Wiadomości

Aby zobaczyć więcej zdjęć zapraszamy na profil facebookowy szkoły

https://www.facebook.com/zspg1/


oooooooooooooooooooo


W dniu 7.11.2016 r. w naszej szkole odbyły się trzygodzinne warsztaty z robotyki prowadzone przez pana Bartłomieja Leśniaka z Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności. Uczestnicy poznali ogólne zasady projektowania, budowania i programowania robotów. Efektem warsztatów było wykonanie samodzielnego projektu wykorzystującego matematykę do programowania robotów  z klocków Lego Mindstorms EV3 i dokonanie pomiarów jego prędkości. Podczas tych zajęć wykorzystano treści matematyczne w ramach projektu „Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji” dofinansowanego przez Fundację mBanku, w ramach konkursu grantowego mPotęga. Jest to kolejne przedsięwzięcie Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności, mające na celu popularyzację nauki i rozwijanie talentów nowosądeckiej młodzieży. Uczestnicy warsztatów Maciej Zaczyk, Patryk Kukulak, Konrad Piotrowski i Damian Miczołek  stanęli na wysokości zadania. Budowanie robotów rozwija kreatywność, logiczne myślenie a poza tym to dobra zabawa. Czekamy na to, kto zakwalifikuje się dalej. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Fundacja Promocji Nauki i Kreatywności z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Jamnicka 131g, 33-300 Nowy Sącz, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, pod nr KRS: 0000424352, NIP: 7343519722, REGON: 122839610 Piotr Grześków – Prezes Fundacji

 


Obchody Dnia Papieskiego pod hasłem

„JAN PAWEŁ II – BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”

 

W związku z obchodami Dnia Papieskiego  odbył się w naszej szkole  konkurs plastyczny pt. „Uczynki Miłosierdzia”, wszystkie prace prezentowane były na holu. W klasach odbyły się prezentacje multimedialne przygotowane przez dzieci na temat Jana Pawła II, 9 października zajadaliśmy się papieskimi kremówkami, a cała Szkoła została udekorowana papieskimi sentencjami.

Nagrody w konkursie plastycznym otrzymali:

                1 miejsce Amelia Krzyżak klasa 5a SP

                2 miejsce Kamila Kwarcińska klasa 3a Gm.

                3 miejsce Faustyna Król klasa 3a Gm

Wyróżnienia:

Kamila Bochenek klasa 2a SP

Lisa Ploschka klasa 6c SP

Wanessa Ploschka klasa 3a Gm

 


oooooooooooooooooooo

Dzień Papieski

Jak Dzień Papieski, to tylko z kremówkami. Uczniowie poznają osobę i nauczanie św. Jana Pawła II.

oooooooooooooooooooo


„Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”

PO RAZ IV BIJEMY REKORD POLSKI RAZEM Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Sala Gimnastyczna Poniedziałek 17.10.2016 rok godzina 12.00-12.30

 Zapraszamy na IV Edycję próby pobicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej w całej Polsce. Całe wydarzenie odbędzie się  na sali gimnastycznej i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział. W trakcie ustanawiania rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie.

I Edycja-2013 roku było z nami 83 111 osób 

II Edycja-2014 roku było z nami 67 393 osoby   

III Edycja-2015 roku było z nami 92.049 osób (I raz- ZSPG nr 1- 60 uczniów)

IV Edycja-2016 roku było z nami  ??????????? (II raz – ZSPG nr 1 - ????????)

zapisy: B. Liśkiewicz I.Gieniec M.Maciaś M.Pawlikowska


oooooooooooooooooooo

Zabawa i edukacja w zdrowej atmosferze

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej realizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza pn: „Zabawa i edukacja w zdrowej atmosferze”
W ramach projektu w szkole odbyły się prelekcje połączone z prezentacją multimedialną, zapoznającą uczniów z głównymi przyczynami zanieczyszczenia powietrza, podniesienia świadomości, jak nasze codzienne działania i nawyki wpływają na stan powietrza i jakie w związku z tym ponosimy konsekwencje zdrowotne.
W dniu 29 września na płycie Rynku odbył się happening z udziałem uczniów naszej szkoły, podsumowujący akcję , w trakcie którego zostały rozdane nagrody za udział w konkursach na najlepszy baner z hasłem promującym ochronę powietrza oraz w konkursie plastycznym.
Wyróżnione prace plastyczne:
- Oliwia Laciuga, Kinga Gieniec – klasa 5a
- Nikola Liszka – klasa 6 b
- Sonia Skoczeń – klasa 6b, Helena Sikorska - klasa 6a
Baner wykonali uczniowie:
- Półtorak Gulia, Nowaczyk Kinga, Raczek Konrad
- Krzyżak Amelia, Orczykowska Zuzanna
- Ćwikiel Kacper
- Piwowar Małgorzata, Karpiel Julita
- Król Emilia, Gęborys Gabriela
- WąsowiczWeronika, Dańczak Oliwia, Popiół Wiktoria, Pomietło Justyna, Koral Laura , Sekuła Martynaoooooooooooooooooooo


