NECHAT SVĚT LEPŠÍ

Jsme Skautský institut v Olomouci - společné dílo olomouckého Fóra skautského institutu, Krajské a Okresní rady Junáka. Příběh Skautského institut v Olomouci píšeme od roku 2015 a naše cesta se dotkla tématu občanské společnosti, vzdělávání a osobního rozvoje, veřejného prostoru, udržitelného života a mnoha dalších, která mají vliv na kvalitní život a úzce souvisí s aktivním občanstvím.

Otevíráme olomoucké centrum skautům a široké veřejnosti a přejeme si, aby se stalo místem, kde se budeme potkávat nad tématy, která hýbou dnešní společností. Chceme být místem, které otevře dveře do krajského archivu Junáka, zdroje 100 let zkušeností a inspirace. Místem, jehož smysl bude růst ze skautské myšlenky. Místem, kde společně budeme hledat cesty, jak nechat svět lepší.

Změna klimatu se týká i nás – má vliv i na naši českou dolinu. Přijďte si poslechnout výklad Petra Hlavinky z projektu www.klimatickazmena.cz a také se konečně pořádně zamyslet nad tím, jak můžete pomoci krajině i sami za sebe. Pojďte do toho s námi a začněme aktivně konat!

Co se například dozvíte ⬇️

✅Jsou epizody sucha u nás silnější a častější?

✅Jaká je prognóza pro střední Evropu na následující desetiletí/století?

✅Jaké jsou trendy v pozorování teplot vzduchu?

✅Co můžeme s nepříznivými trendy udělat?