EBBEN A TÁBLÁZATBAN EGY HELYEN MINDENT MEGTALÁLSZ (beszélgetések, ideje, linkje, csatlakozó tanárok neve)

Barna Béla - természettudós, túravezető

csatlakozási link

Béci turisztikai szakíró és túravezető, aki geográfusként tudja, hol vannak a világ legjobb helyei, s ezeket ismeri és ismerteti meg. A középiskolát pedig Egerben, a Gárdonyi Géza Gimnáziumban végezte. Egy országos útleíró pályázat megnyerése után, másodikos gimnazista kora óta (1991-től) a több mint egy évszázados múltra visszatekintő Turista Magazin munkatársa lett. A Szegedi Tudományegyetemen szerzett földrajz-kommunikáció szakos végzettséget, illetve már akkor elvégzett egy országjárás-vezetői évet is. Csoportokat már 1994 óta visz a világ különböző szegleteibe, cikkei pedig 1990 óta jelennek meg országos turisztikai lapok és magazinok hasábjain. Több ismert útikönyv(Alacsony-Tátra, Grúzia és a Kaukázus, Kis-Fátra, Eger és környéke) szerzője. 1999-től 2015-ig az egri egyetemen tanított, majd négy évig utazási irodáknak dolgozott és vitt csoportokat Kirgizisztántól Borneóig, Laosztól Ománig sok-sok országba. 2019-től a Csamborgo Adventures Ltd. túravezetője. A csámborgás számára azt jelenti: bejárni a világ eldugott, legszebb és legkellemesebb kis túrahelyeit, írni róla egy cikket vagy egy könyvet, aztán pedig túravezetőként megmutatni a jó helyeket jó embereknek.

1998-ban nősült meg, felesége Barnáné Fekete Mónika középiskolai magyar- és angoltanár. Két gyermekük van: Borbála (2000) és Boldizsár (2003).

Kinek ajánljuk a jelentkezést

A földrajz, világjárás, utazás, túravezetés, idegenvezetés, kommunikáció iránt érdeklődőknek ajánljuk a vele való virtuális találkozást.

Beliczay Gábor - építőmérnök

csatlakozási link

Tartószerkezet tervező mérnökként dolgozom, most már 6 éve. Főként vízzáró-betonszerkezetek tervezésében veszek részt osztrák és német projektekben. Emellett magasépítési szerkezetek tervezésével is foglalkozom főként hazánkban. A BME Építőmérnöki karán végeztem Bsc. és Msc. tanulmányaimat. Az elöbbit Magasépítési-, az utóbbit Tartószerkezet és Geotechnika szakirányon. Munkámat kezdetektől kizárólag home office-ban végzem. Középiskolába az esztergomi Ferences Gimnáziumban jártam (2003-2007).

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Annak, aki azt érzi, hogy érdeklődése sokrétű, és nyitott a világra. Szakmám nagyon szerteágazó, és ágai hatnak egymásra, tehát a kíváncsiság és a széles látókör elengedhetetlen hozzá. Mellette természetesen nem árt a műszaki és természettudományos érdeklődés sem, valamint az önálló munkavégzés és a problémák megoldásához szükséges kreativitás.

Bozsó István - geofizikus

csatlakozási link

2012 nyarán érettségiztem a Szent Angéla Ferences Általános Iskola és Gimnázium diákjaként, és ugyanezen év őszén kezdtem el fizika alapszakos tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (ELTE). 2015 nyarán diplomáztam, szakdolgozati munkámban a felhőben mozgó esőcseppek dinamikáját vizsgáltam. 2015 őszén továbbfolytattam egyetemi tanulmányaimat az ELTE geofizikus mesterszakán. A mesterszak mellett ösztöndíjas diák voltam a soproni Geodéziai és Geofizikai Intézetben (GGI), jelenlegi munkahelyemen. A GGI nagy múltra visszatekintő kutatóintézet, ahol közel 30 kutató vizsgálja a Föld magjától kezdve a föld mágneses terének határáig zajló fizikai folyamatokat. 2017 nyarán sikeresen teljesítettem a mesterszakos záróvizsgát, szakdolgozatomban műholdas radarképek elemzésével végeztem felszíni mozgásvizsgálatot. 2017 őszén fiatal kutatóként kezdtem el pályafutásomat a GGI-nél, és doktoranduszként az ELTE Földtudományi Doktori Iskolájában. Doktori tanulmányaim során számos konferencián vettem részt, és szűk fél évet töltöttem az utrechti-i egyetemen vendéghallgatóként. Fiatal kutatóként elsősorban a doktori cím megszerzése a cél, ennek érdekében témavezető(k) felügyelete alatt folytatok kutatási tevékenységet; az eredmények bemutatása konferenciákon poszter, előadás illetve tudományos folyóiratban közzétett cikk formájában történik. Mostanság az utrechti-i egyetemen elkezdett földi lemezmozgás modellezési projekt és a doktori dolgozat összeállítása foglalja le az időm nagy részét.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Elsősorban természettudományos pálya iránt érdeklődőket várok, akik ezen a területen szeretnének tanulmányokat folytatni és hosszútávon elhelyezkedni. Tudok mesélni az ELTE Fizika alapszakról, Geofizika mesterszakról és általánosan az egyetemi életről. Ezen felül már nyertem annyi betekintést a tudmányos életbe, hogy pár mondatot mondjak erről az "életformáról" nemcsak azoknak, akik a (geo)fizika irányába, hanem a tudományos életpálya felé is vonzódnak. Végezetül tudok beszélni az elhelyezkedési lehetőségekről, nem kizárólagosan a kutatás, hanem az ipar területét is érintve.