KinoJazda

W dniach 26 - 30 września br. w Kinie SOKÓŁ odbywa się  6. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda, który przygotowany został z myślą o młodych entuzjastach X Muzy. KinoJazda to wyjątkowa okazja na spotkanie z dobrym kinem, starannie dobranym i dopasowanym do możliwości młodych widzów. W ramach imprezy prezentowane są  atrakcyjne i wartościowe filmy wybrane z uwagi na wysoki poziom artystyczny i edukacyjny charakter. Tematem przewodnim tegorocznej edycji KinoJazdy są egzotyczne podróże w najdalsze zakątki świata. Każdy dzień festiwalu jest  dla uczestników niezwykłą przygodą, pełną fascynujących przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

We wtorek 27 września klasa 5a razem z panią Beatą Rolą i Anną Berezowską uczestniczyła w tym wyjątkowym wydarzeniu. Najpierw były warsztaty filmowe. Dzieciaki przebrane i ucharakteryzowane znalazły się na prawdziwym planie filmowym. Pod okiem reżysera brały udział w produkcji filmu „W 80 dni dookoła świata”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca filmowców i aktorów. Były również spotkania z postaciami z bajek i filmów, konkursy i okazja do wygrania cennych nagród, a na koniec przedpremierowy pokaz filmu „Syn Winnetou”. To była prawdziwa FILMOWA JAZDA


oooooooooooooooooooo

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
1 wrześnie Szkoła Podstawowa nr 15 i Gimnazjum nr 9 z radością powitały wszystkich uczniów w nowym roku szkolnym.

oooooooooooooooooooo

Spotkanie dziennikarki Canal+ Sport ze sportowcami Gimnazjum nr 9 .

We wtorkowe popołudnie, 31 maja, w Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 1 w Nowym Sączu odbyły się warsztaty uczniów klas sportowych, które poprowadziła dziennikarką telewizji nc+ Sonia Śledź. 

Choć sportowcy z tego gimnazjum osiągają najlepsze wyniki w swoich dziedzinach (ostatnio 3 osoby z klasy I zostały powołane do kadry U-14 w koszykówce i siatkówce), nie każdy młody adept szkółek/klas sportowych zostanie wyczynowym sportowcem i nie każdy zajmie się pracą trenerską. Spotkanie miało więc przybliżyć uczniom pracę osób zajmujących się sportem od innej strony.  
Tematem warsztatów była praca dziennikarza sportowego. Wśród omawianych zagadnień znalazły się: specyfika pracy reportera, prezentera telewizyjnego i komentatora sportowych transmisji telewizyjnych. W pierwszej części spotkania Sonia Śledź przedstawiła po krótce niektóre zagadnienia związane z dziennikarstwem. Zaprezentowała także kulisy pracy reporterów w formie wideoklipów. 
Młodzi pasjonaci sportu mieli okazję wcielić się w role komentatorów. Jednym z zadań było poprowadzenie serwisu informacyjnego używając promptera internetowego. 14-letni Adrian wyzwanie potraktował bardzo profesjonalnie i świetnie odnalazł się w nowej roli. Z kolei Patryk doświadczył tego, że wcale nie jest łatwo bezbłędnie przeczytać nieznany wcześniej tekst z wieloma obcojęzycznymi wtrąceniami. Dużą odwagą wykazały się Ola i Kamila, które mając do dyspozycji tylko protokół meczu, musiały skomentować 3-minutowy skrót spotkania. 
Podsumowując warsztaty gimnazjaliści przyznali, że nie spodziewali się, że to, co na wizji wygląda na lekkie, łatwe i przyjemne, w rzeczywistości jest ciężką pracą. Cieszyli się, że mieli okazję uczestniczyć w takim spotkaniu, które otwiera przed nimi nowe perspektywy. 

oooooooooooooooooooo


Potyczki matematyczne uczniów klas III

            W Szkole Podstawowej nr 15 już po raz dziewiętnasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny  dla uczniów klas III. Jak co roku cieszył się on wielkim zainteresowaniem wśród uczniów  i nauczycieli, bo w tej edycji wzięło udział dwudziestu uczestników z dwunastu sądeckich szkół.

