Historie

Stručná Historie Lvíčat

Náš oddíl byl založen v září 1970 Karlem Krtičkou (Krtkem) a jeho ženou Blankou. První schůzka proběhla v bývalém Lesním divadle na Novodvorské, kde je údajně zakopána i zakládací listina. Po skromných začátcích se oddíl rychle rozrůstal. V dobách normalizace (kdy byl zakázaný Skaut a další nezávislé organizace) byla Lvíčata oficiálně součástí Pionýra, věci jsme si však vždy dělali po svém.

Během následujících let se od Lvíčat oddělila Záře. Mezi oběma oddíly od té doby panuje historická rivalita, vztahy jsou však dnes více než přátelské.

To dokládá i to, že jsme roku 1992 založili Sdružení Turistických a Tábornických Oddílů (STTO), jehož jsou oba oddíly součástí. Máme společné vedení, žádáme o dotace, staráme se o klubovnu a táborovou základnu a pořádáme mnoho společných akcí.

"Nová" éra Lvíčat začala v roce 2005, kdy oddíl převzal Tomy. Do oddílu přišla nová generace dětí (ze kterých jsou dnes aktivní vedoucí), nové nápady a energie.

Doba se od roku 1970 změnila, vystřídalo se mnoho generací dětí a několik hlavních vedoucích. Myšlenka pobytu v přírodě, kamarádství a spolupráce však zůstává stejná.

První tábor Petříkov 1971

Tábor 2005 Nebeská Rybná - začátek nové éry

Galerie hlavních vedoucích

Krtek

1970 - 2005

Tomy

2005 - 2011

Hanička

2011 - 2015

Matěj

2015 - 2017

Anča

2017 - 2018

Michal

2018 - ?

Historie Táborů

2019 - VESMÍR

Harc Jižní Morava/Broumovské stěny

Vyrážíme do vesmíru! Vesmírná loď zkonstruovaná inženýrem Stáleveselým a kapitánem vesmírné Mise Michalem nás přenesla do vzdálené Galaxie... Procestovali jsme mnoho planet - trpasličí Puntanelu, planetu Zelených hlav, Hladových mimozešťanů, Robotů... Nakonec se nám podařilo porazit Impérium, na závěrečném sněmu urovnat celou Galaxii a opravit naší poničenou loď, se kterou jsme odletěli zase zpátky na Zem.

Nechyběly přepady, harcy, výlety, koupání, bojovky, hry a odbornosti, zkrátka tábor jak má být...

2018 - ZAKLÍNAČ

Harc Moravský Kras

Bo boku zaklínače Geralta z Rivie vyrážíme na lov příšer, kterých se v okolí Kaer Morhen nachází požehnaně. S pomocí lektvarů, mečů a Znamení jsme si poradili s Kuroliškem, Půlnočnicí, Wywernou, Bruxou, Ghůlem, Harpyjí, Baziliškem, Lešákem, Kostějem i zákeřnou Strigou... Nakonec jsme přemohli i Divoký hon a uzavřeli portál do světa příšer, aby byl našich lesích nadobro klid.

No a taky jsme s Hvězdičkou a Kamencem bojovali o medvídka, putovali po okolních horách a užívali si (byť trochu deštivé) léto.

Znak tábora tento rok nebyl

2017 - KOVBOJOVÉ A INDIÁNI

Harc Orlické hory

Tento rok jsme se vydali mezi indiány do okolí městečka Mintfield, stát Kansas. Bojovali jsme s rodinou Daltonů, která chtěla přes indiánská území stavět železnici a těžit tam ropu. Všechny plány jsme jim zmařili, zachránili uneseného zeměměřiče, zabránili válce a Jessiho Daltona i s celou bandou v závěrečné bitvě porazili. V paměti jistě zůstanou povedené etapovky - přepadený dostavník, koleje, výsadek pro starší v Dodge city nebo povedená KHL. Taky stojí za zmínku, že letošní tábor byl jeden z nejdeštivějších za poslední dobu - skoro nebylo dne bez deště.

