Zakończenie roku szkolnego

opublikowane: 28.06.2015, 08:36 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Żegnaj szkoło!

Tak jak w całej Polsce, tak i w naszej szkole uczniowie odebrali dziś (26.06) świadectwa i rozpoczęli wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym, po której wszyscy w zwartym orszaku za sztandarem szkoły podążyli na dziedziniec szkolny. Mszę świętą celebrował i homilię wygłosił ks. Tomasz Gołąbek. 

Na dziedzińcu szkolnym dyrektor szkoły Adam Urbanek podsumował pracę szkoły za rok szkolny 2014/15, wymienił sukcesy uczniów i nauczycieli. Wraz z panią wicedyrektor Danutą Tarasek wręczył świadectwa najlepszym uczniom w nauce wytypowanym przez Radę Pedagogiczną oraz nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów. Życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

W tej uroczystości wziął udział gość specjalny mł. bryg. Dariusz Surmacz, zastępca dowódcy JRG Państwowej Straży Pożarnej Gorlice pełniący jednocześnie obowiązki oficera prasowego. Przestrzegał wszystkich przed niebezpiecznymi sytuacjami w czasie wakacji i udzielił praktycznych wskazówek, jak zachować się nad wodą, w lesie, w czasie pożaru czy burzy. Do naszej szkoły przyjechał ze specjalnym zadaniem, mianowicie przywiózł nagrodę dla naszego ucznia Aleksandra Prokop, który został laureatem kalendarzowego konkursu strażackiego. Organizatorem konkursu była Komenda Główna we współpracy z komendami powiatowymi. Uczeń z Bobowej Aleksander odpowiedział poprawnie i wyczerpująco na cztery pytania z zakresu bezpieczeństwa i znalazł się w dwudziestce najlepszych z Polski. Otrzymał okolicznościowy dyplom i tablet. Gratulujemy!

Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa i pożegnać się z wychowawcami, nauczycielami oraz kolegami i koleżankami. 


Zakończenie roku szkolnego


Dofinansowanie podręczników

opublikowane: 25.06.2015, 13:24 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 25.06.2015, 13:34 ]

INFORMACJA

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Bobowej informuje, że można składać wnioski o dofinansowanie do podręczników, dzieci uczęszczających do klasy III Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2015/2016 oraz dzieci posiadających orzeczenie (kl. III SP, V, VI oraz II – III gimnazjum)

Dochód na 1 członka rodziny nie może przekraczać 574 zł.  /nie dotyczy dzieci posiadających orzeczenie/ 

Załączniki wymagane do złożenia wniosku:

1.    Zaświadczenie o dochodach za miesiąc poprzedzający miesiąc złożenia wniosku

2.    Nakaz płatniczy z rolnictwa

3.    Zaświadczenie z urzędu pracy

4.    Zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń

    pieniężnych z Pomocy Społecznej zasiłek socjalny, rodzinne

 TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKÓW – 20.08.2015

 WNIOSKI  DO ODEBRANIA W SEKRETARIACIE SZKOŁY

Najlepsi z Najlepszych

opublikowane: 25.06.2015, 12:33 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


XIX gala konkursu już za nami!

24 czerwca br. na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się już XIX gala konkursu "Najlepsi z Najlepszych" organizowanego przez Burmistrza Bobowej. 

Na tej gali nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Bobowa. Za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i statuetki ufundowane przez Urząd Miejski w Bobowej. 

Wyróżnieni uczniowie odbierali nagrody z rąk Burmistrza Bobowej Wacława Ligęza i Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Tabisia. Konferansjerką zajął się dyrektor ZEAS-u Andrzej Sagan. 

Z naszej szkoły wyróżniono 47 uczniów:
Szkoła Podstawowa - w nauce 13 uczniów, w sporcie 6 uczniów
Gimnazjum - w nauce 18 uczniów, w sporcie 10 uczniów

Decyzją Rady Pedagogicznej najlepszymi uczniami naszej szkoły w dziedzinie nauka są:
w kategorii klas 1-3 SP - Mateusz Łaś kl. 3a
w kategorii klas 4-6 SP - Weronika Łaś kl. 6a
w kategorii klas 1-3 GIM - Adrian Zagórski kl. 3c

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i sportowych!

Najlepsi z Najlepszych


Komers

opublikowane: 25.06.2015, 11:35 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaA teraz już tylko zabawa...

Po oficjalnym pożegnaniu w szkole młodzież udała się do zajazdu Ostoja na tzw. komers czyli zabawę na koniec szkoły w tym przypadku gimnazjalnej. 

Młodzież wspaniale się prezentowała i świetnie bawiła na parkiecie. Zresztą, co tu pisać, zobaczcie sami!

