Powitanie jesieni

opublikowane: 25.09.2016, 06:26 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Do zerówek przyszła Jesień 

23 września, pierwszego dnia kalendarzowej jesieni dzieci z zerówek powitały Panią Jesień. Grupa Pani Marii Ziomek przygotowała krótkie, ale bardzo barwne przedstawienie, w którym leśne zwierzęta takie jak zając, sowa, wiewiórka witały strojną Panią Jesień. Program artystyczny zaprezentowały w swojej sali - pięknie udekorowanej na jesienną nutę. 

Przedstawienie obejrzały wszystkie grupy przedszkolne. Gościem honorowym był dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek. W trakcie przedstawienia zwinna wiewiórka obdarowała wszystkich zebranych smacznym orzeszkiem. Na koniec odbyła się pogadanka na temat darów jesieni i barw jesieni. Dzieci z uwagą obejrzały przedstawienie i doskonale znały odpowiedzi na zadawane pytania. 

Powitanie jesieni.pptx


Warsztaty w Szymbarku

opublikowane: 25.09.2016, 05:10 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

"Złoto polskich pól"

Dnia 19 września 2016 roku dzieci z klasy 1b pod opieką wychowawczyni pani Doroty Fryczek i pani Magdaleny Bogusz wzięły udział w warsztatach edukacyjno-etnograficznych "Złoto polskich pól" organizowanych przez Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

Pierwszoklasiści zapoznali się z obróbką lnu i zastosowaniem lnu w tradycyjnej kulturze ludowej. Zobaczyli, w jaki sposób tka się płótno na krośnie. 

Z warsztatów wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i bardzo zadowoleni.


Szymbark.pptx


Koncert Finałowy z Urszulą Rojek

opublikowane: 16.09.2016, 07:59 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Muzyka salonowa 
w dworkach i pałacach

Dnia 13.09.2016 r. w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbył się Koncert Finałowy warsztatów muzycznych „Dzieło muzyczne jako forma edukacji i wychowania”. Do tego koncertu uczniowie przygotowywali się już w minionym roku szkolnym ćwicząc utwory muzyczne zarówno w języku polskim jak i niemieckim pod czujnym okiem słynnej śpiewaczki opery wiedeńskiej pani Urszuli Rojek oraz nauczyciela języka niemieckiego pana Łukasza Kruczka 

Zajęcia wokalno – instrumentalne odbywały się w naszej szkole oraz na wyjazdach integracyjnych w Kamiannej z uczniami z innych szkół. Warsztaty miały na celu pobudzanie i rozwijanie wyobraźni uczniów, pomaganie w odkrywaniu ich własnych możliwości twórczych, kształcenie poczucia rytmu oraz zainteresowanie muzyką salonową i dworską

Na Koncercie Finałowym, który prowadziła pani Barbara Kowalska mogliśmy usłyszeć między innymi utwory Mozarta, Chopina, Paderewskiego w wykonaniu realizatorek projektu pani mgr Urszuli Rojek i pani dr Alicji Płonka oraz uczniów naszej szkoły i szkoły z Ptaszkowej. Nasi uczniowie zaprezentowali 3 utwory W.A. Mozarta: „Oda do radości”, „Tęsknota za wiosną” i „Kołysanka".  

Po koncercie pani Urszula Rojek podziękowała dyrekcji, nauczycielom i uczniom za współpracę, a dyrektor naszej szkoły pan Adam Urbanek wręczył kwiaty wspaniałej artystce i pogratulował udanego występu. Na pewno wspólny koncert z tak znaną i utalentowaną śpiewaczką był niezapomnianym przeżyciem dla uczniów i pozostanie w ich pamięci na długi czas. 

Koncert muzyki salonowej.pptx


Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

opublikowane: 15.09.2016, 09:57 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 15.09.2016, 12:47 ]5 wyróżnień dla naszej szkoły

Dnia 9 września 2016 roku Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza wręczył w Urzędzie Miejskim nagrody i dyplomy uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy - wyróżnionym w konkursie plastyczno-literackim "Pod dobrą opieką" zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". 


