «Либідь» ім. Віктора Максименка» Подільського району м. Києва. Тема: Освітня галузь «Природничі науки»: про інтеграцію наук, компетентнісну складову та електронну підтримку;
Максим Романов, учитель географії ХПЛ «Школа "Ранок"». Предмет «Довкілля»: новий формат викладання наук природничого циклу.
Онлайн-зустріч сприятиме у виборі модельних навчальних програм, підручників та посібників, сучасних методів та підходів у навчанні, у реалізації важливих завдань, що стоять перед сучасною українською школою.
Тематична консультація «Умію і навчу 2022-2023»
16.02.2022
Пропагування перспективного педагогічного досвіду, розвиток педагогічної майстерності і компетентності – запорука формування вчителя як творчої особистості, здатної до створення якісно нового. Атестація – це підсумок підвищення і ствердження фахової майстерності педагога.
У сучасних умовах значення компетентності і професіоналізму підвищується, адже саме від успішного розв’язання багатогранних завдань, які сьогодні стоять перед закладами освіти, значною мірою залежить ефективність педагогічної праці, якість освітнього процесу.
Для того, щоб гідно представити свій досвід 15 лютого відбулася тематична консультація «Умію і навчу 2022 - 2023».
Цільова аудиторія - учителі, які атестуватимуться у 2023 році мовно-літературної, громадянської та історичної, соціальної і здоров'язбережувальної галузей.
Семінар-практикум «Обмін ідеями»
16.02.2022
Одним із пріоритетних напрямків діяльності суспільства є екологічне виховання. У чому актуальність екологічного виховання? Якою повинна бути безпечна для дитини школа? На всі ці питання шукали відповідь учасники семінару-практикуму «Обмін ідеями» для педагогів організаторів та заступників директорів з ВР, який пройшов 15 лютого.
Спікер Кириченко В.М. познайомила з «Екологічною складовою життя Початкової школи №36», повідомила про участь у проєкті «Безпечна і дружня до дитини школа», який реалізується в межах Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою якості освіти України та Представництвом Дитячого Фонду (ЮНІСЕФ) в Україні, а саме курс тренінгів «Життєві навички активного громадянства».
Учасники семінару мали можливість випробувати на собі дію тренінгу «Бути еко-відповідальним», взяли собі у скарбничку правило «5С», яке допоможе не скопичувати, а правильно сортувати сміття та стати еко-лідером.
Логотип Маріупольського центру професійного розвитку
14.02.2022
«Маріупольський центр професійного розвитку педагогічних працівників Маріупольської міської ради Донецької області» - комунальна установа, основним завданням якої є сприяння професійному розвитку педагогів міста.
Логотип Маріупольського центру професійного розвитку представляє собою поєднання знаку на круглій плашці та оригінального шрифтового напису скороченої назви установи (Mariupol-Regular), виконаних у кольоровій гамі Державного Прапору України. Темно-синій колір логотипу та окремі елементи знаку наслідують офіційний логотип міста Маріуполя. Знак поєднує центральний образ лотоса та в ньому – образи розгорнутої книги, якоря, сонця, корабля, відкритих долонь.
Лотос – символ світлої особистості, розуму, відродження, зростання постійної молодості.
Розгорнута книга - символ просвіти, знань та освіти.
Якір – символ приморського портового міста, символ відданості рідному Маріуполю.
Сонце – символ розвитку, початку нового, сходження педагогів до висот професіоналізму;.
Корабель – символ невпинного руху в безмежному морі професіоналізму.
Відкриті долоні – символ професійної підтримки для кожного педагога.
Отже, логотип Маріупольського центру професійного розвитку символізує невід’ємність наших устремлінь від цілей і задач системи освіти рідного міста, спрямованість нашої діяльності на підтримку педагогів та плідне співробітництво на шляху від особистих потреб до безмежних можливостей.
Освітній інтенсив «Професійно вдосконалюємось»
14.02.2022
14 лютого 2022 року за річним планом Маріупольського центру професійного розвитку та з метою долучення до інноваційних процесів спільноти освітян дошкільної освіти міста, надання їм можливості презентувати свої творчі ідеї, методичні наробки, провести майстер-класи та інші заходи освітньої діяльності розпочато роботу - Освітній інтенсив «Професійно вдосконалюємось…».
Свій досвід роботи у форматі онлайн представили:
Антоніна Кобець, вихователь ЗДО №21 «Веселка», з теми: «Соціально-правове виховання дошкільнят у групах з порушенням зору»;
Олена Ковальова, вихователь ЗДО №142 «Умка», з теми: «Оздоровлення дітей дошкільного віку з використанням нетрадиційних форм роботи у спілкуванні з природою рідного краю»;
Досвідчені педагоги також презентували колегам свої навчально-методичні посібники: авторські ігри «Два Світи малюка» (реальний та віртуальний) - ЗДО № 21; авторські казки «Доторкнись до природи серцем» - ЗДО № 142.
Сподіваємось, що освітній інтенсив, який об’єднав більше 80 учасників, сприятиме формуванню професійної компетентності, вдосконаленню фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти.
Онлайн-зустріч з авторами підручників видавництва «Ранок»
14.02.2022
11 лютого відбулась онлайн-зустріч з авторами підручників видавництва «Ранок» інформатичної галузі.
З вітальним словом та побажанням подальшого плідного співробітництва із видавництвом «Ранок» до учасників звернулась консультант Маріупольського центру професійного розвитку Махова Юлія.
Теми:
«Інформатика в 5 класі НУШ: проблеми і перспективи» (спікер: Марина Корнієнко, учитель інформатики Харківського приватного ліцею, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, заслужений учитель України, співавтор підручників та посібників з інформатики).
«Мова програмування для базової школи: проблема вибору» (спікер: Олександр Пилипчук, учитель інформатики та фізики Гаврилівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Теофіпольської районної ради Хмельницької області, учитель-методист).
Вчителі інформатики виявили високу активність та зацікавленість заходом.
«Національно-патріотичне виховання дошкільників у сучасному освітньому просторі»
11.02.2022
10 лютого на базі дошкільного закладу №160 «Джерельце», була проведена міська педагогічна майстерня за темою: «Національно-патріотичне виховання дошкільників у сучасному освітньому просторі».
Консультант Маріупольського центру професійного розвитку Упир Тетяна проінформувала учасників про сучасні інноваційні тенденції у сфері національно-патріотичного виховання дітей у дошкільних закладах міста та регіону.
Бахмацька Валентина - вихователь-методист ЗДО№160, окреслила вимоги Базового компонента дошкільної освіти, чинних освітніх програм, щодо виховання свідомого громадянина і патріота нашої держави, відродження національних традицій, духовності українського народу.
Педагог-новатор ЗДО№160 Бедлецька Лариса, презентувала навчально-методичний посібник «Виховуємо юних патріотів України в умовах сучасності», авторську книгу віршів «Про природу, про родину і про нашу Україну», провела ділову гру для педагогів з підвищення рівня володіння української мови «Рідна мова - джерело патріотичних почуттів».
Цікавим та змістовним було заняття-квест «Ми-діти України», під час якого вихованці закладу занурилися в подорож до історичного минулого нашої держави, розповіли про відомих людей України, згадали традиції та народні свята.
Майстер-клас Лариси Бедлецької «Обереги моєї оселі» познайомив вихователів із значенням та походженням різних народних оберегів, навчив виготовляти обереги для рідних та друзів.
Неможливо оцінити важливість цього заходу, який проходив у доброзичливій та дружній атмосфері. Живе спілкування надає педагогам натхнення для подальшої творчої праці.
Онлайн-консультації
11.02.2022
Протягом тижня пройшли онлайн-консультації для керівників та заступників керівників ЗЗСО та ЗДО міста з питань організації підвищення кваліфікації в ОблІППО.
Консультант Маріупольського центру професійного розвитку Махова Юлія розповіла про нову процедуру реєстрації в онлайн-деканаті та поступово продемонструвала як це зробити.
Запис консультацій можна подивитись за посиланням на нашому YouTube каналі: https://youtu.be/mEgteNQq3lw.
Методичний практикум для вчителів біології та хімії
10.02.2022
10 лютого в дистанційному форматі проведено методичний практикум за темою: «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом впровадження технології інтегрованого навчання на уроках біології» для вчителів біології та хімії.
Модератор: Герасимець Наталія Андріївна, консультант Маріупольського центру професійного розвитку.
Освітній захід проведено з метою підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників; презентації досвіду роботи.
Творчий характер закладений у самій суті професії педагога. Його дії не копіюють попередні, динамізм освітньої діяльності вимагає оптимального рішення в кожному конкретному випадку.
Доповідачі:
Шевченко Оксана Анатоліївна, учитель біології СШ №40 імені Миська Євгена Михайловича: «Елементи STREAM освіти на уроках біології»;
Лелюх Любов Йосипівна, учитель біології ЗОШ №53: «Формування ключових компетентностей в учнів під час вивчення біології»;
Шкляр Любов Георгіївна, учитель біології Виноградненської гімназії зі структурним підрозділом початкової школи: «Практикум Біологія в кросвордах та ребусах».
Дякуємо учасникам за змістовний, корисний матеріал та нові ідеї!
Онлайн-засідання методичного об'єднання «Цифровізація»
10.02.2022
9 лютого відбулося онлайн-засідання методичного об'єднання «Цифровізація» для педагогів дошкільних закладів за темою: «Google Classroom для створення онлайн групи/курсу. Створення Флеш-гри для дошкільнят».
Консультант Маріупольського центру Тетяна Упир привітала учасників та звернула увагу, що інформаційні технології поширюються на всі рівні освіти. Дошкільні заклади - не виключення. Тому, з метою створення єдиного освітнього простору, організації роботи педколективу необхідно продовжувати впроваджувати ефективні інновації у діяльність ЗДО.
Спікер заходу - Олена Міненко, вихователь-методист ЗДО №155, ознайомила колег з особливостями практичного застосування сервісу, надала дієві поради: як створити та налаштувати курс, запросити на нього педагогів, створювати та редагувати тематичні блоки чи завдання курсу.
Учитель-дефектолог цього закладу - Олена Філіп'єва підготувала інструкцію зі створення розвиваючих ігор для дошкільників за допомогою програми PowerPoint.
За результатами проведеної роботи створено курс з цифровізації у сервісі Google Classroom. Тож тепер педагоги мають змогу у зручний для них час закріпити отримані знання та практикуватись у роботі в різних додатках та сервісах.
«Учнівське самоврядування в закладі освіти»
10.02.2022
9 лютого на базі Технічного ліцею проведено семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів на тему: «Учнівське самоврядування в закладі освіти».
Цікавим та змістовним видався виступ заступника директора з виховної роботи Цибенко Лариси Гаріївни, яка презентувала систему виховної роботи ліцею, поділилася з присутніми своїми знаннями, здобутками та ідеями. Під час презентації учасники семінару мали змогу поринути в шкільні будні та свята.
Козицька Аліна - голова Молодіжної ради Маріуполя, з захопленням говорила про діяльність Молодіжної ради міста, розповіла про новий проєкт«Шкільне самоврядування», про готовність співпраці з кожним закладом освіти.
