UBEZPIECZENIE

opublikowane: 17 wrz 2018, 02:17 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach


Godowski Uniwesytet Dziecięcy

opublikowane: 9 wrz 2018, 04:02 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w ŁaziskachZebranie Rodziców

opublikowane: 5 wrz 2018, 11:19 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach

    12 września 2018 r., tj. środa, o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców. Rozpocznie się  spotkaniem z p. dyrektor i nauczycielami  w sali gimnastycznej. Następnie będą miały miejsce zebrania z wychowawcami poszczególnych klas.

INFORMACJA

opublikowane: 27 sie 2018, 05:48 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - 03.09.2018 r./poniedziałek
godz. 8:00 - Szkoła Podstawowa
godz. 10:00 - Przedszkole Publiczne

    Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 03.09.2018 r. o godz. 16:00/z poświęceniem tornistrów uczniów  kl. I

Życzenia

opublikowane: 30 cze 2018, 21:37 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach

Nauczycielom i Pracownikom Szkoły,
Uczniom i Rodzicom,
Przyjaciołom naszego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizacji przez szkołę
zadań dydaktyczno-opiekuńczo- wychowawczych.
Życzymy, by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku,
by upłynął spokojnie, by wszyscy mogli zrealizować swoje plany i…
po prostu odpocząć.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!
Życzymy też, by wolny czas spędzili Państwo tak, by zmęczyć się beztroską dnia codziennego,
 a nasi Drodzy Uczniowie zatęsknili do książek, zeszytów i porannego wstawania… :))

Warszawa - wycieczka

opublikowane: 30 cze 2018, 21:36 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach

    W dniach 13.06 - 15.06 uczniowie klas VI i VII odbyli wycieczkę do naszej stolicy Warszawy. Podczas trzydniowej wycieczki uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki miasta oraz poznali jego historię. Dzieci mogły podziwiać piękne Łazienki oraz widoki panoramy Warszawy z Pałacu Kultury i Nauki. Odwiedziliśmy również Stare Miasto oraz Plac Zamkowy. Z dużą ciekawością uczniowie zwiedzali Polskie Radio, gdzie przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi dziennikarze radiowi. Podróż warszawskim metrem oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego były równie atrakcyjne. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc oraz zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia i oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Program rządowy "Dobry start"

opublikowane: 7 cze 2018, 04:40 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach   [ zaktualizowane 7 cze 2018, 04:44 ]

    300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw pod pozycją 1061.

Dla kogo wsparcie?

Świadczenie “Dobry start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24 roku życia.                   Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Jak dostać świadczenie “Dobry start”?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej                      w Godowie z siedzibą w Gołkowicach, ul. Celna 51 tel. 32 4727733, 32 4767011.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek, podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+”, będzie można składać już od 1 lipca on-line przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową).

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Wnioski złożone po 30 listopada pozostaną bez rozpatrzenia.

Kiedy rodzina otrzyma pomoc?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż                         30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie                        2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Ważne! Złożenie wniosku o świadczenie “Dobry start” w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września.

Uproszczona procedura

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będzie ona wydawana jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

Świadczenie “Dobry start” jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

 

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz te realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Ważne!!!

Nie należy składać wniosków do momentu ich opublikowania na stronie  ministerstwa właściwego do spraw rodziny. Informacja o publikacji wniosku zostanie zamieszczona na stronach internetowych urzędu gminy oraz placówek oświatowych. Powyższe informacje będzie można uzyskać również telefonicznie
w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Godowie – 32 4727733, 32 4767011.


Do pobrania:

Rozporządzenie

Dzień Dziecka

opublikowane: 5 cze 2018, 00:40 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach   [ zaktualizowane 5 cze 2018, 00:56 ]

    29 i 30 maja 2018r. w ZSP Łaziska odbył się Dzień Dziecka pełen atrakcji. Oprócz licznych zabaw, dmuchanego zamku do skakania, ogromnych mydlanych baniek, malowania stopami, tańców disco i smacznych lodów dzieci otrzymały upominki w formie poczęstunku. Wszystko to dzięki życzliwości: Rady  Rodziców Szkoły i Rady Rodziców Przedszkola oraz Pani Sołtys Elżbiety Szatoń i Rady Sołeckiej. Sponsorami w tym wydarzeniu byli: pan Kazimierz Warszawski – F. H. U. „UNIWAR”, pani Anna Świtała „DIG ŚWITAŁA”, Restauracja „ZŁOTA GĄSKA” Renata Kowalczyk, Gościniec „Białego Orła” w Skrzyszowie, upominki dla przedszkolaków wykonała pani Danuta Smolorz. Były to baloniki zawieszone na paczuszkach z cukierkami. Dzieci szkolne zostały obdarowane zestawami z „M'cDonald's"Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Dzień Dziecka przebiegł w tak miłej atmosferze. To był naprawdę udany, radosny i pełen niesamowitych wrażeń dzień.


Dziękuję Ci Mamo

opublikowane: 4 cze 2018, 03:41 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach   [ zaktualizowane 4 cze 2018, 03:42 ]

    W dniu 21 maja z okazji Dnia Mamy nasza szkoła podjęła współpracę z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim. Wodzisławscy policjanci wraz z uczniami naszej szkoły przeprowadzili akcję pod tytułem "Dziękuję Ci Mamo", której celem była poprawa bezpieczeństwa w pobliżu naszej szkoły. Mundurowi kontrolowali przestrzeganie przez kierujących pojazdami przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości w okolicy szkół. W zależności od zachowania na drodze kierowca mógł otrzymać przygotowaną przez dzieci laurkę lub żółtą kartkę z prośbą o bezpieczną jazdę. Na laurkach widniały napisy:  „Ja i moja mama dziękujemy za bezpieczną jazdę” oraz „W imieniu mojej mamy dziękuję za ostrożną jazdę”. Natomiast łamiącym przepisy, oprócz podjęcia czynności przez policjantów, wręczane były żółte kartki z napisami: „W imieniu moim i mojej mamy, proszę zwolnij” lub „Pozwól mi bezpiecznie dotrzeć do domu, tam czeka na mnie mamusia”.

Mamy nadzieję, iż dzięki takim akcjom droga dzieci do i ze szkoły będzie zawsze bezpieczna!


Sukcesy

opublikowane: 4 cze 2018, 03:34 przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łaziskach   [ zaktualizowane 4 cze 2018, 03:34 ]


    W marcu przeprowadzony został Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
W naszej szkole startowało 17 uczniów z klas od III do VII w kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet, Junior. W maju ogłoszone zostały wyniki.

W kategorii Maluch wyróżnienie uzyskali Sonia Cytrona oraz Mikołaj Lipianin z klasy IVa.

W kategorii Beniamin wyróżnienie uzyskała Aleksandra Potracka
z klasy VI.

Gratulujemy dużej wiedzy matematycznej i życzymy dalszych sukcesów.


1-10 of 277