Dni wolne

opublikowane: 25.10.2016, 05:19 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane ]

Wykaz  dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017

14 października 2016

31 października 2016

02 maja 2017

16 czerwca 2017

22 czerwca 2017

19, 20, 21 kwietnia 2017 – dla uczniów gimnazjum (Egzamin Gimnazjalny)

Przerwa świąteczna: 23.XII.2016 - 01.I.2017

Ferie zimowe w Małopolsce: 30.I.2017 - 12.II.2017

Przerwa świąteczna: 13.IV.2017 - 18.IV.2017

Dni wolne podane są też w zakładce: Dla rodziców

Kolejne warsztaty w Szymbarku

opublikowane: 24.10.2016, 14:06 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 24.10.2016, 14:09 ]


Kropki, kreski, linie


Dnia 19 października uczniowie klasy Ib pod opieką wychowawczyni Doroty Fryczek i pani Magdaleny Bogusz wzięli udział w warsztatach edukacyjno-etnograficznych odbywających się w Szymbarku w ramach projektu BONU KULTURY. 

Przy dźwiękach łemkowskiej muzyki uczniowie przyjrzeli się dokładnie elementom graficznym, z których składają się ludowe wzory (kropki, kreski, linie). Wykorzystując najbardziej archaiczny znak KROPKĘ każdy uczestnik stworzył własny indywidualny wzór na kawałku płótna. 

Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia.

Szymbark 2.pptx


Niedziela Misyjna

opublikowane: 23.10.2016, 15:30 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

"Ochrzczony to znaczy posłany"

W niedzielę, 23 października 2016 r. już po raz 90-ty obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. W tym roku obchodzony on jest pod hasłem "Ochrzczony to znaczy posłany". Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny, który będzie trwał od 23 do 29 października.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali pod kierunkiem siostry Rozarii uroczystą liturgię słowa na Mszę św. niedzielną o godz. 11.30. Wystąpili w strojach misjonarek i dzieci Afryki przypominając wszystkim zebranym o misjonarzach i misjonarkach pracujących w wielu krajach na wszystkich kontynentach.

Tego dnia podczas różańca w kościele, dzieci modliły się w intencji misjonarzy w różnych językach świata: po polsku, niemiecku, angielsku. 
W obecnym Tygodniu Misyjnym zachęcamy wszystkie dzieci do modlitwy różańcowej w różnych językach.

Jednocześnie uczmy się języków obcych!

Niedziela Misyjna.pptx


"Święci świadkowie miłosierdzia"

opublikowane: 23.10.2016, 14:18 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

Przedstawienie o świętych: Janie Pawle II, s. Faustynie Kowalskiej i Matce Teresie 
z Kalkuty

Przedstawienie „Bądźmy świadkami miłosierdzia” zostało przygotowane z racji XVI Dnia Papieskiego i odbyło się w bobowskim Centrum Kultury we wspomnienie św. Jana Pawła II oraz w 38 rocznicę inauguracji jego pontyfikatu. 

– Pokazujemy losy trzech świętych, które splatają się ściśle ze sobą. Przede wszystkim przedstawiamy drogę do świętości Jana Pawła II od jego urodzin, przez dzieciństwo, młodość, kapłaństwo. Zatrzymujemy się szczególnie przy scenie spotkania Jana Pawła II z Ali Agczą, żeby pokazać papieża jako nauczyciela przebaczenia – mówi reżyserka spotkania s. Rozaria.

Z Janem Pawłem II ściśle łączą się historie św. s. Faustyny i św. Matki Teresy z Kalkuty. Pierwszą papież beatyfikował i kanonizował. Z drugą uczył świat, jak być miłosiernym. – Wszyscy troje są świadkami miłosierdzia, wzorami do naśladowania – dodaje siostra.