Młodzi matematycy  wykazywali się wiedzą przy rozwiązywaniu siedmiu zadań tekstowych w ciągu godziny zegarowej, za które maksymalnie można było otrzymać 45 punktów. Poziom wiedzy uczniów  był bardzo wyrównany. Pierwsze miejsce z ilością 36 punktów zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 15 - Weronika Chruślicka. Dwa drugie miejsca zdobyli: Tomasz Czyżycki ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Zuzanna Marczyk ze Szkoły Podstawowej nr 9, którzy uzyskali po 33 punkty. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Jaskółka ze Szkoły Podstawowej nr 20 z 32 punktami.

Fundatorem nagród byli gospodarze konkursu, czyli Szkoła Podstawowa nr 15 i Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego. Zostały one wręczone przez dyrektora szkoły wyróżnionym zwycięzcom, którzy obiecali rozwijać swoje talenty i umiejętności matematyczne.

 

oooooooooooooooooooo

„Drzwi otwarte” w SP nr 15 i Gimnazjum nr 9

W poniedziałek 14 marca Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 1 w Nowym Sączu otworzył drzwi dla swoich przyszłych uczniów. Już od wczesnych godzin szkołę odwiedzali zainteresowani jej ofertą rodzice, dzieci i szóstoklasiści. Gości witała Dyrektor placówki, Jadwiga Kopeć, młodzież oraz wolontariusze udzielający się w Szkolnym Wolontariacie „Promyk nadziei”.

Podczas wczorajszych „Drzwi otwartych” można było obejrzeć prezentację na temat życia szkoły, zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki oraz zajrzeć niemalże do jej każdego zakątka. Na gości czekały  otwarte sale lekcyjne i pracownie, przygotowane przez gimnazjalistów pokazy doświadczeń fizycznych, życzliwi nauczyciele oraz uczniowie, którzy chętnie opowiadali o swojej szkole, zajęciach pozalekcyjnych, organizowanych wyjazdach na obozy sportowe i językowe  oraz odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci i młodzież.  

Mając na uwadze wieloletnią tradycję sportową szkoły oraz liczne sukcesy, jakie obecnie w różnych dziedzinach sportu odnosi młodzież Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 9,  zaprezentowano okazałą wystawę pucharów zdobytych podczas zawodów na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Na uczniów, którzy chcieliby rozwijać swoje uzdolnienia w oddziałach sportowych, czekali trenerzy siatkówki i koszykówki.

„Drzwi otwarte” to sposób, by lepiej poznać szkołę i jej ofertę. Cieszymy się, że tak wiele osób skorzystało z naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że ponownie zobaczymy się we wrześniu 2016r.  

     


 oooooooooooooooooooo

          

    

Dyrekcja nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 9 serdecznie zapraszają dzieci i młodzież wraz z rodzicami na Dzień Drzwi Otwartych – 14 marca (poniedziałek) w godzinach od 8 do 15. do budynku szkoły przy ulicy 29 Listopada 22 w Nowym Sączu.

W programie m.in.: zwiedzanie szkoły, spotkanie z dyrektorem i nauczycielami, prezentacje multimedialne dotyczące walorów szkoły, zapoznanie z ofertą edukacyjną oraz zajęcia w pracowniach i na sali gimnastycznej.

Nasza priorytety to szkoła bezpieczna, przyjazna, stymulująca rozwój uczniów i otwarta na nowoczesne technologie oraz nowoczesne pomysły. Dodatkowo dobrze wyposażona  i współpracująca z rodzicami uczniów. Każdy uczeń uzyskuje sukcesy na miarę swoich możliwości, dbamy o jakość nauczania oraz skuteczność działań wychowawczych, pielęgnujemy pamięć o historii naszej Ojczyzny, rozwijamy sportowe uzdolnienia naszych uczniów.

 oooooooooooooooooooo

GIMNAZJUM  NR 9  W  NOWYM SĄCZU  KUŹNIĄ  SPORTOWYCH  TALENTÓW 

 (tekst z sądeczanin.info)

 

Mieszczące się przy ul. 29 Listopada w Nowym Sączu Gimnazjum nr 9 prowadzące klasy sportowe o profilu koszykówki dziewcząt i siatkówki chłopców od wielu lat należy pod względem sportu do najlepszych w Małopolsce  oraz do ścisłej czołówki w kraju jeśli chodzi o dyscypliny kierunkowe . Należy tu wspomnieć systematyczny udział koszykarek w Ogólnopolskich Finałach Gimnazjady Młodzieży    -     złotych medali Mistrzostw Małopolski oraz Wicemistrzostwo Polski Szkół Gimnazjalnych w 2014 roku.

           Siatkarze i Koszykarki kontynuując przygodę ze sportem w klubach SKPS Dunajec i UKS ŻAK wielokrotnie uczestniczyli w finałach, półfinałach czy ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych w rozgrywkach klubowych.

