Hanácká Žirafa

Ročník 2019

Žirafí setkání probíhají po celé republice již řadu let, ale u nás na Hané ještě nikdy. Pojďme to změnit a rozjeďme novou tradici rádcovských setkání Žirafa i u nás.

Žirafa je setkání rádců ve věku 13 až 16 let nejen z Hané, kteří se aktivně podílí na vedení skautských družin. Žirafa je příležitost pro rádce setkat se s podobně založenými lidmi, pokecat, vyblbnout se, doplnit baterky. Ale i nabrat inspiraci, oddechnout si a seznámit se s novými lidmi. Hanácká žirafa je členem rodiny skautských kurzů Žiraf, tedy zimních kurzů, konajících se na přelomu ledna a února. První žirafa se konala na Moravě a od roku 2005 probíhá souběžně na několika místech v republice.

Žirafa je:

ŽERTOVNÁ a HRAVÁ - garantuje pohodovou atmosféru a zážitky všeho druhu – hry, hříčky, aktivity, blbosti i vážná témata.

INSPIRUJÍCÍ a KREATIVNÍ – nabízí mnoho nových činností a zkušeností, které lze prakticky využít při vedení dětí a přípravě programu. Také se zaměřuje na Nový program v praxi.

ROZVÍJEJÍCÍ a MOTIVAČNÍ – seznamuje s novými lidmi, ukazuje jaký člověk je a jaký by mohl být. Motivuje a dodává impulz k další činnosti.

AKČNÍ i ODPOČINKOVÁ – zahrnuje pohybové aktivity, které přináší akci a vzrušení. Nezapomíná ale ani na odpočinek, relaxaci a pasivní zábavu.

FASCINUJÍCÍ a NEOPAKOVATELNÁ – je vždy jiná, originální. Každý se jí může zúčastnit pouze jednou a prožít ji v jedinečném kolektivu podobně naladěných lidí.

ATRAKTIVNÍ – přináší kromě zážitků a zábavy i praktické a využitelné věci, kterými lze obohatit činnost družiny. Je místem sdílení informací a řešení problémů. Navíc v době zimního spánku s minimem oddílového programu.