Komers


Pożegnanie klas trzecich

opublikowane: 25.06.2015, 10:34 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Szczęśliwej drogi już czas…

We wtorek 73 uczniów klas trzecich gimnazjum oficjalnie pożegnało mury naszej szkoły.  Byli to wychowankowie: Jerzego Przywary, Małgorzaty Molendowicz, Teresy Pres i Jolanty Gajczewskiej. Uroczystość odbyła się na korytarzu szkolnym, a uczestniczyli w niej uczniowie klas trzecich - prawie absolwenci naszej szkoły, żegnający ich drugoklasiści, dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś, Przewodnicząca Rady Rodziców Teresa Groń, ksiądz proboszcz Marian Jedynak.

Najpierw dyrektor szkoły Adam Urbanek dokonał podsumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy przede wszystkim gratulowali młodzieży ukończenia szkoły i życzyli szczęścia w kolejnym etapie życia.

Podczas tej uroczystości młodzież klas trzecich przekazała sztandar szkoły młodszym kolegom, a dyrekcja szkoły wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców dla wyróżnionych uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Drugoklasiści skutecznie rozbawili publiczność w humorystycznym przedstawieniu „Kopciuszek” i obdarowali absolwentów upominkami. Trzecioklasiści zaś zaserwowali wszystkim w prezentacji zdjęć serię wspomnień od lat najmłodszych. Podzielili się też z widzami swoimi planami na przyszłość. Gratulujemy pomysłu i życzymy spełnienia tej przyszłościowej wizji!

Na koniec podziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud ich wychowania i kształcenia wręczając symboliczne kwiaty. 

Pożegnanie klas trzecich


Krzewy ozdobne dekoracją naszego placu zabaw

opublikowane: 25.06.2015, 09:16 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 25.06.2015, 09:46 ]


Wychowanie przez pracę

Kilka dni temu pani Teresa Pres – opiekunka LOP-u  na forum szkoły dokonała podsumowania akcji zbiórki surowców wtórnych nadających się do recyklingu.  Uczniowie naszej szkoły przez cały rok szkolny zbierali butelki plastikowe i puszki aluminiowe, które potem odwożono do skupu. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców zakupiono krzewy ozdobne.

Te krzewy posadzono na nowo wybudowanym placu zabaw dla dzieci przy wejściu do hali sportowej. W sadzeniu krzewów uczestniczyły dzieci z zerówki  (grupa 1) pod opieką wychowawczyni pani Justyny Urbanek. Najpierw pani Teres Pres opowiedziała dzieciom o przeprowadzonej akcji, potem dzieci zajęły się sadzeniem krzewów w wykopanych rowach i ich obfitym podlewaniem.

W całej akcji brali udział: przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś oraz dyrektor szkoły Adam Urbanek, który podkreślił znaczenie pracy w wychowaniu młodego człowieka: Jestem gorącym zwolennikiem idei wychowania przez pracę. Uważam, że praca jest najlepszym sposobem aktywizowania dziecka, eliminuje nudę. Wychowanie przez pracę i do pracy, aby przyniosło zamierzony efekt musi być procesem długotrwałym, planowo zorganizowanym i rozpoczynającym się od najmłodszych lat. Już z Biblii dowiadujemy się przecież o pracy Boga przy stworzeniu świata, a także o powołaniu człowieka do panowania nad ziemią i umiejętnego jej wykorzystywania. 

Sadzenie krzewów


Ja też mam talent

opublikowane: 23.06.2015, 13:50 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 23.06.2015, 14:00 ]


Jakie talenty mają nasi uczniowie?

Kilka dni temu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla uczniów naszej szkoły „Ja też mam talent”, w którym to konkursie uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne, wokalne, recytatorskie, plastyczne, taneczne i inne.  Okazało się, że do konkursu zgłosiła się spora grupa uczniów utalentowanych w różnych dziedzinach.

Uroczystość ta odbyła się 22 czerwca na sali gimnastycznej, która tego dnia przekształciła się w salę widowiskową. Zebrała się tam cała społeczność szkolna: zerówkowicze, uczniowie szkoły podstawowej  i gimnazjum oraz nauczyciele i wychowawcy. Byliśmy świadkami wielu wspaniałych występów zarówno młodszych jak i starszych uczniów. Każdy artysta otrzymał okolicznościowy dyplom z rąk dyrekcji szkoły oraz słodki upominek od Rady Rodziców.

Podczas tej gali pani Jolanta Gajczewska dokonała podsumowania akcji zbierania zakrętek plastikowych. W tym roku szkolnym były one zbierane dla Rafała Babicza z Falkowej na zakup wózka inwalidzkiego oraz aparatu do odsysania. Do tej akcji przyłączyło się wiele dzieci z zerówek, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zebraliśmy 38 worków po ok. 20 kg, co dało w sumie ok. 760 kg zakrętek.  Akcja zbierania zakrętek w naszej szkole trwa od 2011 roku. Zbieraliśmy zakrętki dla Julii, Wiktorii, Kacpra, teraz dla Rafała, którego wraz z jego rodzicami gościliśmy tego dnia w naszej szkole. Rodzice Rafała podziękowali wszystkim na forum szkoły za tę zbiórkę i wsparcie.

