Z kroniki szkolnej

opublikowane: 18 maj 2018, 15:03 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w BobowejSzanowni Rodzice, 
drodzy Absolwenci i Uczniowie!

Zgodnie z zamysłem dyrektora szkoły Pana Adama Urbanka co pewien czas będziemy prezentować wybrane strony z kronik szkolnych.

W ten sposób chcemy powrócić do ważnych wydarzeń, które miały miejsce w naszej szkole. Obecni uczniowie zapewne tych czasów nie pamiętają, dla nich więc będzie to lekcja z historii naszej szkoły.   

Zaś absolwenci naszej szkoły, rodzice przypomną sobie stare dzieje, a może nawet rozpoznają siebie na zamieszczonych zdjęciach.

Na początek prezentujemy uroczyste poświęcenie i otwarcie hali sportowej - 14 listopada 2010 r.

Miłego wspominania!


Z kroniki szkolnej 1.pptx


Wycieczka do Warszawy

opublikowane: 18 maj 2018, 13:19 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Wycieczka klas siódmych 

do Warszawy

W dniach 14-16 maja 2018 roku kl. 7a i kl. 7b uczestniczyły w od dawna planowanej i starannie przygotowywanej wycieczce do Warszawy. Uczniowie zaczęli wycieczkę skoro świt, bo już o 4.15. Do Warszawy dotarli około południa i od razu przystąpili do zwiedzania. Z miejscowym przewodnikiem spacerowali ulicami Starego Miasta poznając jego historię, styl i architekturę.

Pierwszego dnia zobaczyli: Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego, Cmentarz Powązkowski, Pałac Kultury i Nauki. Drugiego dnia wybrali się do Łazienek Królewskich, na Stadion Narodowy i do Centrum Nauki Kopernik. Trzeciego dnia zwiedzali wnętrze Zamku Królewskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Program wycieczki był bardzo bogaty, tak więc każdy jej uczestnik znalazł w nim coś dla siebie. Dużym atutem była też piękna pogoda, która dopisywała przez cały czas pobytu w Warszawie. Humory również dopisywały, więc wycieczka musiała się udać.

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do Bobowej. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowali wychowawcy: Pani Lidia Łaś i Pan Andrzej Połeć oraz pedagog Pani Justyna Ćwiklik. 


Wycieczka do Warszawy.pptx


VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych

opublikowane: 18 maj 2018, 11:23 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Ekolog z 4c

17 maja br. w Szkole Podstawowej w Lipinkach odbył się VII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów – po trzech z każdej gminy powiatu gorlickiego. Byli to laureaci konkursów gminnych.

W tym konkursie naszą szkołę reprezentował Jakub Teper z klasy 4c. Był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Jakub walczył z przeciwnikami ze starszych klas i uzyskał bardzo dobry wynik - 30 punktów (najlepszy wynik konkursu to 35 punktów). Mimo iż nie stanął na podium, gratulujemy mu szerokiej wiedzy ekologicznej. Do konkursu przygotowywała go Pani Magdalena Bogusz.

Laureatkami zostały 3 dziewczyny. Drugie miejsce w powiecie zajęła Kinga Ligęza ze Szkoły Podstawowej w Brzanie. Gratulujemy!

W czasie oczekiwania na wyniki uczestnicy konkursu wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie dotyczące promocji zdrowego stylu życia przygotowane przez Teatr działający przy SP w Lipinkach. Ponadto z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat odwiedzanego miejsca czyli Lipinek. 

Organizatorzy konkursu: Oddział LOP w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Szkoła Podstawowa w Lipinkach.

Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla SP.pptx


"Imieniny Świętej Zofii"

opublikowane: 18 maj 2018, 10:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Udział naszych uczniów 

w „Imieninach Świętej Zofii”

15 maja w Bobowej obchodziliśmy święto patronki miasta - Świętej Zofii. Uroczystość ta przygotowana została z wielkim rozmachem. Rozpoczęła się uroczystą procesją z kościoła parafialnego do kościoła Świętej Zofii. W procesji wzięło udział mnóstwo osób, a wśród nich poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły oraz nasza szkolna młodzież w strojach stylizowanych na epokę średniowiecza.  Następnie w nowo odrestaurowanym kościele Świętej Zofii uczestniczyliśmy we Mszy Św. koncelebrowanej przez ks. biskupa Andrzeja Jeża.

Po Mszy Św. bawiliśmy się na pikniku – „Imieniny Świętej Zofii”. Wszystkie Zosie w dzień swoich imienin otrzymały czerwone róże.