Csabai Márton Áron - építészmérnök

csatlakozási link

34 éves vagyok, férj, apuka, építész.

Budapesti Műszaki Egyetemen végeztem építészmérnökként, majd mesterképzésre a Pécsi Tudományegyetemre jártam.

2019-ben megalapítottuk másodmagammal a Preton Architecture Építész irodát. Jelenleg négyen dolgozunk benne. Profilunk igényes és egyedi családi házak, társasházak tervezése. Célunk, hogy építészetünkbe ültetett fiatalos, kortárs gondolkodásmódunkkal minőségi és időtálló értéket hozzunk létre, amit minden esetben az épített vagy természetes környezet és a helyi adottságok egyaránt formálnak. Lakóépület tervezésnél elsődleges szempont, hogy a munkánkkal családok hétköznapi élettereit határozzuk meg hosszú évekre.

(több info, munkák: www.preton.hu)

Jelenleg Nagykovácsiban élünk feleségemmel, akivel 6 éve vagyunk házasok, illetve két gyermekünkkel, egy 4 éves kislánnyal és egy 2 éves kisfiúval.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Ha szeretsz rajzolni, firkálni, ha jól megy a geometria, ha rá tudsz kattanni dolgokra, ha vállalkozóként is el tudod képzelni magad, akkor várlak szeretettel. :)

Csonka Gergő - tanár, szakmai koordinátor

csatlakozási link

A KKM Magyar Diplomáciai Akadémia Kft. magyar mint idegen nyelv tanáraként dolgozom 2018 szeptembere óta, külföldi diákokat tanítok magyarul. Intézményünkben éves szinten közel 24.000 magyar mint idegen nyelv órát tartunk meg. A munkámra hivatásként tekintek, hiszen anyanyelvemet, kultúránkat közvetítem a diákok számára. Bár ugyanabban az épületben dolgozom egész nap, a munkám mégis olyan, mint egy utazás, hiszen számos kultúrával van lehetőségem találkozni.

Pályaválasztásomban fontos szerepe volt a tanulmányaimnak. A szombathelyi Nyugat-magyarországi Egyetem magyar-német szakos alapképzésén ismerkedtem meg először a nyelvészet szépségeivel, majd a budapesti Károli Gáspár Református Egyetemen a mesterképzés során sajátíthattam el szakterületem módszertani alapjait, és szereztem magyar mint idegen nyelv szakos tanári diplomát.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

A velem való beszélgetést humán beállítottságú diákoknak ajánlom, akik érdeklődnek a magyar nyelv és irodalom iránt, szeretnek nyelveket tanulni, és nyitottak a különböző kultúrák iránt.

Decsi Máté - élelmiszermérnök

csatlakozási link

Az Angélában töltött középiskolai évek után, 2013 őszén kezdtem meg tanulmányaimat a Budapesti Corvinus Egyetem (jelenleg Szent István Egyetem) Élelmiszermérnök képzésén, amit 2018 tavaszán fejeztem be. 2018 őszétől az Abacus Medicine Hungary kft-nél dolgozom. Először Termelés Támogatói szakemberként (Production Support), majd 2019. tavaszától egy átszervezést követően Gyártásközi Minőségellenőrként (Quality Control), ahol hamarosan csoportvezető-helyettes lettem. Ez év májusa óta immár csoportvezetőként 17 kollégám munkáját koordinálom.

2018 óta házas vagyok és idén augusztusban született gyermekem.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Azoknak, akiket érdekel az élelmiszeripar (gyártás, termékfejlesztés, folyamatszervezés) és a minőségügy. Azoknak, akik még bizonytalanok, de lenne bátorságuk olyan szakot választani, ami kihívást jelenthet számukra.

Dr. Csanádi Gyula - biológus

csatlakozási link

Általános iskolám (a 70-es években) az Ady Endre utcai Ady Endre (ma Szent Angéla (!) ) iskola volt, ahol egészen az őrsvezetőségig vittem (Tigris Őrs).

A gimnázium is közel volt - II. Rákóczi Ferenc Gimnázium (az Adynak még nem volt gimije) - ahol "felsőévesként" biológia tagozatos voltam (erről a tagozatról a 25 fős osztályból 14-en elsőre bekerültek az orvosira, és szinte mindenki valamilyen biológiával kapcsolatos felsőoktatási intézménybe).

Biológia-földrajz ("kirándulás") szakos középiskolai tanárként végeztem az ELTE-n, egy év gyakorló tanítás a Trefortban (fantasztikus élmény volt!), majd engedve a kíváncsiságnak irány Szeged, az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpont, ahol az akkor robbanás előtt álló molekuláris genetikából PhD-ztam az (akkor még) József Attila nevét viselő Tudományegyetemen (ma SZTE), Szegeden.

Ezután külföldi "inasévek" jöttek (Franciaország, USA, Ausztria), valamint a házasság. Hazatérve néhány évig adjunktusként dolgoztam a Szegedi Tudományegyetem Biotechnológia Tanszékén .

Fiam érkezését követően változtak a prioritások, jött az üzleti élet. Dolgoztam nemzetközi, nagy cégek - Merck, Roche, Bio-Rad, AstraZeneca - magyarországi képviseleténél, olyan disztribútoroknál (közvetítőknél), akik több cég termékeit is forgalmazzák hazánkban (BioScience Kft, Microtrade Kft.), de dolgoztam nemzetközi hírű magyar cégnél (3D Histech Kft.) is.

