Konkurs Matematyczny "Kangur"

opublikowane: przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Znamy już wyniki "Kangurka"

17 marca 2016 r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się "KANGUR" - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs ma charakter jednorazowego testu i zawiera od 21 do 30 pytań 
o zróżnicowanym stopniu trudności. Test jest odpowiednio dostosowany do wieku uczestnika: Żaczek- dla uczniów klasy 2 SP, Maluch- dla klasy 3 i 4 SP, Beniamin- dla klasy 5 i 6 SP, Kadet- dla klasy 1 i 2 gimnazjum oraz Junior- dla klasy 3 gimnazjum. 

W tym roku w konkursie wzięło udział 91 uczniów naszej szkoły, a aż 16 otrzymało wyróżnienie. Młodzi matematycy przygotowując się do konkursu, rozwiązywali dużą ilość testów z poprzednich lat. Każdy uczestnik testu otrzymał układankę przestrzenną "Pentomino", 
a dla wyróżnionych przewidziano dyplomy oraz nagrody. Oto lista wyróżnionych matematyków naszej szkoły:

L.P.

WYNIK

KATEGORIA

KLASA

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA

1.

BARDZO DOBRY

JUNIOR

3B GIM.

BARTOSZ ZARZECKI

DANUTA TARASEK

2.

WYRÓŻNIENIE

JUNIOR

3B GIM.

MATEUSZ KROK

DANUTA TARASEK

3.

WYRÓŻNIENIE

JUNIOR

3A GIM.

TOMASZ SOBOL

DARIUSZ WŁODARZ

4.

WYRÓŻNIENIE

JUNIOR

3A GIM.

DOMINIK SZLAG

DARIUSZ WŁODARZ

5.

WYRÓŻNIENIE

BENIAMIN

5B SP

MARTYNA POPIELA

RENATA WARZECHA

6.

WYRÓŻNIENIE

BENIAMIN

5A SP

KINGA FYDA

DARIUSZ WŁODARZ

7.

WYRÓŻNIENIE

MALUCH

4A SP

MATEUSZ ŁAŚ

DARIUSZ WŁODARZ

8.

WYRÓŻNIENIE

MALUCH

4A SP

WIKTOR WĄSIK

DARIUSZ WŁODARZ

9.

WYRÓŻNIENIE

MALUCH

3A SP

NATALIA DULĘBA

KRYSTYNA ABRAM

10.

WYRÓŻNIENIE

ŻACZEK

2A SP

JAKUB TEPER

AGNIESZKA ŚWIĘS

11.

WYRÓŻNIENIE

ŻACZEK

2B SP

OSKAR GRYBOŚ

PATRYCJA KRUCZEK

12.

WYRÓŻNIENIE

ŻACZEK

2A SP

GRZEGORZ POŁEĆ

AGNIESZKA ŚWIĘS

13.

WYRÓŻNIENIE

ŻACZEK

2A SP

JAKUB ŚWINIARSKI

AGNIESZKA ŚWIĘS

14.

WYRÓŻNIENIE

ŻACZEK

2C SP

MAGDALENA JACHOWICZ

DOROTA RYSIEWICZ

15.

WYRÓŻNIENIE

ŻACZEK

2D SP

MAGDALENA MUCHA

ANETA FYDA

16.

WYRÓŻNIENIE

ŻACZEK

2D SP

MARTYNA GUCWA

ANETA FYDA

 Wszystkim gratulujemy sukcesu i życzymy dalszego rozwoju w dziedzinie matematyki!

Kangur.pptx


IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny

opublikowane: przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


7 osób na podium


W dniu 24 maja 2016 r.  w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów gimnazjum.

W konkursie uczestniczyło 22 uczniów z całego powiatu.  W otwarciu konkursu wzięli udział: prezes oddziału LOP w Gorlicach Grażyna Kurzawa, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Adam Urbanek oraz przedstawiciele komisji konkursowej. Wszyscy podkreślili istotną rolę ekologii i zdrowego odżywiania w naszym życiu.

Uczniowie przez godzinę rozwiązywali test przygotowany przez  niezależną komisję konkursową. Po teście udali się na wycieczkę do pasieki Sądecki Bartnik w Stróżach. W tym czasie komisja konkursowa w składzie: Marcin Janik, Jadwiga Kuzak, Małgorzata Winiarska, Mariola Łukasiak oceniała prace uczniów.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą z zakresu ekologii, walka była bardzo wyrównana, stąd też aż 7 osób stanęło na podium.