           Dzięki staraniom dyrektor szkoły pani Jadwigi Kopeć sportowa praca Gimnazjum nr 9 została zauważona w Ministerstwie Sportu co zaowocowało powołaniem Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Polskiego Związku Koszykówki. Ośrodek działa od października 2015 roku i po pozytywnej ocenie znalazł się na liście 16 takich ośrodków w Polsce, które będą dalej   realizować program szkolenia centralnego dziewcząt. Ośrodek doposażono w kamerę , laptop , stroje i dresy do treningu oraz duża liczbę specjalistycznego sprzętu , który wspomaga i uatrakcyjnia proces treningowy. Bardzo ważną rzeczą jest również opłacenie przez PZKosz pracy fizjoterapeuty ,który uczestniczy w treningach oraz pomaga wrócić do formy po urazach bez konieczności długiego oczekiwania na zabiegi w placówkach NFZ. Od września  podobnym programem zostaną objęci siatkarze .Będą oni trenować w ramach Siatkarskiego Ośrodka Sportowego.

                W tym miejscu dyrektor szkoły  pani J. Kopeć wraz  z całą społecznością szkolną pragnie podziękować Prezydentowi Miasta panu Ryszardowi Nowakowi za przychylność w tworzeniu centralnych ośrodków szkoleniowych  oraz dyrektorowi Wydziału Oświaty UM panu Jozefowi Klimkowi za koordynowanie całego przedsięwzięcia. Otrzymanie możliwości

realizowania programów GOSSM i SOS  Ministerstwo Sportu uzależnia od współpracy z terenową jednostką samorządową.

                 Praca w klasach sportowych Gimnazjum nr 9 zaowocowała licznymi powołaniami naszych uczniów do Kadr Narodowych oraz Kadry Wojewódzkiej. W ostatnich latach byli to

 

NATALIA POPIÓŁ -  rocznik 2000  uczennica   III  klasy,   członkini Kadry Polski Kadetek 

                                     W dniach 4-15.08.2016 weżmie udział w Mistrzostwach Europy U-16

                                     w Oradeii w Rumunii. Od momentu powołania na zgrupowanie konsul

                                    stacyjne 50 najlepszych zawodniczek po finałach Olimpiady Młodzieży

                                    była powoływana na wszystkie konsultacje i turnieje tej kadry. Grała

                                    na turniejach we Francji, Słowacj i Turcji , uznawana przez trenera

                                    Kadry Narodowej najlepszym obrońcą w Polsce w tej kategorii wiek.

                                   Mimo licznych zgrupowań na koniec II klasy uzyskała średnią ocen 5,5.

                                  

ALEKSANDRA JOJCZYK – rocznik 2002 – I  klasa. W niedawno zakończonych finałach

                                                 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jeleniej Górze wraz

                                                 z Kadrą Małopolski wywalczyła 4 miejsce będąc filarem zawo

                                                 dniczek podkoszowych  - 1 miejsce w Polsce pod względem

                                                  liczby zbiórek piłki  z tablicy. Powołana na konsultację Kadry

                                                 Polski rocznika 2002.

 

KATARZYNA NOWAK  - rocznik 2001 – II klasa  wraz z Kadrą Małopolski  wywalczyła

                                              W 2015 roku 7 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mł.

MATEUSZ OBRZUT – rocznik 2002 – I  klasa – członek Kadry Małopolski. W 2016 roku

                                       wywalczył awans do Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

 

Uczniowie  i absolwenci szkoły osiągające wysokie wyniki w piłce siatkowej

 

1.     Miłosz Hebda – wielokrotny reprezentant Polski kadetów i juniorów. Obecnie zawodnik Lotos Trefl Gdańsk (Plus Liga)

2.     Marcin Janusz wielokrotny reprezentant Polski kadetów i juniorów. Najlepszy rozgrywający Mistrzostw Polski Juniorów Skra Bełchatów (Plus Liga)

3.     Kacper Wasilewski - najlepszy atakujący Mistrzostw Polski Młodzików i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  Obecnie zawodnik Czarnych Radom.

4.     Mateusz Gawron – rozgrywający szerokiej kadry Polski kadetów w piłce siatkowej

5.     Piotr Macheta - - najlepszy broniący Mistrzostw Polski Młodzików. Obecnie zawodnik AKS Resovia Rzeszów.

6.     Damian Kogut – wielokrotny reprezentant województwa małopolskiego w piłce siatkowej. Obecnie zawodnik II ligowej drużyny Norwid Częstochowa.

7.     Łukasz Hamiga - wielokrotny reprezentant województwa małopolskiego w piłce siatkowej. Młodzieżowy Mistrz Polski z Czarnymi Radom.

