NiePUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 KAMON
Szkoła Kamon

Spotkanie z Wychowczyniami klas 1

Na Państwa wszelkie pytania związane z wyprawką, odpowiedzą Wychowawczynie klas w dniu 31 sierpnia 2022 r. godzina 17.00, a od 1 września będzie można kontaktować się z Wychowawcą za pomocą dziennika elektronicznego Librus.

Spotkanie z Wychowawcami klas 2-6

Spotkania z Wychowawcami klas 2-6 odbędą się 2 września o godzinie 17.00. Zapraszamy.

Zdrowych i Wesołych ŚWIĄT

Zdrowych i Wesołych Świąt dla Uczennic, Uczniów, Rodziców i Opiekunów oraz wszystkich ludzi dobrej woli
życzy Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2KAMON

Dzień Otwarty 12.03.2022

Misja KAMON - zapraszamy na kosmiczny Dzień Otwarty w KAMONIE. 12 marca 2022, sobota. Rakieta startuje o godzinie 10.00 Do zobaczenia! Warto być z nami od 10.00!!!

Rekrutacja 2022/2023

Szanowni Państwo, informujemy, że prowadzimy REKRUTACJĘ do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023. Prosimy o odwiedzanie naszej strony internetowej / więcej...

Dzień kobiet 2022

"Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę" (Maria Skłodowska-Curie). Wszystkim Kobietom - tym dużym i tym małym, w tym niesamowicie trudnym czasie, życzymy wytrwałości i siły w dążeniu do celu!

Solidarni z Ukrainą!

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele naszej szkoły! Bardzo dziękujemy za pomoc i dary, które codziennie do nas docierają. Przekazujemy je na bieżąco tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Dziękujemy za zaangażowanie naszych nauczycielek i pracowników.

Pomoc dociera nie tylko z Przemyśla ale także z głębi Polski, Mali Giganci (www.facebook.com/maligigancipszczyna)

DZIĘKUJEMY!

Wizyta w bibliotece

Dziś klasa 1b odwiedziła Przemyską Bibliotekę Publiczną i wzięła udział w warsztatach: BARWY NASZYCH EMOCJI Z KOLOROWYM POTWOREM – ROZMOWY O EMOCJACH.

Zajęcia oparte były na książce „Kolorowy potwór. Książka ta pozwala dzieciom poznać: radość, smutek, złość, strach, spokój i miłość. Dzięki sympatycznej postaci potworka oraz zastosowaniu różnych kolorów łatwiej jest dzieciom poznawać i nazywać emocje. Aby utrwalić temat, dzieci biorą udział w zabawach, tworzą swoje potworki. Temat bardzo ważny i potrzebny. Serdecznie dziękujemy.

Pomagamy! #STOPWAR

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie, na wschodzie nasi sąsiedzi przeżywają trudne, niewyobrażalne chwile. Od najbliższego poniedziałku nasza szkoła rozpoczyna zbiórkę rzeczy, które mogą się przydać potrzebującym, zarówno tu w Polsce jak i w Ukrainie. Dziękujemy za solidarność. NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Prosimy o: - szczoteczki i pasty do zębów, - szampony i mydła, - zeszyty, długopisy i kredki, - chusteczki higieniczne tzw. mokre chusteczki, - nowe skarpetki (dziecięce, damskie i męskie), - koce, - karimaty, - zabawki o małych rozmiarach, - konserwy o długim terminie przydatności.

Więcej informacji udzielą Wychowawcy klas.

Zebrane rzeczy przekażemy bezpośrednio do instytucji pomocowych lub bezpośrednio do mieszkańców Ukrainy.

#nigdywiecejwojny

KAMONOWE Jasełka 2022

20.01.2022 r.

Klasa 3a oraz 3b, miały ogromną frajdę i zarazem przyjemność, zaprezentować program artystyczny Uczniom, Pracownikom naszej szkoły oraz zaproszonym Gościom. Dziękujemy Panu Prezydentowi Przemyśla, za odwiedzenie naszej placówki. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozostanie w pamięci wszystkich na długi czas.

Nie damy o sobie zapomnieć- ROZWIJAMY PRZEMYSKIE TALENTY i prezentujemy przedsmak tego, co działo się dziś - całość wkrótce.

Wspieramy WOŚP

15.01.2022 r.
Od dzisiaj u Nas w holu na parterze stoi puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zapraszamy do wspierania WOŚP


Wesołych ŚWIĄT! 1c

22.12.2021 r.

Życzenia noworoczne od klasy 1c dla całej naszej Kamonkowej społeczności!

"Już po świętach, stary rok się kończy

jego blask już mija

Nowy 2022 rok do brzegu dobija...

Życzymy by był piękny

lepszy od starego

a Wam przyniósł coś szczególnego...

ze strony innych uważności

a w Waszym sercu wiele miłości,

ponadto zdrówka i uśmiechu na twarzy

i tego o czym Wasza główka marzy...

Wesołych ŚWIĄT!

22.12.2021 r.

