מייל פברואר 2019

לרכזי התקשוב, מורי מדעי המחשב ומורי הרובוטיקה שלום,

להלן מייל החודש בו ארבעה נושאים :

א. השתלמויות ב. כנס גליל מערבי ג. שבוע הסקראץ המחוזי ד. תרגיל חירום

ה. הערכת פורטל בית הספר ו. שבוע הגלישה הבטוחה ז. תחרות קוד מנקי

א. השתלמויות :

1. כידוע לכם כל מורה רובוטיקה ביסודי צריך להשתלם בהשתלמות רובוטיקה בשנה"ל תשע"ט , נפתחו השתלמויות במרכז הפסגה קצרין , מגאר ובמכללת גליל מערבי .

השתלמות נוספת תפתח ביום 03/02/2019 במרכז פסגה פקיעין , אבקש מכל מורה לא השתתף באחד מהשתלמויות הנ"ל להשתתף בהשתלמות של פסג"ה פקיעין , המפגש הראשון 03/01/2019 בשעה 16:30 , בבקשה להיכנס לאתר פסג"ה פקיעין ולהירשם דרך מערכת המודול.

2. במטרה להכשיר את המורים לתכנית הלימודים לכיתות ו' בשנה"ל הבאה להפעלת כרטיסי המיקרוביטים , תקיים השתלמות למורים המלמדים רק מדעי מחשב בתאריך 26-28/05/2019 , בקרוב תשלח הזמנה למורים.

ב. כנס גליל מערבי :

1. מודה לכל הרכזים והמורים שהשתתפו אתמול בכנס המחוזי לתקשוב במכללת גליל מערבי .

2. אבקש מכל מורה שלא השתתף ולא הגיע לכנס לשלוח לי בדואר עם הסבר מדוע לא השתתף עד יום שלישי 05/02/19.

3. להלן החומרים והמצגות שהצגנו בכנס :


ג. תרגיל חירום:

1. להזכירכם, השנה יתקיים ב.11.3.19 , יום ב'. על מנת להיערך בצורה הטובה ביותר נא לפעול לפי ההנחיות בקישור זה - לחץ כאן

2. קישור ל- RSS לשעת חירום - להנחיות בבקשה להיכנס לקישור זה - לחץ כאן לקבלת הנחיות הטמעת RSS

3. תלמידי כיתות ד' עד ו' יקבלו משימות דרך קלאסרום. ותלמידי כיתות א-ג דרך אתר הכיתה או דרך אתר החירום לבתי הספר שיש להם אתר חירום .

ד. שבוע סקראץ המחוזי 🐱

לקראת שבוע סקראץ' שנערך בחודש מאי ברחבי העולם, גם אנו במחוז צפון נפעיל הפנינג תכנות בתאריכים 12-18.5. אנא להיערך בהתאם. פרטים בהמשך.

ה. הערכת פורטל בית ספרי :

כידוע לכם עד 1/02/2019 כל בתי הספר צריכים לעבור לפורמט החדש בפורטל בית הספר . החל מיום 10/2/2019 נתחיל בהערכת האתרים . כל בית ספר יקבל דוח הערכה עם נקודות לשיפור . בעיקר ההערכה תתמקד בשלושה נושאים : דף הבית , אתרי כיתות, אתרי מקצוע . צריך להדגיש על רמת העדכון והנוחיות המשתמש.

ו. שבוע הגלישה הבטוחה :

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה הוא בבחינת מערך אירועים ופעילויות חינוכיות המתקיימים מדי שנה בכל רחבי הארץ. השנה שבוע זה ייערך בתאריכים: 7-3 בפברואר 2019, ויוקדש לנושא: "גם ברשת יש גבול״. הוא יתמקד בעידוד התלמידים לפתח "שרירי" בחירה והתנהלות מתוך שיקול דעת, איפוק, אמפתיה, הבנה של מותר/אסור, מתאים/לא מתאים באופן שמותאם למרחב גלישה בטוחה, ובקידום תקשורת בינאישית רגישה, מוגנת ומקרבת, הרואה את העצמי וגם את האחר. זאת תוך כדי חיזוק נורמות התנהגות ראויות ברשת והעלאת המודעות למצבים מורכבים המתעוררים בה. למידע נוסף כולל פעילויות וסמל השבוע לחץ כאן

הפעלת שבוע הגלישה הבטוחה הוא באחריות היועץ/ת בית הספר .רכז התקשוב תפקידו לעזור ולתמוך בשימוש כלים דיגיטליים והעלאת חומרים לפורטל בית הספר.

ז. תחרות קוד מנקי:

משרד החינוך, בשיתוף האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות IATI, ממשיך להירתם למאמץ לאומי במטרה להגדיל את מספר התלמידים השולטים בסביבה טכנולוגית משתנה תדיר, ומכירים את יסודות התכנות – החל מתלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ועד לתלמידי בתי הספר התיכוניים, כיתות ב-יב.