Ezidő alatt voltam nemzetközi termékmenedzser, marketinges, termékspecialista, értékesítési képviselő, és üzletfejlesztő, egy időben "hozzám tartozott" Kelet-Közép-Európa, a FÁK országok (volt Szovjetúnió), Közel-Kelet, Dél-Afrika és Latin-Amerika, így elég komoly nemzetközi tapasztalattal rendelkezem.

Pályafutásom során a genetika számos területén kutattam/ oktattam, növényi biotechnológia, molekuláris patológia, labordiagnosztika és az orvostudományok olyan ágaiban, melyek a molekuláris genetikához kapcsolódnak.

Jelnleg a Thermo Fisher ( https://corporate.thermofisher.com/en/home.html ) cég magyar képvisleténél dolgozom, termékspecialistaként a négy visegrádi országban (Magyarország, Csehország, Szlovákia, Lengyelország), és többek között bőszen üldözöm a COVID-ot a világ legnagybb COVID-teszt gyártó- és forgalmazó cégének képviselőjeként.

Összefoglalva: Egy családos, a gyermekére szeretettel büszke, genetika-fan, örökké pedagógus-lelkületű ember voltam, vagyok és leszek, akármilyen bőrbe bújtat a külvilág (.."egész népemet fogom, nem középiskolás fokon"..). A Szent Angéla pedig több számomra, mint egy iskola, maga a személyes történelem, a kötődés, az Országúti Ferences Plébániával együtt a Hit és Család otthona.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Mindazok jelentkezését várom, akik érdeklődnek a természettudományok (elsősorban a biológia, genetika) iránt, akik szeretnének kicsit közelebbi képet kapni arról, hogy milyen lehetőségek, irányok, területek várják, ha ezen a pályán elindul. A lehetséges buktatókkal való megbírkózással kapcsolatos tapasztalataimat is örömmel megosztom velük.

Dr. Klemencsics István - orvos, gernicsebész

csatlakozási link

2006-ban érettségizett Budapesten, a Piarista Gimnáziumban.

Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar (általános orvosi diploma - 2012.), SE doktori iskola Phd fokozat - 2018., majd SE ortopédia-traumatológia rezidens - 2020.

A világ számos országában tanult és dolgozott, speciális területe a sportsérülések és a gerincbántalmak kezelése. Felnőtt ortopédiát rendel, ill. a sebészeten végez műtéteket.

Kiknek ajánljuk a jelentkezést

Aki valamilyen egészségügyi képzésre, vagy az orvosi egyetemre szeretne jelentkezni.

Dr. Pásti Laura - jogász

csatlakozási link

Dr. Pásti Laura vagyok. Egyetemi tanulmányaimat 2016-ban fejeztem be a Pécsi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Karán summa cum laude minősítéssel. Ezt követően Budapestre költöztem, és ügyvédjelöltként kezdtem dolgozni egy ügyvédi irodában. Az első munkahelyemet egy újabb - bár vegyes praxisú, de elsősorban a polgári jog területén működő - ügyvédi iroda követte, ahol klasszikus ügyvédjelölti feladatokat (okiratszerkesztés, cégeljárások, ingatlanügyletek lebonyolítása) láttam el, majd sikeresen teljesítettem az első szakvizsgámat.

A közelmúltban azonban - kilépve a komfortzónámból - olyan döntést hoztam, hogy a közigazgatás területén is kipróbálom magamat, így jelenleg ezen a területen dolgozom.

Kiknek ajánljuk a jelentkezést

Nemcsak azoknak a diákoknak ajánlom a velem való beszélgetés, akik a jogi pályát szeretnék választani, hanem azoknak is, akik bizonytalanok a jövőbeli terveiket illetően, és nincs elképzelésük, vagy nem biztosak abban, hogy milyen területen folytassák a tanulmányaikat. A hallgatóság igényeitől függően szívesen beszélek arról, milyen tanulási módszerek ill. szemléletmód segített hozzá a sikeres érettségihez, a vizsgákhoz, arról, hogy a jogi egyetem elvézése után milyen területeken van lehetőség elhelyezkedni, mi a különbség pl. egy ügyvéd, alkalmazott ügyvéd vagy jogi előadó munkája, státusza között stb., emellett azonban nagyon szívesen szólnék azokhoz a fiatalokhoz, akik úgy érzik, nem találták meg az útjukat. Olyan beszélgetést képzelek el, ami valóban kötetlen, és teljes mértékben őszinte.

Dr. Zemplényi Zsófia - orvos

csatlakozási link

Semmelweis Egyetemen végeztem. Belgyógyász szakorvosképzésben veszek részt.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Aki orvosi egyetemre szeretne jelentkezni.

Fülöp Orsolya Eszter - tervezőgrafikus

csatlakozási link

Fülöp Orsi vagyok, 28 éves, tervezőgrafikus. Jelenleg Bécsben dolgozom egy reklámügynökségnél grafikusként, szabadidőmben illusztrálok. A “Leo gekkó és a padlóvilág“, illetve a “Leo gekkó és a cipősdoboz kórház” címekkel megjelent gyerekkönyvek borítói és belső illusztrációi köthetőek eddig a nevemhez. Dombóváron születtem és jártam általános iskolába, majd gimnáziumba. Ezután Pécsen tanultam kereskedelem és marketinget, majd Budapesten - a mostani Metropolitan Egyetemen - tervezőgrafikát. Életem legjobb döntése volt szakmát váltani és ma azzal foglalkozni, amit teljes szívemből szeretek, ami kiteljesít, és amiben folyamatosan fejlődni tudok. A jövőben szeretnék a motion design és az animáció irányába orientálódni, már el is kezdtem egy online animáció kurzust.

