Ogłoszenia‎ > ‎

Dzień Górnika

opublikowane: 11 gru 2018, 20:53 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach   [ zaktualizowane 11 gru 2018, 20:56 ]

   Jak każdego roku, tak i w tym roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Górnika, czyli Barbórkę. Przywitaliśmy  brać  górniczą z przewodniczącym Stowarzyszenia Świętej Barbary – p. Bolesławem Świętkiem  oraz z-cę Wójta Gminy Godów p. Tomasza Kasperuka i radnych naszego sołectwa. Następnie odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Państwowy oraz Hymn Górniczy. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, „godali my  ślonskie wiersze”...

 

   Chcieliśmy podkreślić wyjątkowość tego dnia. Kultywujemy śląskie tradycje już od dawna poprzez przybliżanie dzieciom naszej gwary, śpiewanie śląskich piosenek, udział w konkursach gwary śląskiej.  Mówiliśmy nie tylko  o  ciężkiej  pracy  górników, ale i o  poszanowaniu pracy  każdego człowieka.  

To boł richtik fajny dziyń!”

Wszyscy co występowali, a było ich bardzo  dużo spisali się na medal.

Naszym kochanym górnikom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego:  

Niych Wasza Świynto Patronka Barbara szczerze Wos kożdego dnia. Na bezrok na pewno zaś bydymy uroczyście łobchodzić to piykne, ślonskie świynto.

W imieniu całej społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łaziskach dziękujemy wszystkim górnikom za słodki upominek oraz wszelkie dowody życzliwości.

                                         Zapraszamy za rok!

Comments