Archiwum‎ > ‎Rok 2014/2015‎ > ‎

Aktualności

Listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców

opublikowane: 24 cze 2015, 12:46 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 24 cze 2015, 14:00 ]

Już tradycyjnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów pracującymi na rzecz szkoły oraz rodzicami uczniów wyróżniających się w nauce.
Pani dyrektor odczytała i wręczyła rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania za pracę. Zaproszonym gościom spotkanie umiliła filiżanka kawy i mini występ przygotowany przez uczniów klasy IV i V.

Na koncercie amerykańskich chórzystów

opublikowane: 24 cze 2015, 12:09 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 24 cze 2015, 12:52 ]

Ostatniego dnia nauki szkolnej, we wtorek 23 czerwca 2015 r. ksiądz proboszcz Michał Jaremko zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli do kościoła na niecodzienny koncert. Nasza parafia gościła bowiem 40 osobowy chór ze Stanów Zjednoczonych. Goście zaprezentowali przepiękny ponad godzinny koncert muzyki chóralnej. Wszyscy byli zachwyceni i nagrodzili występujących gromkimi brawami.

Nagrody i podziękowania dla uczniów

opublikowane: 24 cze 2015, 12:07 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 24 cze 2015, 13:30 ]

We wtorek 23 czerwca odbył się apel podsumowujący pracę uczniów wyróżniających się w konkursach w roku szkolnym 2014/2015. Pani dyrektor wraz z opiekunami konkursów rozdali całkiem sporą ilość nagród i podziękowań, wśród których przeważały oczywiście książki, ale były też słodycze, długopisy i inne gadżety.

Wizyta Górali Czadeckich

opublikowane: 22 cze 2015, 12:41 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 15:35 ]

W poniedziałek 22 czerwca nasza szkoła gościła dwa zespoły Górali Czadeckich z Rumunii, które zaprezentowały swoją twórczość w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania". Zespoły zaprezentowały oryginalny i ściśle lokalny repertuar taneczno-wokalny. Podzieliły się również z publicznością, którą stanowili uczniowie naszej szkoły,  swoją barwną tradycją, dziedzictwem kulturowym i ponadnarodowościowymi bukowińskimi wartościami.

Na Gminnej Olimpiadzie Sportowej

opublikowane: 22 cze 2015, 12:37 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 30 cze 2015, 19:21 ]

19 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyła się II Gminna Olimpiada Sportowa Szkół Podstawowych Gminy Dzierżoniów o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów.

W reprezentacjach szkolnych wzięły udział dzieci z klas od pierwszej do szóstej (dziewczynka i chłopiec), wspomagane przez nauczyciela i rodzica. Zabawa obejmowała trzy konkurencje szybkościowe (wyścigi rzędów) i dwie statyczne: skoki z miejsca dodawane oraz rzuty woreczkami do celu.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa im. J. Pawła II w Tuszynie

2. Szkoła Podstawowa w Mościsku

3. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach:

(Paulina Kubicz, Jakub Watras, Weronika Krupiarz, Juliusz Guczwiński, Bartosz Stelmasczyk, Dominika Oleksak, Filip Porębski, Anna Radziewicz, Krystian Wojciechowski, Roksana Ciszowska, Adrian Jaros, Ewa Łuka, Kacper Stawowczyk, Sławomir Oleksak- rodzic i Grażyna Panońko- nauczyciel).

4. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej  

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz słodkie upominki ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów.

Ponadto podczas olimpiady wręczone zostały nagrody uczniom naszej szkoły: Aleksandrze Ferenc, Klaudii Rakieć, Jakubowi Bąba- wyróżnionym w ogólnopolskiej akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

 

Organizatorem olimpiady była Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej oraz Gmina Dzierżoniów, a nad przebiegiem rywalizacji sportowej czuwali Jacek Dzwolak oraz Krzysztof Twardak.I Gminne rozgrywki w kręgle

opublikowane: 22 cze 2015, 12:35 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 30 cze 2015, 18:05 ]

18 i 19 czerwca 2015 r. w klubie Hilife w Dzierżoniowie odbyły się I  Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Dzierżoniów w Kręglach. W rywalizacji wzięły udział szkoły z Mościska, Tuszyna, Piławy Dolnej i Ostroszowic. Impreza zorganizowana została w ramach realizacji zadania Promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia mieszkańców gminy Dzierżoniów pod hasłem
„W gminie dobrze się znamy i razem w kręgle gramy”.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich w Ostroszowicach oraz Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach.

W dwudniowej rywalizacji udział wzięło 172 dzieci. Trzy najlepsze wyniki gry z każdej szkoły zostały nagrodzone dyplomami oraz pamiątkowymi medalami. Dla wszystkich uczestników zapewniony został słodki upominek.

