Archiwum‎ > ‎Rok 2018/2019‎ > ‎

Aktualności

Gminny Konkurs Ortograficzny

opublikowane: 3 cze 2019, 08:08 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 3 cze 2019, 08:11 przez Małgorzata Śliwa ]

Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego.

Portret Żołnierza Niezłomnego

opublikowane: 11 mar 2019, 10:04 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 12 mar 2019, 10:20 ]

Sukcesy naszych uczennic w I edycji Gminnego Konkursu Historyczno-Plastycznego "Portret Żołnierza Niezłomnego":
I miejsce w kategorii klas I - III zajęła Kinga Gajewska,  
III miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Zofia Sendecka 
oraz I miejsce w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum -  Magdalena Połcik.
 Serdecznie gratulujemy !!!


Szkolny etap OTWP

opublikowane: 5 mar 2019, 12:54 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 8 mar 2019, 11:26 przez Małgorzata Śliwa ]

4.03.2019 w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 

Do zmagań przystąpiło aż 20 uczniów naszej szkoły. Każdy odpowiedzieć musiał na 35 pytań w teście i wykazać się znajomością wiedzy pożarniczej, przepisów p.poż, zagadnieniami związanymi z pierwszą pomocą oraz historią pożarnictwa.

 14 uczestników zmagań turniejowych to członkowie prężnie działającej w Ostroszowicach  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Wyniki klasyfikacji ogólnej przedstawiają się następująco: 
I miejsce -  Guczwiński Juliusz kl. VI
II miejsce -  Kucharczyk Wiktoria kl. VI 
a III miejsce -  Połcik Magdalena kl. VII

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, wszyscy uczestnicy medale i dyplomy.

Do etapu powiatowego awansowały nastepujące osoby:
kl 4-6: Guczwiński Juliusz - kl.VI, 
 Kucharczyk Wiktoria - kl. VI,
 Kocoń Wiktoria - kl. VI

kl 7-8: Połcik Magdalena - kl. VII
 Majcherkiewicz Julia - kl. VIII
Rosiak Jakub - kl. VIII

Trzymamy kciuki i życzymy udanego startu na szczeblu powiatowym.


Sukcesy w Pegaziku

opublikowane: 5 mar 2019, 12:50 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 7 mar 2019, 12:44 przez Małgorzata Śliwa ]

 

         Gminny etap XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” za nami.  W tym roku odbył się on 21 lutego, czyli  w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego. W bibliotece w Mościsku swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowały także uczennice naszej szkoły : Magdalena Połcik i Wiktoria Gajda, obie z klasy VII.  Występom bacznie przyglądało się jury, w którym w tym roku zasiedli : Jolanta Maniecka, Kamila Kossowska oraz Erwin Piwowarczyk.

        Wyjazd do Mościska należał do wybitnie udanych, bo laureatką i zdobywczynią I miejsca w kategorii starszych uczniów została Wiktoria Gajda, natomiast do  Magdaleny Połcik trafiło wyróżnienie. Uczennice, chociaż  debiutowały w tej kategorii, spisały się na medal. Recytowały prozę i poezję, teksty były ciekawe ale i długie. Ich nauczenie wymagało wysiłku i sporych umiejętności interpretacyjnych i recytatorskich.  Poświęcony na pracę czas dał wymierne efekty,  bo Magda i Wiktoria będą reprezentowały nie tylko naszą szkołę ale i  Gminę Dzierżoniów na powiatowym etapie tego konkursu. Brawo dziewczyny! Trzymamy kciuki za kolejny występ!Dzień patrona

opublikowane: 5 mar 2019, 11:56 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 5 mar 2019, 12:48 przez Małgorzata Śliwa ]

Wszyscy jesteśmy dumni z naszego patrona Mikołaja Kopernika. Dzień jego urodzin obchodzimy bardzo uroczyście. W tym roku apel przygotowali uczniowie klas II-III. Było donośnie i pięknie.
 W drugiej części uroczystości odbyło się podsumowanie akcji Unicef i licytacja własnoręcznie uszytych laleczek. Zebrane pieniążki zasiliły konto Fundacji. Dziękujemy mamom, babciom i dzieciom za uszycie i zaprezentowanie laleczek oraz zaproszonym gościom:radnym, pracownikom gminy, p. sołtysowi oraz rodzicom i dziadkom za wykupienie laleczek na drodze licytacji.
Pomaganie jest super!!!