Kiknek ajánljuk a jelentkezést

Elsősorban azoknak, akik design és/vagy művészeti területeken gondolkoznak, kreatív területen képzelik el a jövőjüket. Reklám és marketing területeken egyaránt szereztem pár év tapasztalatot, ezekről is szívesen mesélek.

Gáspár Csaba - data scientist - dmlab

csatlakozási link

Szenvedélyem az adatelemzés, egy 12 fős csapatot vezetek, akikkel arra keressük a választ, hogy az adatokban rejlő lehetőségeket hogyan tudják cégek kihasználni. A mesterséges intelligencia segítségével vizsgáljuk, milyen módon jelezhető előre az emberi viselkedés, mik a technológiai és az etikai határai az adatok tudatosabb felhasználásának. A munkám mellett az adatokkal való értékteremtés szakmáját, a data science-t vállalati képzéseken és a Műegyetemen is oktatom.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Akik bármilyen természettudomány (akár biológia is) vagy gazdaságtudomány iránt érdeklődnek.

Glatt Andor - informatikus, projektvezető

csatlakozási link

2002-ben végeztem a BME-n mint műszaki informatikus. Annak ellenére, hogy világéletemben fejlesztőként szerettem volna dolgozni, végül az IT tanácsadási / projektvezetői pályán kötöttem ki. Nem bántam meg, mert így rengeteg ügyfélnél meg tudtam fordulni, és sok tapasztalatot gyűjtöttem. Ezekkel felvértezve visszakanyarodtam a fejlesztés felé, így 2011 óta a NEXON Kft-nél dolgozom, ami HR, bérszámfejtő és munkaidő - nyilvántartó rendszert fejleszt és vezet be ügyfelekhez. Az első időszakban termékmenedzserként dolgoztam, 2017 óta a NEXON projektigazgatói pozícióját töltöm be. Szervezeti egységünk felel azért, hogy a NEXON megrendeléseit teljesítsük az ügyfeleink számára. Természetesen munkán és családon túl is van élet, nekem például sikerült megtartani a korábban is gyakorolt sportomat, és továbbra is el tudok járni vívni.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Bemutatkozásomból kiolvasható, hogy több pályamodellre is van rálátásom, mindegyikről tudunk beszélgetni. Elsősorban azoknak ajánlom a beszélgetést, akik informatikusként, tanácsadóként vagy projektvezetőként szeretnének elhelyezkedni, mert azokkal kapcsolatban sok érdekességet, tanácsot tudok megosztani. Másoknak is érdekes lehet azonban a témám, mert rövid prezentációm és beszélgetésünk során megmutatom, miért éri meg sok ügyfélnél, sok feladaton megfordulni, és szemezgetünk is a legérdekesebbek közül (pl.: műhelytitkok a biometrikus útlevélről).

Juhász Lilla - fizikus doktorandusz

csatlakozási link

Juhász Lilla vagyok, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Űrkutató Csoportjának tudományos segédmunkatársa. Középiskolai tanulmányaimat a miskolci Herman Ottó Gimnáziumban végeztem. A gimnáziumi évek alatt minden tantárgyat, információt értékesnek és izgalmasnak tartottam, kíváncsiságomat és érdeklődésemet bátorították. Elsősorban ugyan festőművésznek készültem, végül mégis az ELTE Fizika BSc-jén találtam magam, ahol ugyanaz motivált, mint mindig: feltenni kérdéseket, választ keresni rájuk tovább és tovább hajtva a kíváncsiságtól. Abban a kivételes helyzetben vagyok, hogy már a BSc szakdolgozat megírásakor sikerült egy emberileg és szakmailag is remek, hozzám illő témavezetőt találni Dr. Lichtenberger János személyében. Már nyolcadik éve dolgozunk együtt, hatodik éve pedig az általa vezetett ELTE Űrkutató Csoport tagja vagyok. Kutatásomban a földfelszíntől körülbelül 26 000 km magasan, az egyenlítő síkjában létrejövő kórus nevű VLF jel hullám-részecske kölcsönhatást vizsgálom, mellyel célom a technikailag fejlett civilizációnkat befolyásoló, esetleg fenyegető űridőjárási folyamatok előrejelzésében segíteni. Az ELTE Űrkutató Csoportban az űridőjárás és elektromágneses hullámjelenségek vizsgálatán kívül a műholdas távérzékelés honosodott meg.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Alapvetően fontos a természettudományos érdeklődés, a matematikával való barátságos viszony. Tapasztalatom azonban, hogy a legfontosabb tulajdonság egy kutató számára a mindent legyőző kíváncsiság. A részvételre bátorítok mindenkit, aki képes órákra elveszíteni a kapcsolatát a világgal, ha valami érdekes dolog jön vele szembe.