Велика подяка директору Технічного ліцею Беззапоновій Аліні Володимирівні за комфортні умови проведення заходу.
Друга діалогова зустріч
10.02.2022
09 лютого в онлайн форматі пройшла друга діалогова зустріч «Самооцінювання — важлива складова функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі освіти».
Зустріч була проведена директором Маріупольського центру професійного розвитку Святченко Іриною Костянтинівною та консультантом Антикало Світланою Михайлівною у партнерстві з завідувачем сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Донецькій області Литвиновою Іриною Михайлівною для керівників муніципальних освітніх округів № 1, 3 та 4 закладів загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти міста Маріуполя.
Учасники зустрічі зазначили, що інформація та допомога координаторів та консультантів є актуальною…
«Освітній дизайн Нової української школи»
09.02.2022
09 лютого відбулось 5 онлайн-заняття Студії «Освітній дизайн Нової української школи» для вчителів початкових класів (куратор - Анжеліка Максимівна Медведєва, консультант Маріупольського центру професійного розвитку).
Що таке фасилітація. Принципи і компетенції фасилітатора. І не тільки це…
Сюрприз від куратора - лотерея! Володарями покрокових посібників з покращення взаємин в класі, результатів дітей у навчанні стали: Семерня Людмила Анатоліївна (СШ№5), Волкова Наталія Петрівна (ЗОШ№53), Агєєва Інеса Валентинівна (ЗОШ№56), Богачова Юлія Олександрівна («Гімназія-початкова школа №24»), Платонова Наталя Анатоліївна («Гімназія-початкова школа №24»).
Вітаємо учасниць і чекаємо на наступних заходах!
«Година НУШ: керівники закладів освіти»
09.02.2022
8 лютого для керівників та заступників директорів з НВР закладів освіти міста була проведена зустріч «Година НУШ: керівники закладів освіти».
Захід відбувся з ініціативи директора Святченко Ірини та консультанта Антикало Світлани Маріупольського центру професійного розвитку за підтримки директора ЗЗСО№47 Воробей Ніни Іванівни.
Під час заходу адміністрація пілотної школи із 5-ми класами НУШ поділилися досвідом з тем:
Навчально-методична підтримка реалізації НУШ (5-й клас), Воробей Н. І., директор ЗЗСО № 47;
Навчальні програми та навчальний план для 5-х пілотних класів НУШ, Фарсілєєва Ж. М., заступник директора з НВР ЗЗСО №47;
Особливості оцінювання знань та досягнень учнів у 5-х пілотних класах НУШ, Хараман О. М., заступник директора з НВР ЗЗСО №47.
Діалогові зустрічі
08.02.2022
07 січня в онлайн форматі пройшла перша діалогова зустріч «Самооцінювання — важлива складова функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі освіти».
Зустріч була проведена директором Маріупольського центру професійного розвитку Святченко Іриною Костянтинівною та консультантом Антикало Світланою Михайлівною у партнерстві з завідувачем сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Донецькій області Литвиновою Іриною Михайлівною для керівників муніципальних освітніх округів закладів загальної середньої освіти, дошкільної та позашкільної освіти міста Маріуполя.
Учасники зустрічі зазначили, що інформація та допомога координаторів та консультантів є актуальною…
Тематична консультація зі створюння методичних посібників
04.02.2022
03 лютого консультанти Маріупольського центру професійного розвику Олена Кулігіна та Тетяна Упир, вивчивши запити педагогів закладів освіти, провели тематичну консультацію з метою надання допомоги щодо оформлення методичних матеріалів, які вони представляють на розгляд науково-методичної ради та під час своєї атестації. Саме обрана тема є актуальною та потребує детального опрацювання.
Консультанти надали покроковий алгоритм з розробки посібників відповідно до потреб педагогічної практики та власних напрацювань, ознайомили з розмаїттям видів навчально-методичного викладу, різними цілями упорядкування та фіксації змісту діяльності, умовами забезпечення можливостей узагальнення й розповсюдження перспективного педагогічного досвіду.
Основна частина консультації була націлена на роз’яснення педагогам загальних вимог до структури, змісту та оформлення методичних посібників.
Онлайн-консультування вкотре дало зрозуміти, що головним підсумком тісної співпраці є дієвість адресної методичної допомоги.
Співпраця продовжується!
04.02.2022
3 лютого університетом менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України спільно з видавництвом «Ранок» було проведено Міжнародний форум «Трансформації в освіті: виклики і перспективи». За організаційної підтримки Маріупольського центру професійного розвитку педагоги Маріуполя взяли активну участь у заході. У рамках форуму змістовними та корисними були виступи учителів математики: Птиченко Тетяни Анатоліївни: «Нові підходи до навчання та викладання математики в умовах Нової української школи, СШ№40 імені Миська Євгена Михайловича, Желіби Наталії Володимирівни: «Сучасні діти – сучасний педагог, проблеми та шляхи їх подолання, Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи №20.
Багаторічна співпраця видавництва з Маріуполем дає можливість вдосконалювати якість освіти, а також отримати зворотній зв’язок від педагогів міста щодо покращення якості підручників.
Видавництво осучаснює свою роботу, застосовує новітні технології під час розробки підручників. Застосування QR-кодів, розробка з оживаючими картинками. Все для того, щоб навчання було сучасним та цікавим.
«Бюро методичних знахідок»
03.02.2022
03 лютого відбулись майстер-класи за програмою «Бюро методичних знахідок».
Спікери:
Чумакова Альбіна Вікторівна, КЗ «Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №53»;
Рагозіна Юлія Олександрівна, КЗ «Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №7»;
Тоцина Людмила Михайлівна, «Маріупольський міський ліцей»;
Христенко Оксана Василівна, «Маріупольський НВК «колегіум-школа» №28» -
провели майстер-класи з присутніми з наступних тем:
«Комунікативна компетенція учня»;
«Гра на уроках англійської мови у початкових класах»;
«Розвиток критичного мислення на уроках англійської мови на прикладі теми «Реклама»;
«Формування стресостійкості».
Учасники висловили подяку за цікавий практичний матеріал та нові ідеї. Матеріали.
«Універсальний дизайн інклюзивної освіти»
03.02.2022
03 лютого програма «Універсальний дизайн інклюзивної освіти» (куратор – Анжеліка Медведєва) зібрала учасників онлайн на методичний практикум «Як працювати на уроках з дитиною–аутистом» .
Спікер Голікова Ірина Олександрівна, фахівець (консультант), КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Маріупольської міської ради Донецької області», надала важливу, корисну інформацію для всіх педагогів, які працюють в класах з інклюзивним навчанням!
Програма «Master’s club»
02.02.2022
2 лютого в онлайн форматі для учасників міської програми «Master’s club» (куратор – Анжеліка Медведєва) вчителі початкових класів Васильєва Ольга Валеріївна і Шаповалова Ірина Филимонівна, комунальний заклад «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Маріупольської міської ради Донецької області», презентували цікаву тему «Вечеря реформатора: методичні «родзинки» з медіаграмотності». Дякуємо спікерам та чекаємо на продовження цієї теми на міському форумі для вчителів початкових класів.
«Muzic raund» для музичних керівників
02.02.2022
01 лютого для професійної спільноти музичних керівників ЗДО проведено міське методичне об’єднання за темою «Доцільність єдності педагогічних вимог у музичному вихованні дошкільників».
Освітній захід проходив з метою підвищення професійної компетентності музичних керівників; презентації досвіду роботи музичних керівників.
У заході взяли участь:
- консультант Упир Тетяна, яка звернула увагу на особливості використання інноваційних видів музичної діяльності під час роботи з дітьми;
- голова методичного об’єднання, музичний керівник ЗДО №163, Муратова Тетяна висвітлила умови участі педагогів міста у створенні збірки «На музичній хвилі Приазов’я».
Власну систему роботи презентували музкерівники:
- Петрова Олена (ЗДО №164) з теми: «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами музики»;
- Трудаєва Світлана (ЗДО № 148) з теми: «Використання українського музичного фольклору, як засіб патріотичного виховання дошкільників»;
- Устінова Олена (ЗДО №84) з теми:» Цілісність розвитку музичних здібностей дітей від дитячого садка до музичної школи»;
- Хоростовська Лариса (ЗДО №140) з теми: «Ознайомлення дошкільників з українською музичною спадщиною як засіб національно-патріотичного виховання».
Учасники висловили подяку за цікавий практичний матеріал та нові ідеї.
Засідання дискусійного клубу «Натхнення»
31.01.2022
27 січня на базі СШ №3 відбулось засідання дискусійного клубу «Натхнення» для вчителів трудового навчання/технологій. Захід модерувала консультант Маріупольського центру професійного розвитку Юлія Валеріївна Махова.
Керівник клубу Лариса Олексіївна Овсяннікова запропонувала учасникам заходу попрацювати над питанням «Який він - урок технологій у 5 класі НУШ?» Для полегшення цього завдання своїм досвідом поділились педагоги початкових класів СШ №3, які розповіли про структуру та особливості проведення уроку за програмою НУШ. Вчителям трудового навчання/технологій було запропоновано розробити один із етапів певного уроку для учнів 5 класу НУШ.
Захід пройшов на високому методичному та емоційному рівні.
І етап конкурсу «Надія Маріуполя – 2022»
28.01.2022
Відповідно до річного плану Маріупольського центру професійного розвитку, з 25 січня по 28 січня 2022 року проведено І (відбірковий) етап конкурсу молодих педагогів «Надія Маріуполя – 2022» для педагогів ЗЗСО, ЗДО, ЗПО.
Конкурс сприяє розкриттю творчого потенціалу молодих педагогів Маріупольської міської територіальної громади, зміцненню мотивації до педагогічної діяльності, розширенню кола професійного спілкування,розвитку молодіжних педагогічних ініціатив, підвищенню престижу педагогічної професії.
Учасниками конкурсу стали 38 педагогів з 34 закладів міста, справжні творчі, креативні особистості, які презентували своє бачення нових звершень, досягнень та здобутків обраної ними професії.
Конкурсні випробування проводились у змішаному режимі.
У ході першого (відбіркового) етапу компетентне журі оцінювало конкурсне випробування самопрезентації з використанням постера, розробленого за допомогою онлайн-сервісу lino «Сам собі іміджмейкер», відеоролик «Заклад майбутнього» та публічний виступ у стилі TED - «Педагог – це круто! Педагог – це модно!».
Креативність та ініціативність, яку проявили педагоги під час цих випробувань, свідчать про високий рівень педагогічної майстерності та захопленість своєю справою. Учасники, які набрали необхідну кількість балів отримали право продовжувати участь у наступному етапі.
Наразі конкурс продовжується, триває другий (фінальний) етап, який передбачає демонстрацію практичних навичок, професійної діяльності, творчих здібностей кожного конкурсанта під час проведення «Сучасний урок/заняття».
Тож обрати кращих з кращих буде справою нелегкою! Бажаємо всім учасницям творчих злетів, натхнення, здоров’я, безмежної любові і побільше усмішок.
