Archiwum‎ > ‎Rok 2015/2016‎ > ‎

Aktualności

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny

opublikowane: 27 cze 2016, 10:57 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 13:23 ]

Zakończenie roku szkolnego odbyło się tradycyjnie. Najpierw udaliśmy się na mszę świętą sprawowaną przez naszego księdza Michała Jaremko. O godzinie 9:00 stery przejęła  pani dyrektor Urszula Zając. Uroczysty apel rozpoczęła przewodnicząca szkoły Żaneta Działa, która przywitała gości i zaprosiła do obejrzenia programu przygotowanego przez klasy V i VI.
Następnie przedstawicielka Urzędu Gminy  p. Agnieszka Hul (skarbnik gminy) wraz z panią dyrektor Urszulą Zając wręczały nagrody pieniężne wójta za wyniki w nauce i sukcesy sportowe. W dalszej kolejności nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z paskiem, a w klasach młodszych - uczniowie wyróżniający się w nauce. Na zakończenie wszyscy uczniowie reprezentujący szkołę na zawodach sportowych w roku szkolnym 2015/16 zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami. Dalsza część tego dnia to spotkania w klasach z wychowawcami, którzy wręczyli uczniom świadectwa szkolne. 
Pani dyrektor jak i wychowawcy życzyli wszystkim uczniom radosnych i bezpiecznych wakacji.

Cała szkoła kibicuje piłkarzom

opublikowane: 27 cze 2016, 08:58 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 12:18 ]

Kto wygra mecz? - pyta p. Krzysztof Twardak (nauczyciel w-fu).
POLSKA!!! - odpowiadają zgodnie uczniowie.
W szkole, w dniu kiedy grają piłkarze, obowiązują barwy narodowe. To oczywiste dla każdego ucznia.

Podsumowanie konkursów w roku szk. 2015/16

opublikowane: 27 cze 2016, 08:57 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 12:53 ]

        Co roku przychodzi taki dzień, kiedy podsumowujemy efekty nasze pracy. W tym roku taki apel odbył się we wtorek 21 czerwca. Wszyscy uczniowie , którzy brali udział w różnych konkursach i osiągnęli sukces, bądź też godnie reprezentowali szkołę otrzymali nagrody książkowe, dyplomy bądź też słodycze.
Liczymy na to, że w przyszłym roku szkolnym nagród będzie jeszcze więcej.

Podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców

opublikowane: 27 cze 2016, 08:55 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 12:50 ]

Po południu 21 czerwca odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów wyróżnionych w nauce i rodzicami pracującymi na rzecz szkoły. Pani dyrektor odczytała tekst podziękowań i treść listu gratulacyjnego a następnie wręczyła je rodzicom. Spotkanie umilały piosenki przygotowane przez grupę uczniów pod kierunkiem p. Elżbiety Juziuk-Janickiej.

Wyprawa po złoto

opublikowane: 15 cze 2016, 09:34 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 12:24 ]

Dnia 15 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV - VI wybrali się na wycieczkę do Złotego Stoku. Bogaty program wycieczki obejmował:

1)      Zwiedzanie Kopalni Złota:

Podziemną Trasę Turystyczną: Sztolnię Gertruda, Chodnik Śmierci, podziemny wodospad w Sztolni Czarnej

2)      Zwiedzanie Średniowiecznego Parku Techniki:

Oprowadzanie z przewodnikiem, ścieżkę strachu, spotkanie z Katem

3)      Zwiedzanie Muzeum  minerałów

Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domów. Najbardziej zapamiętali spotkanie z alchemikiem, chodnik śmierci, ścieżkę strachu i dupochlast. Plecaki zapełniły się sztabkami złota, pamiątkowymi monetami i wieloma innymi  cennymi gadżetami.


Owiedziliśmy zwierzęta w ZOO

opublikowane: 15 cze 2016, 09:33 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 15 cze 2016, 09:59 ]

We wtorek 14 czerwca 2016 r. uczniowie klas I- III odwiedzili wrocławski ogród zoologiczny.

