strona główna‎ > ‎

Ciekawostki o zwierzętach

Rekordy Guinessa zwierzątNajbogatszy kot świata

Najbogatszy kot świataNajbogatszym kotem świata jest pochodzący zWłoch Tommaso. Jego właścicielka, Maria Assunta, która fortunę zdobyła obracając nieruchomościamizostawiła mu w spadku 10 milionów euro, czyli ponad 45 milionów polskich złotych.

Żeby tego było mało, kociak odziedziczył nie tylko pieniądze ale też majątek ziemski w luksusowej dzielnicy na przedmieściach Rzymu,dwa apartamenty w Rzymie i Milanie,niezliczone konta bankowe oraz domek letniskowy wraz z ogrodem w Kalabrii na południu Włoch.

Jak ustaliła jedna z brytyjskich gazet, pani Assunta w 2009 roku podpisała testament, w którym przekazała cały swój majątek kotu, a prawnikom poleciła znaleźć godną zaufania organizację, która po jej śmierci opiekowałaby się jej pupilkiem¨.

Największy pies świata

Największy pies świataNajwiększym psem świata jest Giant George, czyli Gigantyczy Jerzy, pochodzący z Arizony. Mierzy on 1 metr i 9 cm w kłębie, czyli od łopatek do podłoża, 2 metry i 20 cm od nosa do końca ogona oraz waży 111 kg!

Tak naprawdę, George jest rekordzistą w dwóch kategoriach: największy pies świata, oraznajwyższy pies świata. Oba rekordy zostały przyznane mu 15 lutego 2010 roku, po wcześniejszym potwierdzeniu tego faktu przezdwóch niezależnych weterynarzy.

„W ciągu 45 lat mojej pracy z dużymi psami, bez wahania mogę stwierdzić, że George jestnajwiększym i najwyższym psem jakiego kiedykolwiek widziałem”, mówi dr Willaim Wallace z kliniki Buena w miejscowości Tuscon.

Największy pies świata - rekord GuinessaNajwiększy pies świata urodził się 17 listopada 2005 roku i należy do rasy dogów niemieckich. Potrafi zjeść nawet do 50kg karmy miesięcznie, siedzieć na krześle jak normalny człowiek oraz sięgać i pić  z kuchennego zlewu, a drzemki urządza sobie na dwuosobowym łóżku, na którym nie leży nikt oprócz niego.

O Georgu dowiedziała się nawet Oprah Winfrey, która parę dni po przyznaniu mu rekordu, zaprosiła go do swojego programu. Podczas lotu do Chicago, ze względu na swoje rozmiary, nie zmieścił się do luku bagażowego, w związku z czym, linie lotnicze zgodziły się na umieszczenie go w strefie dla pasażerów, gdzie zajmował aż 3 miejsca. W samolocie był prawdziwym gwiazdą, z którą każdy z podróżujących chciał sobie zrobić zdjęcie. Szał na jego punkcie był tak duży, że w pewnym momencie, musiał interweniować sam pilot.

„To bardzo grzeczna psina. Nie ma w nim cienia agresji. Czasem tylko nie chce mnie słuchać ale mimo wszystko bardzo go kocham”, wyznaje właściciel, Dave Nasser.
Najmniejsza krowa na świecie

Najmniejsza krowa na świecieMalutka krówka z upodobaniem do muzyki współczesnej wpisała się do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmniejsza na świecie – marozmiary owcy: ok. 84 cm od ziemi do grzbietu. Pochodzi z północnej Anglii, z regionu zachodniego Yorkshire.

Krowa ma 11 lat, a jej właścicielka, Caroline Ryder, woła na nią Swallow (ang. jaskółka). Jak twierdzi pani Ryder, ulubionym zajęciem Swallow jest paść się na łące wraz z resztą stada orazsłuchać muzyki płynącej z radia w jej oborze.