I miejsce ex aequo

- Monika Ryczek (48 pkt.) – Zespół Szkół w Klęczanach

- Wiktoria Wierzbicka (48 pkt.) – Gimnazjum w Siarach

II miejsce ex aequo

 - Oliwia Szkraba (45 pkt.) – Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach

 - Aleksandra Prajsnar (45 pkt.) – Gimnazjum w Sękowej

III miejsce ex aequo

- Karol Proszak (44 pkt.) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie

- Sylwia Zwierz (44 pkt.) – Zespół Szkół w Dominikowicach

- Weronika Siewiera (44 pkt) – Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach

Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice: Kaja Walicka z 3a i Paulina Lichoń z 3c. Zajęły dalsze miejsca.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach (Wydział Ochrony Środowiska).  Sponsorami konkursu byli też: Urząd Miejski w Bobowej i Zespół Szkół nr 1 w Bobowej.

W podsumowaniu konkursu i rozdaniu nagród uczestniczył wicestarosta Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka.

Specjalne podziękowanie za organizację i wzorowe przeprowadzenie konkursu złożyła prezes oddziału LOP w Gorlicach Grażyna Kurzawa dyrektorowi naszej szkoły Adamowi Urbankowi oraz długoletniej nauczycielce biologii i przyrody w naszej szkole Teresie Pres.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy ekologicznej!

 

IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny.pptx

Wyjazd do kina

opublikowane: 25.05.2016, 10:34 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 25.05.2016, 10:36 ]


"Ratchet i Clank"

W piękny, słoneczny dzień (23 maja 2016) dzieci z zerówki (grupa pani Justyny Urbanek) wybrały się na kolejną wycieczkę. Tym razem udały się do kina Helios w nowosądeckiej galerii Trzy Korony, gdzie obejrzały film z dziedziny fantastyki pt. "Ratchet i Clank". Jest to wyczekiwana przez miliony filmowa wersja jednej z najpopularniejszych gier video wszech czasów. 

Tytułowi bohaterowie Ratchet i Clank spotykają się po raz pierwszy i ruszają w misję ratowania galaktyki przed okrutnym Drekiem, który za pomocą deplanetyzera  chce stworzyć planetę idealną, niszcząc przy okazji inne planety. Ratchet i Clank łączą siły ze strażnikami galaktyki, aby uchronić wszechświat przed zagładą.

Po filmie dzieci udały się na posiłek do pobliskiego McDonalds, po czym bezpiecznie wróciły do szkoły. Podczas wycieczki dziećmi opiekowali się nauczyciele: Justyna Urbanek i Jolanta Połeć oraz rodzice. 

Wyjazd do kina.pptx


Konkurs piosenki angielskiej

opublikowane: 20.05.2016, 10:24 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 20.05.2016, 10:26 ]


"Sing a song"


Dnia 18-go maja 2016 r. (środa)  miał miejsce gminny konkurs piosenki w języku angielskim "Sing a song" dla uczniów klas  1-3 szkoły podstawowej . Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Wilczyskach. 

Naszą szkołę reprezentowali: duet Natalia Dulęba i Wiktoria Niepsuj z klasy IIIa oraz Patryk Kruczek, również uczeń klasy IIIa szkoły podstawowej. Uczniowie Ci zostali wybrani na podstawie eliminacji na szczeblu szkolnym, które odbyły się 6-go maja 2016r. (piątek) na terenie naszej szkoły.

Podczas rywalizacji w konkursie gminnym Natalia oraz Wiktoria zaprezentowały piosenkę z filmu „Kraina lodu” pt. „Let it go”. Podczas występu dziewczynki miały na sobie specjalne stroje, takie jak bohaterki filmu, z którego pochodziła piosenka. 

Patryk, z kolei zaprezentował bardzo poważną piosenkę Erica Clapton’a pt. „Tears in Heaven”, którą nie tylko zaśpiewał, ale też zagrał na gitarze. 

Wszystkie dzieci z terenu gminy prezentujące swoje talenty wokalne w tym konkursie zostały nagrodzone dyplomami uczestnictwa, a jury wyłoniło trzy najwyższe miejsca.  

Zwycięzcą pierwszej nagrody ex aequo z uczennicą Szkoły Podstawowej w Sędziszowej  został Patryk Kruczek, uczeń naszej szkoły. GRATULUJEMY! 

Opiekę nad uczniami przygotowującymi się do konkursu sprawowała nauczycielka języka angielskiego –  pani Marta Michalik.

