Videogalerie

* Nezapomeňte si videa přehrát v nejvyšším rozlišení:) *

TOMÍCI JAKO SKÁLA

Máte kamaráda, kterého chcete přivést do oddílu, a on se stále zdráhá, i přes vaše barvité líčení zážitků a různých dobrodružství, zda přijít či ne? Pusťte mu toto video a buďte si jisti, že na další schůzku už vyrazí s vámi!

2024 - CIMRMAN: tak takhle teda už vůbec ne!

Zopakovali jsme náš spektábl! Opět Dakoti ukazují, co vše se může stát na výpravě, že je nebezpečí všude mnoho, a tak není nouze o něšťastná úmrtí:) Raději berme lékárny s sebou...

2023 - LETNÍ TÁBOR: na Kutě

Maty zachytil každý okamžik našeho letního dobrodružství, kde se sny staly skutečností🏕️✨. Vydejte se s námi a snílkem na kutě, zažijte sny i noční můry, k tomu ale nezapomeňte na woodcraft, ten je s námi furt:)

2023 - expedice rumunsko

Rumunsko s Chippewou - krásné údolí řeky Cerna s termální koupelí a krásnými výhledy, krasová oblast Apuseni kolem Padiše s ponornými potůčky, deštěm a potulnými psi. Expedice byla náročná a zdařilá, Míry video je toho důkazem.

2022 - LETNÍ TÁBOR: indiánské příběhy

Letní tábor na Naději je prodchnut woodcraftem a indiány. Nebylo tomu jinak ani v roce 2022. Díky Matymu, Sokolímu Oku kmene, máme možnost zavzpomínat a poveselit se třeba při rybaření či tanci baby shark:)

2022 - expedice banát

Výprava do českých vesnic v Rumunsku, do Banátu. Expedice, kterou oddíl dlouho nepamatuje. Spolu s TOM Chippewa jsme vyrazili na týden za poznáním malebných vísek, milých lidí a krásné krajiny. K tomu jsme zdolali horu Tarcu a shlédli z pořádné výšky dolů! Video od Zdendy Šmídy.

2022 - VELIKONCE: MENTAUROV A expedice

Krásná chalupa a příroda v malém středisku jménem Mentaurov, kousek od Litoměřic. Západy slunce, lakros, ale také kvalitně namalovaná vajíčka a upletené pomlázky. K tomu tradiční dakotské Velikonoce a expedice malé lóže. Prostě parádní akce!

2022 - cimrman: we are vr

Po letech konečně divadlo! Dakoti a s nimi dalších 5 oddílů včele s pořádající Chippewou nacvičili a hlavně sehráli divadlo před plným sálem. Mrkněte, jak je nebezpečná VR technika!

2022 - JARKY S vLKY: běžky a sněžnice

Krásná chalupa Fram, vysokohorská vesnička Filipova Huť, nádherná příroda a ideální běžkařské stopy. K tomu letos i vlci v Srní, dvoudenní tání či třeba procházka na sněžnicích. Jarky byly bezvadné  a je to dobře vidět na videu!

2021 - podzimky v POLESÍ: DÝNĚ A KOUPEL

Polesí jsou krásnou vískou sevřenou lesy a skalami. TOM Dakoti v ní zažili parádní Podzimky plné her, listí, draků, dýní, zábavy, písniček, jídla, či putování. Naše Sokolí oko Maty sestříhal báječné video!

2021 - podzimky: rychlá vzpomínka

Véna se rychle ohlédnul za podzimní akcí a rozpohyboval fotky. Wašte a díky! Můžeme tak vidět třepotání draků i výhledy na Polesí!

2021 - otvírák: POPRVÉ S PIDIDAKOTY

Sloup v Čechách nás přijal na klasický Otvírák, první víkendovku odílu v novém roce. Jsou s námi i pidiDakoti, tedy o zábavu není nouze. Video z dílny Darka.

2021 - LETNÍ TÁBOR: HVĚZDY

Tábor plný hvězd! Klaudius Ptolemaios svolal své učně, aby mu pomohli srovnat hvězdnou oblohu do své ideální podoby. Že se to povedlo a ještě se smíchem, netřeba říkat. První video střihače a kameramana Matyho!