2016 - VIKINGOVÉ

Harc Broumovské stěny, Adršpach

Tentokrát jsme vypluli do světa Vikingů. Každá družina (díky získaným surovinám) budouvala svojí osadu - hradby, sýpky, mlýny, domy pro osadníky... Do cesty se nám připletli i severští bohové - proradný Loki, mocný Odin a silný Thor, jehož kladivo jsme museli najít a zachránit během harcu. Celý tábor vyvrcholil velkolepou bitvou družin a Ragnarokem, při kterém stateční válečníci z Valhally po boku bohů svedli závěrečný souboj s Lokim a démony podsvětí. Za zmínku určitě stojí, že tento rok se nám podařilo na plné čáře vyhrát mezitáborou soutěž s Kamencem a Hvězdičkou!

2015 - NARNIE

Harc Beskydy

Narnie je v ohrožení. Proradný král Miraz se snaží uchvátit veškerou moc, v čemž mu pomáha Jadis - ledová královna. To jsme samozřejmě nemohli nechat jen tak. Po boku prince Kaspiana, Aslana, Tumnuse, pana Bobra, Jezevce a dalších se nám podařilo najít všechny meče živlů, porazit ledovou královnu a vrátit osud Narnie do rukou právoplatného dědice trůnu - prince Kaspiana.

Vzpomínat jistě budeme i na přepady o medvídka, akci KHL, vrtulník na Kamenci, úžasné kroniky, závěrečnou bitvu a diskotéku.

2014 - MAFIE

Harc Jizerské hory

Boj o Atlantic City začal. Don Hanička odkázala své získané majetky Donu Davidovi, Donu Petrovi a Donu Ottovi. Ti se zpočátku soustředili na ovládnutí okolních rodin, a vše vyvrcholilo volbou starosty, které se zúčastnili naši tři Donové. volby odpovídal získanému území a zvítězil v ní Don Otto. Don Petr a Don David si to však nenechali líbit a rozboutali závěrečný boj, při kterém se jejich rodiny o titul starosty utkali mezi sebou. Po dlouhém boji plným zvratů vyhrál Don Petr a starostou byl jmenován hned následujícího dne. Během tábora také poprvé vycházely slavné Lion Times:

1. vydání - 13.7. 2. vydání - 15.7. 3. vydání - 18.7. Harcovní speciál - 24.7. 4. vydání - 26.7.

konalo se i Casino a vše bylo zakončené závěrečnou diskotékou a slavnostním ohněm.

VŠECHNA VYDÁNÍ THE LION TIMES NAJDETE V SEKCI

FOTKY A KRONIKY

2013 - STROJ ČASU

Harc Králický Sněžník

Harc - Králický Sněžník

Česká Asociace stroje času (ČASČ) nás pověřila důležitým úkolem - dopadnout zrádce Tika, který si sestrojil vlastní stroj času a začal ho zneužívat za získáním peněz a slávy. My však nikdy nesmíme dopustit, aby byla historie takto svévolně měněna a pokusili jsme se Tika dopadnout. Sami jsme se vydali do doby keltů, byli jsme navštíveni Caesarem v době antické, spatřili jsme krále Vladislava Jagellonského, a pomohli jsme v bojích II. světové války. Tika jsme vysledovali až v dálné budoucnosti a nakonec ho úspěšně dostali před spravedlivý soud!

2012 - Star Gate - Hvězdná brána

Harc

2011

Harc - Adršpach

Letošní hra na piráty byla opravdu velmi akční. Celkem jsme na různých akcích strávili celých 5 nocí mimo tábor. Konaly se celkem 3 zajímavé programy s tábory ze Slatiny a Kamence a navíc jsme pořádali společný oheň tří táborů. V jednu chvíli se u našeho táborového kruhu šešlo přes 100 lidí. Během celého tábora jsme hledali ukradené zlaté medailony a dokázali jsme přelstít zlou čarodějnici i piráta Hanibala Jonese. Z obvyklého programu nechyběly výlety, táboráky, bojovky, odbornosti, závod, diskotéka ani nic jiného. Podařilo se nám zajistit šermířský výcvik a turnaj s profesionálním vybavením pro všechny. Zavedli jsem i zajímavou novinku - závěrečnou hru alá gamebook pro jednotlivce.Tábor se letos velice vydařil a všichni se již těšíme na další.