«Універсальний дизайн інклюзивної освіти»
27.01.2022
27 січня в рамках програми «Універсальний дизайн інклюзивної освіти» (куратор - Медведєва Анжеліка Максимівна, співорганізатор – Олена Миколаївна Іваненко) відбувся методичний практикум «Категорії освітніх труднощів у осіб з ООП» для вчителів і асистентів вчителів класів з інклюзивним навчанням.
Спікери: Михальова Марина Віталіївна, фахівець (консультант), директор Шиманська Жанна Ігорівна, КУ «Приморський інклюзивно-ресурсний центр Маріупольської міської ради Донецької області».
Дякуємо за комфортні умови директору ЗОШ №65 Хомусяку Богдану Адамовичу, заступнику директора Дворніковій Валентині Олександрівні.
STREAM–освіта для дошкільників!
27.01.2022
26 січня на базі дошкільного закладу №63 «Джерельце» відбулося засідання методичного об’єднання «STREAM–освіта для дошкільників» за темою «Знайомство з основними положеннями STREAM – освіти, як нового інтеграційного підходу до розвитку дітей дошкільного віку».
Консультант Маріупольського центру професійного розвитку Упир Тетяна звернула увагу на актуальні питання професійного розвитку педагогічних працівників з питань STEM-навчання в Україні та надала методичні рекомендації щодо розвитку STREAM-освіти в дошкільних закладах міста.
Мирна Анжела та Новицька Оксана, керівники методичного об’єднання, вихователі-методисти ЗДО№63 та ЗДО№117, ознайомили присутніх з альтернативною програмою «STREАM-освіта, або Стежинки у Всесвіт», акцентували увагу на теоретичних засадах формування культури інженерного мислення, як нового інтеграційного підходу до розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.
Гаврик Оксана, вихователь вищої категорії ЗДО №45, поділилась досвідом роботи творчих педагогів «STREAM-лабораторія в закладі дошкільної освіти» як новим елементом формування освітнього середовища.
Розвиток професійних компетентностей (знання програмових вимог, фахових технологій, здатність продукувати нові ідеї, творчо підходити до вирішення професійних завдань) відбувався під час огляду-виставки навчально-методичної літератури та проведення інтерактиву «Яблуневий дивосвіт» в STREAM-лабораторії. Вихователі познайомилися з новими методиками, провели досліди, виконали творчі завдання та отримали багато корисної інформації.
Усім учасникам велика подяка за плідну працю!
Програма «Master's club»
26.01.2022
26 січня в програмі «Master's club» (куратор Анжеліка Медведєва, співорганізатор - Олена Іваненко), вчитель початкових класів Коровіна Маргарита Альбертівна, ЗОШ №33, презентувала цікаву тему «Використання кросвордів на уроках української мови НУШ».
Висловлюємо подяку директору ЗОШ №16 Кацман Наталі Семенівні та заступнику директора Костенко Маргариті Олександрівні за створення комфортних умов для проведення «Master's club».
Школа молодого вчителя математики
26.01.2022
25 січня на базі Маріупольського міського ліцею відбулося чергове заняття міської Школи молодого вчителя математики: «Моделювання сучасного компетентнісного уроку математики» за модераторства Герасимець Наталії Андріївни, консультанта Маріупольського центру професійного розвитку.
Кучинська Світлана Віталіївна, учитель математики Маріупольського міського ліцею, керівник школи молодого вчителя, акцентувала увагу на методичних аспектах моделювання уроку математики, надала поради молодим учителям щодо використання продуктивних методів навчання, комп’ютерно-зорієнтованих засобів навчання у процесі моделювання сучасного уроку.
Зеленська Тетяна Валентинівна, учитель математики, ЗОШ №34, зосередила увагу присутніх на реалізації завдань компетентнісного підходу в навчанні математики в контексті положень «Нової української школи», наголосила на основних етапах сучасного компетентісно-зорієнтованого уроку математики.
Молоді вчителі математики отримали методичні рекомендації та дидактичні матеріали щодо моделювання сучасного компетентнісного уроку.
Консультативний майданчик для педагогів ЗДО
26.01.2022
25 січня за участю директора Маріупольського центру професійного розвитку Ірини Святченко та консультантів: Тетяни Упир, Юлії Махової, Світлани Антикало, Олени Кулігіної для керівників, вихователів-методистів, педагогів закладів дошкільної освіти були проведені змістовні інструктивно-методичні та тематичні консультації.
Ключовими темами стали:
«Особливості підготовки та проведення атестації й курсів підвищення кваліфікації в 2021–2022 н.р.»;
«Методичні рекомендації до оформлення і структури методичних розробок та порядку їхнього розгляду науково-методичною радою».
Позитивний відгук учасників підкреслив необхідність проведення консультацій з актуальних питань:
«Доброзичливість, відкритість, конструктив, цікаві ідеї сучасного формату! Консультанти центру надають педагогам закладів освіти міста, всебічну допомогу іноді здається, в режимі 24/7!» (ЗДО №124);
«Зустріч щойно завершилась, а ми з нетерпінням чекаємо наступну! Натхнення й нових знань!» (ЗДО № 167).
У подальшому учасники виявили готовність до активної співпраці з інших форм взаємодії.
Інструктивно-методичний семінар
25.01.2022
24 січня було проведено інструктивно-методичний семінар для заступників директорів з ВР та педагогів-організаторів за участю директора Маріупольського центру професійного розвитку Ірини Святченко.
Під час теоретичного блоку обговорили питання:
«Організаційно-аналітична робота з національного виховання у 2022 році» - Дубяга А.П., завідувач відділу національного виховання Донецького облІППО;
«Виховна робота в закладах освіти м. Маріуполя» - Харакоз С.В., головний спеціаліст розвитку мережі закладів освіти та методичної підтримки педагогів, Качура А.О., методист Міського центру позашкільної роботи за місцем мешкання;
«Атестація заступників директорів з ВР та педагогів-організаторів, професійна діяльність в міжатестаційний період» - Антикало С.М., консультант Маріупольського центру професійного розвитку;
«Підвищення кваліфікації педагогів» - Махова Ю.В., консультант Маріупольського центру професійного розвитку.
У практичному блоці провели майстер-класи заступник директора з ВР Маріупольського технічного ліцею Цибенко Л.Г. та педагог-організатор Маріупольської ЗОШ №33 Король Ю.І.
Висловлюємо подяку адміністрації Маріупольського технічного ліцею за створення комфортних умов під час проведення заходу.
Комунікаційний майданчик
25.01.2022
21 січня відбувся онлайн комунікаційний майданчик «Яку модель внутрішньої системи забезпечення якості освіти обрати» за участю директора департаменту освіти Тетяни Братчикової.
Обговорено питання:
«Забезпечення спільного розуміння якості освіти шляхом налагодженої комунікації з закладами загальної середньої освіти» - Литвинова Ірина Михайлівна, завідувач сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Донецькій області;
«Актуальні питання організації освітнього процесу» - Святченко Ірина Костянтинівна, директор Маріупольського центру професійного розвитку;
З досвіду роботи «Самооцінювання – перші кроки» - Екзархо Тетяна Вікторівна, директор комунального закладу «Маріупольська СШ І-ІІІ ступенів №63».
«Бюро методичних знахідок»
21.01.2022
21 січня відбулись майстер-класи за програмою «Бюро методичних знахідок».
Спікери: Петрашина Людмила Аркадіївна, Попова Катерина Сергіївна – НВК «Гімназія-школа №27», Шинденкова Наталя Вікторівна, СШ№3 - попрацювали з присутніми з наступних тем: «Особливості підготовки до ЗНО», «Вплив міжнародних освітніх проєктів на формування мотивації для вивчення англійської мови та підвищення комунікативної компетентності учнів 5-9 класів», «Ігрові технології на уроках англійської мови як засіб формування комунікативної компетенції учнів».
Педагоги отримали багато корисної інформації.
«Модернізація шкільної природничої освіти в умовах Нової української школи»
21.01.2022
20 січня в рамках січневих освітянських інструктивно-методичних семінарів відбулося засідання спільноти вчителів хімії та біології в форматі онлайн з теми: «Модернізація шкільної природничої освіти в умовах Нової української школи». Учасників заходу привітала Святченко Ірина Костянтинівна, директор Маріупольського центру професійного розвитку.
Модератори: Герасимець Наталія Андріївна, консультант Маріупольського центру професійного розвитку; Шевченко Оксана Анатоліївна, керівник методичного об’єднання учителів біології, СШ №40; Рябчун Наталя Степанівна, керівник методичного об’єднання учителів хімії, ЗОШ №57.
Спікери: Герасимець Наталія Андріївна, консультант Маріупольського центру професійного розвитку; Шевченко Оксана Анатоліївна, керівник методичного об’єднання учителів біології, СШ №40; Рябчун Наталя Степанівна, керівник методичного об’єднання учителів хімії, ЗОШ №57; Смульська Олена Павлівна, учитель хімії ЗОШ №54, Самарська Валентина Миколаївна, учитель хімії та біології Маріупольського міського технологічного ліцею, Кутана Яна Геннадіївна, учитель біології Гімназії №42, Безбородов Руслан Васильович, учитель біології ЗОШ №30.
Надано рекомендації щодо планування навчального процесу та особливості формувального оцінювання в майбутніх 5 класах НУШ. Наголошено, що Державний стандарт базової середньої освіти передбачає осучаснення знань та додавання м'яких навичок. Упродовж роботи семінару вчителі-практики поділилася своїм успішним досвідом, продемонструвавши власні секрети цікавих уроків.
Учасники заходу отримали корисну інформацію та практичні рекомендації, які стануть у нагоді під час планування й організації освітнього процесу в 2022 році.
«Універсальний дизайн інклюзивної освіти»
20.01.2022
20 січня відбувся методичний практикум програми «Універсальний дизайн інклюзивної освіти» (куратор – Анжеліка Медведєва) з тем:
«Формування фонематичного сприйняття у дітей з порушенням мовлення», спікер: Захарова Надія Олександрівна, логопед, Логопедичний центр;
«Дитина з ООП у школі», спікер: Барановська Олена Петрівна, ЗОШ №67.
Багато практичного матеріалу від спікерів дуже сподобалось учасникам: корисно, актуально, яскраво!
Професійне зростання педагогів дошкільних закладів
20.01.2022
19 січня була проведена січнева студія з теми: «Професійне зростання педагога-дошкільника: нові можливості та інструменти», у якій взяли участь більше ніж 120 представники закладів освіти.
Під час заходу директором Маріупольського центру професійного розвитку Іриною Святченко та консультантом Тетяною Упир, а також спікерами: Тетяною Замаш (ЗДО№32), Тетяною Гладкою (ЗДО №135), Наталією Аношенковою (ЗДО №113), Яною Гончаренко (ЗДО №49), Оксаною Новицькою (ЗДО №117) були наданні чіткі рекомендації щодо реалізації актуальних векторів у системі дошкільної освіти міста з питань:
Професійні стандарти педагогів ЗДО.
Актуальні питання організації інклюзивної освіти у 2022 році.
Формування системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти.
Обмін досвідом – нові можливості для професійного розвитку педагогів.
Команда однодумців – основний ресурс для досягнення успіху.