2021 - DOVOLENÁ NA NADĚJI

Tábor byl na jeho úplném konci (děti už naštěstí byly doma) propláchnut rychlou povodní z Hamerského potoka. Tábořiště schnula pár dní, což bylo využito k řádné dovolené:)

2020 - OTVÍRÁK VE STRÁŽI

První pořádná výprava v novém roce, to je vždy Otvírák. Kupa nováčků, ale přitom výborné nálady, které nám nezkazil ani déšť. Z tohoto Otvíráku odjíždí již parta 30 kamarádů...

2020 - Letní tábor: himaláje

George Mallory se ztratil, ale Dakoti nelenili a po obdržení prosebného dopisu se zúčastnili expedice Himaláje 1956. Jak to dopadlo s Mallorym? Hrozil Yetti? A co samotný Mt. Everest? Vše uvidíte na videu od Míry.

2020 - Spaní na zřícenině

Konečně! Po koronaprázdninách vyrážíme ven. Spaní na zřícenině, květnový západ slunce nad krajem, krásné výhledy, svěží vítr, hrozba deště a příběh o obrovi - perfektní začátek činnosti.

2020 - KORONAJARKY NA SELEŠCE

Jarky na Selešce - na to jsme se dlouho těšili. A byli opravdu nezapomenutelné! Nejen krásnou chalupou, přírodou, ledovým ranním koupáním, ale třeba i tím jak jsme na dálku sledovali, co se děje kolem koronaviru... Na dlouhou dobu to byla poslední dakotská akce.

2019 - PODZIMKY V TISÉ

Podzimky v Tisé, pokolikáté již právě na tomto místě zažíváme krásný podzim? Tisá, to je kraj lesů a hlavně skal, ale i kraj krásné mlhy, březových hájů, klidu a výborné babky vstupenářky:) Myšleno dobře samozřejmě...

2019 - OTVÍRÁK V JANOVĚ

Otvírák je první pořádnou akcí v dakotském roce... a patří hlavně nováčkům. Chytnou se? Zapomenou na maminky a na tatínky? Bude je bavit si s námi hrát a poznávat okolí? Letos musíme říci, že jsou nováčci opět bezvadní:) Mrkněte na video, které obsahuje i planetku jménem JANOV:)

2019 - letní tábor: lotrando a zubejda

Lotrando a Zubejda rozespívali tábor na Naději. Když k tomu připočteme bubenické nadšení, woodcraft, cyklovýlety a třeba nové velké týpí s obřím letištem, máme představu o táboření... Ale bez videa od Míry by to nebylo ono:)

2019 - velikonoce ve mlýně

Byli jste někdy ve mlýně? Pekli jste svůj chléb? Zkoušeli jste mlýt mouku? Ne?? My ano! Krásné Velikonoce s tomíckým malebným Oparenským mlýnem, velmi zajímavé aktivity točící se kolem mlýna a mouky. K tomu tradiční dakotské Velikonoce, no prostě parádní akce! 

2019 - JARKY S VLKY

Jarky s vlky tentokrát opravdu s vlky. Krásná krajina Šumavy, běžkování, bobování a skoky na bobech, to jsme zažili standardně. Ale výprava mezi vlky v Srní, na tu budeme dlouho vzpomínat!

2018 - dobročiná topinka a placka

Již pošesté jsme s Chippewou smažili topinky a placky pro dobrou věc. Vánoční jarmark, kamna Stella, 400 topinek a 250 placek, to vše pomohlo Toníkovi...

2018 - Podzimky v horním sedle

Podzimky v Horním Sedle, kraji lesů, řopíků a skal. Letošní výprava byla okořeněná 100letým výročím vzniku republiky, veselou Šóšanou a hned dvěma novými skvělými rádci - Jóžou a Matym.

2018 - 72 hodin na farmě

V říjnu jsme místo na nějaký hrad, kam jsme letitě jezdívávali, vyrazili na farmu do Karas, abychom pomohli, s čím jen budeme moci. Sběr žaludů a ořechů střídal řezání dřeva, demolování plotu, čištění cihel či třeba kydání hnoje. Práce mnoho, zvěře ještě více a dobrých pocitů nepočítaně:)

2018 - letní tábor: indiáni a woodcraft

Tábor v roce 2018 se nesl v duchu indiánů a myšlenek woodcraftu. Malebné táboření snad jak nikdy jindy... Kratičké video jistě navodí krásné vzpomínky, když si kluci oblékli své košile a bederky, holky navlíkly šaty a na boso jsme jen tak brouzdali po táboře:)

2018 - cimrman: takhle teda ne!