2010 - Pán prstenů

NEBESKÁ RYBNÁ

Harc - Jeseníky

Naše cesta s Prsteny moci se došla ke svému konci. Ke čtyřem prstenům získaným v průběhu roku se přidal pátý a hlavní prsten, který jsme získali s pomocí Froda. V průběhu tábora jsme přemohli všech 9 prstenových přízraků - nazgulů a získali informace o zničení prstenů. Jeden je zakopaný na Pradědu, druhý leží na dně Pastvin, třetí zmizel ve vzduchu, čtvrtý se rozpustil v závěrečném ohni a poslední zbavený magické moci nosí vítěz táborového bodování. Opět jsme pokračovali ve spolupráci se Slatinou a Kamencem - letos to byla hra všech tří táborů, přepady se Slatinou a slavnostní oheň na Kamenci. Tábor se povedl díky šikovným a zdatným dětem, pracovitým instruktorům a schopným vedoucím.


2009 - Cesta kolem světa

NEBESKÁ RYBNÁ

Harc - Babiččino údolí

Letos vyrážíme na opravdu dlouhý výlet. Willy Fog nás vyzval na závod kolem celého světa a my jsme navštívili Velkou Británii, Francii, Mexiko, Austrálii, Japonsko, Čínu, Egypt a Turecko. Nakonec jsme unikli z tureckého vězení a závod vyhráli. Nechyběl harc do Babiččina údolí, bojovky se Slatinou a Kamencem, odbornosti, bojovky, výlety a táboráky.


2008 - Tři mušketýři

Harc - Jižní Morava

Spolu s Mušketýry pátráme po zlodějích korunovačních klenotů. Stopy vedou ke vzbouřenecké pevnosti La Roch elle. Po dlouhém a obtížném pátrání se nám podaří pevnost najít a dobýt. Za odměnu nás čeká šermířský turnaj a královská hostina. Na harcu putujeme po jižní Moravě, navštěvujeme Buchlov, Buchlovice a Velehrad. Pokračujeme ve spolupráci se Slatinou a Kamencem, letos nás Hvězdička navštívila na společném táboráku.

2007 - Harry Potter

Harc - Moravský kras

Jsme studenty Školy Čar a Kouzel a bojujeme proti silám zla, vedeným Voldemortem. Získáváme postupně všechny viteály a nakonec Pána Zla porážíme. Na harc jdeme do Moravského krasu, při vícedenní akci přepadáme spolu s Hvězdičkou Kamenec. Po dlouhé době máme věkově smíšené družiny a jejich soupeření je napínavé až do konce. Vítězí Draci o dva body.

2006 - Kovbojové

Harc - Český ráj

Jako kovbojové ze Lví Osady chytáme bandu Rogera Scarecrowa. Až do Českého ráje musíme pro ukradené peníze z naší banky a nejmenší zatýkají banditu v okolí Vamberka. Nakonec je všech sedm banditů pod zámkem. Bojujeme a bratříme se s kamarády z Hvězdičky. Cvičíme jízdu na koních a jiné kovbojské dovednosti. Na táboře je nás přes 50!

2005 - Ostrov pokladů

Orlické hory - Pastviny

Nastupuje nová generace Lvíčat, absolventi mateřských škol a prvňáčci. Hledáme bájný poklad pirátů, který nedaleko Ostrova v našich horách střeží potomci místního loupežníka Ledříčka. Zprávy o cestě k němu si musíme i vybojovat na táboře Hvězdička. Máme však statečná srdce a odvážné duše. Poklad je náš.

Dávná historie:

2004 - NEBESKÁ RYBNÁ

TUROV - Broumovsko

Asterix v Bohemii a s ním keltské kmeny se kamarádili se Strážci Stříbrného údolí ze slatinské Hvězdičky. Velcí Démoni, Karnuti a Piktové zdolali druhý český Blaník - vrch Turov a mrňaví Belgové se učili být spravnými Lvíčaty.

2003 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Jeseníky, podél Orlice, Potštejn

Tábor Robinzonů a Pátků - starší pomáhají mladším (většinou), mladší uznávají starší (někdy). Na motivy Robinzona Crusoe si třetinu programu vymysleli hlavně mladší náčelníci, instruktoři i děti...

