Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o pierwszych w Polsce klasach mechatronicznych (siódmej i ósmej )

w szkole podstawowej.

Nabór do klasy mechatronicznej w roku szkolnym 2018/2019

Zapraszamy uczniów klas 6 wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne dotyczące przyszłej klasy 7 (mechatronicznej) 17 maja 2018 r. o godz 19:00 do Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima. Jeśli fascynuje Cię programowanie, mechatronika i nie straszna Ci matematyka przyjdź 7 czerwca 2018 r. o godz. 14.40 do Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima na badanie predyspozycji - "Do boju w trójboju..." w sali nr 18. Podejmij wyzwanie i zmierz się z 3 wyzwaniami: zadaniem z programowania (Scratch lub Logo), matematyki i zadaniem grupowym.

Do końca maja złóż podanie w sekretariacie szkoły o przyjęcie do klasy autorskiej.

Czekamy na Ciebie!

Od września 2017r w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima utworzono autorską klasę 7 mechatroniczną- Robote@m .

Do współpracy w realizacji innowacji zaprosiliśmy Zespół Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka oraz Wojskową Akademię Techniczną (Wydział Mechatroniki i Lotnictwa).

W klasie autorskiej realizowana jest nauka w ramach zajęć obowiązkowych w wymiarze 6 godz matematyki , 3 godz fizyki oraz języka angielskiego technicznego. Ponadto, w ramach obowiązkowych zajęć pozalekcyjnych, uczniowie pracują w Laboratorium ScienceLab. Program zajęć w ScienceLab oparty jest na dwóch blokach: konstruktorskim oraz informatyczo-programistycznym.

Klasa objęta jest naukowym patronatem Wojskowej Akademii Technicznej (Wydział Mechatroniki i Lotnictwa).

Uczniowie, którzy ukończą klasę o tym profilu, będą idealnymi kandydatami do dalszego poszerzania swojej wiedzy w liceach lub technikach w klasach matematyczno-fizycznych lub inżynierskich .

W tym roku szkolnym 2018/2019 pierwsi absolwenci ukończą klasę ósmą mechatroniczną.