W spektaklu zagrała ponad 30-osobowa grupa dzieci. – Moja bohaterka spotkała Jezusa, który kazał jej wykonać obraz znany dziś na całym świecie, nauczył ją jak odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia. Być miłosiernym to potrafić spojrzeć z miłością na każdego spotkanego codziennie człowieka. Możemy być miłosierni słowem, modlitwą i czynem – opowiada Emilka, odtwórczyni roli św. s. Faustyny.

– Jan Paweł II wszystkim okazywał szacunek, miłość. Uczył przebaczać, co najlepiej pokazał, jak pojechał do więzienia, żeby porozmawiać z zamachowcem, który do niego strzelał – mówi Maksymilian, który zagrał młodego Karola Wojtyłę, a później Jana Pawła II.

Matka Teresa najbardziej dała się poznać ze swej miłości do biednych. – Karmiła głodnych, leczyła ich, wzywała do czynienia miłosierdzia innych ludzi, założyła też zgromadzenie zakonne, które zajmuje się najbardziej biednymi – mówi Andżelika, która zagrała świętą z Kalkuty.

Spektakl obejrzała pełna sala widzów. Dla nich, a zwłaszcza dla najmłodszych rodzice przygotowali „Wadowicką cukiernię”, czyli ciastkowe smakołyki. Widzowie mogli też posłuchać koncertu pieśni papieskich w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Tekst: Tarnowski Gość Niedzielny

Święci Świadkowie Miłosierdzia.pptx


Zebranie z rodzicami

opublikowane: 23.10.2016, 13:39 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 23.10.2016, 13:42 ]


Zebranie z rodzicami

20 października br. odbyło się na sali gimnastycznej pierwsze w tym semestrze ogólne zebranie z rodzicami.

Przebieg zebrania:

Dyrektor szkoły Adam Urbanek przedstawił krótką charakterystykę szkoły, poinformował o remontach w szkole, rozbudowie monitoringu, pojawieniu się nowych znaków drogowych na placu szkolnym, obecności dzieci niepełnosprawnych w szkole.

Inspektor do spraw edukacji i sportu Andrzej Sagan przedstawił wyniki sprawdzianu szóstoklasistów oraz wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniów na terenie naszej gminy za rok szkolny 2015/16 oraz gminny ranking szkół. Gimnazjum w Bobowej zajęło w tym roku pierwsze miejsce.

Dyrektor szkoły Adam Urbanek przedstawił olimpijczyków z zeszłego roku szkolnego i podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów, a rodzicom za wspomaganie nauczycieli.  

Burmistrz Wacław Ligęza pogratulował dobrych wyników z egzaminu, zachęcał do uczęszczania uczniów na zajęcia wyrównawcze, zabrał głos w sprawie stołówki szkolnej, poinformował o planowanych remontach i modernizacjach na terenie szkoły, podziękował za liczną obecność na odbywającym się zebraniu.

Dyrektor szkoły Adam Urbanek wymienił programy realizowane w naszej szkole.

Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach st. asp. Grzegorz Szczepanek zaznajomił rodziców z przepisami postępowania w przypadku kolizji, zasadami bezpiecznego dowożenia dzieci do szkoły (foteliki, odpowiednia liczba osób w samochodzie, ograniczenie szybkości w okolicach szkoły). Poruszył też temat cyberprzemocy i używek.

Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Dąga zaprezentował nowy zarząd oraz przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Rodziców. Poinformował o likwidacji sklepiku szkolnego oraz o stawce na Radę Rodziców, która wynosi w tym roku 40 zł od rodziny.

Na koniec siostra Rozaria zaprosiła wszystkich zebranych w najbliższą sobotę do Koronki na przedstawienie teatralne „Święci Świadkowie Miłosierdzia” w wykonaniu naszych uczniów.

Po zebraniu ogólnym odbyły się zebrania klasowe z wychowawcami. 