2002 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Beskydy

Jsme v letech 1937 - 1945. Nemusíme si moc vymýšlet, tady byly Sudety a děly se tu věci! Bojovalo se o nedalekou celnici, kousek od Ostrova zavraždili sudeťáci celníka, a všude kolem jsou na kopcích bunkry. Jsme Obrana národa a hájíme svou vlast. Speciální skupiny vyrážejí i do partyzánských oblastí v Beskydech.

2001 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory Dvůr Králové - safari

Jsme ve starověkém Egyptě. Pátráme po stopách neznámých faraónů Tutenkamena a Tamtenkamena. Jejich následovníky se stanou jen ti nejlepší. Samozřejmě hlavně ti starší nemohou být bez další knoflíkové války s Kamencem a s Hvězdičkou.


mix fotek 2000 - 2004

mix fotek 1997 - 1999

2000 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory Kralický Sněžník, Polsko

Po vzoru českých vědců hledáme skutečné prameny Amazonky. Ty původní ostatně objevil také Čech. Znamená to i pečovat o přírodu v Amazonii, a bránit se před agenty nadnárodních společností, kteří zdejší pralesy ničí, aby bylo dost hamburgerů. Zároveň jsme i jednotkou UNPROFOR, která brání jižnímu státu Slatina a severnímu Kamenci v jejich válce. Obsazujeme na několik dnů přístupové mosty a bráníme oběma stranám v průjezdu. Válka brzy končí, i když si Kameňáci pozvali na pomoc elitní výsadkáře z Prostějova.

1999 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Bouzov - Javoříčko

Další pohádková země je Narnie. Vládne tu spravedlivý lev Aslan, lidé umí mluvit se zvířaty, skřítky, nymfami a spolu s Aslanem porážejí zlé čarodějnice, obry i špatné lidi. Čarokrásnou zemi nakonec zničilo sobectví a chamtivost. Naši Narnii však ne.


1998 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Teplicko-Adršpašské skály a Broumovské stěny

Znovu jsme husitskými hejtmany, božími bojovníky i práčaty. Naše houfy harcují krajinou, dobývají dávno dobyté hrady a brání se před křižáckými zvědy. Už zase jsou tu povodně a zásobovací vozba ujíždí z Nebeské do Adršpachu přes Hradec. Dokonce bez brzdy.

1997 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory

Planetu Zemi napadli mimozemšťané. Zle nám zatopili - totiž zatopili všechny cesty, po kterých jsme chtěli vyrazit. Ale v Orlických horách je také hezky a mnozí se divili, co všechno ještě o našem okolí nevědí. Za noci i za dne jsme důkladně prozkoumali život mimozemšťanů z Hvězdičky ve Slatině nad Zdobnicí.

1996 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory

Jsme v pohádkovém království Leoncie. Knížata, hrabata, zemani i princezny se musí pěkně otáčet, aby všechno fungovalo. Šlechtici se mají chovat i šlechetně - a komu to nedojde, zůstane chudým chalupníkem a podruhem.

1995 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory

Žijeme v pevnosti Fort Fish, jsme kovboji i Indiány. Cizí kmeny a různí zlatokopové nás sice obtěžují, ale dovedeme se s nimi vypořádat. Ostatně, zlato umíme rýžovat taky. Ale hlavně se musíme postarat o to, aby naše osada u pevnosti vzkvétala a žila - a to dá vždycky i práci. V boji o bednu s "pokladem" Kameňáci proti nám vysílají 10 dospělých chlapů, cvičených v bojových uměních. Zajali jsme je i s velitelem. Poklad nám sice sebrali, ale naše parta zase sebrala jim jejich náklaďák a museli domů pěšky. Na čas nastal konec půtek s Kamencem.1994 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Vysočina, putování po Divoké řece

Stali jsme se Kelty. Oppida kolem Prahy známe a víme, že Kazi a Teta jsou keltská jména, která nějak zabloudila do českých pověstí. Keltové byli kdysi všude a uměli spoustu krásných věcí. Byli i moudří a my se snažíme je napodobit.

