סדנאות

אילנה דהן - בית ספר סביון, רמת גן

רכזת מחשבים וסגנית שנייה בבית ספר "סביון" לחינוך מיוחד ברמת גן. חברה בצוות מוביל תקשוב בחינוך המיוחד ומלמדת קורס בלמידה מרחוק למורי החינוך המיוחד "שילוב המשחק ביחידת הוראה מתוקשבת לקידום למידה משמעותית" .

ירושלים- חומות ושערים במגוון כלים טכנולוגיים

לקראת יובל לאיחוד ירושלים, יצרתי יחידות מתוקשבות בנושא חומות ירושלים ושערי העיר. כל יחידה מורכבת מסרטון שיצרתי ובו מידע מותאם לתלמידים בכיתות ד'-ו , וכן לתלמידים בעלי יכולות גבוהות בבתי ספר לחינוך מיוחד. כל יחידה מלווה גם בפעילות בכלי טכנולוגי אחר: socrative ,triventy ,kahoot ,wizer ,playposit ,largo , quizz, חידון גוגל. ליוזמה שתי מטרות: ברמת התלמידים- למידה משמעותית בדרך חווייתית, ברמת המורים - היכרות עם מגוון רחב של כלים, והאפשרויות הגלומות בכל כלי. במסגרת היוזמה נערכים שיעורים ווירטואליים משותפים בין כיתה ד' בבית ספר "סביון" לבין כיתה ד' בבית ספר "גבעולים" ברמת גן. התלמידים לומדים את הנושא בשיעור המשותף ואחר כך מבצעים בכיתות עבודה סביב הנושא.

מה נלמד בסדנה: Largo ,Wiser

דרישות משתתפים: מחשבים ניידים

מספר חדר: 201

איריס ויינטראוב - בית ספר ויצמן, חוף השרון

מורה למחשבים ורכזת תקשוב, חברה בצוות הפדגוגי ומובילת תוכניות: Microsoft showcase school (בתי ספר מדגימים)

ו- Microsoft Inovative Educator Expert (מורות יזמיות מומחיות).

אתגר יזמי גלובלי - Global Enterprise Challenge

בית ספר ויצמן בבית יהושע משתתף זו השנה השלישית במיזם בינלאומי שהוא מיזם הקמת עסק. המיזם מנוהל על ידי Broadclyst - בי"ס יסודי קהילתי (BCPS) בדבון, בריטניה. בכל שנה, מאות תלמידים בגילאי 9 ו -15 משתתפים, בצוותים על פני יותר מ -20 מדינות שונות. האתגר משלב מגוון רחב של מיומנויות עסקיות הנוגעות לאלמנטים שונים של הלימודים בבית הספר, ומייצרת קשר לחיים האמיתיים באמצעות Microsoft Office 365, כדי לאפשר שיתוף פעולה ויצירתיות בעולם.

מה נלמד בסדנה: יישומים מתוך ענן 365 - Forms, מחברת דיגיטלית.

דרישות משתתפים: מחשבים ניידים.

מספר חדר: 202

טלי מרמור - בית ספר לאה גולדברג, נתניה

נשואה, אם לשלושה ילדים, בעלת תאר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני של אוני' ת"א במנהל ומנהיגות בחינוך. מחנכת 12 שנים כיתות א'-ג' ובחמש השנים האחרונות מהווה חלק מצוות הניהול הבית הספרי ורכזת התקשוב של בית הספר. כרכזת התקשוב אני מנהלת את האתר הבית ספרי, את עמוד הפייסבוק הבית ספרי, יוזמת פרוייקטים מתוקשבים עם תלמידי כיתות ד'-ו', מדריכה את הצוות ומלווה אותו בתהליך התקשוב, אחראית על התעודות ומערכת ניהול המידע של התלמידים.

חידון שיתופי ארצי

במסגרת ערך החודש "שונות", החלטתי לבנות חידון חוצה ערים שיעסוק בשונות בין ערים בארץ. לצורך הפרוייקט פניתי באמצעות פורומים שונים בפייסבוק לרכזי תקשוב ברחבי הארץ. בשל היענותם של מספר רב של רכזים, הרמנו יחד חידון שיתופי שבו לקחו חלק כ- 800 תלמידים ברחבי הארץ. התהליך תועד וההתרגשות הייתה מרובה.