Wszystkim życzymy

zdrowych i wesołych

Świąt Bożego Narodzenia

NSP nr 2 KAMON

Warsztaty w ceramicznym lisie

Warsztaty w Ceramicznym Lisie to zawsze dobrze spożytkowany czas Uczniowie klasy 1b wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem tworząc piękne prace na Dzień Babci i Dziadka.

Film
"Aktywny KAMON"

W odpowiedzi na liczne zgłoszenia i zapisy do naszej szkoły, przybliżamy Państwu naszą społeczność

Przeżyjmy dzień z życia NSP KAMON

film na fb: https://www.facebook.com/watch/?v=803725263908033&extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharingWizyta
w Muzeum

25.11.2021 r.

W tym tygodniu nasi Uczniowie wybrali się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Celem tej wizyty były warsztaty andrzejkowe.

Dzieci dowiedziały się, na czym polega istota Andrzejek i Katarzynek, oraz jak je kiedyś obchodzono. Po wysłuchaniu ciekawostek zaczęły się wróżby. Wybrano również króla i królową warsztatów. Nie mogło oczywiście zabraknąć lania wosku. Dzieci były podekscytowane i z niecierpliwością czekały na swoją kolej, żeby zobaczyć jaka przyszłość je czeka. Ciąg dalszy andrzejkowej zabawy nastąpi już w poniedziałek w szkole, na naszych Uczniów czeka zabawa taneczna oraz słodki poczęstunek.

Nasz Teatr!

18.11.2021 r.
Klasa Va stawia pierwsze kroki we wspaniałym świecie teatru. Dzięki inspiracji i ciężkiej pracy Pani Arlety Kazienko, nauczycielki języka polskiego, uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek".

Premiera odbyła się dla bardzo wymagającej koleżeńskiej publiczności - grupy "Kotki" z Przedszkola Kamon. Była trema ale były też oklaski i zachwycone twarze małych widzów! Sukces! Pierwszy krok zrobiony - mamy nadzieje na następne.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji, Pani Arlecie Kazienko za opiekę, rodzicom za pomoc a widowni za entuzjazm.

Gratulacje i owacje!

Pomagamy zwierzakom!

15.11.2021 r.
"Dopóki ktoś nie umiłował zwierzęcia, część jego duszy pozostaje nieobudzona" - Anatole France

Uczniowie naszej szkoły wsparli akcję "Pomoc Orzeszkom" zbierając karmę i inne niezbędne akcesoria dla zwierząt znajdujących się pod opieką Schroniska Orzechowce.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom serdecznie DZIĘKUJEMY!

AKADEMIA z Okazji Dnia Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości uświetniła akademia przygotowana przez panią Barbarę Jałochę oraz klasy 4a i 5a. Piękne dekoracje, odświętne ubrania a przede wszystkim zaangażowanie uczniów przyczyniły się do niezwykłej i żywej lekcji patriotyzmu.

W trakcie przedstawienia cała szkoła (dwukrotnie!) odśpiewała pieśń I Brygady Legionów Polskich - "My, Pierwsza Brygada". Nie było to jednak zwykłe odśpiewanie - każda klasa przygotowała jedną zwrotkę - a jest ich dziewięć -wspólne śpiewając refren. Zgromadzeni na sali Rodzice, Wychowawcy i Nauczyciele zgodnie przyznali, że takie wykonanie pieśni i przygotowane przedstawienie było wyjątkowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania, Pani Basi za ogrom pracy i cierpliwości, uczniom za ciężką pracę i rodzicom, którzy pomogli nam przygotować dekoracje.

Pamiętamy...

"Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich" - Józef Piłsudski

Uczniowie klasy 5a na lekcji historii zapalili znicze pamięci pod Pomnikiem Orląt Przemyskich oraz pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Oddali hołd zasłużonym dla Polski. Cześć i chwała bohaterom!!!

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

Nudzie mówimy "NIE"!

Przerwy nie muszą być nudne. Dzięki inicjatywie p. Barbary Jałochy, z pomocą rodziców, na korytarzu pojawił się kącik czytelniczy i piłkarzyki. Bardzo dziękujemy!'

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

Sukces na przeglądzie tanecznym!

Debiut klasy 1c czyli CukierAsów, w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym w Głogowie Małopolskim "Roztańczona Jesień". Grupa zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej 7-11 lat. Gratulujemy!

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

"Lepszy jeden mały czyn, niż tysiąc planów", klasa 1c odwiedziła dziś Cmentarz Główny przy ul. Słowackiego. Dzieci z wielkim szacunkiem i zaangażowaniem zaopiekowały się opuszczonymi grobami.

Postawa godna podziwu.

14.10.2021r. w Dniu Edukacji Narodowej, klasy 1a, 1b i 1c z naszej szkoły dzielnie prezentowały swój program przygotowany z okazji Pasowania na ucznia. Występ rozpoczęły klasy drugie przekazując pałeczkę swoim młodszym kolegom. Nie obyło się bez piosenek, wierszy, tańców i chwilki dla fotoreporterów . Całość uświetniło uroczyste ślubowanie oraz tradycyjne pasowanie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje i tarcze szkolne. Młodym adeptom Kamon życzymy samych sukcesów na drodze do zdobywania wiedzy.