1993 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Český ráj

Pán prstenu. Stali jsme se hobity, elfy, skřítky a dalšími bytostmi z té kouzelné pohádky a pátráme po tajemném prstenu, přinášejícím zlo. Na Tímově mapě houfy bytůstek svádějí souboje o území - a nakonec je prsten v tajemné sluji nalezen a vhozen do plamenů posledního táboráku.1992 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Mohelno

Objevujeme Zelenou planetu. Stále se musíme učit žít s přírodou. Pod dukovanskou atomovou elektrárnou hledáme po 18 letech dávné tábořiště a vyprávění o tom, jak jsme kdysi spali v obyčejných vypůjčených stanech s podlážkami už se nikomu nechce věřit…

1991 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory

Jsme ve službách mladého krále Karla IV. Zatoulali se k nám ale Indiáni ze Slatiny, kteří tvrdí, že právě objevili Evropu a usilují o naše bohatství a ovládnutí našich zemí. Nedáme si to líbit a potřeme je i s jejich spojenci z Kamence.1990 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Suchý vrch, Letohrad

Antinarco. Drogové mafie ohrožují i naši zem. Pátráme po jejich agentech i zboží. Samozřejmě, úspěšně. Drogy jsou zkrátka svinstvo a nejlepší je zničit je a zahnat všechny, kteří na nich vydělávají.

1989 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory - Teplicko-Adršpašské skály

Nové příběhy tří mušketýrů v Čechách: "Jeden za všechny a všichni za jednoho !" Kromě mušketýrů máme i krásné dámy, kardinálovi gardisté nás ale moc neobtěžují.

1988 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory

Vracíme se do poválečných let, kdy naší zemí táhly různé bandy, které se neštítily ani vražd a loupení. "Bandité" - převlečení policisté nám unesou zdravotnici a jednoho člena a našim - tentokrát spojencům - ukradnou "gazíka". Zajatce nám vrátili za benzin, vánočky, chleba a máslo. Spolu s "Kameňáky" je však dopadneme a uspořádáme velký sportovní den. Do Jeseníků jsme se vydali "z druhé strany" a navštívili dávné přátele v Kosařích.

1987 - NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory

Ve stopách bájného hrdiny Herakla žijeme životem starověkých Řeků a pokoušíme se napodobit jeho hrdinské činy. Na vrcholku Lví hory v Jeseníkách naši bojovníci budují z kamení mohylu - památník Lvíčat.

1986 - první tábor v Nebeské Rybné

1986 - "Staré tábořiště"

1986 -

NEBESKÁ RYBNÁ

Orlické hory

Jsme kosmická výprava na neznámou planetu LEONCII. Pátráme po životě na ní i po mimozemšťanech. Posádky raket si samozřejmě musí poradit s nejrůznějšími nástrahami a svou základnu střežit před nebezpečím nájezdu mimozemšťanů z Kamence.


1985 - PANSKÉ POLE

Orlické hory - Peklo

Mezinárodní expedice pátrá v Jižní Americe po tajemství zmizelé vědecké výpravy prof. Steckera. Dostává se až do Pekla u České Skalice. Nachází profesorovy stopy a nakonec i jeho "mrtvolu" a poklady, které nalezl. "Kameňáci" nám však uloupili veškerou dokumentaci a trestná výprava Lvíčat sice dobyla "nepřátelský štáb", ale byla vzápětí poražena trojnásobnou přesilou, zbavena knoflíků i "ofinek a patek".

1984 -

PANSKÉ POLE - TAJOV

Nízké Tatry - Orlické hory

Garda Lvíčat táboří týden v Nízkých Tatrách a na hřebenech je jednou zastihne bouřka, jindy zase vánice. Málem shořelo doprovodné vozidlo. Poznáváme a v duchu herních úkolů "osvobozujeme" svou vlast. Nejmladší žijí v osamělé hájence na Panském poli nad Rokytnicí v Orl. horách.

1983 - OSTROV

Stvořidla na Sázavě - Železné hory - Orlické hory.