Zebranie z rodzicami 20.pptx


Lekkoatletyka

opublikowane: 19.10.2016, 14:11 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Brązowy medal 

w rzucie oszczepem

28 września br. na stadionie w Bobowej odbyły się powiatowe indywidualne zawody w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięła udział reprezentacja naszego gimnazjum. Najlepszy wynik uzyskał Damian Myśliwiec, zdobywając brązowy medal w rzucie oszczepem. Bardzo dobrze spisali się ponadto Święch Konrad - 4 miejsce w skoku w dal oraz w biegu na 1000 m Podobiński Dawid, Sobol Bartek, Myśliwiec Sebastian zajmując odpowiednio 4,5 i 6 miejsce.

Oprócz wymienionych chłopców w zawodach występowali: Wojtaczka Eryk - skok w dal, Smoszna Michał - pchnięcie kulą, Kopka Paweł i Bielewicz Konrad - bieg na 100 i 300 m, Tokarz Kacper i Śliwa Jacek - rzut oszczepem. Opiekunem chłopców był Popardowski Paweł a dziewcząt Wiejaczka Jadwiga.

Lekkoatletyka.pptx


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

opublikowane: 14.10.2016, 11:17 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

Koncert życzeń

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna.  W tym dniu honorowymi gośćmi byli wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty, ci pracujący i ci, którzy odeszli już na zasłużoną emeryturę. Nadal o nich pamiętamy i serdecznie ich wspominamy. 

Spotkaliśmy się tego dnia, aby chociaż raz w roku podziękować wszystkim nauczycielom za ich trud, serce, wszelkie rady, instrukcje, słowa krytyki i pochwały oraz nauczanie i wychowanie młodego pokolenia.

Na wstępie dyrektor szkoły pan Adam Urbanek złożył nauczycielom z okazji ich święta życzenia zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym, a następnie wręczył wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi nagrody za wysokie osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i za pracę na rzecz oświaty. 

Uczniowie w dowód wdzięczności przygotowali dla swoich nauczycieli koncert życzeń ze specjalną dedykacją muzyczną. Usłyszeliśmy znane i lubiane piosenki, przeboje sprzed lat w wykonaniu młodych i utalentowanych artystów - uczniów naszej szkoły. Na szczególną uwagę zasługuje też piękna, jesienna sceneria, w której występowali nasi artyści. W przygotowaniu uroczystości wzięli udział: Tomasz Skórski, Łukasz Kruczek, Patrycja Kruczek, Sylwester Szczepanek, Krzysztof Płaziński, Jadwiga Wiejaczka i Iwona Ćwikła. 

Na koniec uczniowie wręczyli nauczycielom piękną czerwoną różę, a Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli na kawę i ciastko do świetlicy szkolnej. 

Dzień Nauczyciela.pptx


Inscenizacja różańcowa

opublikowane: 14.10.2016, 03:26 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Co Maryja przekazała dzieciom 
w Fatimie?

13 maja 1917 roku w Fatimie (Portugalia) Matka Boża ukazała się Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Jej postać to było światło - wspomina Łucja. Prosiła, abyśmy przychodzili na miejsce objawień każdego dnia miesiąca, a potem otworzyła dłonie i przekazała nam odblask swojego światła. Hiacynta miała wówczas 6 lat, Franciszek 8 a Łucja 9. Do spotkania z Matką Bożą przygotowywał dzieci Anioł Pokoju. 

Wiele razy dzieci spotykały się z Piękną Panią. Maryja mówiła im o grzesznikach, skazanych na potępienie dlatego, że nie było nikogo, kto by się za nich modlił. Ostrzegała przed wielkim nieszczęściem zagrażającym światu. Powiedziała dzieciom o strasznej wojnie, która nadejdzie i prosiła, aby modliły się o pokój. 

Taką scenkę dzieci z klasy 2c Szkoły Podstawowej w Bobowej zaprezentowały w naszym kościele parafialnym 13 października 2016 roku tuż przed modlitwą różańcową. W ten sposób przypomniały wszystkim dzieciom i dorosłym zgromadzonym w kościele o słowach Maryi i prośbie Matki Bożej o odmawianie różańca, a potem wspólnie z wszystkimi zebranymi odmawiały różaniec. 