 W ciągu 4 lat zebraliśmy 147 worków po ok. 20 kg, co daje w sumie ok. 2940 kg (1kg to ok. 450 zakrętek, zebraliśmy więc  ponad 1 mln 300 tyś zakrętek).

Tego dnia pani Teresa Pres podsumowała też tegoroczną akcję zbiórki surowców wtórnych nadających się do recyklingu. W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zebrali 1879 kg butelek plastikowych i 33 kg puszek aluminiowych. Uczniowie poszczególnych klas otrzymali dyplomy za udział w akcji „Zbieramy butelki plastikowe i zakrętki – dbamy o środowisko, w którym się wychowujemy i mieszkamy – pomagamy potrzebującym” i drobne upominki, których fundatorem była Rada Rodziców oraz Urząd Miejski w Bobowej. Najwięcej surowców zebrali uczniowie młodszych klas, na wyróżnienie zasługują klasy: 3b, 4a, 1d, 1a i 2a.

Zebrane surowce odwożone były do skupu przez pracownika BUDIMETU – pana Adama Gucwę. Za uzyskane ze sprzedaży pieniądze zakupione zostały krzewy ozdobne, które upiększają teren przy szkole. W akcji brali udział również rodzice uczniów poszczególnych klas, za co serdecznie dziękujemy. Działania te uczą dzieci od najmłodszych lat szacunku do otaczającej przyrody.

W nawiązaniu do prowadzonych akcji na scenie pojawili się aktorzy z klasy 5b, którzy pod kierunkiem pani Aliny Skórskiej przygotowali przedstawienie dotyczące środowiska naturalnego, jego zanieczyszczenia i form ochrony.

Po zaprezentowaniu się wszystkich artystów dyrektor szkoły Adam Urbanek pogratulował im udanego występu oraz podziękował nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej szkolnej uroczystości, a w szczególności opiekunom Samorządu Uczniowskiego. Na koniec stwierdził, że talentów  w naszej szkole nie brakuje. 

Ja też mam talent


Wycieczka w Pieniny

opublikowane: 22.06.2015, 04:56 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 22.06.2015, 04:59 ]Wycieczka w Pieniny

W dniach 15-16 czerwca 2015 roku uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej oraz I b Gimnazjum w Bobowej odbyli dwudniową wycieczkę w Pieniny. Organizatorami wyjazdu byli opiekunowie: p. Renata Warzecha, p. Lucyna Hartig, p. Patrycja Kruczek, p. Łukasz Kruczek. Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych  malowniczych Pienin. 


Po przyjeździe do Jaworek  udaliśmy się na pieszą wędrówkę wąwozem Homole do schroniska pod Durbaszką. Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, udaliśmy się na szczyt Palenicy. Dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy podziwiać przecudną  panoramę Pienin z Trzema Koronami. Bardzo popularna jest na szczycie Palenicy zjeżdżalnia saneczkowa, świetna atrakcja dla dzieci, z której skorzystała część uczestników wycieczki. Ostatnim punktem naszego programu był zjazd wyciągiem do Szczawnicy. 
Pełni wrażeń, ale i zmęczeni dwudniowymi wędrówkami po górach wróciliśmy do naszych domów z planami na kolejne takie wyjazdy.


Wycieczka do Sandomierza

opublikowane: 22.06.2015, 04:30 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaWycieczka do Sandomierza

W połowie czerwca uczniowie klas: 1a, 2c i 3b gimnazjum wybrali się na wspólną, dwudniową wycieczkę do Sandomierza, gdzie podążali śladami ojca Mateusza.  Pierwszego dnia zwiedzali Sandomierz, a w nim Stare Miasto, ratusz i najważniejsze zabytki. Drugiego dnia wyruszyli w Góry Świętokrzyskie, odwiedzili Klasztor na Świętym Krzyżu.

Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Halina Przywara, Ewa Potoczek, Małgorzata Molendowicz i Jolanta Wojtaczka.


Sandomierz


Dzień Matki klas III

opublikowane: 21.06.2015, 00:15 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Z okazji Twego święta, Mamo

Również dzieci klas trzecich SP przygotowały dla swoich Mam akademię z okazji Dnia Matki w podzięce za ich trud i starania. Akademia odbyła się w czwartek, 18 czerwca na korytarzu szkolnym. Każde dziecko wyrecytowało wierszyk dla swojej Mamy, każde wręczyło swojej Mamie upominek w postaci zrobionego przez siebie bukietu kwiatów polnych i ogrodowych lub własnoręcznie wykonanego serduszka. Wierszom towarzyszyły wesołe piosenki. 

Nad całością czuwały wychowawczynie: p. Małgorzata Janus i p. Dorota Fryczek, które jednocześnie żegnały się już z rodzicami po kilkuletniej współpracy. Po części oficjalnej Mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek do klas lekcyjnych. 

Dzień Matki klas III


1-10 of 316