Ogłoszenia‎ > ‎

Szkolne jasełka oraz śpiew kolęd w Łaziskach

opublikowane: 23 sty 2018, 12:33 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach   [ zaktualizowane 23 sty 2018, 12:35 ]

            Jak nam wiadomo od 7 listopada 2017 roku Szkoła Podstawowa w Łaziskach przeżywa jubileusz 80 – lecia istnienia obecnego budynku w stylu belwederskim.

            W ramach jubileuszu szkoły w dniu 20 stycznia 2018 roku zostały wystawione jasełka przez uczniów naszej szkoły.  Klimat jasełek był wkomponowany w tegoroczny jubileusz. Istniejąca do początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku stacja kolejowa pozwoliła nam przenieść się w czasie do roku pańskiego 1927. Dwóch kolejarzy (Julia Wojtek i Wojciech Kłosek) byli świadkami niecodziennych gości podróżujących do naszej miejscowości: pana Michała Grażyńskiego wojewodę śląskiego z osobą towarzyszącą, trzech mędrców ze wschodu, pasterzy z okolic Betlejem oraz Maryi i Józefa, którzy postanowili przeżyć swoje Betlejem w Łaziskiej szkole. Na uwagę zasługuje fakt, że dwóch nauczycieli w poszczególnych scenach zagrało  z uczniami rolę mamy i taty, w których przewijała atmosfera domowa w palecie nastrojów radości, ale także tęsknoty za bliskimi naszemu sercu.

            Do tego ważnego wydarzenia zaangażował się nasz miejscowy zespół śpiewaczy „Kalina”, który uświetnił  swoim śpiewem tegoroczne jasełka oraz grupa muzykujących naszych absolwentów: Jakub Tront, Adam Chrobok, Wiktoria Kamejsza wraz z obecną naszą uczennicą klasy III: Zosią Zając oraz uczniów klasy VII: Klaudia Tomala i Błażej Władarz nie pomijając pana Krzysztofa Kłoska.

            Pomysłodawcą scenariusza tegorocznych był jeden z nauczycieli naszej szkoły. Pani Michasia Wija po zapoznaniu się ze scenariuszem naniosła drobne korekty i całym sercem zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Pani Jadwiga Nikiel miała także swój udział w dekoracji, a pani Joasia Grzonka pokazała swój talent plastyka w prezentowanych malowidłach, które wprowadziły nas w klimat stacji kolejowej oraz przepiękny obraz wędrującej świętej Rodziny z Nazaretu. Panu Krzysztofowi Kłoskowi należą ogromne podziękowania za kształt muzyczny szkolnych jasełek.

            Należą się podziękowania gościom, którzy skorzystali z zaproszenia, a przede wszystkim przewodniczącemu Rady Gminy p. Antoniemu Tomas oraz ks. proboszczowi Antoniemu Brzytwie.

Podziękowania należą się pani dyrektor Gabrieli Kłosek, która była natchnieniem, aby dla naszej społeczności lokalnej wystawić niecodzienne jasełka, bo jubileuszowe wchodzące  w klimat historyczny naszej szkoły oraz naszej śląskiej ziemi pozostaną na długo w pamięci.                  

 

                                                                                                        Michał Szkatuła

Comments