Życzenia na ferie

opublikowane: 17 lut 2015, 07:42 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaŻyczenia na ferie


Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. 

Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc  i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Dyrekcja szkoły


Jednocześnie przypominamy kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

·         bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;

·         pamiętajcie o telefonach alarmowych - europejski numer alarmowy: 112;

·         myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;

·         przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;

·         używajcie kasków chroniących głowę - na nartach, łyżwach, na rowerze.

Poczta walentynkowa

opublikowane: 17 lut 2015, 07:13 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 17 lut 2015, 07:14 ]Jak obchodzimy walentynki 
w szkole?

Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla uczniów. 

Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkołach, jest niewątpliwie poczta walentynkowa. 


Pocztę walentynkową w naszej szkole organizuje corocznie Samorząd Uczniowski. Uczniowie, którzy chcą wyrazić swoje uczucia swoim sympatiom, wrzucają kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka w kształcie serca, a specjalni listonosze roznoszą miłosną korespondencję od klasy do klasy. 

Bal gimnazjalny

opublikowane: 12 lut 2015, 14:56 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Poloneza czas zacząć...

10 lutego br. wieczorem odbył się bal gimnazjalny. Uroczystego otwarcia balu dokonał dyrektor szkoły pan Adam Urbanek wraz z przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Patrycją Kipiel. 

Tradycyjnie bal rozpoczął się polonezem - dostojnym, szlacheckim tańcem. Zatańczyło w nim kilkanaście par złożonych z uczennic i uczniów gimnazjum, których do tego występu przygotował pan Dariusz Włodarz. 

Po widowiskowym polonezie młodzież bawiła się na parkiecie. Królową balu została Kinga Pater z klasy 3c, a królem balu Jakub Kosiek również z klasy 3c. Zwycięzcom gratulujemy popularności!

Bal gimnazjalny

Zdjęcia: Jolanta Połeć i Eryk Wojtaczka

Bal dla klas 4-6 SP

opublikowane: 12 lut 2015, 14:39 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaBal dla klas 4-6 SP

10 lutego br. w godzinach popołudniowych swój bal karnawałowy mieli uczniowie klas 4-6 Szkoły Podstawowej. 

Jak widać na zdjęciach uczniowie bawili się świetnie. 
W wyniku tajnego głosowania królową balu została Zuzanna Łaś z klasy 6a, a królem balu Filip Gryzło z klasy 6b. Gratulujemy! 
Uroczystej koronacji dokonała przewodnicząca szkoły Patrycja Kipiel. 

Bal klas 4-6


Bal dla klas 1-3 SP

opublikowane: 12 lut 2015, 14:30 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Bal dla klas 1-3 SP


10 lutego br. od godz. 13.00 do 15.00 na sali gimnastycznej bawiły się dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej. 

Dzieci przygotowały na tę okazję rewelacyjne stroje. Podczas balu śpiewały, tańczyły i studziły się chłodną "pianą" od czasu do czasu pozując do zdjęć. 

W klasach czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Bal klas 1-3 SP


Bal zerówek

opublikowane: 12 lut 2015, 14:18 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 12 lut 2015, 14:57 ]Bal zerówek

Bal karnawałowy odbył się w naszej szkole na pięknie przystrojonej sali gimnastycznej we wtorek, 10-tego lutego 2015 r. 

Bal dla dzieci z zerówek rozpoczął się o godz. 11.00 i trwał dwie godziny. Dzieci w bajkowych kostiumach bawiły się w takt muzyki serwowanej przez DJ. Nad  bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele i rodzice. Podczas przerwy dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. 

Bal zerówek

Zdjęcia: Mateusz Zięba

Pasowanie na czytelnika

opublikowane: 7 lut 2015, 09:49 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 12 lut 2015, 10:13 ]„W krainie książek”


6 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej.

Pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem i godzinami otwarcia biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka wytłumaczyła, jak należy zachowywać się w bibliotece, opowiedziała o bogactwie naszego księgozbioru. Wytłumaczyła uczniom, jak ważny jest szacunek do książek.

Następnie uczniowie klasy 5b zaprezentowali przedstawienie pt. „W krainie książek”, które przygotowali pod opieką pani bibliotekarki Magdaleny Bogusz. Po przedstawieniu pierwszoklasiści dostali imienne zakładki do książek, po czym nastąpiło pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Uroczystość zakończyła się ślubowaniem:

„My uczniowie pierwszej klasy

  Uroczyście przyrzekamy

  Że będziemy kochać książki

  Krzywdy zrobić im nie damy

  I wskazówek i rad książek

  Będziemy słuchać z uwagą

  Obowiązki czytelnika

  Traktować z wielką powagą

  Przyrzekamy!”