Zagraliśmy w 27 Finale WOŚP

opublikowane: 5 mar 2019, 11:43 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 5 mar 2019, 11:43 przez Małgorzata Śliwa ]

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze szkół w Tuszynie, Pilawie Dolnej, Mościsku i Ostroszowicach, którzy zbierali pieniążki na terenie całej Gminy Dzierżoniów. Dziękujemy wszystkim zespołom ludowym, bez których nie moglibyśmy zorganizować tego Finału. Dziękujemy wszystkim mamom i babciom, które upiekły pyszne ciasta. Dziękujemy uczniom ze szkoły w Ostroszowicach którzy swoim śpiewem zabawiali uczestników Finału. Dziękujemy strażakom, którzy są zawsze z nami, za ich zaangażowanie i przejażdżki wozem strażackim. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przynieśli fanty na licytację lub zakupili coś na licytacji. Dziękujemy za każdy wrzucony grosik. Dzięki Wam pobiliśmy rekord i zebraliśmy ponad 16000 złotych.
 Dziękujemy, że byliście z nami.

Jasełka

opublikowane: 1 sty 2019, 09:56 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 lut 2019, 13:01 ]

Bardzo ładne Jasełka przygotowali, pod kierunkiem pani Joanny Czeczot, uczniowie klas V i VI.

Koncert chóru z Kalifornii

opublikowane: 30 lis 2018, 14:19 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 30 lis 2018, 14:44 ]

W czwartek 29.11.2018 nasza szkoła gościła w swych progach chór gospel z Kalifornii. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała występujących muzyków i nagrodziła ich gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania wystąpili uczniowie klas VII i VIII, którzy zaśpiewali dla naszych gości piosenki w języku angielskim, czym wzbudzili sympatię ze strony odbiorców. Nasi goście nie mogli wyjść z podziwu. Przyznali, że już klika dni koncertują, ale po raz pierwszy ktoś dla nich zaśpiewał.

100 zadań na 100-lecie Niepodległości

opublikowane: 30 lis 2018, 13:28 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 1 sty 2019, 10:14 przez Małgorzata Śliwa ]

Młodzież naszej szkoły uczciła rocznicę odzyskania niepodległości tworząc z zadań, zagadek i rebusów matematycznych flagę naszego kraju. Każdy uczeń przygotował na białej i czerwonej kartce ciekawe zadanie matematyczne. Chcąc zaprezentować zagadkę na fladze musiał umieć ją rozwiązać i w razie pytań kolegów wytłumaczyć.

Flaga powstawała przez dwa miesiące. Nerwowe były ostatnie dni, kiedy brakowało 30 zadań, a dzień 11. listopada zbliżał się nieubłagalnie J J J.

Brawo My – flaga wisi w gabinecie matematycznym !!!

Motywacyjne plusy stawiane przez Panią Annę Bukowską zaowocowały rozbudzeniem zainteresowania matematyką i rozwojem aktywności matematycznej wśród uczniów naszej szkoły. Zadania z flagi wykorzystywane są na konsultacjach matematycznych i czekają na rozwiązania podczas zabaw matematyką w dniu ŚWIĘTA LICZBY.

Dziękuję uczniom za zaangażowanie,
Anna Bukowska


100-lecie odzyskania Niepodległości

opublikowane: 14 lis 2018, 14:29 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 30 lis 2018, 13:47 ]

       9 listopada uroczyście obchodziliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Najpierw odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VII, po którym wszyscy jeszcze głębiej uświadomili sobie znaczenie niepodległości. Następnie przeszliśmy do konkurencji sportowych. Ubrani w barwy narodowe rywalizowali ze sobą: dzieci z przedszkola, uczniowie klas I - III i uczniowie klas V - VIII. Wszyscy bawili się wyśmienicie, bo już na początku pierwszej konkurencji wiedzieli, że wygra POLSKA. W nagrodę za zaangażowanie i sportową postawę zawodnicy i kibice otrzymali z rąk p. Jacka Dzwolaka słodkie Grześki. Po uzupełnieniu straconych kalorii wszyscy udali się na plac obok budynku przedszkola, gdzie przedstawiciele każdej z grup i klas posadzili pamiątkową aleję drzew.
       W godzinach popołudniowych p. dyrektor Urszula Zając, p. Monika Kossakowska i grupa uczniów szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości.


1-10 of 16