8.     Patryk Czyrniański - najlepszy atakujący Mistrzostw Polski Młodzików. Obecnie zawodnik Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

  1.  Mateusz Nowowsiak, Konrad Piotrowski, Łukasz Kostrzewa , Dawid Waligóra, Tomasz Salamon, Przemysław Rynduch – obecni uczniowie klasy Gimnazjum nr 9 w Nowym Sączu. Zawodnicy kadry województwa małopolskiego.

oooooooooooooooooooo

Międzyszkolny Konkurs Poezji Sybirackiej

 Dnia 10 marca 2016 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Sączu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Poezji Sybirackiej im. Mariana Jonkajtysa, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół Nowego Sącza i okolic  w następujących kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponagdimnazjalna.  Występy oceniało jury, któremu przewodniczył p. Kazimierz Korczyński  - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Sybiraków w Nowym Sączu. Nasze Gimnazjum nr 9 reprezentowała uczennica klasy II A Paulina Kasprzyk, która zajęła I miejsce. Konkurencja była duża. Wszystkie recytacje stały na bardzo wysokim poziomie. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

 


oooooooooooooooooooo

EuroWeek 2016

Już po raz trzeci uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu brali udział w obozie językowym EuroWeek – Szkoła Liderów w Długopolu Zdroju w dniach od 22 -26 lutego. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata. W tym roku uczestnicy mogli zapoznać się z informacjami nt. takich państw jak: Gwatemala, Kenia, Indie, Turcja, Włochy, Meksyk, Dania, Wietnam – oczywiście wszystko w języku angielskim. „Oswajanie” się z językiem obcym miało miejsce nie tylko podczas przygotowanych przez wolontariuszy prezentacji na temat swojego kraju, ale również w czasie różnorodnych zajęć (w których musieli wykazać się swoją znajomością języka angielskiego), zabaw w budynku i na świeżym powietrzu oraz podczas wspólnych spacerów. Została również zorganizowana wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie w Muzeum  Filumenistycznym  wszyscy zaopatrzyli się w zapas zapałek (można tam kupić zapałki marynarskie, sztormowe, grillowe, długie, w pudełkach z przepięknymi i różnorodnymi etykietami). Dzieci były też w/ na Bramie Wodnej. Następnym celem wycieczki było Kłodzko, a dokładnie Twierdza Kłodzka – jeden z najlepiej zachowanych XVII – XVIII wiecznych systemów obronnych. W tym roku dzieci zwiedziły Labirynty – z przewodnikiem przeszły podziemnym chodnikiem minerskim. Na zakończenie obozu wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, pożegnali się z innymi uczestnikami obozu (dzieci z Włocławka) wymieniając się drobnymi prezentami.

Zapraszamy za rok!

 

oooooooooooooooooooo

Turniej o tytuł Mistrza Dobrych Manier

Proszę, dziękuję, przepraszam – posługiwanie się tymi słowami to fundament zasad dobrego zachowania. Znajomością reguł savoir vivre’u  popisywali się 26 lutego 2016 r. uczniowie klas Gimnazjum nr 9 w Nowym Sączu. W TURNIEJU O TYTUŁ MISTRZA DOBRYCH MANIER przygotowanym przez panie Urszulę Dzięga i Agnieszkę Chruślicką zwyciężyła drużyna z klasy III C.

Każda z klas  była reprezentowana przez dwuosobowy zespół. Drużyny brały udział w ośmiu konkurencjach. Miały one za zadanie odpowiedzieć na trzy  pytania teoretyczne z zakresu zasad dobrego zachowania,  wykazać się sztuką nakrywania stołu do obiadu czy znajomością rodzajów sztućców, zawiązać krawat i apaszkę, złożyć prawidłowo koszulę   oraz posługiwać się pałeczkami do ryżu.

Za każdą z konkurencji można było otrzymać określoną w regulaminie liczbę punktów.
 Po zaciętej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się drużyna klasy III c – zdobywając 34 punkty, drugie miejsce zajęła drużyna klasy III B ze stratą tylko 1 punktu.

Organizatorzy wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i  obdarowali wszystkich uczestników  słodyczami

Mamy nadzieję, że dzięki turniejowi niewłaściwe zachowania znikną z naszych szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych.


oooooooooooooooooooo


Zapraszamy na Rodzinne Kolędowanie!!!

Po raz drugi zapraszamy naszych uczniów wraz ze swoimi rodzinami do wspólnego kolędowania, które odbędzie się 14 stycznia 2016 roku o godz. 1700 w  sali gimnastycznej.