Wycieczka do Straży Pożarnej w Gorlicach

opublikowane: 20.05.2016, 10:10 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaZ wizytą u strażaków

19 maja 2016 roku dzieci z zerówki (grupa pani Justyny Urbanek) odwiedziły siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Celem wycieczki było spotkanie ze strażakami, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy. 

Podczas rozmowy o bezpieczeństwie dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer ratunkowy straży pożarnej -  998 oraz numer alarmowy - 112. Zobaczyły, jak wyglądają wozy strażackie zewnątrz i wewnątrz, przymierzyły kaski ochronne i polewały wodą z węża strażackiego tworząc kolorową tęczę. 

Dzieci oprowadzał i służył wiedzą z-ca dowódcy JRG mł. bryg. Dariusz Surmacz, któremu serdecznie dziękujemy. W straży pożarnej dzieciom towarzyszyli nauczyciele: wychowawczyni Justyna Urbanek, Marta Niepsuj, Jolanta Połeć i jedna mama. 

Podczas tej wycieczki dzieci zdobyły dużą wiedzę z zakresu pożarnictwa. Niech ta zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w ich pamięci!

Straż Pożarna.pptx


Miniatura brytyjska - konkurs

opublikowane: 20.05.2016, 08:55 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

Wygrała budka telefoniczna

Miniatura brytyjska to konkurs gminny organizowany przez Szkołę Podstawową w Wilczyskach, adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu gminy Bobowa. Konkurs odbył się w maju bieżącego roku. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować makiety/ miniatury słynnych budowli lub zabytków architektury brytyjskiej. 

Cele konkursu to: rozwijanie zainteresowań i pasji uczniów, doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz kultury brytyjskiej, motywowanie uczniów do nauki języka obcego, nawiązanie bądź pogłębienie współpracy pomiędzy szkołami z terenu gminy. 

Laureatom konkursu (miejsca I-III) wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe 18 maja w Szkole Podstawowej w Wilczyskach. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. 

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły - Kinga Fyda z klasy V a, która wykonała model angielskiej budki telefonicznej. 

Gratulujemy Kindze i pozostałym uczestnikom konkursu! 

Uczniowie wykonali miniatury pod okiem nauczycieli języka angielskiego.


Miniatura brytyjska.pptx


Warsztaty muzyczne

opublikowane: 20.05.2016, 01:08 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaLekcje muzyki z Urszulą Rojek

W naszej szkole słychać ostatnio wydobywające się zza drzwi świetlicy szkolnej bardzo wysokie dźwięki, niczym arie operowe. Powodem tego są warsztaty muzyczne prowadzone przez pochodzącą z Bobowej, słynną śpiewaczkę Opery Wiedeńskiej, panią Urszulę Rojek. W warsztatach bierze udział 15 uczniów naszej szkoły wyselekcjonowanych i wstępnie ćwiczonych wokalnie przez pana Łukasza Kruczka. 

Pani Urszula Rojek przygotowuje młodzież do koncertu finałowego, który ma się odbyć na początku roku szkolnego 2016/17 w ramach projektu "Dzieło muzyczne jako forma edukacji i wychowania" wspieranego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie. 

Cieszymy się, że nasi uczniowie mogą brać udział w tym artystycznym przedsięwzięciu i życzymy im jak i ich wybitnej nauczycielce śpiewu wspaniałego występu finałowego!

Pani Urszula Rojek to śpiewaczka operowa i musicalowa koncertująca na największych scenach Europy i Ameryki. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie, kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, a później w Wiedniu. Ukończyła także mistrzowskie kursy wokalne prowadzone przez wybitnych profesorów m.in. w Wiedniu, Weimarze i Wrocławiu.Jest wybitną i niezwykle wszechstronną śpiewaczką operową, operetkową i musicalową (sopran koloraturowy). Współpracuje m.in. z Operą Narodową w Pradze, Landestheater Linz, Operą i Operetką w Krakowie, Państwową Filharmonią Śląską w Gliwicach. Brała udział w festiwalach muzycznych na terenie Polski, Austrii, Niemiec i USA. Uczestniczyła w programach telewizyjnych, radiowych oraz filmach. Jest laureatką licznych wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych - operowych i operetkowych. 

Jest też absolwentką naszej szkoły, w której wystąpiła ostatnio podczas jubileuszu 40-lecia szkoły (17 maja 2014 roku) serwując nam niezapomniany koncert. Występ artystki zakończył się owacją na stojąco i był dla wielu niesamowitym przeżyciem duchowym.