«Використання інноваційних технологій на уроках трудового навчання та технології»
20.01.2022
19 січня на базі ЗОШ№65 для вчителів трудового навчання (технологій) відбувся інструктивно-методичний семінар за темою «Використання інноваційних технологій на уроках трудового навчання та технології». Консультант Юлія Махова та керівник МО Світлана Лебеденко (ЗОШ№57) представили аналіз роботи спільноти за перший семестр 2021-2022 навчального року. Педагоги отримали консультацію з питань планування підвищення кваліфікації на 2022 рік. Крім того, на заході виступили:
• Світлана Гридасова (ЗОШ №15) з темою «Використання методу «узгодження цілей» (соціально-емоційне навчання) на організаційно-підготовчому етапі «Ранкове коло»;
• Світлана Іванова (ГПШ№21) з темою «Особливості викладання трудового навчання в інклюзивних класах»;
• Тетяна Голуб (СШ№40) з темою «Цифрові технології як інструмент формувального оцінювання».
Семінар пройшов на високому емоційному рівні. Наприкінці заходу педагоги обговорили плани подальшої роботи спільноти.
Матеріали заходу можна переглянути за посиланням https://bit.ly/3nF0Kwg.
Програма «Master's club»
19.01.2022
19 січня відбулося друге заняття з програми «Master's club» (куратор Анжеліка Медведєва, співорганізатор - Олена Іваненко). Тема: «Інтеграція в початковій школі: впровадження елементів білінгвального навчання на уроках. Інтегрований урок з української та англійської мови» для вчителів початкових класів.
Дякуємо спікерам Гриченко Галині Іванівні, Аювджи Наталі Анатоліївні, СШ№40 імені Миська Є.М., які вже вдруге презентують свій досвід в цьому навчальному році.
Висловлюємо подяку директору ЗОШ№16 Кацман Наталі Семенівні та заступнику директора Костенко Маргариті Олександрівні за створення комфортних умови для проведення «Master's club».
«НУШ та Інтелект: зміни підходів до навчання та змісту освіти»
18.01.2022
17 січня на базі КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №26 Маріупольської міської ради Донецької області» була проведена інтерактивна школа творчого вчителя «НУШ та Інтелект: зміни підходів до навчання та змісту освіти» (для вчителів математики). Модератор - Герасимець Наталія Андріївна, консультант Маріупольського центру професійного розвитку.
Спікери: Гачечіладзе Елліна Ісааківна, ЗОШ №26, Зеніна Світлана Савеліївна, Маріупольська гімназія №2 , Сугак Тетяна Іванівна, ЗОШ №65.
Головна мета вчителя математики сьогодні – формування в учнів уміння бачити й застосовувати математику в реальному житті; розуміти зміст і метод математичного моделювання, уміння будувати математичну модель, досліджувати її методами математики, інтерпретувати отримані результати, мати високий рівень математичної грамотності.
Присутні відзначили практичну значущість заходу, отримали не тільки нові знання, практичні навички, а й позитивний настрій і бажання працювати з новими силами.
Дякуємо за допомогу в організації заходу директору Чайкіну Миколі Геннадійовичу та заступнику директора з НВР Кузурман НаталіІ Юріївні!
Програма «Master's club»
13.01.2022
Програма «Master's club» (куратор – Анжеліка Медведєва) здивувала вчителів початкових класів.
Як нам може допомогти «Сова», «Слон», «Крюки–раскрюки»? Як бути енергійною позитивною людиною?
На ці питання відповідала «Освітня кінезіологія», з якою нас ознайомила Козлова Олена Василівна, директор Центру практичної психології і соціальної роботи. Книга доктора Пола І. Деннісона – в подарунок.
Заняття викликало багато емоцій!
«Дієва інклюзія» - практичні поради корекційних педагогів» програми «Універсальний дизайн інклюзивної освіти»
12.01.2022
Методичний практикум «Дієва інклюзія» - практичні поради корекційних педагогів» програми «Універсальний дизайн інклюзивної освіти» (куратор – Анжеліка Медведєва) знов вітає вчителів та асистентів вчителів.
Тему «Організація освітнього простору дітей з порушенням зору» презентували Гомель Наталя Миколаївна, Полянська Ірина Вікторівна, КУ «Лівобережний інклюзивно-ресурсний центр Маріупольської міської ради Донецької області», керівник - Капліна Марина Анатоліївна.
З темою «Шляхи співпраці з батьками» ознайомили учасників Калініченко Ганна Григорівна, Таначева Валентина Андріївна, КУ «Кальміуський інклюзивно-ресурсний центр Маріупольської міської ради Донецької області», керівник - Солодюк Інна Володимирівна.
Співпраця всіх педагогів і фахівців інклюзивного навчання дуже важлива!
Нові стратегії змістового компонента освітнього напряму «Дитина в соціумі»
12.01.2022
12 січня відбувся онлайн-тренінг педагогів закладів дошкільної освіти міста з питань впровадження оновленого БКДО за освітнім напрямом «Дитина в соціумі». Модераторами заходу виступили: консультант Маріупольського центру професійного розвитку Упир Тетяна Іллівна та вихователь-методист ЗДО№49 Гончаренко Яна Володимирівна.
Під час зустрічі учасники визначили складники соціально-громадянської компетентності дошкільника, звернули увагу на індикатори сформованості даної компетентності у дітей дошкільного віку, ознайомились з позиціями вихователя та батьків.
Яна Володимирівна звернула увагу педагогів на створення сучасного розвивального соціального середовища, яке сприятиме демократії в ЗДО, висвітлила методичний інструментарій – сучасні форми, методи і засоби, які сьогодні варто впроваджувати в дитячих садочках.
Традиційно педагоги об’єдналися в групи в онлайн-кімнатах для обговорення та надали багато цікавих ідей щодо залучення дітей до участі у соціальних подіях, запропонували тематику заходів для батьків, зробили SWOT-аналіз сильних і слабких сторін, визначили можливості і ризики реалізації завдань освітнього напряму «Дитина в соціумі» в закладах дошкільної освіти міста; спроєктували складові організації розвивального простору для ознайомлення дітей із правами та обов’язками, що застосовуються в демократичному суспільстві.
Організатори заходу сподіваються, що всі цікаві ідеї стосовно формування соціально-громадянської компетентності педагоги зможуть втілити у життя в своїх дошкільних закладах!
Актуальний діалог «Модернізація змісту освіти у вимірі сьогодення»
12.01.2022
11 січня Маріупольський центр професійного розвитку спільно з заступниками директорів ЗЗСО обговорили запровадження стандартів Нової української школи.
Було розглянуто:
1. «Типова освітня програма 5-9 класів ЗЗСО як можливість реалізації автономії закладу та академічної свободи вчителя» (Гладкова Г.В., завідувач відділу координації роботи центрів професійного розвитку педагогічних працівників ДонОблІППО).
2. «Про основні складові професійного стандарту «Керівника (директор) ЗЗСО» (Абизов В.Є., завідувач кафедри управління та адміністрування ДонОблІППО).
3. «Організаційна робота з керівними кадрами в розрізі НУШ» (Гарна С.Ю., завідувач відділу гуманітарної освіти ДонОблІППО).
4. «Головні акценти освітніх програм в 5 класі НУШ» (Спірке О.А., методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості ДонОблІППО).
5. «Сертифікація вчителів початкових класів» (Медведєва А.М., консультант Маріупольського центру професійного розвитку).
6. «Атестація педагогів в умовах оновленого змісту освіти: як діяти в міжатестаційний період» (Антикало С.М., консультант Маріупольського центру професійного розвитку).
7. «Підвищення кваліфікації» (Святченко І.К., директор Маріупольського центру професійного розвитку; Коробченко Л.В., помічник проректора з науково-педагогічної роботи МДУ; Романенко М.В., заступник директора з підвищення кваліфікації Інституту підвищення кваліфікації «ПДТУ».
Семінар «Реалізація Концепції «Нова українська школа» на адаптаційному етапі базової середньої освіти»
12.01.2022
11.01.2022р. у змішаному форматі відбувся інструктивно-методичний семінар за темою: «Реалізація Концепції «Нова українська школа» на адаптаційному етапі базової середньої освіти» для вчителів інформатики закладів загальної середньої освіти. Консультант Маріупольського центру професійного розвитку Юлія Махова та керівник методичного об’єднання вчителів інформатики міста Наталія Горбачова (НВК№27) підвели підсумки та зробили аналіз результатів І півріччя 2021-2022 навчального року. Також на заході виступили Олена Марченко (ЗОШ№10) з доповіддю на тему «Порівняльних аналіз модельних навчальних програм інформатичної освітньої галузі» та Наталія Мухіна (СШ№40) за темою «Формувальне оцінювання як інструмент підвищення якості навчання». Для обговорення вчитель інформатики Валентина Дика (Виноградненська школа) запропонувала свою роботу «Методичний посібник з інформаційних технологій». Матеріали, що були представлені на семінарі, можна передивитись за посиланням https://bit.ly/3zUbKuG.
«Різдвяні містерії»
11.01.2022 10 січня відбулася зустріч педагогів, які взяли участь у виставці «Різдвяні містерії».
Хобі – це те, чим люди люблять займатися у свій вільний час, і що наповнює їхнє життя певним змістом. Неможливо увесь свій час присвячувати основній роботі та буденним справам. Захоплення дає можливість людині відпочивати, адже, займаючись улюбленою справою, людина, в першу чергу, задовольняє найважливішу, з точки зору душевного комфорту, потребу в самореалізації. Забезпечує собі духовне зростання і надає життю набагато більше яскравих фарб і позитивних емоцій. Хвилини релаксації та відновлення, які дарують заняття улюбленою справою, так потрібні педагогам. Дякуємо Вам, шановні педагоги, за надані роботи. До наступної зустрічі!!!
Тренінг для молодих спеціалістів «Імідж успішного спеціаліста»
06.01.2022
Сучасне суспільство висуває підвищені вимоги до особистості вчителя, до рівня його професіоналізму. Зміни, що відбуваються в галузі освіти вимагають удосконалення системи консультативного супроводу фахівців на різних етапах його професійного становлення. Молоді педагоги в перші роки своєї діяльності усвідомлюють основні її цілі, застосовують на практиці набуті у вищому навчальному закладі професійні знання та навички, адаптуються до умов роботи конкретного закладу освіти.
Однією з сучасних технологій підготовки молодих вчителів в системі освіти вважається тренінг, який є одним із засобів сприяння успішному професійному становленню.
Так 05 січня 2022 року на базі Маріупольського центру професійного розвитку, консультантом Антикало С.М. був проведений тренінг для молодих спеціалістів «Імідж успішного спеціаліста», який мав допомогти молодому педагогу відчути впевненість у собі та набратися теоретичного та практичного досвіду у своїй роботі; створити і підкріпити імідж успішного спеціаліста.
Тренінг мав на меті допомогти молодим освітянам з досвідом роботи від 1 до 3 років, які будуть брати участь у міському конкурсі «Надія Маріуполя-2022», а переможцям минулого року — виявити проблемні зони в особистісній і професійній сферах, підвищувати їх мотивацію до саморозвитку й самореалізації, формувати навички командної роботи.