Z naszej szkoły nagrody za prace wykonane w minionym roku szkolnym 2015/16 pod kierunkiem nauczycielki plastyki pani Aleksandry Sokołowskiej otrzymali:
Małgorzata Stukus z kl. 5a SP
Olga Święch z kl. 6b SP
Aleksandra Śliwa z kl. 6b SP
Konrad Ziomek z kl. 2b Gim
Rafał Radziak - absolwent szkoły.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!! 

Jednocześnie przypominamy, że już dwukrotnie nasi uczniowie zostali laureatami tego konkursu i nagrody odbierali na uroczystej gali w Warszawie, a byli to: Przemysław Myśliwiec (2013 r.) i Aleksandra Gryzło (2015 r.). 

Zachowaj Trzeźwy Umysł.pptx


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

opublikowane: 03.09.2016, 11:08 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 zapoczątkowała Msza Święta w kościele parafialnym w Bobowej o godz. 9.00 celebrowana przez ks. Tomasza Gołąbka, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, wychowawcy i katecheci. Po Mszy Św. wszyscy udali się w zwartym orszaku za sztandarem szkoły na plac szkolny.

Na placu szkolnym dyrektor szkoły Adam Urbanek powitał serdecznie wszystkich zebranych, a w szczególności najmłodsze dzieci, które przyszły do szkoły po raz pierwszy. Przedstawił wychowawców klas oraz poinformował o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym. Pożegnał uroczyście panią Teresę Pres - długoletnią nauczycielkę biologii i przyrody, która odeszła na zasłużoną emeryturę, podziękował jej za wkład pracy włożony w wychowanie i edukację młodego pokolenia, przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych i ekologicznych oraz ich osiągnięcia. Powitał też księdza proboszcza Mariana Chełmeckiego, który będzie katechizował w naszej szkole. 

Przewodnicząca Rady Rodziców Teresa Groń życzyła uczniom zapału do nauki, dobrych wyników w nauce oraz radości z czasu spędzanego w szkole.

Na koniec uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. 

Rozpoczęcie roku szkolnego.pptx


Mecz Polska-Białoruś

opublikowane: 25.08.2016, 08:23 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 26.08.2016, 00:31 ]
Nasze dziewczęta wyprowadzały 

zawodniczki


Dnia 16.08.2016 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej został rozegrany międzypaństwowy mecz piłki siatkowej kobiet do lat 20 pomiędzy reprezentacją Białorusi i Polski.  Drużyny zagrały w następujących składach:


 POLSKA                                                                                BIAŁORUŚ

1.Zakościelna B.                                                                      2.Kniazeva H. – kapitan

2.Nowicka J.                                                                           4.Kisliuk J.

5.Muszyńska Ad.                                                                     5.Bulakh D.

6.Muszyńska Al.                                                                      6.Kastsiuszik V.

7.Lipska A.                                                                              8.Miniuk J.

13.Świrad M. - kapitan                                                             12.Jegorowa A.

14.Michalewicz A.                                                                   13.Klimets H.

15.Rózińska K.                                                                       14.Hryskiewicz H.

17.Sobiszewska W.                                                                15.Prasolova W.

19.Żurawska A.                                                                      16.Kolad T.

16.Stenzel M. – libero                                                             3.Getmanczuk J. – libero

18.Łysiak J. – libero                                                                9.Patyskiewicz A. – libero                                                                 


Po 5-setowej grze ostatecznie zwyciężyły Białorusinki z wynikiem 3:2 (22:25, 25:15, 25:20, 24:26, 15:9).

Mecz oglądało ok. 400 osób, zawodniczki zaprezentowały się na wysokim poziomie. Najlepsze zawodniczki z obu drużyn zostały wyróżnione. 

Rozpoczęcie meczu odbyło się przy udziale zawodniczek Międzyszkolnego Klubu Sportowego PODKARPACIE Bobowa.        

Speakerem na meczu był Andrzej Rak, a sędziowali: Augustyn Paulina i Liana Rafał.