Po ślubowaniu zabrał głos dyrektor szkoły Adam Urbanek: 

Dziękuję paniom bibliotekarkom za piękne przyjęcie uczniów na czytelników. Zapraszam uczniów do naszej bogato wyposażonej biblioteki szkolnej, w której jest aż 14 tys. woluminów. Dobra praca biblioteki, motywowanie uczniów do czytania jest szczególnie ważne teraz, w dobie komputera, internetu i telewizji. Robicie kawał dobrej roboty! -  zakończył swoją wypowiedź dyrektor kierując te słowa do pań bibliotekarek.

Tego dnia biblioteka przyjęła 94  małych czytelników, którzy mogą już wypożyczać ulubione książki. 

Przy tej okazji zapraszamy wszystkich czytelników tych młodszych i tych starszych do odwiedzenia biblioteki szkolnej, wypożyczenia i czytania książek, ponieważ czytanie rozwija słownictwo, myślenie, pobudza fantazję, dostarcza wiedzy, rozrywki, emocji, a książka jest naszym przyjacielem, towarzyszem w samotności. 


Pasowanie na czytelnika

Tekst: Madgalena Bogusz 

Zdjęcia: Jolanta Połeć

Mały Mistrz na saneczkach

opublikowane: 4 lut 2015, 06:22 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Ruch to zdrowie!

Realizowany w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej program "Mały Mistrz" ruszył pełną parą. Program ten ma na celu poprawę stanu zdrowia i sprawności fizycznej najmłodszych uczniów oraz promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową. Dzieci zaliczyły już w pierwszym semestrze jazdę rowerem oraz zdobyły sprawność turysty. Będą mieć też zajęcia z gimnastyki i tańca. 

Korzystając z uroków zimy dzieci wybrały się na zajęcia terenowe na śniegu. Lepiły bałwana, biegały po białym puchu, jeździły na sankach zdobywając w ten sposób sprawność saneczkarza. Zajęcia w ramach programu "Mały Mistrz" prowadzą panie wychowawczynie we współpracy z panią Magdaleną Sową - nauczycielką wychowania fizycznego. 

Zabawy na śniegu bardzo spodobały się pierwszoklasistom, a wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także wyraża naturalną radość życia dziecka.

Zachęcamy więc wszystkie dzieciaki do wyjścia z domu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu!

Saneczkarz

 

Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych

opublikowane: 28 sty 2015, 09:37 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Drugoklasiści reprezentowali naszą szkołę

W niedzielę, 25 stycznia 2015 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa odbył się XV Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych. Na scenie zaprezentowało się aż 11 grup jasełkowych. Byli to reprezentanci przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Bobowa oraz podopieczni dziennego ośrodka wsparcia w Bobowej. 

Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy IIa i IIb szkoły podstawowej, które przygotowały przedstawienie pt. "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Dzieci recytowały wyuczone kwestie, śpiewały kolędy, grały na instrumentach i tańczyły. A wszystko to dla narodzonego w ubogiej stajence Jezusa. Nad występem dzieci czuwały wychowawczynie: pani Krystyna Abram i pani Halina Fyda. 

Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Na jasełka dzieci zaprosiły rodziców, rodzeństwo, a w szczególności babcie i dziadków w nawiązaniu do niedawno obchodzonego Dnia Babci i Dziadka. Jasełka w wykonaniu drugoklasistów przypadły widowni do gustu i wywołały salwę braw. 

Przegląd Zespołów Jasełkowych


Semestralne zebranie z rodzicami

opublikowane: 24 sty 2015, 14:24 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Pierwszy semestr już za nami!

W czwartek, 22 stycznia 2015 r. na sali gimnastycznej odbyło się ogólne zebranie z rodzicami podsumowujące I semestr roku szkolnego 2014/15. Zebraniu przewodniczył dyrektor szkoły pan Adam Urbanek. Towarzyszyła mu przewodnicząca Rady Rodziców pani Teresa Groń. 

Podczas zebrania z rodzicami dyrektor szkoły Adam Urbanek:
a) wymienił uczniów wyróżnionych w nauce i zachowaniu za 
I semestr bieżącego roku szkolnego
b) wymienił finalistów etapu rejonowego w konkursach przedmiotowych w bieżącym roku szkolnym
c) poruszył problemy występujące u dzieci i młodzieży w szkole i poza szkołą (spóźnialstwo, korzystanie z niewłaściwych stron internetowych, brak motywacji do nauki, lenistwo, bezpieczeństwo na terenie szkoły).

Po zebraniu ogólnym rodzice udali się na zebrania klasowe z wychowawcami.  
 

Semestralne zebranie z rodzicami


1-10 of 262