Zgłoszenia (klasa, nazwisko ucznia, ilość osób z rodziny) prosimy składać
w bibliotece szkolnej do 22 grudnia 2015 roku. Rodzinę, która zechce wystąpić ze swoją interpretacją kolędy prosimy dodatkowo o podanie tytułu wykonywanego utworu.
 

oooooooooooooooooooo

Tenis stołowy - zawody

Dnia 26.11.2015r na hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w drużynowym tenisie stołowym, dziewczęta naszej szkoły w składzie Kinga Ferenc i Katarzyna Nowak pod opieką Iwony Kamińskiej zdobyły II m. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.


oooooooooooooooooooo

Dzień życzliwości

W piątek 20 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.  Znakiem rozpoznawczym życzliwych stały się żółte koszulki oraz plakietki symbolizujące radość, przyjaźń, dobroć i otwartość wobec innych. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się tematyczne przysłowia, wierszyki i uśmiechnięte buźki przypominające o potrzebie codziennego uśmiechania się, obdarowywania ciepłymi słowami i przyjaznymi gestami. Korytarze zdobiły prace plastyczne i żółte baloniki. Klasy 4a i 5c, które wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały tak wiele atrakcji, obdarowywały wszystkich słodyczami. Wierzymy, że widoczne w wielu miejscach w szkole hasło Znajdź się wśród życzliwych, stanie się mottem naszego codziennego życia i każdego dnia będzie nam przypominało o właściwych zachowaniach wobec innych.

W zorganizowanym z okazji Dnia Życzliwości konkursie plastycznym nagrody zdobyli:

Klasy 1-3

       I.            ANNA KRÓL i EMILKA LIS 3a

    II.            LENA GRZYBACZ 1c

 III.            MARTYNA WOLSKA i ZUZIA ORMANTY 2c

Klasy 4-6

       I.            GABRYSIA GĘBORYS i EMILKA KRÓL 4a

    II.            LISA PLOSCHKA i WIKTORIA SZYMCZYK 5c

 III.            NICOLA STAWIARSKA 6a

Gimnazjum

       I.            NATALIA POPIÓŁ 3C

    II.            PAULINA LISOWSKA i ANNA STANEK 3C

 III.            PAULINA SEKUŁA i GABRYSIA SEKUŁA 1A oooooooooooooooooooo

Euroweek - warsztaty językowe

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w kilkudniowych warsztatach językowych. Będzie to już nasz trzeci wyjazd, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością - zostało tylko kilka miejsc! Warsztaty odbędą się w dniach 22.II - 26.II.2015r - Długopole Zdrój. Cena wyjazdu to 470zł. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100zł do wtorku 17 listopada do Pani Małgorzaty Płókarz lub Pani Ewy Sudoł.


oooooooooooooooooooo

Lekcja patriotyzmu w naszej szkole

10 listopada w ZSPG nr1  odbyła się akademia z okazji  97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie z klasy 2 i 3 gimnazjum. Inscenizacja obfitowała  w ciekawe i zaskakujące momenty – ożyły  obrazy w muzeum, nie zabrakło także chwil wzruszających i powodujących pojawienie się łez wzruszenia,  przede wszystkim za sprawą oprawy muzycznej i poruszającego programu opowiadającego o trudnej 

historii naszego kraju. Poza tradycyjnymi pieśniami patriotycznymi takimi jak „Ułani, ułani”, „Wojenko, wojenko” czy „Legiony” na zakończenie mogliśmy usłyszeć wzruszającą
pieśń  „Imperatyw” w wykonaniu naszych uczniów.  Na pewno na długo pozostanie w nas wrażenie jakie pozostawiła ta inscenizacja.

W tym podniosłym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli również uroczyste ślubowane. Pierwszoklasiści poznali patronów naszej szkoły i wygłosili uroczysty tekst przysięgi. Zostali tym samym przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum nr 9 i powitani przez całą naszą społeczność szkolną.  Na zdjęciach przedstawiciele klas pierwszych podczas uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.Oprac.U.Dzięga


oooooooooooooooooooo

„Dzień marchewki i koloru pomarańczowego”

„Jedz owoce i jarzyny- w nich mieszkają witaminy” pod takim hasłem 9 lisopada odbył się w naszej szkole „Dzień marchewki”. Tego dnia uczniowie i ich wychowawcy przyszli ubrani na pomarańczowo i założyli opaski z marchewką. Klasy trzecie zaprezentowały inscenizację pt. „Urodziny marchewki”, w której przedstawiły walory zdrowotne warzyw. Przedszkolaki i klasa 2a recytowały wiersze o marchewce. Były konkursy z marchewką w roli głównej: Quiz „Co wiemy o marchewce” i rozpoznawanie warzyw i owoców za pomocą dotyku, węchu i smaku. Bawiliśmy się przy piosenkach „Urodziny marchewki” i „Witaminki”. W tym dniu w czasie zajęć przygotowywaliśmy soki, sałatki i surówki warzywno-owocowe. To był bardzo wesoły i „smaczny” dzień!


