Strona główna


ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA - ZDROWA ŻYWNOŚĆ

WITAMY

Żywność ekologiczna - określenie żywności produkowanej metodami rolnictwa ekologicznego z dbałością o wyeliminowanie używania nawozów sztucznych i pestycydów. Ekologiczne metody produkcji żywności mają zapewniać ochronę zdrowia społeczeństwa i środowiska.

Nowe produkty. 


Fruktoza
Cukier owocowy, w naturze występujący w miodzie, dojrzałych owocach i nektarach kwiatów. Chociaż bardzo słodka jest idealna dla osób odchudzających się, bo zużywa się jej ok.40% mniej niż cukru (większa siła słodzenia) i posiada bardzo niski indeks glukozowy (GI=20). Mogą jej używać chorzy na cukrzycę - w ramach diety planowanej - do 40 g dziennie (dawkę te należy rozłożyć na cały dzień), a jedna łyżeczka do herbaty to ok.4-5 g, na tej podstawie można odpowiednio zaplanować swoje dzienne spożycie fruktozy.
Fruktoza doskonale nadaje się do słodzenia, pieczenia i gotowania
. Wiecej 

Jaja od kurek kuropatwianych zielononóżek

Nie ma w przyrodzie drugiego bardziej doskonałego surowca spożywczego niż jaja.

Naturalne jajo to najlepsze źródło aminokwasów, kwasów tłuszczowych, witamin i związków mineralnych.
 Nie brak w nim szczególnie cennych biologicznie składników, takich, jak działający przeciwbakteryjnie lizozym, przeciwzapalna cystatyna, stymulująca odporność immunoglobulina, hamujaca procesy utleniania foswityna czy zapobiegająca starzeniu się komórek lecytyna. Wiecej...