Mecz.pptx


Zaproszenie na mecz Polska - Białoruś

opublikowane: 10.08.2016, 03:50 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 10.08.2016, 04:01 ]

WYDARZENIE SPORTOWE ROKU BOBOWEJ I POWIATU GORLICKIEGO!

Zapraszamy na międzypaństwowy mecz piłki siatkowej kobiet do 20 lat Polska - Białoruś dnia 16.08 2016 
o godz.18.00  na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. 

ORGANIZATORZY: BURMISTRZ BOBOWEJ, STAROSTA POWIATU GORLICKIEGO, BURMISTRZ GORLIC, MKS PODKARPACIE BOBOWA, BANK SPÓŁDZIELCZY W GRYBOWIE ODDZIAŁ W BOBOWEJ, ZAJAZD OSTOJA

PATRON MEDIALNY: BOBOWA24


Ogólnopolski Turniej Kinder+Sport w Częstochowie

opublikowane: 11.07.2016, 13:53 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Brąz dla LKS Bobowa

Duży sukces odnieśli uczniowie SP Bobowa i SP Sędziszowa reprezentujący LKS Bobowa  w finale Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport rozegranego od 7 do 10 lipca w Częstochowie. W kategorii dwójek bobowianie zdobyli brązowy medal wygrywając w meczu o 3 miejsce z Lechią Tomaszów Mazowiecki 2:0. Złoty medal zdobyła drużyna Wifamy Łódź, a drugie miejsce Atak Elbląg.

Nasi zawodnicy rozegrali w całym turnieju 13 meczów, 11 zwycięskich i tylko dwie porażki 1:2 z drużynami z Łodzi i Elbląga. Nasza drużyna wygrywała kolejno z: KS Stal Grudziąc 2:0, UKS Remis Świdnik 2:0, AKS Rzeszów 2:0. BAS Białystok 2:0, MKS Będzin 2:0, SAPS Starogard Gdański 2:0, UKS 22 Kraków 2:0, KS Radwansport Kraków 2:1, UMKS MOS Wola Warszawa 2:1, KS Metro Warszawa 2:1.

LKS Bobowa w Częstochowie grał w składzie: Wacławik Szymon, Bogusz Maciej, Gryzło Hubert, trener Popardowski Paweł. W turnieju wzięło udział 48 zespołów w każdej kategorii wiekowej. Łącznie w finale brało udział 1600 uczestników z całej Polski. 

Kinder Sport Częstochowa.pptx


Zakończenie roku szkolnego

opublikowane: 24.06.2016, 11:04 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Wakacje, znów mamy wakacje... 

24 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2015/16. O godzinie 8.00 szkołę pożegnały dzieci z grup przedszkolnych. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęli Mszą św. o godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Bobowej celebrowaną przez ks. Tomasza Gołąbka, po której wraz z nauczycielami i rodzicami zwartą grupą udali się do szkoły.

Na placu szkolnym dyrektor pan Adam Urbanek i wicedyrektor pani Danuta Tarasek wręczyli nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu, sporcie, czytelnictwie, pracy społecznej. Pan dyrektor życząc miłych wakacji przypomniał o bezpiecznym sposobie spędzania wolnego czasu.

Na koniec wychowawcy pożegnali się ze swoimi wychowankami i rozdali im świadectwa. I rozpoczęły się upragnione wakacje…

Zakończenie roku szkolnego.pptx


Junior Sport 2016

opublikowane: 24.06.2016, 10:30 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 24.06.2016, 10:33 ]I część zajęć już za nami


W Szkole Podstawowej w Bobowej zakończyła się I część zajęć sportowo-rekreacyjnych w ramach programu Junior Sport 2016. Programem objętych było 20 chłopców szkoły podstawowej z terenu gminy Bobowa. Zajęcia odbywały się 3 razy w tygodniu na obiektach szkolnych ZS nr 1 w Bobowej. Zajęcia prowadził trener Paweł Popardowski. 

Program finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego. Zadanie realizuje w naszym województwie Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Krakowie. II część programu będzie trwała od września do grudnia tego roku.


Junior Sport.pptx1-10 of 459