Pasowanie na ucznia

opublikowane: 18 paź 2017, 09:32 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 18 paź 2017, 09:37 ]

"Jestem uczniem"

Dnia 17 października br. 51 dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Bobowej zostało oficjalnie przyjętych do braci uczniowskiej.

W uroczystości pasowania uczestniczyli: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Ksiądz Proboszcz  Marian Chełmecki, Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Dąga, dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy i  rodzice.   

Dzieci trzech klas zaprezentowały wspólny spójny program artystyczny dotyczący szkoły, ojczyzny i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki odpowiadając na pytania Pana Profesora. W tej roli wystąpił starszy kolega Aleksander Prokop. Do występu dzieci przygotowały wychowawczynie: Pani Agnieszka Święs, Pani Aneta Fyda i Pani Dorota Rysiewicz.  

Dzieci złożyły ślubowanie:

Ślubuję:

- Być dobrym uczniem.

- Przestrzegać zasad obowiązujących w szkole.

- W pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę.

- Rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności.

- Kochać swoją Ojczyznę - Polskę.

Uroczystego aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonali dyrektor szkoły Adam Urbanek i z-ca dyrektora Danuta Tarasek.

Na koniec dzieci otrzymały mnóstwo prezentów: słodycze ufundowane przez Burmistrza Bobowej, Radę Rodziców, wychowawczynie z Przedszkola Samorządowego w Bobowej oraz okolicznościowe dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców.

Po części oficjalnej dzieci, rodzice i zaproszeni goście udali się na poczęstunek do sal lekcyjnych. 

Pasowanie na ucznia.pptx


Bobowska Szkoła Tradycji Szabasówka

opublikowane: 18 paź 2017, 07:18 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

ZAPROSZENIE 

Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa zaprasza uczniów do udziału w projekcie:
Bobowska Szkoła Tradycji Szabasówka

Dokumenty rekrutacyjne dla uczestników projektu dostępne są na stronie: http://www.ck.bobowa.pl/dokumenty-do-pobrania lub w biurze Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, ul. Grunwaldzka 18


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

opublikowane: 18 paź 2017, 06:02 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła."
Wisława Szymborska29  września  w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy zorganizowane zostały  spotkania czytelnicze, których celem było zaciekawienie  uczniów dobrą  książką i zadbanie o to, by słowo pisane nie zostało zapomniane.   

O tym ile korzyści niesie ze sobą czytanie, każdy z nas wie. Czytanie rozwija język, wzbogaca słownictwo, uczy umiejętności słuchania, doskonali pamięć, uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, jest drogą do wiedzy.

W spotkaniach z książką udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Najmłodsze dzieci wysłuchały bajek odczytywanych przez starsze koleżanki, a następnie wzorowo odpowiadały na przygotowane przez nich zagadki. Za poprawną odpowiedź dzieci dostawały nagrody.  Chwile spędzone podczas czytania bardzo się podobały.

W klasach starszych uczniowie sami czytali na głos wybrane przez siebie książki. Niektóre utwory były czytane z podziałem na role i z próbą inscenizacji, co uatrakcyjniło spotkanie.

Czytanie sprawiło uczniom wiele radości i przyczyniło się do tego, że po zakończonej akcji czytelniczej wielu uczniów odwiedziło bibliotekę szkolną pożyczając wybrane lektury. To był niezwykły czytelniczy dzień w naszej szkole.


Dzień głośnego czytania.pptx


Szkoła dla rodziców

opublikowane: 16 paź 2017, 04:52 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Oferta szkoły dla rodziców na terenie 
Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Gorlicach

Szkoła dla rodziców.docx


Zajęcia dla uczniów na terenie poradni

opublikowane: 16 paź 2017, 04:47 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Oferta zajęć dla uczniów na terenie 
Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Gorlicach

Zajęcia dla uczniów w PPP.docxDzień Komisji Edukacji Narodowej

opublikowane: 13 paź 2017, 06:28 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


„Zacną rzeczą jest uczyć się, 
lecz jeszcze zacniejszą -  nauczać”

Jak co roku, świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Adam Urbanek, który najpierw powitał przybyłych gości, a następnie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, zarówno tym pracującym jak i tym emerytowanym, złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich święta.

Życzenia nauczycielom składali również: Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Dąga oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Filip Gryzło i Weronika Wolanin.

Podczas uroczystości dyrektor wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Następnie dzieci z klasy 3a Szkoły Podstawowej zaprezentowały okazjonalne wierszyki. Natomiast młodzież klas starszych zaprosiła wszystkich zebranych na specjalne wydanie „Dziennika telewizyjnego”, który w całości poświęcony był najnowszym informacjom z pokoi nauczycielskich, korytarzy szkolnych, sal lekcyjnych oraz plotkarskich kuluarów uczniowskich.  