Kékesi "Mandarin" Alexandra - szociális munkás

csatlakozási link

Mandarin vagyok, ez a becenevem, az emberek többsége így ismer. Több mint 10 évvel ezelőtt, mikor elkezdtem hátrányos helyzetű gyerekekkel dolgozni, ez a név rajtam megmaradt, és most már identitásrész. Zala megyéből származom, az egyetemet Pécsett végeztem moderátor és szociális munka szakon. Itt kezdtem önkénteskedni az Élménylelő Ifjúsági Egyesületnél, ami tökéletesen megalapozta a szakmai tudásomat, és utat mutatott jelenlegi pályám felé. Most Budapesten élek, és több projektben működöm közre. Az Autonómia Alapítványnál dolgozom mentorként, ahol 15-29 közötti fiatalokat mentorálok, nálam főként tehetséges, cigány fiatalok vannak, akik jazzt tanulnak és játszanak. A Centropa Alapítvány égisze alatt a Közös Nevező projektet koordinálom, melynek lényege, hogy két, eltérő szociális háttérből érkező iskola/civil szervezet/tanoda fiataljai kapcsolódnak össze, és hoznak létre produktumot, legyen ez zene, színházi előadás, kiállítás, öko projekt vagy épp receptes könyv. Mindemellett pedig a Tudás6alom csapat tagjaként oktatási projektek kigondolásán és megvalósításán is dolgozunk, azzal a céllal, hogy a projekt a roma kultúra/történelem/identitás kérdéskörét vizsgálva, tanulva művészeti tevékenységbe helyezhetővé váljon.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Szívesen elmesélem, hogy mennyi mindent csinálhat egy ilyen végzettségű ember. Ha szociálisan érzékeny vagy, érdekelnek a társadalmi problémák/egyenlőtlenségek, el tudod képzelni magadról, hogy emberekkel foglalkozz, érdekel, hogyan lehet támogatni másokat, és ha az a fajta figura vagy, aki szívesen pörög, alkot, akkor szerintem kapcsolódj be hozzám!

Kézdy Dániel - borszakértő, borkereskedő

csatlakozási link

A Keresekedelmi és Vendéglátóipari Főiskolán végeztem közgazdászként. Főiskola alatt és utána elvégeztem az összes hazai, és néhány külföldi bormarketinggel és boreladással kapcsolatos képzést (de nem vagyok borász, tehát nem készítek bort).

20 éve magyar borokkal kapcsolatos dolgokkal foglalkozom. Tősgyökeres óbudaiként nőttem fel, de szerelmes vagyok a magyar vidékbe, és munkám jóvoltából évi 120-150 napot vidéken, természethez közel tölthetek el kiváló emberek társaságában. Véleményem szerint ez az egyik legjobb dolog a munkakörömben. A munkáim középpontjában mindig a bor és a hazai gasztronómia állt, sokféle pozícióban dolgoztam, jelenleg azonban egy olyan családi vállalkozást vezetek, amely elsősorban boros rendezvényekkel, boreladással és különböző, borral kapcsolatos kampányokkal foglalkozik. Sok szempontból a magam ura vagyok, de ez természetesen sokszor nehézségekkel is jár. A családi cég mellett több borászatnak, szervezetnek végzek tanácsadást. 4 kisgyermekem van, akik rendszeresen borásznak gondolnak, pedig az pont nem vagyok.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Olyan diákoknak ajánlom a velem való beszélgetést, akik érdeklődnek a gasztronómia/turizmus iránt. Szeretnének esetleg Budapesttől távolabb, természetközelben több időt tölteni. Érdekli őket a rendezvényszervezés. Családi vállalkozás elindításában/átvevésében gondolkodnak. Szívesen dolgoznának olyan szakmában, ahol még sok kiaknázatlan lehetőség van.

Kovács Fülöp - data engineer

csatlakozási link

Fülöpnek hívnak, data engineer vagyok (vagy ha így tetszik: programozó) egy magyar startupnál. Főleg azon dolgozom, hogy adattudósok AI (artificial intelligence) modelljeit a beérkező adatok elemzésére tudjuk felhasználni.

Ahogy a munkám és munkahelyem sem konvencionális, úgy az ide vezető út sem volt az: magyar-töri faktról, pszichológus diplomával vettek fel az első, kifejezetten fejlesztői pozíciómra (igazából a diploma előtt) kb. 2 éve, de voltam előtte teljes állású grafikus is...

Még élesen emlékszem arra, amikor a Ti cipőtökben állva stresszeltem azon, hogy "most" kell eldöntenem, mit fogok csinálni az életem hátralévő részében. Ha tehetném, szívesen meghívnám magamat is erre az előadásra, hogy elmondjam: az egyetemmel még nem munkahelyet választok, a technológiai szektor sokkal színesebb, mint messziről gondolná az ember (pl UI design-ról hallotattok már? esetleg UX-design) és hogy a programozás is sokkal izgalmasabb, mint valaha hittem volna. Sőt annyira izgalmas, hogy magam se gondoltam volna akkor, hogy majd egyszer magamtól is meg fogom tanulni. Sajnos akkori énemnek már nem tudok ezzel segíteni, de remélem, Nektek igen!

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Érdekelhet Téged az előadás, ha kíváncsi vagy a kisebb startupok világára. Ha érdekel a programozás, de nem tudod, hogy tudnád-e napi nyolc órában csinálni. Ha szeretnéd tudni, hogy milyen szerepek vannak nem-programozók számára a tech-világban (szerintem ezek merülnének fel: data scientist, UI-design, UX-design, projektmenedzser).