Учасників привітала Святченко І.К, директор Маріупольського центру професійного розвитку, яка наголосила, що: «Отримані навички під час тренінгу допоможуть молодим педагогам у подальшій роботі. Звичайно, навіть у самого успішного вчителя, бувають кризи і поразки, які ставили його у глухий кут, але не той вчитель успішний, який не припускається помилок, а той, хто зробивши помилку, не опускає руки, а проаналізувавши її, зміг прийняти і вдосконалити це у своїй творчій роботі з учнями. Не бійтеся робити помилки, найголовніше вмійте з них виносити для себе правильні висновки».
Захід пройшов у дружній атмосфері однодумців, небайдужих до своєї справи. Молоді педагоги активно включалися в роботу, висловлювали свої думки, проявляли неабиякий інтерес до запропонованих завдань. А особливо їм сподобалась вправа «Конверт проблем», за допомогою якої педагоги отримали ґрунтовні відповіді на свої запитання від переможців конкурсу «Надія Маріуполя – 2021». Виконання вправи «Мозковий штурм» викликало у присутніх жвавий інтерес та дискусії, оскільки надало змогу не тільки обговорити складні педагогічні ситуації, але і знайти шляхи їх подолання.
Кожен з учасників тренінгу досягнув своєї мети та відчув себе причетним до великої креативної родини педагогів міста Маріуполя!
Екологічна освіта – важлива справа сьогодення
30.12.2021
29 грудня на базі Маріупольського центру професійного розвитку «Генерація UA» проведено круглий стіл з питань охорони довкілля та сталого розвитку для освітян: «Екологічний вектор освіти міста Маріуполь в контексті стійкого розвитку України».
Захід відбувся у змішаному форматі (офлайн та онлайн).
У круглому столі взяли участь фахівці Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: Останкова Л. А. - завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання, доцент; Гундарева Г. В. - завідувач кафедри природничих дисциплін; представники громадської спілки «Зелений центр Метінвест» – Кашманова В. П., Фтіц Н. В.; директор Маріупольського центру професійного розвитку - Святченко І. К. та консультанти - Герасимець Н. А., Махова Ю. В.; директор ЗОШ № 47 – Воробей Н. І.; педагоги освітніх округів, які опікуються питаннями екологічного спрямування.
Надзвичайно важлива роль у екологічному вихованні молоді належить сьогодні закладам освіти. Екологічний аспект пронизує всю освітню діяльність, у процесі якої формується екологічне мислення.
Було підведено підсумки роботи за рік, визначено подальший екологічний вектор освіти. Відбувся обмін досвідом щодо реалізації екологічної складової. Захід був змістовним, конструктивним, корисним і став в нагоді всім педагогам для подальшого розв’язання важливих питань.
Школа професійного пошуку
29.12.2021
А як ви готуєтесь до Новорічних свят? Наприклад, вчителі трудового навчання 29 грудня зустрілись на засіданні Школи професійного пошуку в ЗОШ №26 для того, щоб разом зробити невеличкий символ наступного року - тигреня.
Шкуркіна Ірина Сергіївна, учитель трудового навчання 26 школи та керівник Школи професійного пошуку провела екскурсію для своїх колег з інших закладів освіти по нещодавно відремонтованої школі та розпочала захід доповіддю на тему «Діджиталізація навчального процесу на уроках технологій».
Вчителі трудового навчання Скляр Оксана Віталіївна (ЗОШ №37) та Сухно Олеся Михайлівна (ЗОШ №29) провели майстер-класи за темами «Створення візуального освітнього контенту» та «Створення навчального відео засобами презентації Power Point». Учасники заходу працювали за комп’ютерами та навчалися створювати презентації з використанням нових сервісів Microsoft Sway та Canva, оглядово ознайомились з методикою виготовлення відеороликів за допомогою Power Point. Наприкінці заходу кожний учасник власноруч зробив маленький талісман 2022 року, який можна повісити на новорічну ялинку або використати, як закладку для блокноту чи книги.
Методична рада
24.12.2021
23 грудня 2021 року на базі «Генерація UA» відбулася Методична рада.
Було підведено підсумки роботи Маріупольського центру професійного розвитку за 2021 рік та затверджено план на новий 2022 рік.
Розглянуто та схвалено авторські інноваційні розробки педагогічних працівників закладів освіти міста Маріуполя.
Завершено відбірковий етап конкурсу «Учитель року – 2022»
21.12.2021
Конкурсні випробування відбіркового етапу першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2022» добігли кінця. Позаду тестування, презентації фрагментів дистанційних уроків, методичні практикуми, майстер-класи. Незважаючи на труднощі дистанційного формату, конкурсанти яскраво презентували власні напрацювання. вміння адаптувати власну педагогічну ідею до специфіки навчальних тем та вікових особливостей учнів.
Учасники чотирьох номінацій – «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво», «Основи правознавства» – отримали новий досвід, гідно представили себе в професії, свої заклади освіти. Визначено вчителів, які братимуть участь у фінальному етапі першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022», що відбудеться у січні-лютому 2022 року.
Серед них учителі Маріуполя:
- у номінації «Біологія»: Боруш О. М. (ЗЗСО № 47); Бень В. В. (ЗЗСО №63);
- у номінації «Інформатика»: Жукова О.М. (ЗЗСО №41), Солоха О.В. (ЗЗСО №4), Пікуз В.Г. (технологічний ліцей);
- у номінації «Мистецтво»: Романченко І.М. (ЗЗСО №63).
Вітаємо педагогів! Подальшої перемоги, впевненості та наполегливості!
Бажаємо всім досягти поставленої мети, творчих злетів і професійних перемог!
Презентація досвіду
20.12.2021
17.12.2021р. на базі КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 Маріупольської міської ради Донецької області» відбулась презентація досвіду роботи учителя біології вищої кваліфікаційної категорії Чапни Наталії Пилипівни, щодо впровадження проектної діяльності в 11 класі за темою «Особиста програма зміцнення здоров`я». Проведено відкритий урок в 11 класі. Ніхто не може стояти осторонь від розв’язання таких негайних завдань як збереження здоров’я. Здоровий спосіб життя – шлях до здоров’я. На заході були присутні: Герасимець Наталія Андріївна, консультант Маріупольського центру професійного розвитку, учителі ЗЗСО № 3, 18, 25, 27. Учасники заходу активно обговорювали подальшу роботу з цього напрямку, проблемні питання, ділились досвідом, і це зробило роботу ще більш продуктивною. Методична скарбничка педагогів поповниться новими ідеями.
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
17.12.2021
16 грудня в рамках проекту «Умію і навчу!» відбувся майстер-клас для вчителів української мови та літератури. Експерти наголошують, що саме формувальне оцінювання є ефективною стратегією підвищення рівня навчальних досягнень учнів. Тому тема майстер-класу: «Методи та інструменти формувального оцінювання на уроках української мови та літератури», яку представила Каралкіна А.В. учителька української мови та літератури (ЗЗСО №53), де висвітлила актуальні питання, які були обговорені під час зустрічі.
Формувальне – традиційне оцінювання.
Цінність формувального оцінювання.
Виклики та можливі шляхи їх подолання.
Серед можливих шляхів попередження або подолання викликів можна зазначити:
послідовне поширення практик формувального оцінювання з одночасним використанням результатів підсумкового оцінювання з формувальною метою;
формування загальної культури оцінювання та впровадження внутрішнього моніторингу якості освітніх послуг на рівні шкіл.
Впевнені, що ці кроки допоможуть знизити рівень напруження щодо оцінювання та створити умови для зміщення фокусу уваги учасників навчального процесу з «підготовки до тестів» на оцінювання заради більш якісного навчання.
«Освітній дизайн Нової української школи»
16.12.2021
«Як з'їсти слона по шматочках?»
Що таке «Смерть самурая»?
А що таке «Стратегія Уолта Діснея»?
Яке відношення все це має до освіти?
Відповідь на ці питання пролунала 15 грудня на студії «Освітній дизайн Нової української школи» (керівник Анжеліка Медведєва).
З нами було цікаво!
Дякуємо адміністрації ЗОШ №16, директору Кацман Наталі Семенівні, за створення комфортних умов для учасників студії.
Подія тижня в рамках конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021»
16.12.2021
Неймовірною подією минулого тижня стали п'ять інтегрованих уроків, що відбулися 9 грудня 2021 року у ЗОШ№26 в рамках конкурсу «Найкращі вчителі Приазов'я – 2021».
Згідно положення про конкурс 7 грудня у Маріупольському центрі професійного розвитку було проведено жеребкування та розподілено теми, форми та класи для проведення уроків між десятьма учасниками, що увійшли У ТОП-10.
1. Добровольська Я. П. (учитель біології та географії) та Бєлєнікіна Е. О. (учитель української мови та літератури). Тема: «Дивовижні перетворення», урок-аукціон.
2. Кіор О. М. (учитель української мови та літератури) та Коломоєць О. М. (учитель біології та географії). Тема: «Без минулого немає майбутнього», квест-урок.
3. Латюк Т. П. (учитель початкових класів) та Ярова А. О. (учитель англійської мови). Тема: «Ми – дослідники, ми – винахідники», урок-конференція.
4. Луганченко О. І. (учитель фізичної культури) та Солоха О. В. (учитель інформатики). Тема: «Таємниці космосу», урок-диспут.
5. Янакі В. С. (учитель фізичної культури) та Кочекан Н. І. (учитель інформатики). Тема: «Я –особистість. У чому моя унікальність?», урок-екскурсія.
Переглянути відеозаписи цих захоплюючих, яскравих, та сучасних занять можна за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1whoedwcMM6LDSsNtD98nE4W0iXMzLF4t?usp=sharing.
Зустріч директорів ЗЗСО з представниками ОблІППО
10.12.2021
10 грудня закінчились консультаційні зустрічі директорів закладів освіти м. Маріуполя з Капінус Н.О, завідувачем відділу початкової освіти ОблІППО та Коваленко О.В., завідувачем відділу атестації педагогічних кадрів ОблІППО. Директори закладів освіти міста отримали кваліфіковані відповіді з питань атестації педагогічних працівників, підвищення кваліфікації педагогів 5-9 класів НУШ, супервізії, заповнення класних журналів 1-4 класів та інші. Дякуємо керівництву СШ N66 за надані комфортні умови для проведення заходу.
«Універсальний дизайн інклюзивної освіти»
10.12.2021
9 грудня з програми «Універсальний дизайн інклюзивної освіти» (куратор Анжеліка Медведєва). відбулось заняття «Психологічний аспект інклюзивного навчання: ресурс педагога». Олена Василівна Козлова, директор Центру практичної психології і соціальної роботи створила умови для перезавантаження ресурсного стану учасниць заходу. Опрацьовані техніки стануться в нагоді для особистого й професійного використання всіх учителів і асистентів учителя.
Зустріч директорів ЗЗСО з представниками ОблІППО
10.12.2021
Тривають консультаційні зустрічі директорів закладів освіти Маріуполя з Капінус Н.О., завідувачем відділу початкової освіти ОблІППО та Коваленко О.В., завідувачем відділу атестації педагогічних кадрів ОблІППО.