Warsztaty muzyczne.pptx


Wycieczka do Wrocławia

opublikowane: 19.05.2016, 13:30 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Co zobaczyliśmy 

w Europejskiej Stolicy Kultury?


W dniach 12-13 maja uczniowie klas 3 gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury w 2016r. Pierwszego dnia gimnazjaliści zwiedzili Ostrów Tumski, podziwiając przepiękne panoramy zabytkowego Wrocławia. Przenieśli się o 1000 lat, by poznać początki miasta. Zatrzymali się przy Muzeum Archidiecezjalnym, Krzywej Wieży, Bramie Kluskowej i podziwiali kościółek św. Idziego. Następnie zwiedzali gotycką katedrę pw. Jana Chrzciciela. 

Około godz. 12 uczestnicy wycieczki udali się w rejs parostatkiem po Odrze. Później, zgodnie z planem, zatrzymali się w uroczym ogrodzie Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Tam, wraz z przewodnikiem, rozmawiali o niezwykłych zbiorach i przywołali pamięć znanych Polaków związanych z Wrocławiem. Następnie uczniowie odwiedzili Stare Jatki i dotarli do Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie weszli do Auli Leopoldyńskiej i na Wieżę Matematyczną, by spojrzeć na panoramę miasta. Zwiedzaniu wrocławskich ulic towarzyszyły przeróżne historie krasnali, które stanowią dodatkową atrakcje dla turystów. 

Po krótkiej przerwie na obiad wycieczka udała się do Starego Miasta. Tam uczniowie podziwiali Ratusz - perłę wrocławskich zabytków. Pierwszy dzień zwiedzania zakończyła wizyta w multimedialnym Muzeum Pana Tadeusza i wjazd na najwyżej położony taras widokowy w Polsce - 49 piętro  Sky Tower. 

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Wrocławski Ogród Zoologiczny, który właśnie obchodził 150-lecie powstania. Mieli okazję podziwiać Afrykarium-Oceanarium - unikatowy na skalę światową obiekt, który skupia się wyłącznie na faunie i florze Czarnego Lądu. Kolejnym punktem programu był spacer po Ogrodzie Japońskim, stworzonym zgodnie ze wszystkimi wymogami japońskiej sztuki ogrodowej. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Halę Stulecia - obiekt wpisany na listę UNESCO, Wytwórnię Filmów Fabularnych oraz Wrocławskie Centrum Kongresowe. Ogromne wrażenie na uczniach zrobił seans w Panoramie Racławickiej. 

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Ewa Podobińska, Lidia Łaś, Dariusz Włodarz, Tomasz Skórski.

Wrocław.pptx


Eliminacje do konkursu piosenki

opublikowane: 19.05.2016, 13:03 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Kto zaśpiewa na konkursie w Wilczyskach?

Dnia 6 maja br. odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego konkursu piosenki w Języku angielskim.  Wzięło w nich udział dziewięciu uczniów, których występy oceniały panie: Magdalena Górowska, Halina Fyda oraz Barbara Potoczek. Wszyscy uczestnicy bardzo ładnie się zaprezentowali i z uwagą słuchali piosenek wykonywanych przez kolegów i koleżanki. 

Decyzją jury na Gminnym Konkursie Piosenki naszą szkołę będą reprezentować: Natalia Dulęba, Wiktoria Niepsuj oraz Patryk Kruczek. Trzymamy kciuki za cała trójkę, a pozostałym uczestnikom szkolnych eliminacji życzymy wytrwałości i sukcesów w przyszłości.


Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

opublikowane: 17.05.2016, 11:48 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Martyna i Gabrysia laureatkami konkursu ekologicznego

Przypominamy, że Martyna Popiela z kl. 5b i Gabriela Magiera 
z kl. 6b zakwalifikowały się do etapu finałowego VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej, szczególnie zainteresowanych złożonością świata zewnętrznego. Konkurs jest dwuetapowy (etap szkolny i finałowy) i ma formę testu otwartego. 

Etap finałowy odbył się w Krakowie 21 kwietnia 2016 r. Oczywiście nasze dziewczęta wzięły w nim udział. Znamy już wyniki tego konkursu. Obydwie nasze uczennice zostały laureatkami konkursu. Znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych. 

Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego
- Martyna Popiela - VI miejsce 
- Gabriela Magiera - X miejsce

Opiekunem uczennic jest pani Teresa Pres. 

Gratulujemy uczennicom i ich opiekunowi kolejnego już sukcesu w dziedzinie ekologii!!!

1-10 of 425