Staff

SCHOOL STAFF 2022-2023

Senior Leadership Team

Head Teacher

Mr K Edmonds – Health & Safety Lead, Collective Worship Lead

Deputy Head Teacher

Miss N Luker – Designated Safeguarding Lead, Assessment Leader, Mental Health Lead

Assistant Head Teacher

Mr D Roberson – Year 4R, PSHE & Healthy Schools Lead, Work Experience & Student Lead

Mrs R Randell – Year 2 Sycamore, Mathematics Lead, PPG Lead

Mrs S Kasselman – Reception Beech Class (Wed-Fri), EYFS Leader, Staff Governor


Support Staff

School Secretary

Mrs N Orchard

School Receptionist

Mrs M Chemaitelli

School Administration Assistant

Mrs K Stoddart

Mrs F Moriarty

School Business Manager

Miss N Westerholm

Teaching Staff
(descending class order)

Miss D Barnham – Year 6B, Art Lead, DEM lead

Miss R Simpson – Year 6S, Science Lead

Mrs E Bassett – Year 5B, English Lead

Mr D Hopkins –Year 5H, PE Lead

Mrs I Carrington – Year 4CF (Mon-Wed), Eco School Lead

Mrs J Foskin – Year 4CF (Wed-Fri), RE Lead

Miss J Hurtado – Year 3H (Tues-Fri), Display & Library Lead

Miss S Poonawala – Year 3P, Geography Lead

Miss L Rodriguez – Year 2 Chestnut, DT Lead

Mrs H Castle – Year 1 Maple, MFL Lead

Miss O Searle – Year 1 Willow, History Lead

Miss K Nichlou – Reception Oak Class, Phonics Lead

Mrs E Condello – Reception Beech Class, Computing Lead


Special Educational Needs Co-Ordinator

(SENCO)

Mr D Pitts – SENCO

Mrs C Charlton - TA & SENCO Assistant

Subject Specific Support Teachers

Mrs C Calvert – Maths & PPA, SLT cover Teacher, RE Lead

Mrs D Bartholomew – Music Teacher, Music Lead

Teaching Support Staff

Mrs S Abbas –LSA

Mrs S Agrawal –TA, SEN support

Mrs L Austin –TA, SEN support

Mr A Bache –TA, SEN support

Mrs L Bois –TA, SEN support

Mrs A Bosma – LSA

Miss I Brooks – Reception TA

Mrs M Chemaitelli – TA, ESA*

Mr J Clark –TA, SEN support

Miss A Daskalaki –TA, SEN support, ESA*

Mrs E Enoch –TA, SEN support

Mrs A Fretwell –TA, SEN support

Mr F Jasonson –TA

Miss K Matusiak – LSA

Miss S McDevitt –TA, SEN support

Mrs R Merlo –TA, SEN support

Miss C Mills –LSA

Mrs M Moran – Reception TA

Mrs C Phillips –TA, SEN support, ESA*

Mrs M Read –TA

Miss A Shah –TA, SEN support

Mrs A Sista – LSA

Mrs M Slatter –TA, SEN support

Miss T Stringer –TA, SEN support

Miss G Young –TA, SEN support, Website Management

*Emotional Support Assistant

Site Manager

Mr M Yates


St Paul’s Children’s Club

TBC (Manager)

Mr J Bryant

Miss S King

Miss N Novakova

Miss A McTear

Miss W Wong

Miss G Young

Lunchtime Supervisory Staff

Mrs S Abbas

Mrs S Durcan

Mrs S Kite

Miss M Read

Caterers

Caterlink


Clerk to the Governing Body

Mrs K Bridgman

Nominated Safeguarding Governor

Mr A Rylett