09.12.2021 року відбулася чергова зустріч на базі СШ №66.
Школа «Простір – М»
09.12.2021
09.12.2021 року на базі Маріупольського центру професійного розвитку відбулося планове засідання Школи молодого методиста «Простір – М». Форма проведення - брейн-стормінг за темою: «Впровадження освітніх інновацій в закладі дошкільної освіти».
Молоді спеціалісти активно спілкувались і ділилися своїм досвідом, разом із досвідченими колегами, вдосконалювали вміння вести професійний діалог, обмінювались практичними ідеями, знайомились з освітніми трендами, розробляли картотеку інноваційних технологій.
Головні спікери: Тетяна Упир - консультант Маріупольського центру професійного розвитку; Ірина Сергєєва - керівник МО, вихователь-методист ЗДО№55; Наталя Аношенкова - вихователь-методист ЗДО№113, провели майстер – клас «Інтерактивне навчання педагогів ЗДО», познайомили з методом «Світове кафе», провели вправи «Моя сильна риса» та «Позитив – негатив».
Учасники Школи «Просмтір - М» відзначили практичну значущість заходу, отримали не тільки нові знання, практичні навички, а й пам’ятки «Картотека інноваційних технологій», позитивний настрій, бажання працювати з новими силами.
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
09.12.2021
Кожна дитина хоче бути оригінальною, яскравою, цікавою, а головне поміченою. Одним із засобів презентації учня в освітньому просторі - це веб-квест. Адже це створення та презентація своєї роботи, набуття навиків працювати в групах, парах, із різними джерелами та ІКТ.
Під час зустрічі з колегами, яка відбулася в рамках проекту «Умію і навчу!» Гречка Володимир Сергійович, учитель історії «Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи №17» провів майстер-клас для вчителів різних категорій за темою: «Використання веб-квестів в освітній діяльності педагога».
Сучасні високотехнологічні виробництва вимагають кваліфікованих робітників різних галузей. Саме в сучасній школі, здобувачі освіти набувають сформованості особистісних якостей, зокрема, креативності, інноваційності, гнучкості, самостійності, відповідальності, активності тощо.
Висловлюємо щиру подяку усьому педагогічному колективу «Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи №17» та директорці, Кіор Оксані Миколаївні за створення доброзичливої атмосфери для проведення заходу.
Зустріч директорів ЗЗСО з представниками ОблІППО
09.12.2021
З метою надання консалтингової допомоги з питань атестації педагогічних працівників, підвищення кваліфікації педагогів 5-9 класів НУШ, супервізії, 08.12.2021р. о 13-00 на базі СШ №66 для директорів ЗЗСО відбулась зустріч з Капінус Н.О., завідувачем відділу початкової освіти облІППО та Коваленко О.В., завідувачем відділу атестації педагогічних кадрів облІППО. Особливу увагу приділено питанню атестації педагогічних працівників, які будуть підтверджувати або встановлювати педагогічне звання вчитель-методист, вихователь-методист. З присутніми була проведена інтерактивна гра за допомогою цеглинок LEGO.
«Авторський подіум»
08.12.2021
«Авторський подіум» (куратор Анжеліка Медведєва) останній раз презентує майстер-класи з тем: «Формування ключових компетентностей шляхом розвитку творчих здібностей учнів», Черкасова Лідія Олександрівна, Бердянська гімназія зі структурним підрозділом початкової школи;
«Інтерактивні технології, як засіб розвитку творчих здібностей учнів на уроках в початкових класів», Платонова Наталя Анатоліївна, ЗОШ №24;
«Партнерство в освіті: сім' я і школа», Панкова Галина Петрівна, ЗОШ №53;
«Формування читацької компетентності молодших школярів», Жилкіна Марія Григорівна. ЗОШ №25;
«Багатогранність і краса української мови», Чітчян Тетяна Володимирівна, ЗОШ №67.
Майстрині початкової освіти поділилися своїми творчими знахідками: цікавими, корисними, надихаючими!
Інклюзивне навчання в ЗДО:
запрошуємо, співпрацюємо, радимо…
08.12.2021
Сьогодні держава робить все можливе, щоб кожна дитина мала рівний доступ до освіти. Для цього МОН здійснює важливі ключові кроки у сфері інклюзивної освіти щодо розбудови безбар’єрної України.
На вирішення цих завдань був спрямований і методичний діалог з теми: «Умови інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти у світлі сучасних змін», який відбувся 07 грудня 2021 року на базі Маріупольського центру професійного розвитку.
Зустріч проходила в дистанційному форматі за планом міського методичного об’єднання для педагогічних працівників інклюзивних груп.
Організаторами заходу виступили Тетяна Упир, консультантка Маріупольського центру професійного розвитку і Тетяна Гладка, керівник МО, вихователь-методист ЗДО №135.
Учасниками діалогу стали більше 50 освітян, які обговорили актуальні питання:
Організація інклюзивного навчання за новим порядком, який набирає чинності з 01 січня 2022року;
Створення індивідуальної програми розвитку в електронному форматі (спікерка - Яна Ященко, вихователь-методист ЗДО №98);
Літературний путівник інклюзивного навчання (спікерка – Ольга Сухініна, вихователь-методист ЗДО №91).
Під час роботи педагоги мали змогу познайомитись із досвідом роботи практичного психолога ЗДО №117 Марини Дудник з дітьми з особливими освітніми потребами. Значну увагу колег привернуло розвивальне середовище, яке створено в цьому закладі для впровадження інклюзивної освіти.
Усім учасникам бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності і сподіваємось на подальшу активну співпрацю
З матеріалами діалогу можна ознайомитись за посиланням: Див.
Засідання методичного об’єднання
03.12.2021
02.12.2021року на базі ЗЗСО №47 відбулося засідання методичного об’єднання для вихователів-методистів, вихователів дошкільних закладів, учителів початкової школи, практичних психологів та батьків вихованців за темою «Співпраця ЗДО та НУШ: сучасні підходи з формування готовності дитини до навчання у школі».
Модератори заходу: Упир Тетяна, консультант Маріупольського центру професійного розвитку, Прасолова Ольга, керівник МО, вихователь-методист ЗДО №140, Хараман Ольга, заступник директора з НВР, учитель початкових класів ЗЗСО №47.
Протягом засідання були розглянуті актуальні питання: «Шляхи забезпечення наступності та послідовності в роботі ЗДО та школи» - Прасолова Ольга, вихователь-методист ЗДО №140;
«Нові перспективи у змісті дошкільної та початкової освіти через освітні напрями Базового компонента» - Гончаренко Яна, регіональний тренер, вихователь-методист ЗДО №49;
«Співпраця з батьками – першими вчителями своїх дітей» - Хараман Ольга, учитель початкових класів ЗЗСО №47;
«Сенсорна інтеграція, як підґрунтя розвитку компетентностей дошкільника» Алєуліна Лілія, практичний психолог ЗДО №32;
«Вправи для налагодження комунікативних відносин у групі» - Данильчик Марія, практичний психолог ЗДО №140.
У своїх коментарях учасники методичного об’єднання зупинилися на рішенні застосовувати представлені ідеї на практиці у своїх закладах освіти.
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
03.12.2021
02 грудня в рамках проекту «Умію і навчу!» відбувся майстер-клас для вчителів фізичної культури.
Шкільний урок фізкультури має оздоровчу спрямованість, а відповідно, всі новітні фітнес-методики можна застосовувати на уроках фізичної культури для підвищення мотивації у дітей до уроку фізичного виховання в сучасній школі. Харабуга Інна Вікторівна, учитель фізичної культури НВК «колегіум-школа №28», у своєму майстер–класі продемонструвала урок фізичної культури з використанням фітнесу, звернула увагу на найбільш ефективних і раціональних засобах і методах тренування, які впливають на успішність рішення оздоровчих завдань фізичного виховання.
Учителі фізичної культури міста долучилися до майстер–класу та обмінялися досвідом.
Щира подяка директорці НВК «колегіум-школа №28» Сарахман Олені Степанівні за сворення комфортних умов для проведення заходу.
Обласний захід – еко-семінар
03.12.2021
2 грудня 2021 року у змішаному форматі (офлайн та онлайн) для педагогів закладів освіти м. Маріуполя на базі КЗ «Маріупольський міський технологічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області» відбувся обласний захід – еко-семінар щодо впровадження екологічної складової в освітній процес. Учасниками заходу були 37 педагогів. Співорганізатором виступив Маріупольський центр професійного розвитку, відповідальний консультант – Герасимець Н.А.
Шабанов В.І., проректор ДоноблІППО, Гундарева Г.В., завідувачка відділу природничих дисциплін ДоноблІППО в рамках реалізації міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини» на 2020 - 2025 роки презентували кейс з методичних матеріалів навчального комплексу з викладання факультативного інтегрованого курсу «Основи екології: Донеччина» для учнів 5-9 класів», «Основи сталого розвитку: Донеччина» для учнів 10-11 класів», та зразок відкритого уроку за темою спецкурсів.
У другій частині заходу педагоги поділилися своїми напрацюваннями. Свій досвід щодо екологічної складової освітнього процесу презентувала: Кравцова Олена Олександрівна, учитель біології Маріупольського міського технологічного ліцею. Тема: «Формування екологічної компетентності учнів через залучення до проектної діяльності». Учасники заходу ознайомились з сучасним обладнанням лабораторії екологічного моніторингу «Еколаб», мали можливість долучитися до невеличких досліджень з використанням приладів лабораторії, а саме: дослідити місткість нітратів у продуктах харчування дозиметром СОЕКС Ековізор F4, стану повітря за допомогою портативного аналізатору концентрації формальдегіду і твердих дрібнодисперсних частинок, параметрів ґрунту за допомогою портативного цифрового приладу AMT-300, хімічного складу води фотометром Exact® Micro 20.
Захід пройшов у дружній, теплій атмосфері, упродовж якого учасники не тільки набули цінні знання, а й обмінялися думками з означених проблем.
Студія «Освітній дизайн Нової української школи»
03.12.2021
02 грудня відбулася студія «Освітній дизайн Нової української школи» (куратор Анжеліка Медведєва). Опрацьовували цікаву тему: про довіру і співпрацю, про чесність і емпатію, про підтримку, приналежність, прийняття, ефективність, про програму соціально-емоційного та етичного навчання і як вона працює. Формування навичок soft skills учителя і учнів - це потреба сучасності!
Дякуємо директору ЗОШ № 16 Кацман Наталі Семенівні за створення комфортних умов для проведення студії на базі закладу!
Феєрічне завершення міського конкурсу
професійної майстерності педагогів «Берегиня дошкілля»!
02.12.2021
На базі міського Палацу естетичного виховання 01.12.2021 відбулось урочисте нагородження учасників міського конкурсу професійної майстерності педагогів «Берегиня дошкілля», в якому взяли участь 32 педагога у номінаціях: «Вихователь-методист» - 5, «Вихователь» - 13, «Педагог-новатор» - 7, «Музичний керівник» - 7.
