2009

Trenéři

Finále se zúčastnila Iva, Lucka, Vendy a Aleš. Na rozhodcovském poli Táňa a Jana v roli vrchního.

Byl to dlouhý den, ale liberecká hala Aréna je příjemná a je na co koukat. Někteří jeli po nákupech, někdo si zablbnul na akrobě a někdo jedl, dokud bylo. A samozřejmě se závodilo.

Od nás začala Vendy s Luckou. Vendy se povedla opravdu pěkná závodní povinná a Lucius to měla trochu rozlítané, ale jinak fajn.

K volné Vendy nastoupila sebejistě do chvíle, než zjistila, že skáče jinou sestavu. Kdyby zaimprovizovala, mohla si zlepšit umístění

v žebříčku, ale…nejde o život. Zase máme zkušenost. Lucka odskákala hezkou volnou, jen kdyby necestovala. Pak se můžeme těšit na postup do finále žaček. Přidáme nějaké dvojné (že jo holky!) a je to.

Aleš šel povinnou vcelku v klidu a je škoda, že na volnou se tak trochu… dost… šetřil, zbytečná skrčka ho vykolejila z rytmu a bylo…

Iva měla rozskákáno dobře, ale velká pružnost plachty Ivě nepřidala. Skáče mnohem těžší volnou a je třeba trénovat a vyskákat ji.

Naše díťata čeká ještě jeden závod v Odolce, na který bych ráda pozvala každého, kdo má rád litoměřickou trampolínu. Zaskáčeme si všichni, a to budete koukat, jak je těžké skákat na tom hopsavém nesmyslu.

Český pohár 2009

Jana Štefaniková

Od počátku roku proběhly již dva závody ČP ve skocích na trampolíně, a to 4. dubna v Liberci a 16. května v Odolene Vodě.

Ze Sportovního klubu gymnastiky a trampolín (SKGT) Litoměřice dosáhla v libereckém závodě skvělého výsledku Iva Bubeníková, když zvítězila mezi ženami před Solanskou (Rožnov) a Anýžovou (Praha Žižkov) a porazila tak i věkově mnohem starší kolegyně. Iva dokázala využít nečekaného výpadku favoritky Zity Frydrychové (Liberec), která však byla jednoznačně nejlepší v dalším pohárovém závodě (Odolena Voda) opět před Solanskou a dále před Rychterovou (Dvůr Králové). V tomto závodě bohužel litoměřická Bubeníková nedokončila plánovanou závodní sestavu a skončila před branami finále.

V závodě mužů zvítězil v Liberci domácí Kryštof Bäumelt a v Odolene Vodě dlouholetý reprezentant ČR Petr Dufek (Praha Kampa).

Slibných výsledků však dosáhli v obou závodech i litoměřické žačky a žáci v soutěži tzv. Žákovského poháru (do 15 let). Aleš Kočvara postoupil mezi žáky v obou závodech do finále, kde obsadil krásné 5. místo, respektive 4. místo! David Neveloš dosáhl na 12. a 16. místo. Velmi pěkně se do závodu v Odoleně Vodě zapojili Daniel Černý a Richard Havel, když postoupili do finále a obsadili konečné 9. místo, respektive 10. místo. Z dívek si nejlépe vedla Kristýna Ulbrichtová, která v obou závodech postoupila do finále a umístila se 2x na krásném 9. místě v poli 30 soutěžících. Velmi dobře si vedla i Vendula Slabochová, která vysoutěžila v Liberci pěkné 12. místo a také Lucie Bulanderová, která byla pro změnu v Odolene Vodě 11. V obou závodech byli mezi žačkami a žáky absolutně nejlepší Adam Sült a Kateřina Solanská (oba Rožnov).

V soutěži synchronních párů získal litoměřický pár Bulanderová / Ulbrichtová shodně v obou závodech 7. místo, když pokaždé zvítězil favorizovaný pár Anýžová/ Frydrychová (Praha Žižkov/Liberec). Další litoměřický pár Kočvara / Neveloš se mezi muži umístil na krásném 5. a v dalším závodě na 6. místě.


Juniorská Mistryně ČR Iva Bubeníková

Jana Štefaniková

Mistrovství České republiky 2009 juniorů a seniorů ve skocích na trampolíně proběhlo 20. června 2009 v Liberci. Litoměřický klub

SKGT Litoměřice reprezentovala Iva Bubeníková (16 let) ve všech závodních kategoriích.

V soutěži juniorek jednotlivkyň ji sice zaváhání ve finále stálo prvenství,musela se „spokojit“ se stříbrnou medailí za vítěznou Kateřinou Solanskou z Rožnova a před bronzovou Petrou Richterovou ze Dvora Králového. Ovšem v soutěži juniorských synchronních dvojic pár Bubeníková/Opalecká byl jednoznačně nejlepší a tak Iva Bubeníková získala do své sbírky další titul – Juniorská Mistryně ČR

v synchronních skocích 2009.

Výkonnost opravňuje Ivu soutěžit již i v závodech seniorek, kde se však projevila únava a důsledky nachlazení. V mistrovské soutěži žen jednotlivkyň tak získala Iva stejně jako vloni neoblíbené 4. místo, když titul Mistryně ČR 2009 získala stávající nejlepší závodníce ČR Zita Frydrychová (Liberec) před Zuzanou Havelkovou a Kateřinou Solanskou (obě Rožnov). V seniorské soutěži synchronů zvítězil s převahou pár Anýžová/Frydrychoví, dvojice Bubeníková/Opalecká se umístila na konečném 5. místě.

Mezi muži a chlapci se juniorskými Mistry ČR stal Martin Pelc (Praha Žižkov) a pár Baumelt / Sült (Liberec/Rožnov). Titul seniorského Mistra ČR přiřadit do své sbírky zkušený dlouholetý reprezentant ČR Petr Dufek (Kampa Praha) a synchronní pár Ashhab/Pelc (Kampa Praha /Praha Žižkov).


Iva Bubeníková startovala na Světových hrách mládeže

Jana Štefaniková

Sankt Petersburg (Rusko) hostil ve dnech 18-21.listopadu 2009 celkem 760 závodníků a závodnic ve věku od 11 do 18 let ze 45 zemí světa.Děti byly rozděleni dle svého věku do skupin a mohli bojovat o medaile ve třech závodních disciplínách: skoky na trampolíně, tumblingový pás a malá dvojitá trampolína. Tento závod World Age Groups (Světové hry věkových skupin – mládeže), se koná pravidelně u příležitosti konání mistrovství světa ve skocích na trampolíně pod záštitou Mezinárodní gymnastické federace a lze jej pokládat za neoficiální Mistrovství světa pro mládež.

Litoměřická Iva Bubeníková je již stálou členkou reprezentace ČR ve skocích na trampolíně. Ve své věkové kategorii dívek 15-16 let předvedla velmi dobrý výkon a mezi 73 startujícími se umístila na 29. místě s 31,6 body. Od finále ji v nabité konkurenci zástupkyň všech kontinentů dělily přibližně 2 body.

Nejvíce medailí z celé soutěže si při neúčasti dnes již fenomenální Číny odneslo Rusko, po něm USA, Japonsko a Velká Británie. Nejlépe z reprezentantů ČR si vedl synchronní pár Bäumelt/Sült, který mezi chlapci 15-16 let obsadil 8. místo.

Fotografie vítězek : dívky 15-16 let, zleva 2.MADIGAN Mariah (Kanada), 1.VINSANT Savannah(USA), 3. GLEBOVA Nadezhda (Rusko). Fotografie převzata ze stránek FIG.