Aktualności

NASZE INFORMACJE


PAMIĘTAJMY O BOYU...

Towarzystwo Kultury Świeckiej w Krakowie im. Tadeusza Boya Żeleńskiego i SLD Koło nr 2 uprzejmie zapraszają swoich członków i sympatyków na uroczyste złożenie kwiatów pod popiersiem Tadeusza Boya Żeleńskiego w 76. rocznicę Jego śmierci. Obchody rocznicowe odbędą się 05 lipca br. (środa) o godz. 16.00 na Plantach przy ulicy Straszewskiego.


SPOTKAJMY SIĘ 1 MAJA!

Rada Krakowska Sojuszu Lewicy Demokratycznej gorąco zaprasza na uroczystości z okazji Święta Pracy. Manifestacja organizowana przez Radę Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Województwa Małopolskiego odbędzie się 1 Maja o godz. 11.00 pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Proletariatu Krakowa w Alei Daszyńskiego. Przybądźmy licznie! Niech się święci 1 Maja!WESOŁYCH ŚWIĄT!

Naszym sympatykom i uczestnikom wspólnych spotkań życzymy wspaniałych Świąt i wielu miłych wrażeń na turystycznych szlakach :)
Dyplom dla Elżbiety Woźniak.

Miło nam poinformować, że nasza Koleżanka Elżbieta Woźniak – Sekretarz Rady Krakowskiej SLD została uhonorowana Dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim. Elżbieta Woźniak jest działaczką PTTK, byłym koordynatorem słynnej akcji Koła Grodzkiego PTTK „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Gratulujemy!


https://2.bp.blogspot.com/--IIZrj3EQwQ/WHR2Kro_dZI/AAAAAAAABio/lCFSi6JErCg6SaKT4Voawfdx0YEiHzfBACLcB/s1600/ojcow-plakat.jpg

POLECAMY! WARTO WIEDZIEĆ I... SKORZYSTAĆ

Koło Grodzkie PTTK w Krakowie

zaprasza członków i sympatyków

 na

II    SPOTKANIE KLUBOWE

KOŁA GRODZKIEGO PTTK


połączone z prelekcją

 

Państwa ELŻBIETY I ANDRZEJA LISOWSKICH


pt. IRAN

 

08 stycznia 2018 r. poniedziałek, godz. 17.00

sala konferencyjna PTTK przy ul. Zyblkiewicza 2B

wstęp wolny

 


"Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa"

Koło Grodzkie PTTK jest organizatorem akcji "Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa." Zachęcamy Państwa do udziału w weekendowych spacerach po mieście. Akcja Przyjaciela Krakowa rozpoczęła się w listopadzie 1972 roku i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. 
Wycieczki odbywają się po specjalnie opracowanych trasach, tak aby uczestnicy - mieszkańcy Krakowa, poznali dokładnie podwawelski gród, jego historię i zabytki. W ciągu sezonu (listopad - marzec) przygotowanych jest około 100 tras wycieczkowych oraz specjalne prelekcje.

Organizatorami Akcji są:

- Koło Grodzkie PTTK w Krakowie - główny organizator
- Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa - organizator prelekcji na odznakę Złotą z pawim piórem
- Urząd Miasta Krakowa - wsparcie finansowe
- Gazeta Krakowska - organizator medialnyUdział w większości wydarzeń jest nieodpłatny.

Program spacerów w grudniu 2017r. dostępny jest TUTAJ
Lubisz podróżować? Chcesz odkrywać niezwykłe miejsca Małopolski? A może szukasz sposobu, jak w ciekawy sposób spędzić wolny czas? Jeśli odpowiedzi na te pytania są twierdzące, to konkurs „Przypieczętuj małopolski miniszlak funduszy europejskich” jest właśnie dla Ciebie. Aby wziąć w nim udział wystarczy wydrukować specjalną mapkę lub odebrać ją w dowolnym obiekcie znajdującym się na trasie konkursu... i już można ruszać na poszukiwanie przygód w Małopolsce.

Więcej szczegółów na stronie Województwa Małopolskiego TUTAJ
Tematem tegorocznych XIX Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego Od kuchni będzie sztuka kulinarna i związane z nią historie. Ta najsmaczniejsza edycja Dni Dziedzictwa ma zachęcić nie tylko do konsumowania regionalnych specjałów, ale przede wszystkim do poszukiwania – czasem od kuchni – ciekawych wątków i opowieści, nie tylko gastronomicznych.
Comments