Jsme LEONCIE - země dětí. Chce to víc samostatnosti. Tábor vede přítel Sandokana Janéz. O "Dnu B" (bez vedoucích), neunesli "náctiletí" náčelníci představu, že jsou znovu dětmi a vzbouří se. Rada Lvíčat řídí tábor jakoby nic. Vzpoura končí pracovním úsilím "vzbouřenců". Zůstali jsme kamarády.

1982 - OSTROV

Moravský Kras-Mohelno, Dvůr Králové

Orlické hory, Vysočina, Podkrkonoší

Jsme potomci Inků a pátráme po bájném pokladu. Zjišťujeme, že je uložen v Kamenci v bedně pod stožárem všem na očích. Získáme ho však, když se náš černý předseda Dejwák vplíží v pravé poledne do tábora a střeženou bednu "Kameňákům" sebere a naše štafeta ji přemístí do našeho ležení.

1981 - OSTROV -

rejz na VYSOČINU

Jsme hustiská posádka, která hájí vstup do země České - Zemskou bránu na Orlici před křižáky. Naše houfce vyrážejí ale i do širého kraje - až na Českomoravskou Vysočinu.

1980 - VRÚTKY - OSTROV

Martinské hole - Beskydy - Jeseníky - Orlické hory

Pátráme na náročné trase po zajímavostech, historii míst, jimiž procházíme. Tak trochu i po stopách Čs. armádního sboru před 35 lety. Končíme v historické Zemské bráně na řece Orlici.

1979 - PADOLÍ

Orlické hory

Jsme v Nicaragui, běloši, Indiáni i míšenci a zdejší diktátor není demokratický. Tak s ním bojujeme a jíme i indiánská jídla. Diktátorovo vojsko představuje Kamenec a jeho specialisté nás nakonec "dostali".

1978 - KOSAŘE

Jeseníky

Letadlo, v němž cestují delegace (družiny) osmi států světa nouzově přistálo v neznámých horách. Příslušníci různých národů se musí spojit, postarat se o sebe a překovávat společně různá nebezpečí.

1977 - SAMOROSTLÝ

Beskydy

Osamělá hájovna na hřebenu Beskyd připomíná válečné události. Scházeli se tu a radili za války parašutisté z Ruska i z Anglie. Tady se opravdu bojovalo za svobodu. Vyzkoušeli jsme si to aspoň při našich hrách.

1976 - KLADSKO - LUISINO ÚDOLÍ

Orlické hory

Z Náchoda putujeme na týden do Polska a odtud k hájovně v "Luisintálu". Hrajeme si na výsadkáře a chceme napálit pyšné "Kameňáky" a málem se to povedlo… Na závěr zavlála nad námi vlajka s nápisem: "Válka je vůl!"

1975 - HOJSOVA STRÁŽ

Šumava

Tábor s hraničářskými dětmi. Vzpomínáme na Krále Šumavy a pátráme po pašerácích. A k tomu vyrážíme do okolních měst, hradů i zřícenin a vzpomínáme i na Chody, chránící české hranice.

1974 - MOHELNO

Hadcová step

Jsme Robinzoni na pustém ostrově, i když z plánovaného ostrova nás místní vyhnali. Starší Robinzoni pomáhají malým Pátkům. Ve vísce Dukovanech jezdíme na koni a díváme se, jak se staví Dalešická přehrada pro budoucí "atomovku".

1973 - MLYNČEKY

Vysoké Tatry

Lezeme na hory, do jeskyň, utíkáme před snědými dětmi a bráníme tábor před skotem, který se na naší louce chce pást. Poznáváme historii i současnost Tater i jejich podhůří.

1972 - Orlické hory

Už známý a vyhlášený tábor, kde jsme jedním z oddílů a učíme se, co je dobré a co ne. Motivem hry je boj Čechů a Slováků za demokracii ve Španělsku koncem 30. let.

1971 - PETŘÍKOV

Novohradské hory

Hru "Cesta rezavé nábojnice" navrhli kluci z oddílu, pečlivě sledující polský seriál "Čtyři v tanku a pes". Vypůjčené stany, vaříme na ohništi. Prvních sedm statečných.

1972 - Jsme součástí tábora na Kamenci.

1971 - první letní tábor