Wypowiedzi spikera i spikerki przerywane były reklamą niezbędnych „pomocy szkolnych” typu: różowe okulary, zestaw do wbijania wiedzy do głowy, zestaw dla spóźnialskich, przepuszczarka uniwersalna, czy średniowieczne dyby szkolne.

Uroczystość zakończyła się gromkim „Sto lat” i wręczeniem upominków dla nauczycieli i pracowników oświaty.

W przygotowaniu uroczystości uczestniczyli: dyrektor szkoły Adam Urbanek, Patrycja Kuk, Małgorzata Janus, Magdalena Górowska, Magdalena Sowa, Krzysztof Płaziński, Andrzej Małecki, Łukasz Kruczek. 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej.pptx


Halowa piłka nożna

opublikowane: 10 paź 2017, 06:37 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Chłopcy na pierwszym, 
a dziewczyny na drugim miejscu 
w gminie

5 października w hali ZS nr 1 w Bobowej odbyły się gminne Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców. 

Chłopcy w składzie: Połeć K, Bogusz M, Szpila K, Gryzło H, Szostek A, Tumidajski K, Dębosz P, Szczepanek C, Wąsowski M, Śpiewak K zwyciężyli w grupie z rówieśnikami z Sędziszowej i Siedlisk, a w meczu o 1 miejsce pokonali drużynę z Jankowej i uzyskali awans na zawody powiatowe.

Dziewczęta w składzie: Cieśla A, Lach A, Lach E, Oślizło J, Rudolphi O, Semla J, Szczepanek A, Szpila N po zaciętej i emocjonujące walce (rzuty karne) uległy drużynie ze Stróżnej i zajęły 2 miejsce.

Halowa piłka nożna.pptx


Stołówka szkolna – dla każdego coś pysznego

opublikowane: 9 paź 2017, 03:49 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 9 paź 2017, 03:50 ]


Dlaczego warto korzystać z ciepłego posiłku na stołówce szkolnej?


Każdy uczeń korzystający ze stołówki ma zapewniony w pełni zbilansowany posiłek. Opracowanie jadłospisu przez profesjonalnego dietetyka zapewnia dzieciom i dorosłym dostarczenie w posiłku wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. Systematyczne i zdrowe  odżywianie  wpływa na urodę, kondycję i ogólne samopoczucie dzieci i dorosłych. Ciepły posiłek wpływa również na kondycję umysłową… słowem dobrze odżywiające się dzieci lepiej się uczą.

Pracownicy kuchni wkładają mnóstwo serca w swoją pracę, gotując dla każdego coś pysznego. Na talerzach jest „zdrowo i kolorowo” czyli są warzywa i owoce, nabiał oraz niezbędne białka zwierzęce i roślinne. Jakość posiłków jest systematycznie kontrolowana przez SANEPID, który w opiniach podkreśla wysoką jakość produktów oferowanych przez stołówkę.

Słowem – każde dziecko korzystające ze stołówki może śmiało powiedzieć: ” Wiem, że  zdrowo jem!”


Lekkoatletyka

opublikowane: 8 paź 2017, 10:58 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Dwa srebrne medale 
dla chłopców z Bobowej

5.10.2017 na stadionie OSiR w Gorlicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w LA dziewcząt i chłopców.

Bardzo dobrze spisali się chłopcy z naszej szkoły zdobywając dwa srebrne medale: Dawid Podobiński w biegu na 1000 m i Damian Myśliwiec w rzucie oszczepem, jednocześnie awansując na zawody wojewódzkie. Tuż za podium uplasowali się Kacper Tokarz w rzucie oszczepem i Kopka Paweł w biegu na 300 m.

W zawodach w Gorlicach brali udział ponadto Wojciech Sobol - pchnięcie kulą, Dawid Gryzło - bieg 1000 m, Nowak Bartosz - bieg 1000 m, Lichoń Jakub, Gruca Kamil - bieg 300 m, Wojtaczka Kacper - bieg 1000 m, Domin Kacper - skok w dal, Domin Michał – rzut oszczepem. Opiekunem chłopców był Popardowski Paweł.

Lekkoatletyka.pptx


Wyjazd na spektakl

opublikowane: 8 paź 2017, 10:56 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej"Karolcia"

Dnia 3 października (wtorek) uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Bobowej udali się do Gorlickiego Centrum Kultury 
na przedstawienie pt. "Karolcia". 

Spektakl bardzo się podobał młodym widzom. Uczniowie 
z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd do teatru. 

1-10 of 627