W rolę konferansjerów plenerowej imprezy wcielili się: Pani Małgorzata Molendowicz i ks. Jarosław Kokoszka. Dla uczestników zabawy przygotowano wiele konkursów związanych tematycznie ze Świętą Zofią: konkurs wiedzy, plastyczny, literacki, sprawnościowy, gdzie można było spróbować swoich sił w grze w „Zośkę”. Nasi uczniowie ochoczo wzięli udział we wszystkich tych konkursach zdobywając atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Duże brawa zdobyła grupa dzieci z zerówki Pani Marii Ziomek, która bardzo barwnie zaprezentowała się  na scenie wykonując hiszpański taniec. Drugi ich numer to piosenka ”Barcelona” w wykonaniu MINI PECTUSA czyli chłopców z zerówki. Trzeba przyznać, że ich występ był zjawiskowy. Opiekunka dzieci – Pani Maria Ziomek również zatańczyła na scenie niejako dziękując Świętej Zofii za słońce, które pojawiło się na niebie w trakcie trwania uroczystości.

Jak na imieniny przystało, na licznie przybyłych gości czekały przeróżne przysmaki kulinarne. Imprezie towarzyszył zespół Tit-Bit.

Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, cieszyli się z pięknej pogody, wspólnej zabawy i udanego pikniku przy ulicy Świętej Zofii. 


Imieniny Świętej Zofii.pptx


Powiatowy czwórbój lekkoatletyczny

opublikowane: 11 maj 2018, 12:23 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

KOLEJNE ZŁOTO 
DLA BOBOWEJ

Dnia 08.05.2018 r. w Gorlicach odbył się finał powiatowy w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. W zawodach wystartowało aż 10 drużyn z powiatu gorlickiego. Każda drużyna musiała sprawdzić się w następujących konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal z rozbiegu, bieg na 60 m oraz bieg na 600 m. 

Najlepsze okazały się dziewczęta ze szkoły podstawowej w Bobowej awansując tym samym na zawody REJONOWE, które odbędą się 25.05.2018 r. w Nawojowej.

Bobowianki wystąpiły w składzie:

1. Semla Joanna

2. Szczepanek Aleksandra

3. Rudolphi Oliwia

4. Lach Ewa

5. Lach Anna

6.Ziomek Aleksandra


Końcowa tabela:

I  SP BOBOWA

II  SP Lipinki

III  SP Kobylanka

IV  SP Stróżna

V  SP nr 6 Gorlice

VI  SP Ropa

VII  SP nr 4 Gorlice

VIII  SP Łosie

IX SP nr 3 Gorlice

X  SP nr 1 Gorlice

Opiekunem dziewcząt jest pani Marta Niepsuj. Gratulujemy!


Powiatowy czwórbój lekkoatletyczny.pptx


Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

opublikowane: 7 maj 2018, 12:02 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Patriotyczna postawa 
naszych uczniów

3 maja 2018 r. o godzinie 15-tej spora grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami zebrała się na bobowskim rynku, aby uczestniczyć w gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święcie Strażaków w roku Jubileuszowym 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.  

Poświęcając swój wolny czas wzięliśmy udział w patriotycznym rozwinięciu flagi narodowej wokół rynku.  Dodajmy, że niełatwo było stać tego dnia przez godzinę w skwarze i upale. Tym bardziej dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w tę patriotyczną inicjatywę.

Przy tej okazji byliśmy świadkami złożenia wiązanek kwiatów pod kapliczką św. Floriana – patrona strażaków oraz poświęcenia nowego wozu strażackiego, który służył nam będzie w ciężkich chwilach. 


3 Maja obchody gminne.pptx


Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w mini siatkówce chłopców

opublikowane: 2 maj 2018, 10:03 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


SP Bobowa druga w województwie

Na hali w Brzesku 27.04.2018 r. odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci w mini siatkówce chłopców.

Znakomicie spisali się uczniowie SP Bobowa, którzy nieznacznie przegrali w finale z SP 155 Kraków 1:2 (23:25, 25:18, 11:15) i zajęli ostatecznie drugie miejsce.

W turnieju finałowym startowało 6 najlepszych drużyn szkolnych z województwa małopolskiego. Bobowianie w turnieju wygrali z SP Łętownia 2:0, SP 2 Brzesko 2:1 i SP Krzeszowice 2:1 grając w składzie: Kuk Jakub, Połeć Kamil, Bogusz Maciej, Szpila Krzysztof, Gryzło Hubert, Śliwa Tymoteusz, Tumidajski Kamil, Mruk Patryk, Gryzło Krystian, Ziomek Kacper, Zarzecki Kajetan, Wojtas Maksymilian, trenerzy Ćwikła Iwona i Popardowski Paweł.

Gratulujemy!

 

Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w mini siatkówce.pptx

3 Maja

opublikowane: 2 maj 2018, 09:42 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Rocznica uchwalenia 
Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia świętowaliśmy w szkole 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja ta wyrażała nadzieje Polaków na wzmocnienie państwa polskiego, władzy królewskiej i wojska, a także nadanie praw mieszczanom i poprawienie sytuacji chłopów. Uchwalając Konstytucję 3 Maja posłowie Sejmu Czteroletniego podjęli próbę ratowania Rzeczypospolitej.