Kuzmányi István - állandó diakónus, főszerkesztő

csatlakozási link

Kuzmányi István, állandó diakónus, főszerkesztő vagyok, immáron három csodálatos gyermek édesapja. A Magyar Kurírt, a Magyar Katolikus Egyház hírportálját nyolc éve, az Új Ember katolikus hetilapot pedig három éve vezetem mint igazgató-főszerkesztő. A kiadói tevékenység keretében könyvkiadással is foglalkozom (évente átlag 12-15 új könyv). A végzettségemet tekintve teológus vagyok, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán nappali tagozatos diákként végeztem (5 év, 10 félév). Munkám során újságírást is tanultam, és azt is gyakorlom. Első cikkeimet utazási és valláskultúra témakörben írtam a Népszabadságba és az Új Emberbe. Két utazással kapcsolatos könyvet írtam (saját képekkel illusztrálva), továbbá készítettem egy interjúkötetet Erdő Péter bíborossal.

Kiknek ajánljuk a jelentkezést

Ha szereted a magyar nyelvet, érdekel és nem hagy hidegen a körülötted lévő világ… Ha szeretsz utánajárni dolgoknak, esetleg fotózni, megismerkedni érdekes emberekkel, élettörténetekkel… Ha bele szeretnél látni egy online és egy print felület (hetilap, valamint egyéb kiadványok) szerkesztésébe, annak mindennapjaiba…, akkor itt a helyed. Az újságírás, média mai helyzete, felületei, lehetőségei is terítékre kerülnek.

Lukács Bálint - projektmenedzser

csatlakozási link

Vácrátóton nagycsaládban nőttem fel, s a váci katolikus általános iskolai tanulmányaimat követően Németországban töltöttem 1 tanévet. Ezt követően a Szent Angélába kezdtem és végeztem a gimnáziumot. Az Angéla után a Kodolányi János Főiskola következett, ahol Nemzetközi Kapcsolatok szakon végeztem kiváló minősítéssel. A főiskola alatt Parlamenti Ösztöndíjasként gyakornok voltam az Országházban. A főiskolai tanulmányok során és közvetlenül azt követően számtalan kisebb, hosszabb-rövidebb ideig végzett állást vállaltam: voltam kenuszállító, kertész- és építőipari segédmunkás, futár, irodai munkatárs és kerékpáros túravezető is. A főiskola kezdetéig versenyszerűen hegyikerékpároztam, hazai és nemzetközi versenyeken történő részvétellel, de a válság alatt nem tudtam fenntartani magamat. 2012-ben kezdtem főállásban dolgozni, 2015-től saját vállalkozásomat vezetem, jelenleg 26 fő állandó munkatárssal az ország teljes területén, valamint német nyelvterületen dolgozunk állami, egyházi és piaci megbízásokon. Tevékenységünk: belsőépítészeti és szerkezetépítési szakkivitelezés, generálkivitelezés és lakóingatlan fejlesztés. 2014-ben nősültem, feleségemmel kiegyensúlyozott házasságban 2 remek kisfiút nevelünk, akiknek rendkívül boldog és büszke édesapja vagyok.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

A vállalkozó szellemű, gyakorlatias típusoknak, akik kíváncsiak arra, hogy mik azok az egyszerű szabályok, amelyeket követve az ember sikeres és boldog emberré válhat.

Mikesy Mihály - közgazdász

csatlakozási link

2009-ben vettek fel a Corvinusra, gazdálkodási és menedzsment szakra, s az ezt következő pár év számomra óriási élmény volt. Új barátok, szempontok, lehetőségek jöttek, én magam is megváltoztam. Egyetemi diákszervezetben is aktív tag voltam, de közben a katolikus közösségi élet is fontos maradt.

2013 óta folyamatosan dolgozom, jellemzően multinacionális cégeknél. Jelenleg az üzleti és az informatikai világ egyik izgalmas határterületén, automatizációval foglalkozom, de csak délután 5-ig, utána ugyanis vár a feleségem és a két gyerkőc :)

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Tantárgyi érdeklődéstől, emberi adottságoktól függetlenül mindenkit szeretettel hívok. Akár gondolkozol ezen az irányon, akár nem, van egy sereg tévhit, amit jobb, ha most oszlatunk el, mielőtt bármilyen döntést meghozl. Ha vannak is 'közgazdász' rokonaid, ismerőseid, azért nem biztos, hogy az összes részterületről alapos ismeretekkel rendelkezel. Ne felejtsd azt sem, hogy sok egyetemista végez el valamilyen közgázos szakot is egy másik mellett (vagy után), mivel a két tudás együtt sokkal többet ér.

Nacsa Lőrinc - politikus, országgyűlési képviselő

csatlakozási link

A budapesti Szent Angéla Gimnáziumban érettségiztem, majd a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen olaszt és nemzetközi tanulmányokat hallgattam, itt szereztem főiskolai diplomát. Az egyetem mellett dolgoztam a Servitor Pro Multis Kft.-nél, majd a Piarista Rend Magyar Rendtartományának kommunikációs vezetője voltam, valamint a Gyermek- és Ifjúsági Alap (GYIA) egyházak által delegált tagja. Innen 2012-ben a Nemzeti Erőforrások Minisztériumának Szociális, Család, és Ifjúságügyért Felelős Államtitkárságára kerültem mint parlamenti titkár, majd politikai munkatárs. 2014-től az EMMI Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság kabinetfőnök-helyettese, politikai tanácsadója és a Bethlen Gábor Alap Kollégiumának tagja vagyok. Katolikus ifjúsági vezetőként is tevékenykedtem, a magyar Szalézi Ifjúsági Mozgalom alapító tagja vagyok. 2009 óta tagja vagyok az Ifjúsági kereszténydemokrata Szövetségnek (IKSZ), később munkacsoport-vezetője, majd 2015 óta az elnöke lettem. 2017 óta tagja vagyok a KDNP ügyvezető elnökségének. Nős vagyok, 3 gyermek édesapja.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Akiket érdekel a közélet, közszereplés, politika, ifjúsági szervezetek, szervezés, emberekkel való foglalkozás.