מה נלמד בסדנה: Triventy ,Kahoot ,Quizzy

דרישות משתתפים: מחשבים ניידים

מספר חדר: 204

ענת גולדשטיין ורפאלה בלס- בתי הספר און ועמל שבח מופת, ת"א-יפו

ענת גולדשטיין - אמא לשני בנים מקסימים, רכזת תקשוב בביה"ס און לחינוך מיוחד ומדריכת תקשוב עירונית. מאמינה בשילוב

אנשים עם מוגבלויות בקהילה והעסקתם כשווים וראויים.

רפאלה בלס - מומחית במתודיקה מתוקשבת, מורה להיסטוריה ומנהלת פרויקטים ברשת עמל.

Cell Aviv מסלוליי תיירות רבודים ונגישים

באמצעות סריקת qr code יוכל הקהל הרחב לקבל מידע אודות מקומות שונים, כולל ראיונות מקור וסרטונים נגישים עבור אנשים עם צרכים מיוחדים.

מה נלמד בסדנה: שימושים פדגוגיים בטכנולוגיית VR באמצעות: qr code,youtube 360 ,thingling 360 ,google street view.

דרישות משתתפים: סמארטפונים מוטענים, מטענים ניידים, הורדת אפליקציות: QR code scaner, google street view ,Google Cardboard.

מספר חדר: 107

ענבל פרנקו- וייס וטל שקד- בתי הספר גרץ ותיכונט, ת"א- יפו

ענבל - בת 42, אמא ל- 2, מלמדת ביסודי ומדריכת מורים כ- 20 שנה.

טל - בת 30, עוסקת בהוראת אנגלית לתלמידים לקויי למידה .

למידה בעולמות וירטואליים באנגלית לדוברי אנגלית - E-Land

למידה באמצעות עולמות וירטואליים, המחברת בין תלמידים מבתי ספר יסודיים שונים, להם עניין משותף וסקרנות ללמוד לשחק יחדיו בעולם וירטואלי. בנוסף, היא מאפשרת למידה מיטבית של אנגלית לילדים עם בעיית קשב וריכוז בחטיבה.

מה נלמד בסדנה: open sim, סביבת E-Land.

דרישות משתתפים: אין.

מספר חדר: 101


בית ספר אלומות, ת"א-יפו

ענת בלייר - מנהלת ביה"ס זו השנה העשירית. מאמינה ומובילה חדשנות בבית הספר ככלי להעצמת התלמידים

ולקידום הישגים.

מוריה אליהו- מורה מקצועית למתמטיקה, בעלת ותק של 12 שנה בהוראה. רכזת ומדריכת תקשוב מחוזית.

כרמית צוברי- מחנכת ומורה מקצועית למתמטיקה. מפתחת ומלמדת בכיתת העתיד בביה"ס.

לינוי שראלי- מורה מקצועית למתמטיקה והוראה מתקנת, בעלת תואר שני לחינוך מתמטי. מפתחת תכניות לימודים מתקדמות במתמטיקה.

חקר גופים הנדסיים מחד מימד לתלת מימד

בבית ספר אלומות אנו מלמדים ולומדים הנדסה דרך תלת מימד. התלמידים עוברים תהליך חקר בו הם חוקרים גופים שונים באופן מוחשי, על ידי צילום ולאחר בונים אותו באמצעות תוכנת תלת מימד ומדפיסים. בסדנה אנו מזמינים אתכם ללמוד יחד איתנו במחברת הדיגיטלית, נבנה ונחקור גופים הנדסיים בעזרת מגוון חומרים ומשחקים נחפש גופים בסביבה וברשת. בנוסף, נשרטט ונדפיס במדפסת תלת ממד.

מה נלמד בסדנה: הדפסת תלת מימד, למידה ושימוש במחברת דיגיטלית.

דרישות משתתפים: מחשבים ניידים.

מספר חדר: 103

יפית שמואלי - בית ספר אהוד מנור, אור יהודה

עובדת בבית ספר אהוד מנור באור יהודה כמחנכת כיתה ה', רכזת חברתית קהילתית ורכזת תקשוב. אני רואה את השימוש בטכנולוגיה לחינוך כחיוני ומשמעותי. השנה, סיימתי תואר שני בטכנולוגיות למידה ואני עורכת מחקר פעולה בנושא השפעת התקשוב על חשיבה אקולוגית בקרב תלמידים בבית ספר יסודי. כמו כן, אני חברה בצוות ניהול ומובילה בבית הספר תהליכי פדגוגיה חדשנית, למידה שיתופית עם בי"ס בירושלים במסגרת מיזם "ערים תאומות", למידה שיתופית עם בי"ס יהודי בברלין ולמידה חדשנית במרחבי בי"ס.

