Úvod

Nový skautský rok 2017/18


Letošní skautský rok jsme zahájili výpravou na Junáckou vyhlídku v Broumovských stěnách. Akce byla určena nejen pro členy oddílu, ale i pro jejich rodiče. Díky všem za účast. :)

Junácká vyhlídka - místo vybudované skauty z Hronova v roce 1966. 25. května 1969 ji navštívil i celostátní náčelník, bratr Rudolf Plajner. Od zákazu činnosti Junáka z roku 1970 ji přesto skauti tajně navštěvovali. Dodnes zůstává pamětním místem setkávání.

Svojsíkův závod - okresní kolo

V sobotu 22.4. se sešlo celkem 17 skautských družin z celého okresu v Trutnově na Svojsíkově závodě, kde poměřily svoje síly v různorodých disciplínách. Rtyňské družiny slavily úspěch a dvě dokonce postoupily do krajského kola. Gratulujeme a budeme držet pěsti v dalším závodě.

Naše výsledky:

Dívčí kategorie:

2. místo - Žabičky Rtyně

3. místo - Chobotnice Havlovice

5. místo - Pastelky Rtyně

Chlapecká kategorie:

2. místo Lišáci Rtyně

Skautský Den Země 2017

Nebylo by pořádných oslav svátku Země, kdybychom jako havlovický oddíl nepodnikli něco, čím bychom naší rodné zeměkouli pomohli. Stejně tomu tak bylo i letos, v sobotu 22. 4. 2017 – přesně v Den Země.

Zapojili jsme se do obvyklé Igelitiády – čištění břehů řeky Úpy od odpadků. Tentokrát jsme však začali trochu jinak – chtěli jsme udělat něco netradičního, prostě ještě něco navíc – a to se povedlo skvěle. V 9 hodin se před klubovnou sešlo 17 účastníků! Ráno sice vypadalo, že bude pršet, nakonec se ale těsně před akcí udělalo krásné počasí a my mohli bez jakéhokoliv omezení program uskutečnit. Příroda nám zkrátka přála. Po zahájení oddílovým pokřikem naše první cesta nevedla k řece, ale k urnovému háji. Společnými silami všech zúčastněných jsme vykopali díry a vsadili dvě vzrostlé borovice lesní, o kterých doufáme, že poslouží dobře přírodě i občanům Havlovic. Další část programu jsme zahájili hrami na pravém břehu Úpy u pily, která se stala výchozím bodem při sbírání odpadu. Rozděleni do menších skupin jsme vyčistili velkou část břehu i vody směrem po proudu k Šiškovně. Nejvíce práce nám dalo vytáhnutí velké pneumatiky z řeky do prudkého břehu. Díky povzbuzování ostatních se to však povedlo. Nezklamali nás ani někteří účastníci, kteří vylévali vodu ze svých bot. Byli jsme všichni do činnosti velmi odhodlaní. Před ukončením akce nemohly chybět další hry v přírodě. Jsme rádi, že se nám Den Země tak povedl a že jsme mohli i svým dílem udělat něco užitečného!

Všechny fotografie včetně videa si můžete prohlédnout zde.

Zde

Vynášení zimy 2017

V Havlovicích se 1. dubna 2017 konala tradiční akce, a to Vynášení smrťačky. U Havlovických kluboven se nás sešlo 16 členů. A za krásného počasí jsme se vydali směrem k plovárně, kde na nás čekali skauti ze Rtyně. Na Plovárně jsme se si dali opečený špekáček a když všichni dojedli, tak jsme šli k řece, kde jsme hořící smrťačku vhodili do vody. Počasí se nepokazilo a bylo stále hezky. Zahráli jsme si pár her, jako například ,,raz dva tři vlk,, nebo schovávanou. Když jsme ale dostatečně vyblbli, tak jsme uklidili ohniště, sbalili si věci a společně jsme odešli směr havlovické a rtyňské klubovny. Akce se rozhodně povedla a jaro už je tu. Veverka

Fotogalerie

Velká narozeninová párty!

Každým rokem si skauti u nás i na celém světě připomínají den narození zakladatele světového skautingu Roberta Baden-Powella. Slavnost zvaná „Den sesterství“ připadá na den jeho narozenin 22.2. Letos už je to 160 let co se tatíček skautů narodil. Jeho žena Olave Baden-Powellová, která byla spoluzakladatelkou dívčího skautigu, se shodou náhod narodila rovněž 22.2., ale o 32 let později. Událost si skauti připomínají nejen oslavou, ale i zamyšlením a připomenutím přátelství všech skautů a skautek.

My v Havlovicích ji letos oslavili narozeninovou párty, na které nechyběl dort, dárky ani nafukovací balónky. Ze schovaných surovin jsme si nejprve vyrobili dort. Zatímco nám dort tuhl na parapetu klubovny, hrali jsme venku různé hry. Zahájili jsme to honičkou s praskáním balónků, pobavila nás soutěž, při které jsme museli mimickými pohyby shodit přilepené mince na obličeji. Naše svědomí a férovost prověřila jedna zdánlivě jednoduchá hra. Na oddílovce nechyběla ani oblíbená schovávaná. A když nám začalo kručet v bříškách, přesunuli jsme se do klubovny a s chutí se pustili do dortu, povídali si, zpívali a hráli na kytaru. Nakonec jsme si udělali radost narozeninovými dárky.


Odpoledne s kuřetem


Naše skautské středisko Permoník Rtyně v Podkrkonoší pomůže kontu sbírky Pomozte dětem!


Přijďte pomoct i Vy! Zábavné odpoledne je samozřejmostí.