Vítězná scénka ročníku! Dakoti ukazují, co vše se může stát na výpravě. Nebezpečí je všude mnoho, a tak není nouze o něšťastná úmrtí:) Raději berme lékárny s sebou... 

2018 - Velikonoce v tisé

Střihačka Míra se vrhla na své první video a je bezvadné! Vzpomínáte na chladné Velikonoce v mlhavých skalách? Lakros na louce či třeba boulder, kde někteří Dakoti dosahují závratných dovedností?

2017 - Šenovák - zpravodajské video

Nebyli jste na prvním Šenováku? Tak to jste o hodně přišli! Magneti převzali pořadatelství Pleskot na sebe a vytvořili akci s názvem Šenovák. O tom, jak jsme se stali slepými ochutnavači nebo vazači špaget, a nejen o tom, je toto video.

2017 - cIMRMAN: POKLIČKŮV RECEPTÁŘ DESETILETÍ

Dakoti se opět stali herci a v roce 2017 rovnou i kuchaři… Sestavit receptář nejlepší receptů, to je práce pro fajnšmekry! Mistr Poklička se toho nebál a pozval si ku pomoci čtyři světově známé šéfkuchaře. A jak že to nakonec s tím receptářem dopadlo? Který z receptů byl do knihy zařazen?

2017 - JARKY S VLKY: malá vábNička

Jarky ve Vlčí Hoře, tradiční oblast, kde si užíváme sněhu, bobů, bazénu i skal! Shlédněte malé vábící zimní video z akce s průvodkyní Lůcou!

2016 - PODZIMKY: RODÍCÍ SKÁLA

Potřebujete v oddíle více členů? Zajeďte si k rodící skále v Tiských stěnách! Dakoti ji objevili během Podzimek 2016, ten rok se urodilo zatím nejvíce nováčků. Pojedeme za rok zas?

2016 - KDYŽ VELCÍ BYLI MALÍ

To bylo ještě v době kamenné, kdy Tomkovi ještě vousy nerostly, Véna se myl a Darek měl dlouhé vlasy, v době, kdy oddíl často jezdil na společné akce s Chippewou a kdy z repráků mnohých rádií zaznívala píseň Gangnam Style. Koukněte na video plné zajímavých dakotsko-chippewáckých tanečních kreací.

2016 - CIMRMAN: ŠTĚSTÍ ZA KLOBOUKEM

Dakoti se po roce opět octli na divadelních prknech, podívejte se sami, jaké máme v oddíle výtečné herce. V této scénce je hlavním hrdinou vlastně klobouk... 

2015 - Podzimky v tisé

Podzimky trávíme rádi v Tisé, malebném kraji skal, barevných lesů, mlh a pohody. V roce 2015 jsme bouldrovali, učili se Vénovu točení, poznávali listy, putovali, zpívali či se schovávali v listí:)

2015 - PODZIMNÍ DISKGOLF

V říjnu 2015 šli Dakoti a Chippewané vyzkoušet nové českolipské diskgolfové hřiště. Počasí nám sice nepřálo, přesto jsme si toto lehce sportovní odpoledne užili.

2015 - LETNÍ TÁBOR: POHÁDKY A PUŤÁK

Po letech se část táborových účastníků proměnila v cestovatele a vydala se na puťák, druhá část se vydala na oblíbenou Naději, kde zachraňovala Pohádkovou říši. Podívejte se třeba na to, jaké krásné pohádkové kostýmy malí Dakoti oblékli nebo třeba na to, jak šlo Darkovi ranní do-pětivteřinové-vstávání a skákání do potoka. 

2015 - CIMRMAN: NEOČEKÁVANÁ CESTA

Po roční divadelní pauze vyplouvá do světa opět hra z dakotské dílny, ve které mimo jiné taky uvidíte scénu, kdy si Véna zcela vážně objednává fazole s půl litrem kefíru. Co to s ním udělá, jak to celé dopadne a nejen to se dozvíte v následujícím videu.

2014 - ZTRACENÝ KLOBOUK

Video z tvorby našich malých Dakotů - sami si nafotili, sami setříhali a sami vytvořili scénář. To si zaslouží shlédnutí!