Конкурс проводився Маріупольським центром професійного розвитку за сприяння департаменту освіти міської ради та профспілок освітян Маріуполя, за підтримкою народного депутата України Вадима Новинського з метою підтримки талановитих освітян.
Зі словами привітання до учасників звернулися: депутат міської ради Vlll скликання, помічник народного депутата України - Папакіца К. В., директор Маріупольського центру професійного розвитку – Святченко І. К.; завідувач кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету – Брежнєва О.Г., головний спеціаліст відділу розвитку мережі закладів освіти та методичної підтримки педагогів департаменту освіти Маріупольської міської ради - Куркіна І. В., голова Лівобережної районної профспілкової організації працівників освіти і науки України м. Маріуполя - Федосенко Л. В.
Переможцями конкурсу стали:
Номінація «Вихователь»:
І місце - Смоленська В.В., вихователь ЗДО№49
ІІ місце – Калітвінцева М.В., вихователь ЗДО№150
ІІІ місце - Чечеріна О.О., вихователь ЗДО№148
Номінація «Музичний керівник»:
І місце - Тушинська О.Л. , музичний керівник ЗДО№ 117
ІІ місце - Хоростовська Л.В., музичний керівник ЗДО№140
ІІІ місце - Шамбалова А.І., музичний керівник ЗДО№84
Номінація «Вихователь-методист»:
І місце - Єрмоленко Ю.І., вихователь-методист ЗДО№166
ІІ місце - Бирдіна І.Ю., вихователь-методист ЗДО№56
ІІІ місце Мельник Я.А., вихователь-методист ЗДО№156
Номінація «Педагог-новатор»:
І місце - Дуднік М.О., практичний психолог ЗДО№117
ІІ місце - Березіна С.В., вихователь ЗДО№103,
ІІІ місце - Гаврик О.Г., вихователь ЗДО№45.
Призери в номінаціях:
«Педагог-наставник» - Бедлецька Л.В. ЗДО№160
« Вихователь – чуйне серце» стала Кірюшкіна К.М. ЗДО№90
«Творче відкриття» - Сисьова Н.Л.,ЗДО №159
«Майстриння-Берегиня» - Ткачова М.І.ЗДО№167
«Музична родзинка» - Матьйозова О.Є. ЗДО№156
«Світ у твоїх долонях» - Кукуруза К.С. ЗДО№166
Щиро дякуємо творчим колективам міського Палацу естетичного виховання, профспілкам працівників освіти і науки України м. Маріуполя та народному депутату України Вадиму Новинському за чудове свято, нагороди та подарунки!
Педагоги дошкілля Маріуполя продовжують плекати щасливі миті дитинства у складних умовах нашого регіону! Адже веселий дитячий садок, що вранці зустрічає дітей – показник довіри суспільства, ознака щасливого життя! Живе дошкільне дитинство – живе наша країна!
Шановні учасниці та переможці, дорогі БЕРЕГИНІ ДОШКІЛЛЯ! Нехай дружні привітання колег додадуть наснаги у скарбничку Вашої душі, а людська шана буде подякою за плідну працю, чуйність та уміння творити добро! Щирі вітання!!!
«Авторський подіум»
01.12.2021
«Авторський подіум» (куратор: Медведєва Анжеліка Максимівна) презентує вчителям початкової освіти чудові ідеї з наступних тем:
«Ігрова діяльність (2-4 клас)». Учитель Каніщева Валентина Миколаївна, комунальний заклад «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №67 Маріупольської міської ради Донецької області».
«Кейс-технологія як засіб формування пізнавальної активності молодших школярів». Учитель Нагорна Марина Вікторівна, комунальний заклад «Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи №1 Маріупольської міської ради Донецької області».
«Використання цікавих ідей на уроках української мови та літературного читання». Вчителі Козуля Ірина Юріівна і Лавшук Ірина Валентинівна, комунальний заклад «Маріупольський навчально-виховний комплекс «Ліцей-школа №14» Маріупольської міської ради Донецької області».
Обмін думками, творча атмосфера майстер – класів надихає!
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
30.11.2021
26 листопада в рамках проекту «Умію і навчу!» відбулися майстер - класи для вчителів української мови та літератури.
«Успіх у навчанні, - зазначав В. Сухомлинський, - єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для подолання труднощів, бажання вчитися».
Матеріальна база шкіл утруднює роботу вчителів. Не завжди педагог може похвалитися використанням комп'ютерної техніки. Але вчитель завжди у пошуку нових форм і методів викладання свого предмета. Цьому сприяють нестандартні підходи у викладанні української мови і літератури, які використовує у своїй роботі Васильєва Наталя Володимирівна, учитель української мови та літератури СШ №3. У своєму виступі «Цікаво про нецікаве» Наталя Володимирівна показала, як проведення так званих нестандартних уроків, організація нестандартних завдань чи запитань, нетрадиційних форм повторення, закріплення чи перевірки виучуваного матеріалу- є найефективнішим засобом для організації колективної, індивідуальної пізнавальної діяльності в дослідній роботі школярів, що сприяє досягненню високих результатів у роботі.
Подані матеріали допоможуть учителям побудувати цікаві уроки, захопити учнів вивченням свого предмета.
Жодна дитина не має відчувати себе іншою та виключеною з освітніх, культурних і соціальних процесів. Враховуючи принципи, на яких базується інклюзивне навчання, спікерка Дежець Ганна Станіславівна, учитель української мови та літератури Гімназія зі структурним підрозділом початкової школи №1 у темі свого виступу «Інклюзія з нуля. Практика та нововведення» зосередила увагу вчителів української мови та літератури на наступних питаннях:
1. Вивчення документів дітей з ООП, які бажають навчатись у школі.
2. Вивчення нормативно-правової бази та організаційно-методичного забезпечення інклюзивного навчання.
3. Оцінка можливостей закладу для організації навчання дитини з особливими освітніми потребами.
4. Створення команди психолого-педагогічного супроводу.
5. Розподіл обов’язків між членами команди, ознайомлення з посадовими інструкціями асистентів вчителів.
6. Складання індивідуальної програми розвитку.
7. Адаптація освітнього середовища до потреб дитини.
8. Оцінювання навчальних досягнень учнів з ООП.
Під час майстер – класу вчителі практично відпрацювали ці питання.
Інклюзивне навчання — система освітніх послуг, гарантованих державою, що базується на принципах недискримінації, врахування багатоманітності людини, ефективного залучення та включення до освітнього процесу всіх його учасників.
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
29.11.2021
26 листопада в рамках проєкту «Умію і навчу!» відбувся майстер - клас для вчителів предмету «Фізична культура». Тема виступу - «Міжпредметний зв'язок на уроках фізичної культури» Спікер: Танасієнко Юліана Леонідівна.
Державною програмою «Фізична культура» серед головних вимог до сучасного уроку фізичної культури визначено необхідність здійснення міжпредметних зв'язків.
Розв'язання оздоровчих, освітніх і виховних завдань найкраще реалізується в умовах ігрової рухливої діяльності, яка створюється в ході уроку фізичної культури.
Підготовка вчителя до уроку фізичної культури, на якому реалізовуються міжпредметні зв'язки, передбачає враховувати:
-вихідний рівень розумового розвитку дитини;
-зацікавленість окремими видами діяльності;
-обсяг знань дітей з матеріалу, який вивчається на загальноосвітніх предметах.
І вчителі фізичної культури міста на деякий час перетворилися на учнів, яким треба було під час виконання фізичних вправ пригадати елементарні знання з української мови, математики, географії.
Треба відзначити, що вирішення даної вимоги повинно здійснюватися не тільки в системі уроків фізичної культури, а й при проведенні всіх форм фізкультурно-оздоровчої роботи.
Висловлюємо подяку директорці ЗОШ №64 Вєнії Наталії Петрівні за створення комфортних умов та доброзичливу атмосферу під час проведення заходу.
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
26.11.2021
25 листопада відбулося чергове засідання педагогічної майстерні «Умію і навчу!». Мова народу – це його філософія і мораль, набір його духовних правил і законів, гармонія і вічно живе джерело національної поезії. Для спілкування людей, для їх спільної діяльності необхідне розуміння того, про що говорить інший.
Оскільки словниковий склад мови є певним «інвентарем» відповідної культури і тому тема, над якою працює і яку представила Русанова Тетяна Олексіївна, вчитель української мови ЗОШ №65 - «Мовознавча студія «Музей одного слова». Лексикографічне дослідження як засіб здобуття мовленнєвих знань». Тема дуже актуальна у наш час, адже мовленнєва компетенція наших учнів потребує вдосконалення та розвитку.
Спікерка Верішко Віра Дмитрівна, вчитель української мови ЗОШ №65 у своєму виступі висвітлила тему «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом інтерактивних методів навчання». Допомогти працюючому вчителю творчо впроваджувати в освітній процес інтерактивні методи навчання для розвитку творчих здібностей учнів, адже саме інтерактивні методи навчання – це дієвий педагогічний засіб і необхідна умова оптимального розвитку учнів у сучасній школі.
«Авторський подіум»
25.11.2021
«Авторський подіум» (куратор Медведєва Анжеліка Максимівна) знов зустрічає гостей!
«Мультимедійні педагогічні ігри з програмою, «Smart kids» Розумники», Андрійченко Зоя Миколаївна, НВК «школа-ліцей інформаційних технологій» №69.
«Перші кроки медіації в початкових класах НУШ», Чернова Наталя Анатоліївна, ЗОШ №9.
«Сигнальна картка - інструмент в оркестрі невербальної комунікації», Жиленко Ольга Володимирівна, ЗОШ №54.
«Розвиток читацьких навичок - основа успішного навчання», Чуприна Тетяна Вікторівна, ЗОШ №37.
Зажди цікаво і креативно!
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
25.11.2021
Тема виступу «Урок-квест з основ здоров'я «Здорова нація - здорова країна».
Спікер: Ніколаєнко Ольга Василівна, вчителька основ здоров’я ЗОШ №37. Цільова аудиторія - учителі основ здоров'я.
Виховання у дітей потреби піклуватися про себе та своє здоров'я завжди була актуальною, але особливо відчутною ця компетенція стала під час пандемії коронавірусу. Ми відчули, що здоров’я є дуже великою цінністю, без якої неможливо рухатися вперед.
Для щасливого життя потрібне перш за все здоров'я. А відпрацьовувати практичні навички, звичайно ж цікавіше розв’язуючи завдання уроку–квесту.
Щира вдячність директорці ЗОШ №37, Сімченко Наталі Миколаївні та заступниці директора Нестеренко Ірині Іванівні за створення комфортних умов для проведення заходу.
Парад педагогічної майстерності
25.11.2021
Останнє випробування «Сучасне заняття/методичний захід» конкурсу професійної майстерності педагогів «Берегіння дошкілля» відбувалося з 8 по 19 листопада 2021 року.
Це був справжній парад педагогічної майстерності. Педагоги всіх номінацій вміло поєднували традиційні та інноваційні технології.