Novák András - riporter, haditudósító, újságíró

csatlakozási link

1997-ben került a Magyar Televízió Híradójához gyakornokként, majd több katonai műsor szerkesztője és műsorvezetője lett. Később a Híradó és a Panoráma című műsorok külföldi tudósítójaként dolgozott. Riporterként elsőként tájékoztatta a magyar tévénézőket a Sri Lanka-i szökőárról, tudósított szinte mindegyik háborús övezetből, belföldön együttműködve a magyar katasztrófavédelemmel rendszeresen tudósította a Híradó nézőit a különféle vészhelyzetekről, árvizekről, erdőtüzekről. 2010-ben az RTL Klub csatornájához igazolt, ahol a Híradó és a Fókusz című műsorok külföldi tudósítója lett. 2012-től a Globo TV főszerkesztője lett és annak budapesti stúdióját vezette. Ez év végétől már az ATV külföldi, háborús tudósítójaként dolgozott, ekkorra már több mint 100 ország veszélyes zónáinak eseményeiről adott híradást a magyar nézőknek (többek között Észak-Korea; Irak; Afganisztán; Sri-Lanka; Koszovó, illetve a balkáni régió szinte minden országa; Pakisztán; Izrael; magyar katonai missziók Európában, Ázsiában és a Közel-Keleten stb.) Nevéhez fűződik az ATV és a CNN együttműködésével létrejött első magyarországi CNN-hírműsor (Newsroom/ Külvilág), melynek főszerkesztője és műsorvezetője. 2010 óta oktat a Komlósi Oktatási Stúdióban, 2016-tól a TV2 Akadémián is, illetve oktatott a Színház- és Filmművészeti Egyetemen is a Kurzushéten (2020). 2018-ban beválasztották a Nemzetközi Frankfurti Dokumentumfilm fesztivál zsűrijébe. Jelenleg a Nemzetközi Közszolgálati Egyetem Hadtudományi- és Honvédtisztiképző (HHK) karának oktatója. A 2019-ben létrejött Spirit FM-en induló Spirit Show főszerkesztője és műsorvezetője. Első regénye 2013-ban jelent meg (Kémes ügyek - avagy akcióban a magyar titkosszolgálatok).

Kiknek ajánljuk a jelentkezést

Mindenkinek, aki televíziózással szeretne foglalkozni, belelátni a média különleges világába. Hogy beszélünk, artikulálunk a kamera előtt, hogy szimpatikusak legyünk a nézőknek.

Oláhné Füsti-Molnár Enikő - pszichológus

csatlakozási link

Sziasztok! A nevem Oláhné Füsti-Molnár Enikő, 26 éves vagyok és pszichológiából diplomáztam. A gimnáziumban orvosnak készültem, felvételiztem is, viszont egy év után ráébredtem, hogy az emberek segítésének nem ez a formája az, ami engem igazán érdekel. Az emberi lélek sokkal jobban vonzott, így felvételiztem Pécsre, hogy pszichológiát tanuljak. Elvégeztem az alapképzést, majd Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen a mesterképzést is, fejlődéslélektani szakirányon. Számomra az emberi lélek, viselkedés és gondolkodás minden zegzuga csodálatos, ezen belül pedig az élet folyamatosan a gyermekek felé sodort. A legtöbb helyen, ahol megfordultam általában szegénységben élő, hátrányos helyzetű, leggyakrabban roma származású fiatalokkal foglalkoztam. Önkénteskedtem a pécsi Élmény Tár Tanodában évekig, illetve három éve dolgozom hasonló helyzetben lévő gyermekekkel a Bárka Táborban minden nyáron. Most itthon vagyok, online és csak nagyon keveset dolgozom, mert jelenleg a férjemmel első kisbabánkat várjuk.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Szeretettel várok mindenkit, akit érdekel a pszichológia mint szakma, vagy gondolkozik azon, hogy valamilyen segítő szakmában szeretne elhelyezkedni, de még nem tudja, mi is lenne számára a megfelelő. Gyere, ha érdekelnek a legkülönfélébb emberek, és eléggé nyitottnak érzed magad mások iránt. Beszélgethetünk arról, milyen megtalálni a saját utunkat, milyen sok ága van a pszichológiának, amiről talán nem is tudsz, illetve akár arról is, hogyan lehet megtalálni az egyensúlyt a család és a karrier között.

Pethes Zsófia - festő-restaurátor

csatlakozási link

Nyolc évig jártam a Szent Angélába, majd a gimnáziumot a Baár-Madasban fejeztem be 2012-ben. Orvos és szociológus szülők mellett kilógtam a családból a művészet iránti vonzalmammal, ezért határoztam el - már ötödikes koromban -, hogy én restaurátor leszek, ami a természettudományokon (kémia, fizika) alapszik, de társul hozzá művészettörténet, kreativitás, alkotás. Magyarországon ezt a szakot 5 év osztatlan képzéssel csak a Magyar Képzőművészeti Egyetemen lehet tanulni, így egyszerű volt a választás. Egy év Erasmust is hozzácsatoltam a képzésemhez Drezdában, ahol a németek precizitásával ismerkedhettem meg. Most éppen a Váci Ferences templomból hozott fára festett szobrokon dolgozunk, de vannak falkutatások, falfestmények, lepusztult, kihívásokkal teli vászonképek, táblaképek, valamint rekonstrukciós munkák is.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Bárkinek, aki nincs tisztában azzal, hogy egy festő-restaurátor mivel is foglalkozik pontosan, de érdekelné.