Na pikniku rodzinnym

opublikowane: 15 cze 2016, 09:31 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 11:14 ]

W piątek 10 czerwca 2016 r wszystkie dzieci bawiły się na PIKNIKU RODZINNYM. Jak sama nazwa wskazuje, nie zabrakło też rodziców z młodszymi pociechami czy dziadków. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych: rzucały kółeczkami do celu, grały w kręgle, jeździły modelami sterującymi, kopały piłką do bramki, uczestniczyły w przeciąganiu liny. Pomiędzy kolejnymi konkurencjami można było zjeść pyszne kiełbaski z rożna i ciasta przygotowane przez rodziców.
Dodatkowo każdy uczestnik imprezy mógł pomalować sobie twarz, bądź też wziąć udział w konkursie plastycznym czy wokalnym. Można też było pooglądać wystawę prac ekologicznych przygotowaną przez uczniów klasy IV. Wszyscy lubiący ruch mieli okazję zatańczyć "czekoladę" i "makarenę" albo zabawić się w "słonie". Pogoda dopisała. Piknik możemy uznać za udany.

Zrób niedźwiedziom przysługę

opublikowane: 11 cze 2016, 14:41 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 11 cze 2016, 14:43 ]

W maju dzieci z naszej szkoły (klasa 4) wzięły udział w projekcie ekologicznym  „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych” zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci  oraz Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT Sp. z o.o..

Celem Konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych, poznanie przez nich tematyki zrównoważonego rozwoju oraz pobudzenie do działań na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt.

Konkurs miał charakter ogólnopolski.

Aby wziąć udział w konkursie nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji przeprowadzonej na podstawie dedykowanego scenariusza, projektowali rozwiązania, które będą sprzyjać koegzystencji ludzi ze zwierzętami, zwłaszcza tymi zagrożonymi. Projekt przygotowali w postaci makiet a następnie stworzyli opis podstaw projektowania makiet, uwzględniający założenia i cele projektu (zwiększenie świadomości ekologicznej).

Nasze dzieci spisały się znakomicie. Zdjęcia makiet wraz z opisami przesłane zostały do organizatora. Czekamy do 1 czerwca na wyniki konkursu.

Oto nasze prace:


Na konkursie matematyczno-przyrodniczym

opublikowane: 29 maj 2016, 14:13 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 27 cze 2016, 09:47 ]

Uczniowie naszej szkoły 19 maja uczestniczyli w II Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym.
Byli to:
      Kacper Kobierski z kl. IV,
      Hubert Szady z kl. V,
      i Sebastian Rut z kl. VI.
Konkurs miał charakter indywidualno- drużynowy. Uczestnicy musieli wykazać się rozległą wiedzą z zakresu matematyki (test, tangram, obliczanie objętości piasku w piaskownicy) jak i z przyrody (rozpoznawanie roślin i drzew, parków narodowych, odgłosów zwierząt itp.)
Nasi uczniowie bardzo dzielnie walczyli i chociaż nie zajęli zwycięskiego miejsca, to wypadli bardzo dobrze. Gratulujemy!!!

Na konkursie ekologicznym

opublikowane: 29 maj 2016, 14:12 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 11 cze 2016, 14:37 ]

W dniu 16 maja w szkole podstawowej w Piławie Dolnej odbył się XII Gminny Konkurs Ekologiczny, którego celem było propagowanie postaw, przekonań i poglądów wobec problemów ochrony środowiska i przyrody oraz podnoszenie świadomości ekologicznej, jak również wiedzy o środowisku i jego zasobach. Z tej okazji szkoła gościła panią Jolantę Zarzekę, Kamilę Zawadzką, Marię Tyszer oraz pana Mariusza Zawiłę. 
Dzieci na powitanie przygotowały prezentację składającą się z wierszy o treści ekologicznej, którą przygotowali uczniowie klasy czwartej. Po powitaniu do konkursu przystąpiły dzieci reprezentujące naszą szkołę oraz szkoły gminne z Tuszyna, Piławy Dolnej i Mościska. Po części pisemnej dzieci wysłuchały ciekawej prezentacji o gatunkach zagrożonych i wymarłych z powodu człowieka, którą na tą okazję przygotowała pani Magdalena Lisiecka. W tym czasie komisja szybko sprawdziła prace i przyszedł czas na wręczanie nagród. Na tą uroczystość przyjechał Wójt Gminy Dzierżoniów -pan Marek Chmielewski oraz pan Adam Wolniak- kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki. Miejsce pierwsze i drugie zajęły dzieci ze szkoły z Tuszyna, a miejsce trzecie zajęła uczennica z Mościska. 

Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Rut - klasa 6, z klasy 5 : Natalia Świerczyńska, Anna Radziewicz, Hubert Szady, oraz z klasy 4 - Magdalena Połcik.
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy niezwykłej wiedzy.


1-10 of 43