Wyjątkowa praca naszej uczennicy

Tak prezentuje się gród z lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" oczami uczennicy klasy 4a, Gabrysi. Gratulujemy pomysłowość i kreatywności!

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon


Edukacja KulturowA
na języku Angielskim

W listopadzie w Polsce obchodzimy dzień "Wszystkich Świętych", zaś inne kultury ten dzień spędzają inaczej. Na lekcji języka angielskiego , klasy 1a i 1c w ramach poznawania kultury innych krajów, nasi uczniowie mieli okazję poznać na wesoło zwyczaje i zabawy Halloween'owe.

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

Eksperymenty...

Jakie barwniki kryją się w jesiennych liściach? Uczniowie klasy 1a postanowili odpowiedzieć na to pytanie przy pomocy eksperymentu, do którego wykorzystali kolorowe liście, spirytus i papierowy ręcznik. Dzieci obserwowały jakie barwniki z liści stopniowo zabarwiły papier oraz jak się rozwarstwiły. Nauka jest niesamowita!

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon


Zajęcie czytelnicze

Klasa 1b wzięła dziś udział w zajęciach edukacyjno- czytelniczych organizowanych przez Przemyską Bibliotekę Publiczną "KOSZYCZEK CZERWONEGO KAPTURKA". Dzieci poznały postać Czerwonego Kapturka na podstawie różnych wydań baśni oraz z wykorzystaniem quiet book (książka filcowa). Następnie nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralno-plastycznych TEATR NA PATYKU. W trakcie zajęć dzieci odwiedziły pracownię dekoratorską, oraz zwiedziły galerię „Labirynt”. Zwieńczeniem naszej wizyty było wzięcie udziału w spektaklu kukiełkowym, przygotowanym przez artystę malarza Henryka Lasko, w rolę aktorów wcieliły się dzieci. Było to dla nich niezwykle pouczające i cenne doświadczenie.

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

PomagamY!

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Przyjaciele naszej Szkoły! Z radością dołączamy do szczytnej akcji prowadzonej przez siłownię Sportowy Przemyśl i rozpoczynamy zbiórkę słodyczy dla dzieci z domów dziecka mieszczących się w naszym regionie. Okażmy nasze wielkie serca i stwórzmy prawdziwy świąteczny klimat dla dzieci, które tak bardzo tego potrzebują. Słodycze można przynosić do Wychowawców klas do 3 grudnia. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji! Pokażmy naszym dzieciom jak pięknie jest się dzielić.

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

Integracja klasy 1c

Ognisko integracyjne klasy 1c. Czego chcieć więcej: pogoda cudna, towarzystwo najlepsze, zabawa ... szkoda gadać, oceńcie sami :)

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

Wiwat 1 września!

"Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami." Jeremias Gotthelf.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w NSP KAMON:)

Dziękujemy Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom za wspaniałe powitanie w szkole:)

więcej na: https://www.facebook.com/szkolakamon

Zebrania z rodzicami klas pierwszych

Informujemy, że zebrania z Rodzicami / Opiekunami prawnymi uczniów klas 1, odbędą się 30 sierpnia o godzinie 17:00. Zapraszamy.

Zabrania klas 2 - 5 zostaną przeprowadzone w terminach uzgodnionych z Wychowawcą klasy.

Wyprawka klas pierwszych

Zapraszamy do zapoznania się wyprawką dla klas pierwszych.
Na Państwa wszelkie pytania związane z wyprawką, odpowiedzą Wychowawcy klas w dniu 30 sierpnia 2021 r. godzina 17.00 (spotkanie z Wychowawcą klasy), a od 1 września będzie można kontaktować się z Wychowawcą za pomocą dziennika elektronicznego Librus.

REKRUTACJA

Szanowni Państwo, informujemy, że zakończyliśmy REKRUTACJĘ do klas pierwszych. Przydziały do klas, "wyprawka szkolna" oraz pozostałe niezbędne informacje przekażemy Państwu po 6 czerwca 2021 r. Prosimy o odwiedzanie naszej strony internetowej / więcej...

Języki obce
angielski 5 g. / niemiecki 2 g.

Zajęcia taneczne
mgr Dorota Zakielarz

Zajęcia szachowe
mgr Maciej Jagustyn

Karate
mgr Mieczysław Jałocha

Dodatkowa oferta zajęć pozalekcyjnych (ustalana indywidualnie):

Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne prowadzi mgr Katarzyna Grabka, artysta - plastyk. Mistrzyni sztuki ceramicznej.


Zajęcia prowadzi mgr Wojciech Śliwiak, dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor i pasjonat tenisa.

Akrobatyka to nowość w naszej ofercie. Pan Adam Kurtiak, wybitny trener i nauczyciel pokazuje jak ważna jest fizyczna świadomość naszego ciała.

Programowanie i robotyka - już niebawem w Szkole KAMON

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” Seneka Młodszy

Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 KAMON
ul. 3 maja 38, 37-700 Przemyśl
tel. 790 299 818
NIP: 795 164 81 41 REGON:
szkolakamon@gmail.com