סביבת למידה חדשנית בטבע עירוני

יצירת סביבת למידה חדשנית בתחומי המדעים, מתמטיקה וחינוך גופני המטפחת חשיבה אקולוגית והתנהגות חברתית ערכית. בית הספר אהוד מנור אור יהודה בחר לאמץ את פארק נווה רבין אור יהודה ולבנות מדריך אינטרנטי למבקר בפארק הכולל בתוכו מגדיר של צמחי הפארק (שהוגדרו ע"י תלמידי כיתות ו'), ובנוסף, משימות במתמטיקה למבקרים בפארק ופעילויות לטיפוח אורח חיים בריא. היוזמה תשמש מרחב למידה לכלל התלמידים ותושבי העיר ללמידה על מגוון המינים העשיר הקיים בפארק, לקידום חשיבה מתמטית ולטיפוח אורח חיים בריא בעיר.

מה נלמד בסדנה: יצירת מפה שיתופית באמצעות כלי גוגל ו-QR code.

דרישות משתתפים: מחשבים ניידים סמארטפונים + מטענים.

מספר חדר: 102

מישלין פאנוס ובראאה סולטאני - בית ספר לב-יפו, ת"א-יפו

משלין - רכזת תקשוב ומורה לאנגלית.

בראאה - מורה לחינוך מיוחד.

במרחק לחיצה

אנו מאמינות שבחינוך כל תלמיד יכול ללמוד תוכן אם ניתנה לו ההזדמנות והכלים באופן שעונה על הצרכים הספציפיים שלו. יחד, נלמד יישומון המאפשר למורה ליצור במהירות ובקלות פעילויות חינוכיות מהנות כמו משחקים, פאזלים, בחנים, סיפורים דיגיטליים, מצגת אינטראקטיבית ואלבום תמונות. מטרתנו, להפוך את החינוך לזמין, נגיש ומהנה לכל מי שיש לו תשוקה להוראה ולמידה, כך שהגבול היחידי יהיה הדמיון והיצירתיות שלכם.

מה נלמד בסדנה: אפליקציית Tiny Tap לאייפדים.

דרישות משתתפים: באם יש אייפדים אישיים מומלץ להביאם. במקום יחולקו אייפדים למשתתפים להתנסות.

מספר חדר: 203

חני אולידורט - בית ספר דביר, חולון

מחנכת ומורה מקצועית בעלת וותק של למעלה מ- 20 שנים. משמשת כרכזת תקשוב וחברה בצוות ניהול בית הספר. מתמודדת, שותפה ומבינה היטיב את הקשיים שלנו - ציבור המורים - ביצירה שיתוף ואחזור חומרי למידה עבודות ומבחנים. יוזמת את פיתוח תוכנת LIBTI להקל על ציבור המורים וצוות הניהול ולייעל את עבודתם.

מערכת מבחנים LIBTI

תוכנת LIBTI נועדה לאפשר לכל אחת ואחד העוסקים במלאכת ההוראה, החל מרמת הפרט- מורה פרטי או מורה בסגל ההוראה ועד לרמת הכלל - מוסדות ורשתות חינוך אזוריים וארציים, ליצור, לנהל ולשתף מבחנים, כלי הערכה ומחקר מקוריים בצורה יעילה ואפקטיבית.

LIBTI מציעה מגוון רחב של כלים מתקדמים, אך יחד עם זאת נוחים לשימוש המאפשרים למשתמשים יצירת מבחנים בכלי עריכה ייעודיים, כמו גם לנהל ולהפיק את כלי ההערכה במגוון תבניות להדפסה ו/או לביצוע דיגיטלי. כל זאת, בנוסף לאפשרות לקבלת תוצאות בזמן אמת, עריכת סטטיסטיקות וניתוח תוצאות לשם הפקת מסקנות.

LIBTI עוד מאפשרת גמישות והתאמה מרבית למשתמשיה בכך שהיאומעניקה להם כלי התאמה אישית בכמה מישורים - החל מקביעת רמת האבטחה, יחד עם כלים למניעת העתקות, דרך כלי העיצוב הייחודיים ועד לאופן ביצוע המבחן הדיגיטלי, חישוב הציון וניתוח התוצאות.

באמצעות LIBTI ניתן לערוך מבחנים במגרד רמות משתנה, בכל נושא, בכל שפה, בכל קנה מידה, כאשר התוצאות זורמות ומנוטרות בזמן אמת במסוף של בעלי הרשאה לכך.

מה נלמד בסדנה: מערכת מבחנים LIBTI .

דרישות משתתפים: מחשבים ניידים.

מספר חדר: 302