W dzisiejszych czasach też nie jest łatwo być prawdziwym Polakiem. Powinniśmy zatem znać naszą historię, by czerpać z niej siłę i  mądrość -  wartości, które pozwalają przetrwać w najtrudniejszych chwilach.

Akademię uświetniły patriotyczne pieśni w wykonaniu 70-osobowego, odrodzonego na nowo chóru szkolnego pod batutą Pana Andrzeja Małeckiego. Na koniec obejrzeliśmy taniec z biało-czerwoną flagą.

Akademię przygotowali: Marta Michalik, Magdalena Górowska, Lucyna Hartig, Aleksandra Sokołowska, Łukasz Kruczek, Małgorzata Molendowicz.

Po występie dzieci i młodzieży głos zabrał dyrektor szkoły Adam Urbanek, który pogratulował wysokiego poziomu uroczystości oraz wręczył dyplomy i nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. 


3 Maja.pptx


Imieniny ks. Proboszcza

opublikowane: 28 kwi 2018, 01:49 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

 Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy, ...

Tuż przed weekendem majowym Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Bobowej złożyła ks. Proboszczowi Marianowi Chełmeckiemu najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin i jubileuszu 20-lecia święceń kapłańskich życząc zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz sił i wytrwałości w pracach remontowych naszych kościołów. Jako podarek ksiądz otrzymał obraz przedstawiający kościół św. Zofii, któremu poświęcił ostatnich kilka miesięcy życia. 

W podziękowaniu za życzenia i miłe słowa ksiądz zaprosił wszystkich zebranych na ciasto. Komunikat z VI Beskidzko-Pogórzańskiego Turnieju

opublikowane: 23 kwi 2018, 07:41 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 24 kwi 2018, 06:36 ]


Komunikat

z VI Beskidzko-Pogórzańskiego Turnieju 

Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek

o Puchar Burmistrza Bobowej


Dnia 21.04.2018 r. /sobota/ na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bobowej odbył się VI Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek o Puchar Burmistrza Bobowej.

Otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, wicestarosta Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka. Obecni również byli: dyrektor ZSO w Bobowej Urszula Jabłońska oraz przedstawiciele ZSZ w Bobowej ks. Jarosław Kokoszka i Joanna Gucwa.

Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn ze szkół:

1.      Łużna 1

2.      Łużna 2

3.      Brzana

4.      Moszczenica

5.      Siedliska

6.      Stróżna

7.      Bobowa 1

8.      Bobowa 2

9.      Bobowa 3

Podczas turnieju wyłonione zostały najlepsze zawodniczki na poszczególnych pozycjach:

1.      Najlepsza zawodniczka atakująca – Paulina Szczepanek (Bobowa)

2.      Najlepsza zawodniczka rozgrywająca – Katarzyna Kipiel (Bobowa)

3.      Najlepsza zawodniczka zagrywająca – Marta Jankowska (Bobowa)

4.      Najmłodsza zawodniczka  – Anna Jankowska  (Stróżna)

5.      Najlepsza zawodniczka przyjmująca – Monika Horowska (Łużna)

6.      Wyróżniająca się zawodniczka turnieju – Arleta Durałek (Bobowa) 

Podczas turnieju wyłonione zostały również wyróżniające się zawodniczki w poszczególnych zespołach: Łaś Zuzanna, Wojtaczka Natalia, Święch Olga, Kuropatwa Karolina, Rudolphi Oliwia, Szczepanek Aleksandra, Buraś Weronika, Kempińska Gabriela, Dziki Zuzanna, Klain Aleksandra, Myśliwiec Aneta, Dobek Roksana, Kleszyk Martyna, Kobaka Kinga, Semla Wiktoria, Mucha Magdalena.

Tabela końcowa turnieju:

1 miejsce – Bobowa 1

2 miejsce – Bobowa 2

3 miejsce – Łużna 1

4 miejsce – Łużna 2

5 miejsce – Bobowa 3

6 miejsce – Moszczenica

7 miejsce – Siedliska

8 miejsce – Brzana

9 miejsce – Stróżna

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz organizatorów. Wręczenia nagród dokonali: przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, dyrektor ZSO w Bobowej Urszula Jabłońska, przedstawiciel ZSZ w Bobowej Joanna Gucwa.

Sędziowie: Gabriela Waląg, Kacper Wojtaczka, Dawid Podobiński

Prowadzenie Turnieju: Marta Niepsuj, Magdalena Sowa, Adam Urbanek

 

VI Beskidzko-Pogórzański Turniej.pptx

1-10 of 742