Do inscenizacji przygotowała dzieci siostra Rozaria. Rodzice włączyli się w przygotowanie strojów scenicznych.

Inscenizacja różańcowa.pptx


Pasowanie na ucznia

opublikowane: 14.10.2016, 02:20 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Ślubujemy...

12.10.2016 roku 29 dzieci klas pierwszych obchodziło swoje święto. Tego dnia dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły.

Ślubuję:
- Być dobrym uczniem.
- Przestrzegać zasad obowiązujących w szkole.
- W pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę.
- Rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności.
- Kochać swoją Ojczyznę - Polskę.

W uroczystości ślubowania pierwszoklasistów uczestniczyli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, dyrekcja szkoły Pan Adam Urbanek i Pani Danuta Tarasek, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Rafał Dąga, nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Podczas uroczystości wysłuchaliśmy przemówień i życzeń: dyrektora szkoły, Burmistrza Bobowej i Przewodniczącego Rady Rodziców. Przewodniczący SU Michał Smoszna oficjalnie przyjął pierwszaków do braci uczniowskiej i w imieniu starszych kolegów obiecał służyć pomocą w trudnych sytuacjach szkolnych. 

Dzieci klas pierwszych w odświętnych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny dotyczący ojczyzny, bezpieczeństwa oraz rodziny i szkoły. Deklamowały wiersze, śpiewały piosenki. Do występu dzieci przygotowały wychowawczynie: Pani Krystyna Abram i Pani Halina Fyda.  

Następnie Pan dyrektor Adam Urbanek symbolicznym ołówkiem dokonał aktu pasowania na uczniów. Na koniec dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i upominki. Po oficjalnej uroczystości na sali gimnastycznej wszyscy udali się do klas na słodki poczęstunek.

Pasowanie na ucznia.pptx

 

XVI Dzień Papieski

opublikowane: 09.10.2016, 02:03 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 09.10.2016, 02:05 ]

"Jan Paweł II - 
bądźcie świadkami miłosierdzia"

W całej Polsce obchodzony jest dziś XVI Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem "Jan Paweł II - bądźcie świadkami miłosierdzia". W naszej szkole obchodziliśmy to święto w piątek, 7 października. Aby uczcić papieża – naszego  rodaka wszyscy uczniowie przyszli tego dnia do szkoły w odświętnych strojach.

Uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali z tej okazji scenki z życia papieża Jana Pawła II czyli narodziny, chrzest, śmierć ukochanej matki, wybór na papieża, rozmowę z tureckim zamachowcem Mehmetem Ali Agcą.

W związku z tym, że obchodzimy Rok Miłosierdzia Bożego w przedstawieniu pojawiła się siostra Faustyna, której zasadniczym zadaniem było przekazanie Kościołowi i całemu światu orędzia Miłosierdzia. Zachęcała nas do modlitwy i przebaczenia.

Widzieliśmy też Matkę Teresę z Kalkuty, która zawsze troszczyła się o najuboższych, opuszczonych i najbardziej potrzebujących, za co w 1979 otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla. W obliczu jej licznych zasług 19 października 2003 Jan Paweł II osobiście ogłosił ją błogosławioną na Placu św. Piotra w Rzymie.  5 września bieżącego roku, w 19-tą rocznicę jej śmierci została ogłoszona świętą.

Główną reżyserką przedstawienia była siostra Rozaria, a pomagali jej następujący nauczyciele: Agnieszka Mól, Lucyna Hartig, Patrycja Kruczek, Dorota Gorgosz, Aneta Fyda, Łukasz Kruczek (nagłośnienie). W przedstawieniu wystąpiło łącznie 32 aktorów, którzy nie tylko recytowali poszczególne kwestie, ale też grali, śpiewali i tańczyli.

Na koniec pan dyrektor Adam Urbanek podziękował za piękny występ, a pani Maria Ziomek dała świadectwo z obecności papieża Jana Pawła II w jej życiu. 

Dzień Papieski.pptx


1-10 of 471