Pilári-Harsányi Katalin - építészmérnök

csatlakozási link

Pécsen a Szent Mór Iskolaközpontba jártam általános iskolába és gimibe is. Utána a PTE-MIK-n végeztem építészmérnök BSC és MSC képzést. 2016-ban végeztem. Először BIM modellezőként dolgoztam, majd tervező építészmérnökként, családiházak tervezésével foglalkoztam. Két hónapja megszületett a kisfiunk, ezért most szülési szabadságon vagyok.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Akiket érdekel az építészet tervezés oldala, milyen munka családoknak otthont teremteni. Akiknek nem mindenük a munka és a karrier, fontosnak tartják a magánéletük egyensúlyban tartását is.

Szabó Ildikó - rendezvényszervező

csatlakozási link

Szabó Ildikó vagyok, a Bilds Event Kft. tulajdonosa. 17 éve foglalkozom rendezvényszervezéssel. Az elmúlt évek alatt különböző céges és privát eseményeket szerveztem. Kihívásokkal teli szakmában dolgozom, a 12 fős esküvőtől az 1500 fős céges családi napig már sokmindent szerveztem, intéztem.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Ez egy olyan hivatás, amelyet csakis akkor vállalj, ha tudsz pörögni, ha szereted az azonnali megoldásokat, ha bírod a stresszes helyzeteket. Minden esemény más, soha sincs két egyforma! Izgalmas!

Szabó Sipos Ágoston - muzsikus, zeneszerző

csatlakozási link

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz-Dob szakán végeztem. Mesterképzésen tanári diplomát is szereztem. Azóta sok zenekarban játszottam, játszom különböző műfajokban a jazz-től a rockon át az elektronikus zenéig. Színházi és filmzene-szerzőként is dolgozom, illetve zeneiskolában tanítok dobot. Budapesten élek a családommal: dramaturg feleségemmel egy kisfiút nevelünk. Mindketten szabadúszó művészként dolgozunk. 31 éves vagyok.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Művészi érdeklődésű diákoknak tudnék érdekes dolgokat mesélni elsősorban a magyar könnyűzenei és színházi életről. Akinek megfordult a fejében, hogy hasonló hivatást találjon magának, annak szívesen mesélek a pálya szépségeiről, arról, hogy milyen izgalmas dolog zenésznek lenni, hogy egyik nap sem kell ugyanazt csinálnod, lehetsz a magad ura. Mesélnék az ehhez szükséges nyitottságról, meg persze a dolog nehézségeiről is.

Szabó Zita - sportdiplomata

csatlakozási link

Jelenleg a Volánbusz Zrt. Infokommunikációs Igazgatósgának szolgáltatásmenedzsment vezetője vagyok. Korábban a Magyar Triatlon Szövetségnél szövetségi kapitányi, majd főtitkári pozíciójában dolgoztam. A riói olimpián csapatvezetőkénk, a pekinki olimpián versenyzőként vettem részt. Dolgoztam edzőként, foglalkoztam sportdiplomáciával. Végzettségem: programozó matematikus, sportdiplomáciai szakértő.

Kiknek ajánljuk a jelentkezést

Az előadáson szerteretném bemutatni, hogy hogyan él egy professzionális egyéni sportoló. Szeretnék beszélni a haza és nemzetközi sportirányítási rendszerről, és hogy ebben a rendszerben, a hazai és nemzetközi szervezetekben milyen személyes karrier lehetőségek rejlenek. Szeretnék arról néhány szót ejteni, hogy a korábbi és jelenegi feladataimat tradícionálisan "férfias" területeken végzem, és ezzel kapscsolatosan milyen tapasztalataim vannak. Továbbá, szeretném egy kicsit körbejárni a "siker" fogalomát.

Zsinka László - egyetemi oktató, külügyi szakértő

csatlakozási link

Zsinka László 1993-ban végzett az ELTE Bölcsészettudományi Kar történelem – latin nyelv és irodalom szakán. 1996-ban okleveles külügyi szakértő másoddiplomát szerzett a Budapesti Corvinus Egyetemen. Doktori disszertációját 2000-ben védte meg a Budapesti Corvinus Egyetemen.

Oktatóként a Budapesti Corvinus Egyetemen és a Pannon Egyetemen, valamint szakkollégiumokban dolgozott. 2002-től a Budapesti Corvinus Egyetem docense és a Pannon Egyetem részfoglalkozású egyetemi docense. 2005-2008 között a Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Karának oktatási dékánhelyettese. 2012-ben a Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Karának dékánja. 2013-tól a Pázmány Péter Katolikus Egyetem docense, 2016-2018 között a PPKE Nemzetközi Tanulmányok Tanszék vezetője.

A Budapesti Corvinus Egyetemen egyetemfejlesztési tevékenységét Egyetemért Emlékéremmel, oktatói munkáját Év Oktatója elismeréssel méltatták.

A tájékoztató előadásban a nemzetközi tanulmányok szak kerül bemutatásra PPT keretében, és az előadó szívesen válaszol a felmerülő kérdésekre.

Kinek ajánljuk a jelentkezést

Olyan humán és társadalomtudományi érdeklődésű diákoknak, akik szívesen foglalkoznak a nemzetközi élet eseményeivel, és érdekli őket a külpolitika, valamint a világgazdaság.