Szkoła Podstawowa nr 2

im. Stanisława Staszica13 października 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności Kurta Schumachera. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z chełmińskich szkół. Nasza uczennica Julia Ziólkowska z klasy VII c wygrała nagrodę główną i otrzymała voucher na wyjazd do Berlina. GRATULUJEMY!!!

Z okazji Święta ziemniaka uczniowie klas I - III uczestniczyli w licznych konkursach, zapoznali się z "Krótką bajką o ziemniaku" i uczestniczyli w tworzeniu "cudaków - kartoflaków". Byly to niezapomniane zajęcia.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas I – III brali udział w konkursie plastycznym pt. ”Mój nauczyciel”. Portrety naszych pań nauczycielek zostały wykonane bardzo starannie, z dbałością o każdy szczegół. Zabawne i kolorowe prace można podziwiać w holu szkolnym.

Wybory do

Samorządu Uczniowskiego klas IV-V

Dnia 3 pażdziernika w 2017r. w budynku na ul. 22-Stycznia 4 odbyły się wybory do SU klas IV-V. Wcześniej kandydaci przygotowali plakaty wyborcze.

Głosowały 133 osoby. Po przeliczeniu głosów przez komisję okazało się, że wygrała

AGATA BUCHHOLZ (VC)

została PRZEWODNICZĄCĄ

BARTOSZ MAZURKIEWICZ VA -ZASTĘPCA

KORNELIA MALICKA VB- SEKRETARZ

REJMON HAŁAJ VB-SKARBNIK

Wszystkim GRATULUJEMY!


INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica Renata Ulatowska przyjmuje w poniedziałki w godz. 13:00 – 15:00 lub po uprzednim umówieniu w budynku przy ul. 22 Stycznia 4. Skargi i wnioski można wnosić pisemnie, pocztą elektroniczną r.ulatowska@sp2chelmno.pl, pod nr telefonu 791 – 561 – 412 lub ustnie.

Wicedyrektor Anna Malinowska przyjmuje w piątki w godz. 13:00 – 15:00 lub po uprzednim umówieniu w budynku przy ul. 22 Stycznia 4. Skargi i wnioski można wnosić pisemnie, pocztą elektroniczną a.malinowska@sp2chelmno.pl pod nr telefonu 531 – 315 - 210 lub ustnie.

Wicedyrektor Mariola Stachewicz przyjmuje w środy w godz. 14:00 – 15:00 w czwartek w godz. 12:30 – 13:30 lub po uprzednim umówieniu w budynku przy ul. Szkolnej 6. Skargi i wnioski można wnosić pisemnie, pocztą elektroniczną m.stachewicz@sp2chelmno.pl pod nr telefonu 519 – 159 - 079 lub ustnie.

SPOTKANIE Z RADNYMI

Dnia 4 października klasy drugie i trzecie gimnazjalne spotkały się z przedstawicielami władz samorządowych – p. Januszem Błażejewiczem – Przewodniczącym Rady Miasta Chełmna oraz p. Violettą Gryszan – radną powiatu chełmińskiego. W spotkaniu uczestniczyła też p. Dyrektor SP nr 2 – Renata Ulatowska. Radni w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pracy na rzecz społeczności lokalnej, o zadaniach radnych i najnowszych inwestycjach prowadzonych w Chełmnie i w powiecie. Młodzież nie tylko uważnie słuchała, ale też aktywnie włączyła się do dyskusji, zadając bardzo interesujące pytania. Dotyczyły one między innymi finansowania sportu, godzenia funkcji radnych z pracą zawodową oraz kondycji finansowej naszego miasta i powiatu. Pani Dyrektor poinformowała uczniów klas gimnazjalnych o nowej sytuacji w szkole, w związku z reformą oświaty i zachęciła ich podejmowania działań na rzecz samorządu szkolnego.

We wrześniu tego roku szkolnego uczniowie klas siódmych rozpoczęli naukę języka niemieckiego. Prawdopodobnie dla większości z nich pierwszy kontakt z tym językiem nie należał do najłatwiejszych i to z wielu względów. Już sama fonetyczna warstwa tego języka przysporzyła naszym uczniom trochę kłopotu. By przełamać te lęki i opory postanowiłam przeprowadzić lekcję o nieco innym niż zwykle charakterze, lekcję zatytułowaną „Muzyczne spotkanie z językiem niemieckim”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać, a następnie wraz ze mną zaśpiewać kilka niemieckich piosenek, zróżnicowanych tak pod względem tematyki, jak i stopnia trudności linii melodycznej. Chcę w ten sposób pokazać, że niemiecki da się lubić ... !!!

Katarzyna Golebska-Tomczyk

W dniach od 25 do 28 września 2017 r. uczniowie przygotowali plakaty związane z tabliczką mnożenia, rymowanki oraz utrwalali tabliczkę mnożenia podczas gier i zabaw. W piątek 29 września po szkole chodziły patrole egzaminacyjne. Koleżanki i koledzy z klas młodszych sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Każda osoba mogła uzyskać tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA, jeżeli zdała mini egzamin. Chętnych nie brakowało. Dodatkowo klasy IV i V sprawdziły swoją znajomość tabliczki mnożenia podczas mini rozgrywek w auli szkolnej. W trakcie zabaw i konkursów wszystkim dopisywały dobre humory i duża porcja energii.

O tym jak istotne jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze, o zachowaniu ostrożności na przejściach dla pieszych oraz o uważnym rozpoczęciu roku szkolnego opowiadali najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej nr dwaj funkcjonariusze Policji: Mariusz Małkowski i Grzegorz Dudziński. Spotkanie odbyło się w auli szkolnej i było ciekawym oraz kształcącym wykładem dla dzieci. Pani Joanna Falencikowska - Bała wręczyła mundurowym pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za pouczającą prelekcję, a dzieci zrobiły sobie z funkcjonariuszami pamiątkowe zdjęcia.

3 pażdziernika br. odbyy się wybory do SU. W gosowaniu wzięo udzia 218 uczniów. Komisja po przeliczeniu gosów stwierdzia, że SU tworzyć będą:

Karol Phan (III b) - przewodniczący SU

Agnieszka Piątkowska (III a) i Magdalena Brzozowska (VII c) - zastępca

Monika Foj (III a) - sekretarz

Sandra Barańska (III a) - rzecznik praw ucznia.

Członkami Rady Uczniowskiej zostali również: Julia Ziókowska i Jakub Grzeszczak (VII c), Weronika Kaszewska (II b).

W poniedziałek, 2 października, odbyło sie przedstawienie kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci odpowiadali na pytania kolegów i koleżanek, opowiadali o sobie i swojej dzielności w SU.

W dniach od 13.09. do 21.09.2017 r. gościła w naszej szkole młodzież oraz nauczyciele z Niemiec w ramach wymiany polsko-niemieckiej.

Więcej...

Ćwiczenia przeciwpożarowe

Apel z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

i napaści Związku Sowieckiego na Polskę

15 września br. uczniowie klas I-III obchodzili "Międzynarodowy Dzień Kropki". Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Podczas zajęć dzieci obejrzały historię o małej Vashti, dziewczynce która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie wykonaliśmy pomysłowe i zabawne "kropkowe" dzieła, które zawisły w holu szkolnym. W tym dniu uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią głęboko w nas i czekają na odkrycie. Ten dzień stanowczo należał do kropek:-)

Rozpoczęcie roku szkolnego

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września

dla klas I-V w budynku przy ulicy 22 Stycznia 4 o godz. 10:00

dla klas VI-VII oraz II-III gimnazjum w budynku przy ulicy Szkolnej 6 o godz. 9:00