 

                         Klasyfikacja w rankingu szkolnym

Szkoła Podstawowa w Tuszynie:

1.      Andrzej Bielecki 98 pkt.

2.      Wiktoria Niedźwiecka

3.      Karolina Fyszko

 

Szkoła Podstawowa w Mościsku:

1.      Jakub Duda 105 pkt.

2.      Karolina Stec

3.      Natalia Kammonen i Krystian Krzyżak

 

Szkoła Podstawowa w Ostroszowicach:

1.      Krystyna Lasota 79 pkt.

2.      Krystian Wojciechowski

3.      Laura Kowal

 

Szkoła Podstawowa w Piławie Dolnej:

1.      Krzysztof  Kasztelan 106 pkt.

2.      Angelika Frygies

3.      Antonina Olewińska                                              

            W klasyfikacji gminnej 1 miejsce i tytuł Mistrza Gminy zdobył Krzysztof Kasztelan ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej, uzyskując  najlepszy wynik- 106 pkt.  

             Podziękowania dla Wójta Gminy Dzierżoniów pan Marka Chmielewskiego za ufundowanie pucharu i medali.

            Do zobaczenia na II Mistrzostwach Gminy Dzierżoniów w 2016 r.


Pieszo do Owiesna

opublikowane: 22 cze 2015, 12:33 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 30 cze 2015, 17:44 ]

16 czerwca 2015 r. dzieci z przedszkola oraz ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika
 w Ostroszowicach wzięły udział w „Wędrówce po złoty medal małego turysty”.  Impreza została zorganizowana w ramach realizacji zadania Gminy Dzierżoniów pod nazwą „Wspieranie działań przyczyniających się do rozwoju turystyki ze szczególnym uwzględnieniem agroturystyki, w tym organizacja imprez rekreacyjno-turystycznych”.

     Trasa rajdu (4 km) wiodła polną drogą z Ostroszowic do Owiesna, poprzez pola, łąki w pobliżu paśników i lizawek. W lesie mali turyści weszli na czarny szlak, który poprowadził ich do zamku.
 W czasie wycieczki uczestnicy kształtowali swój pogląd na temat odpowiedzialności człowieka wobec przyrody, jego miejsca w przyrodzie, poczucia jej piękna. Poznali również gospodarstwo agroturystyczne państwa Joanny i Piotra Wrońskich „Różane wzgórza” i zwiedzili ruiny zamku w Owieśnie. 

    Na zamkowej polanie odbyło się pieczenie kiełbasek na ognisku oraz wspólne zabawy. Każdemu uczestnikowi wyprawy przyznany został „Złoty medal małego turysty”.  

    Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich w Ostroszowicach oraz Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach.

Gminny Piknik Rodzinny we Włókach

opublikowane: 15 cze 2015, 11:40 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 22 cze 2015, 13:13 ]

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. we Włókach odbył się XI Piknik Rodzinny Gminy Dzierżoniów. Podczas pikniku nasi uczniowie wzięli udział zawodach sportowych „Dwa ognie” oraz wystąpili w programie artystycznym.

W rywalizacji sportowej reprezentacja Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach zajęła II miejsce. Szkołę reprezentowali: Anna Radziewicz, Żaneta Działa, Kamila Gajda, Jakub Bąba, Tomasz Stasieńko, Kamil Stawowczyk, Kacper Stawowczyk, Kacper Piasek (opiekun Krzysztof Twardak).


Jakie tajemnice kryją Sztolnie Walimskie?

opublikowane: 13 cze 2015, 13:56 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 26 lip 2015, 15:43 ]

11 czerwca 2015 r. w ramach realizacji zadania pod nazwą „Zwiększenie zasobu wiedzy związanej
z losami Polaków podczas II Wojny Światowej  poprzez udział 
w historycznej wycieczce do sztolni walimskich”, odbyła się wycieczka edukacyjna do podziemnego kompleksu Reise w Górach Sowich

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich w Ostroszowicach, przy współudziale Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach i wsparciu Gminy Dzierżoniów. Uczestnikami wycieczki były dzieci z Ostroszowic, Jodłownika oraz Owiesna.

            Podczas zwiedzania dzieci zobaczyły podziemne korytarze, które do dziś owiane są tajemnicą co do ich przeznaczenia. Pod opieką przewodnika poznały budowę  sztolni oraz zdobyły wiedzę na temat wydarzeń podczas II wojny światowej. Poznały losy ludzi pracujących przy projekcie Riese, oraz wiele innych zdarzeń związanych z Walimiem, Osówką, Górami Sowimi, Dolnym Śląskiem.

           Wycieczka edukacyjna zakończyła się posiłkiem przy ognisku na Przełęczy Walimskiej.   


Gminna Olimpiada Lingwistyczna

opublikowane: 13 cze 2015, 13:52 przez Małgorzata Śliwa   [ zaktualizowane 15 cze 2015, 11:42 ]

Dnia 9 czerwca 2015 r w Ostroszowicach odbyła się Gminna Olimpiada Lingwistyczna.Dzieci ze wszystkich szkól gminnych rywalizowały ze sobą rozwiązując testy z języka polskiego, angielskiego i niemieckiego w trzech kategoriach wiekowych. 

1-10 of 65