Конкурсне випробування для вихователів-методистів «Сучасний методичний захід» вирувало великою кількістю інтерактивних технологій. Справжню професійну майстерність під час проведення клубу педагогічної майстерності, семінару-практикуму з елементами тренінгу, методичного коворкінгу показали вихователі-методисти - Єрмоленко Юлія (ЗДО№166), Бирдіна Ірина (ЗДО№56), Рибакова Ганна (ЗДО№85).
Творчий підхід до проведення сучасних занять продемонстрували музичні керівники дошкільних закладів. Тушинська Олена (ЗДО№117) провела цікаве заняття з елементами квесту, Хоростовська Лариса (ЗДО№140) поєднала ІКТ-технології з народознавчим матеріалом, Матьйозова Ольга (ЗДО№156) закріпила елементарне музикування на шумових інструментах з елементами техніки боді-перкусія.
Майстринями своєї справи виявилися творчі та креативні вихователі: Смоленська Вікторія (ЗДО№49), яка працює з діточками на «космічному рівні»; Калітвінцева Марія (ЗДО№150), вдало впроваджує сталий розвиток в практику ЗДО; Целовальник Ірина (ЗДО№117) зацікавлює сучасних дітей красотами чарівної осені; Чечеріна Оксана (ЗДО№148) подорожує зі своїми вихованцями шляхами «економії сімейного бюджету»; Кірюшкіна Кристина (ЗДО№90) занурює малечу у яскравий світ малювання на скляному мольберті, Гаврик Оксана (ЗДО №45) творчо використовує сучасні методи та прийоми з формування економічної компетентності дітей; розвитку логічного мислення та комунікативних здібностей.
Кожна учасниця під час цього випробування продемонструвала свою фахову компетентність та сприяла тому, щоб її вихованці проживали яскраво кожен день свого дошкільного дитинства.
Творча вітальня для вихователів груп молодшого дошкільного віку
25.11.2021
24.11.2021 на базі закладу дошкільної освіти №113 «Росинка» відбулося перше засідання методичного об'єднання «Вихователь групи молодшого дошкільного віку» за темою: «Формування сенсорних еталонів у дітей молодшого дошкільного віку шляхом використання інноваційних методів та прийомів».
Модераторами виступили Тетяна Упир, консультант Маріупольського центру професійного розвитку та Наталія Аношенкова, керівник МО, вихователь-методист ЗДО№113.
Під час засідання розглядалися питання щодо оновлення змісту та завдань сенсорного розвитку малят відповідно до вимог Базового компонента, створення сучасного розвивального середовища. Катерина Піхуля, вихователь – методист ЗДО-ЗЗСО №39, познайомила колег з впровадженням інноваційних технологій, зокрема: блоками Дьєнеша, елементами методики Нікітіних, методики Воскобовича, логічними картками Семадені, скрайбінгом, паличками Кюїзенера. Досвідом роботи з питання «Сенсорне виховання дітей дошкільного віку» поділилася вихователь Жигалова А.Д . (ЗДО № 150).
Майстер-клас з елементами тренінгу «Країна Сенсорики» вихователя ЗДО №113 Писаренко О.О. сприяв удосконаленню професійних вмінь педагогів працювати колективно, доходити спільної думки, нестандартно мислити.
Учасниці творчої вітальні також ознайомились з виставкою сучасного дидактичного матеріалу та посібників для інтегрованих занять, розглянули багатоваріативність кожної гри з сенсорного виховання. У своїх коментарях зупинилися на доцільності використання дидактичного матеріалу та обмінялися досвідом роботи з даного питання.
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
22.11.2021
22 листопада відбулося чергове засідання педагогічної майстерні «Умію і навчу». Тема зустрічі «ЗНО – 2022» (Перші кроки співпраці вчителя та учнів).
Спікер: Москаленко Олена Миколаївна, вчителька української мови та літератури НВК №69. Цільова аудиторія - вчителі української мови та літератури.
Готувати учнів до успішного складання ЗНО потрібно систематично, а не час від часу.
Більшість тематичних розділів, які зазвичай становлять для учасників тестування істотні труднощі, вивчаються переважно в середніх класах, а відтак робота з цими розділами передбачає ретельне повторення колись вивченого, матеріалу. Паралельно із відновленням вивченого необхідно також систематично опрацьовувати навички роботи саме із завданнями тестової форми.
Переважна більшість завдань тесту ЗНО з української літератури орієнтовані на перевірку знань змісту художніх творів, а також на визначення стилів, жанрів, літературних напрямів, авторства, знання історії написання того чи іншого твору. Відтак у підготовці з української літератури можна виділити два основні напрямки засвоєння: змістовий і теоретико-літературний.
Той, хто претендує на високий бал, має читати художні тексти в повному обсязі, жодною мірою не обмежуючись такими поширеними тепер збірками скороченого викладу. Задля успішного засвоєння змісту літературних творів, доцільно витратити певний час на систематизацію їх змісту. Наприклад, укласти за ним блок-схему.
Навчити неможливо!!! Можливо допомогти навчитися!!!
Семінар для вчителів математики
22.11.2021
19 листопада 2021 року у онлайн форматі для учителів математики міста відбувся захід з теми: «Впровадження продуктивних прийомів та методів викладання математики». Мета – презентація передового досвіду учителів-практиків щодо викладання математики за допомогою продуктивних прийомів та методів, з метою підготовки здобувачів освіти до зовнішнього незалежного оцінювання. У семінарі взяли участь 30 освітян міста.
Герасимець Наталія Анріївна, консультантка Маріупольського центру професійного розвитку зазначила, що питання підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання є одним з пріоритетних у викладанні математики, що складовою формули Нової української школи є педагогіка партнерства, яка передбачає застосовування таких технологій навчання, під час яких до спільної пізнавальної діяльності залучаються всі діти.
Майстер класи провели: Губська Олена Федорівна, учитель математики, НВК «Гімназія-школа №27»; Ченгал Галина Іванівна, учитель математики, НВК «Гімназія-школа №27». Учителі-практики поділилися досвідом упровадження ефективних технологій навчання у викладанні, презентували корисні прийоми для урізноманітнення подачі навчального матеріалу та розповіли цікаві історії свого успіху.
Новий досвід - це розвиток! А розвиток - це завжди натхнення, молодість, успіх!
Засідання клубу вчителів «Умію і навчу!»
19.11.2021
18 листопада відбулося чергове засідання педагогічної майстерні «Умію і навчу». Тема зустрічі «Теоретико-практичні засади підготовки учнів до ЗНО з Історії України». Ще одна спроба розставити акценти на тих аспектах, котрі сприятимуть якісній підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання з предмету «Історія України».
Спікерка: Зайцева Любов Володимирівна, учителька історії ЗОШ №56 поділилася своїм досвідом роботи з цього питання.
Цільова аудиторія - вчителі історії.
Що робити для якісної підготовки до ЗНО?
- Системність,
- регулярність,
- відповідальність до процесу.
Запорукою успішного проходження ЗНО є завчасна підготовка до нього, це сума особистого досвіду, знань, умінь та компетенцій, уміння користуватися своєю інтелектуальною стратегією, що у свою чергу формує упевненість у собі та психологічну стійкість.
Висловлюємо щиру подяку Світлані Філь, директорці закладу, за створення комфортних умов для проведення заходу.
Міжрегіональний Open Space
19.11.2021
У багатьох країнах з кількома великими мовними громадами в системі освіти встановлено двомовне (білінгвальне), тримовне і більше навчання. Полікультурна освіта прямо пов'язане з багатомовним навчанням.
У нашому місті ще немає білінгвальних шкіл, але педагоги впроваджують елементи білінгвального навчання на різних етапах взаємодії із здобувачами освіти.
18 листопада проведено Міжрегіональний Open Space «З думкою про майбутнє дитини: впровадження елементів білінгвального навчання у закладах освіти» для вчителів англійської мови та початкових класів.
Творчі педагоги поділились досвідом з присутніми як, коли і з якою метою можна використовувати елементи білінгвального спілкування.
Модератори заходу Антикало Світлана Михайлівна та Медведєва Анжеліка Максимівна, консультанти Маріупольського центру професійного розвитку ознайомили присутніх з одним із найбільш перспективних напрямків полікультурної освіти як білінгвальне навчання.
1. Батальцева Ірина Вікторівна, ЗОШ №52 учитель початкових класів, Горюнова Тетяна В’ячеславівна, учитель англійської мови. «Проєктна діяльність. Цікаві перерви»
2. Жукова Ганна Володимирівна, ЗОШ №68 учитель англійської мови. «Цікаві перерви англійською»
3. Гриченко Галина Іванівна, учитель початкових класів, Аювджи Наталя Анатоліївна, учитель англійської мови. СШ №40 «Інтегрований урок з англійської та української мови «Утворюю прикметники за допомогою суфіксів та префіксів. Ступені порівняння прикметників».
Дякуємо адміністрації комунального закладу «Маріупольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №18» за теплий прийом та створені комфортні та безпечні умови.
«Педагогічна мозаїка»
для вихователів груп раннього віку
19.11.2021
18 листопада 2021 року у вебпросторі Маріупольського центру професійного розвитку відбулося засідання міського МО з теми «Сучасні вимоги до вихователя групи раннього віку». До участі у заході приєдналось більше 50 учасників.
Під час зустрічі вони мали змогу актуалізувати власні знання щодо основних вимог до формування професійної компетентності педагогів, створення умов для розвитку малят у сучасному дитячому садочку.
Організаційно-методичне забезпечення семінару здійснювала Тетяна Упир, консультант центру, яка акцентувала увагу на сучасних тенденціях та змінах у галузі дошкільної освіти.
Керівник міського методичного об’єднання, Ірина Денисова, підготувала презентацію з питання: «Імідж успішного педагога груп раннього віку». Під час її виступу учасники виконували вправи та надавали відповіді на актуальні питання.
Проблему періоду адаптації розглядала вихователь-методист ЗДО №136 Вікторія Кравченко, а практичний психолог цього закладу, Ганна Братішко, провела майстер-клас «Опановуємо емоції» та надала рекомендації з управління своїми емоціями в різноманітних ситуаціях.
Досвідом роботи поділились вихователі: Вікторія Рудас (ЗДО №90) з теми - «Нетрадиційні техніки малювання для дітей раннього віку», Ольга Золотоверх (ЗДО №148) з теми - «Дидактичні ігри для сенсорного розвитку дітей раннього віку».
У ході роботи всі учасники мали змогу обмінятись думками, долучитись до аналізу традиційних та інноваційних підходів у вихованні та розвитку дітей раннього віку, заповнили он-лайн анкети.
Перше засідання пройшло в теплій і дружній атмосфері, педагоги взяли собі в роботу цікаві та корисні матеріали.
Медіа школа від Маріупольського телебачення
18.11.2021
17 листопада консультанти Маріупольського центру професійного розвитку відвідали курси Медіа школи від Маріупольського телебачення.
Спікерами виступили Микола Осиченко, президент МТБ та Марина Малкова, керівниця Медіа школи МТБ.
Як зробити урок цікавим, креативним у реаліях онлайн навчання, навчитися тримати себе перед камерою та правильно говорити й ставити мовні акценти... Все це і не тільки дізналися консультанти протягом курсу.
Бо, щоб бути сучасним вчителем треба вчитися самому!