2014 - LETNÍ TÁBOR: LIMONÁDOVNY

V létě roku 2014 hledali naši táborníci tajný recept na znamenitou limonádu. Během hledání si užili spoustu legrace, zahnali mnoho dešťů, vlezli alespoň 5x do sauny a zahráli si spoustu her… Nakonec tajný recept získali a samotnou limonádu do lahví stočili.

X2014 - DRŠMAŠ

2014-01 - Dršmaš.mp4

Už pár let se jeden z lednových víkendů nese v duchu florbalového Dršmaše, nebylo tomu jinak ani v roce 2014. Hráči byli poprvé ve své oddílové florbalové kariéře vyladěni krásnými kostýmy, kdo uhodne, co na sebe oblékli Dakoti?

2013 - LETNÍ TÁBOR: PODZEMÍ

Indiánskou louku na Naději opět obsadila dekáda týpíček plných dětí toužících po dobrodružství. Táboření v roce 2013 se neslo v temném duchu, museli jsme proniknout do Podzemí a prchat před Styxy! O tom, co všechno si Dakoti společně s Chippewany prožili, je toto vzpomínkové video.

X2013 - LETNÍ TÁBOR: UPOUTÁVKA

2013-07 - LT Podzemí - upoutávka.avi

Malé lákadlo pro tomíky i rodiče, aby dorazili na zářijové táborové vzpomínání a promítání fotek.

X2011 - LETNÍ TÁBOR: NEKONEČNÝ PŘÍBĚH

2011-07 - LT Nekonečný příběh.mp4

Léto 2011 ve znamení paruk, Orinů, kupy Bastienů, objevování chůze na lajně, koupání v Dračici, sběru borůvek a létání na Falcovi, zkrátka léto plné dobrodružství a skvělých zážitků. 

2011 - CIMRMAN: ZLATÁ RYBKA

Záznam divadelního představení s názvem Kdo chce víc, nemá nic, které jsme sehráli nejen v Jiráskově divadle, ale později i v Domově pro mentálně postižené.

2010 - CIMRMAN: MÁMA MELE MASO

Máma mele maso, Ema má mísu… Záznam trošku alternativního divadelního dakotského díla.

X2009 - JARKY: ROBINSONÁDA V DĚDOVĚ

2009 - Robinsonáda.wmv

Epesní Robinsonádu jsme prožili v roce 2009. Vydali jsme se do Dědova, kde každoročně napadne kupa sněhu. Této nadílky jsme využili a vytáhli sáně, které pod tíhou tří našich holek sice nevydržely, za to však vykouzlily na tváři úsměv nejednomu Dakotovi. 

X2008 - cimrman: domorodci a m.o.p.

2008-04 Cimrman, MOP.mpg

Víte, jak vznikl mop? Podívejte se na video a bude vám to již jasné! Zuřivá bitva mezi domorodci, tajuplné obřady, strhující soutěž!

X2007 - cimrman: těžké to časy vypravěčovy

2007-04 Cimrman, Těžké to časy vypravěčovy.mpg

Jak je těžké vyprávět příběh! Jak je těžké děj vylepšovat, hrdiny pohrdinštit a dialogy vyšperkovávat. To a mnoho dalšího se dozvíte z cimrmanovského divadelního záznamu.

X2007 - JARKY: ROBINSONÁDA V KŘEČANECH

2007 - Robinsonáda.wmv

Tenkrát jsme Jarky strávili v malebné vesničce Křečany. Užili jsme si hrátky s neúnavnými psy, projeli jsme se na koníkovi, snědli nespočet výborných buchet a zahráli si spoustu her. A to, co už jsme zapomněli, si můžeme zase připomenout v krátkém videu zde.

X2006 - LETNÍ TÁBOR: KRHŮTI

2006-07 - LT Krhúti.avi

První dakotský tábor strávený u řeky Mejkníny. Zde jsme se také setkali s Gumídky a svedli s nimi bitvu, která nakonec skončila, pokud si dobře pamatujeme, bez vítěze. Anebo že by Gumídci zvítězili?

Podívejte se na video, které zachycuje nejen dakotsko-krhútská dobrodružství, ale taky dobu, kdy oddíl z velké části tvořily ještě sourozenecké skupinky:)