oooooooooooooooooooo

XIX Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Brawa dla zespołu  wokalnego !!!
6 listopada nasz zespół wokalny brał udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej, który organizowany był w Szkole Podstawowej Nr 9.
Nasza grupa zaprezentowała się znakomicie w zgodnej opinii uczestników i zaproszonych gości. Jury przyznało zespołowi II miejsce ! Wielkie BRAWA !!!!!!


oooooooooooooooooooo

Wycieczka do Wierchomli
30 października 2015r. uczniowie klasy IIc postanowili wykorzystać piękny dzień na podziwianie uroków złotej polskiej jesieni. Wraz z wychowawczynią i Panem Pawłem Ferencem udali się do Wierchomli, skąd zawędrowali do schroniska. Na miejscu wspólnymi siłami rozpalili ognisko korzystając z samodzielnie zebranego drewna, liści i słomy oraz w ostatniej chwili zakupionej na nowosądeckim dworcu zapalniczki. Wspaniałym towarzyszem podróży okazał się pies Luis, który dołączył do grupy już przy stacji narciarskiej. Szczodrze nakarmiony przez gimnazjalistów z wdzięcznością odprowadził ich do autobusu, po czym wskoczył do samochodu poszukującego go pana.

oooooooooooooooooooo

Przed Dniem Wszystkich Świętych

Cztery dni przed dniem WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH poszliśmy z klasą na cmentarz. Prawie każdy miał znicz, który chciał zapalić na grobie. Odwiedziliśmy groby: Pomnik legionistów, Pomnik powstańców z 1830 i 1863 r., Pomnik Sybiraków , Pomnik żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i symboliczny grób więźniów obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. 

Większość osób postawiło znicz na grobie pana Romana Stramki. (Weronika Chruślicka, 3b)


 

oooooooooooooooooooo

Konkurs „Bohaterowie Sądecczyzny”

Dnia 29 października 2015 r., tuż przed Świętem Wszystkich Świętych i kolejnym Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę w ZSPG nr 1 w Nowym Sączu ,odbył się coroczny Konkurs „Bohaterowie Sądecczyzny”.  Konkurs odbywa się w dwóch etapach: dla uczniów Szkoły Podstawowej i dla młodzieży uczącej się w  Gimnazjum nr 9 w/w Zespole Szkół. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę w zakresie znajomości życia i dokonań Bohaterów sądeckich oraz pięknych zabytków Nowego Sącza. Uczniowie musieli się również wykazać sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych. Na zwycięzców jak też na te drużyny, które nie stanęły na podium , czekały atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów konkursu: Panią Beatę Mleczko, Agatę Janik i Iwonę Kamińską. Zapraszamy kolejne drużyny w roku następnym na kolejną edycję konkursu „Bohaterowie Sądecczyzny”.


oooooooooooooooooooo


Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 20 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas I Szkoły Podstawowej. Podniosła atmosfera tego święta udzielała się nie tylko najmłodszym uczniom, ale też rodzicom i  zgromadzonym gościom. Na początku pierwszaki wspaniale zaprezentowały się w części artystycznej, recytując wiersze i śpiewając  piosenki.  Następnie, przed sztandarem szkoły  powtarzając uroczyście “Ślubujemy”,obiecywały uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły oraz być dobrymi Polakami.


oooooooooooooooooooo 


My też bijemy rekord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Aż 88 444 zadeklarowanych osób z całej Polski uczestniczyło w próbie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób organizowanej przez Fundację WOŚP.

Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia, 100,000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć – twierdzi Europejska Rada Resuscytacji, która 3 lata temu, dzień 16. października ustanowiła Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca.

oooooooooooooooooooo

Wizyta w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Piętnastego października wybraliśmy się do Sądeckiej Biblioteki Publicznej na interdyscyplinarne warsztaty literackie „Czy znasz Pippi Pończoszankę”.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzenia biblioteki i zapoznania się z księgozbiorem dla dzieci. Bardzo miła pani bibliotekarka zaprowadziła nas do kolorowej sali, w której miały się odbyć nasze zajęcia. Poznaliśmy bliżej Pippi, jej przyjaciół i niektóre przygody. Odgadywaliśmy zagadki i wykonywaliśmy różne zadania, z których każde przybliżało nas do odszukania mapy skarbów.

Najlepiej bawiliśmy się, gdy tańczyliśmy „dziki” taniec Pippi.

(Julia Kamińska, 3b)


oooooooooooooooooooo

Dzień Edukacji Narodowej

Tak świętowaliśmy dzień nauczyciela. Było kolorowo i wesoło.


oooooooooooooooooooo


Ach jak elegancko!