Swallow to przedstawicielka irlandzkiej rasy bydła, które wśród hodowców znane jest ze swych niewielkich rozmiarów. Aczkolwiek Swollow jest zdecydowanie za mała, nawet jak na swoją rasę. Nie przeszkadza jej to jednak w posiadaniu normalnej wielkości potomstwa. Jest szczęśliwą matkądziesięciu krówek. Co ciekawe, jej najmłodszy potomek jest już zdecydowanie większy od niej samej.
Najbrzydszy pies świata

Najbrzydszy pies świataW piątek 24 czerwca na 23. targach Sonoma-Marin odbywających się w miejscowości Petaluma w Kalifornii, przyznano tytuł najbrzydszego psa świata. Zdobywcą tak zaszczytnego rekordu jestJoda14-letnia suczka, mieszaniec cziłały igrzywacza chińskiego.

Konkurs na najbrzydszego psa świata jestsztandarową konkurencją na targach Sonoma Marin. Co roku właściciele z całego światazgłaszają swoje bezzębne, ślepe na jedno oko i prawie łyse pociechy z dumą, udowadniając, żebrzydki wcale nie znaczy gorszy.

Kiedy właścicielka Jody, pani Nicole Schumacher zobaczyła ją po raz pierwszy, za blokiem w swojej dzielnicy, uciekła prawie na kilometr, ponieważ pomyślała, że to szczur! Dopiero po bliższejinspekcji okazało się, że maleńka kulka sierści i łapek to nie żaden szczur a pies!

Joda - najbrzydszy pies świataJoda otrzymała swoje imię na cześć Mistrza Jody z Gwiezdnych Wojen, ponieważ ze swoimpomarszczonym pyszczkiem i małymi rozmiarami, jest podobno uderzająco do niego podobna!

Właścicielka na pytanie, czy gdyby miała możliwość oddałaby Jodę do psiego salonu pięknościodpowiada, że cała jej rodzina kocha ją nie za to jak wygląda ale za to jakim jest psem.Najdłuższy kot świata

W mieście Reno w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych kot o imieniu Stewie pobił rekord Guinnessa, który uznał go najdłuższym domowym kotem na świecie. Według gazety  Gazette-Journal najdłuższy kot świata mierzy 123 cm i 19 milimetrów (mierzone od czubka nosa do końcówki ogona). Pięcioletni kot rasy Maine Coon (czyt. mejn kun) został nowym rekordzistą Guinessa w tej kategorii. Poprzedni rekord należał również do konta rasy Maine Coon, który był o 2,5cm krótszy.

Najdłuższy kot na świecie

Najstarsze zwierzę świata

Najstarsze zwierzę świataNajdłużej żyjącym zwierzęciem na świeciejest Jonathan, żółw słoniowy, mieszkaniec Wyspy Św. Heleny, który przybył na nią już w 1882 roku. Naukowcy szacują, że ma ponad 179 lat.

Z trzech żółwi, które sprowadzono na Wyspę Św. Heleny, przy życiu pozostał tylko Jonathan. Kiedy przybył na miejsce miał już na karku co najmniej 50 lat. Ten fakt czyni go nie tylko najstarszym mieszkańcem wyspy, ale też najstarszym żyjącym stworzeniem na ziemi.

Mimo swojego podeszłego wieku, Jonathan wciąż jest pełen wigoru i regularnie „chodzi na randki” z trzema młodszymi samicami.

Przed Jonathanem, najdłużej żyjącym stworzeniem na świecie był Harnet, inny żółw słoniowy, który przeżył aż 175 lat. Zmarł w Australii w 2005.

Żywot Jonathana obejmuje rządy aż ośmiu brytyjskich monarchów, począwszy od Jerzego IV do Elżbiety II oraz 50-ciu premierów.

Głównym pożywieniem Jonathana jest trawa rosnąca na wybiegu w jego niemalże prywatnej plantacji, zbudowanej specjalnie na jego potrzeby. Uwielbia zwracać na siebie uwagę publiczności, a wiek wcale nie przeszkadza mu w byciu prawdziwym modelem. Prawdopodobnie nie widzi też na jedno oko, jednak wydaje się, że nie ma w związku z tym żadnych kłopotów

Comments