Dzień Elegancji w naszej szkole odbywa się w każdy 2-gi wtorek miesiąca.

Niewątpliwie „elegancja” to odpowiedź na dzisiejszą modę: kuse, jaskrawe bluzeczki i powszechne szare bluzy z kapturem.

Celem takiego przedsięwzięcia jest uwrażliwianie uczniów na kulturę stroju; uświadamianie , jak ważna jest schludna, estetyczna prezencja.

 Przypominamy, że w DNIU ELEGANCJI :

Obowiązuje strój galowy; dopuszcza się ubiór w kolorach:
czarno – białym, - granatowo- białym;

Tylko klasa w 100% ubrana na elegancko korzysta z przywilejów wynikających z założeń Dnia Elegancji:  uczniowie nie są odpytywani i nie piszą sprawdzianów (po wcześniejszym uzgodnieniu  z nauczycielem uczącym)

Frekwencja strojów galowych klasy bierze udział w całorocznym konkursie o miano SUPER KLASY.

Koordynatorzy:

Urszula Dzięga
Agnieszka Gębska
Lucyna Stamirska
Samorząd Uczniowski


Wyniki klas z 13.10.2015

Szkoła Podstawowa

Liczba osób, które nie ubrały się elegancko

Gimnazjum

Liczba osób, które nie ubrały się elegancko

4a

0

IA

7

5a

0

IB

2

5b

1

IIA

6

5c

0

IIC

0

6a

3

IIIA

0

 

 

IIIB

6

 

 

IIIC

0

 

oooooooooooooooooooo

Wycieczka do lasu- Rytro

Szóstego października nasza klasa (3b SP) wyjechała na wycieczkę do Rytra.

Na początku w Centrum Edukacji Leśnej w Roztoce Małej powitał nas Leśnik- pan Krzysztof Tomasiak. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawej lekcji przyrody. Pan Krzysztof pokazywał nam niezwykłe zdjęcia i opowiedział mnóstwo ciekawostek o zwierzętach leśnych.

Potem wybraliśmy się na spacer po jesiennym lesie- rozpoznawaliśmy drzewa i szukaliśmy tropów zwierząt. Spotkaliśmy panią wracającą z grzybobrania, która pokazała nam zebrane grzybki.

Kiedy wszyscy zgłodnieliśmy, poszliśmy do miejsca, gdzie czekało rozpalone ognisko. Nasi opiekunowie usmażyli dla wszystkich smakowite kiełbaski.

Po posiłku mieliśmy czas na wspólną zabawę. (Julita Karpiel, 3b)


oooooooooooooooooooo

Święto Pieczonego Ziemniaka

W szkole, jak co roku we wrześniu na powitanie jesieni zorganizowano nam dzień PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

Świetnie się bawiliśmy, każdy miał koc lub matę, które razem złączyliśmy.

Każdy jadł kiełbasę lub kiszkę i oczywiście PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

Oprócz tego graliśmy w ringo i siatkę, bawiliśmy się w berka, chowanego, huśtaliśmy się na huśtawkach i zjeżdżaliśmy na zjeżdżalni. Jednak każdy z nas był smutny, że to nasz OSTATNI dzień pieczonego ziemniaka. (Weronika Chruślicka, 3b)

oooooooooooooooooooo


Potyczki matematyczne uczniów klas III

    W Szkole Podstawowej nr 15 już po raz osiemnasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny  dla uczniów klas III. Cieszy się on wielkim powodzeniem wśród uczniów  i nauczycieli, bo jak co roku wzięło w nim udział wielu uczestników z dwunastu sądeckich szkół. Młodzi matematycy  wykazywali się wiedzą przy rozwiązywaniu siedmiu zadań tekstowych w ciągu godziny zegarowej za które maksymalnie można było otrzymać 45 punktów. Poziom wiedzy uczniów  był bardzo wyrównany. Pierwsze miejsce z prawie maksymalną ilością punktów zdobył uczeń Szkoły Podstawowej nr 20 Mateusz Szymański. Dwa drugie miejsca zdobyli: Miłosz Ciapała za Szkoły Podstawowej nr 2 i Jakub Pietruch ze Szkoły Podstawowej nr 3. Trzecie miejsce zajęła Julia Śliwa z Szkoły Podstawowej nr 16. Wręczono także dwa wyróżnienia dla Olgi Jermakowicz ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Aleksandry Baczyńskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3. Ufundowane przez organizatorów czyli Szkołę Podstawową nr 15 i Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego nagrody, wręczyła Dyrektor szkoły Jadwiga Kopeć, która pogratulowała zwycięzcom i życzyła młodym matematykom rozwijania swoich uzdolnień i dużo sukcesów.


Comments