Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

opublikowane: 20.05.2015, 08:33 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 20.05.2015, 09:00 ]Łagiewniki i Inwałd

We wtorek, 19 maja br. dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej w Bobowej i Brzanie pod opieką wychowawców i rodziców wzięły udział w pielgrzymce autokarem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, które związane jest z życiem i działalnościa św. siostry Faustyny Kowalskiej, propagatorki kultu Bożego Miłosierdzia. Dzieciom towarzyszyli księża i siostra Rozaria, którzy przybliżyli postać św. siostry Faustyny oraz przewodniczyli modlitwom podczas pielgrzymki. Po sanktuarium oprowadzał bobowskich pielgrzymów ks. Tomasz Gołąbek. W bazylice Bożego Miłosierdzia dzieci w białych strojach komunijnych w sposób pełny uczestniczyły we Mszy świętej. Po Mszy św. dzieci wraz z rodzicami udały się na 77-metrową wieżę widokową, aby podziwiać panoramę Krakowa korzystając tego dnia z wyjątkowo pięknej, słonecznej pogody. 

Kolejnym punktem programu był Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie, dokąd dzieci udały się z wielką ochotą. W lunaparku na dzieci czekało moc atrakcji: karuzele, gokarty, zjeżdżalnie, koło młyńskie, pirat, zielony labirynt, dom strachu, kino 5D, lodowisko, super ślizg i wiele innych. Miłośnicy architektury mogli skorzystać z usług wyspecjalizowanego przewodnika, który oprowadzał po Parku Miniatur. 

Wieczorem wszystkie dzieci bezpiecznie i w dobrych humorach wróciły do domu. 

Łagiewniki i Inwałd


Orlik Volleymania

opublikowane: 19.05.2015, 12:56 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Orlik Volleymania

Trzy zespoły reprezentowały Szkołę Podstawową w Bobowej na turnieju Orlik Volleymania, który w tym roku rozgrywany był 13-ego maja na Orliku w Sękowej. W turnieju wystąpiło 20 drużyn. 

Pierwsze miejsce w turnieju i awans do dalszego etapu rozgrywek wywalczyła drużyna SP w Bobowej w składzie: Zuzanna Łaś, Natalia Wojtaczka, Filip Gryzło, Damian Myśliwiec, Wojciech Sobol. 

Drugi zespół z Bobowej w składzie: Paulina Szczepanek, Alicja Warzecha, Dawid Gryzło, Amadeusz Paczuła, Paweł Kopka zajął VII miejsce, a IX miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Maria Rudolphi, Gabriela Semla, Dawid Orłowski, Dawid Podobiński, Szymon Kędzierski, opiekun Iwona Ćwikła.


Orlik Volleymania


Siatkówka w projekcie

opublikowane: 19.05.2015, 12:36 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 21.05.2015, 11:31 ]


Siatkówka 

11 maja w hali ZS nr 1 w Bobowej grupa chłopców z klasy drugiej, w ramach realizacji projektu gimnazjalnego „Siatkówka moja gra w aktywne życie” zorganizowała i przeprowadziła turniej piłki siatkowej dla chłopców i dziewcząt w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego celem była m.in. integracja młodzieży gminy Bobowa. 

Chłopcy wcześniej się do tego turnieju solidnie przygotowali  uczestnicząc w warsztatach psychologiczno – pedagogicznych. Chłopcy sporządzili informacje o imprezie - plakaty, materiały reklamowe, zaproszenia, regulamin, dyplomy, opracowali system rozgrywek. Turniej sędziowali, a potem zredagowali komunikaty końcowe z imprezy. Przedsięwzięcie nie było łatwe, ponieważ w turnieju wystąpiło 16 zespołów, ale chłopcy z pomocą opiekunów projektu wywiązali się z realizacji zadania bardzo dobrze. 

W projekcie uczestniczyli: Michał Skupień, Mateusz Kwarciński, Artur Flądro, Łukasz Kopka , Łukasz Semla, Bartosz Zarzecki, opiekunowie projektu: pan Paweł Popardowski, pani Iwona Ćwikła. 

http://siatkowka-mojagra.pl/inicjatywa-liderow-z-bobowej/

Siatkówka


Wycieczka do Warszawy

opublikowane: 16.05.2015, 07:43 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Wycieczka do Warszawy

W dniach 7-8 maja 2015 roku uczniowie klas: 2a, 2b i 3a gimnazjum pod opieką nauczycieli: Ewy Podobińskiej, Agnieszki Zagórskiej-Walickiej, Lidii Łaś, Magdaleny Sowa oraz Dariusza Włodarza uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. 

Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie mogli podziwiać stolicę z wieży widokowej na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Kolejnym punktem programu był spacer w Łazienkach Królewskich, gdzie mogli zobaczyć Belweder oraz Pałac na wodzie. Następnie obserwowali, jak wygląda praca posłów, uczestnicząc w zwiedzaniu Sejmu. Dla miłośników sportu przewidziano wizytę na Stadionie Narodowym.

Drugi dzień również obfitował w ciekawe atrakcje, takie jak zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz ogrodów Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie mieli również okazję przejechać się nowo otwartą linią metra. Ładna pogoda umożliwiła w pełni zwiedzanie Starego Miasta oraz Krakowskiego Przedmieścia, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Archikatedrę Warszawską, Zamek Królewski oraz Kolumnę Zygmunta. Ostatnim punktem programu było zwiedzania Muzeum „Czar PRL-u”, w którym przenieśli się na chwilę do minionej epoki.  

Warszawa


3 Maja

opublikowane: 11.05.2015, 05:43 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


"Nauczmy się na pamięć tego kraju..."

W poniedziałek odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Uczniowie przygotowali na tę okoliczność krótkie przedstawienie. Przenieśliśmy się na kilka chwil do tamtych lat. Zobaczyliśmy m.in. Króla, Marszałka i posłów podczas obrad w sali sejmowej. 

Źle się dzieje w ojczyźnie. Polska zmaga się z trudnościami politycznymi, ekonomicznymi i zacofaniem gospodarczym. Państwa ościenne Rosja, Prusy i Austria strają się wykorzystać trudną sytuację Polski i zagarnąć jej ziemie. Konieczne są reformy, które uchroniłyby Polskę przed całkowitym upadkiem. Dnia 3 maja 1791 roku w sali sejmowej na Zamku Królewskim w Warszawie trwają obrady. Sejm uchwala nowe prawa, nową ustawę dla Polski - pierwszą w historii Europy, a drugą w świecie po Stanach Zjednoczonych Konstytucję. 

Wprowadzone przez nią zmiany w prawie polskim były ostatnią próbą ocalenia zagrożonej ojczyzny. Konstytucja Trzeciego Maja przetrwała w pamięci Polaków jako ukoronowanie starań patriotów o uratowanie niepodległości i wolności ojczyzny. Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiagnięć i otoczona jest należytą czcią i szacunkiem.

Po przedstawieniu chór szkolny wykonał kilka pieśni patriotycznych. Na zakończenie dyrektor szkoły Adam Urbanek podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: Renata Warzecha, Magdalena Stach, Anna Marczyk i Andrzej Małecki.  

3 Maja


Egzamin gimnazjalny

opublikowane: 21.04.2015, 12:05 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Trzydniowe zmagania gimnazjalistów

Przez trzy kolejne dni tj. 21, 22 i 23 kwietnia br. uczniowie klas trzecich gimnazjum rozwiązują arkusze egzaminu gimnazjalnego. Każdego dnia gimnazjaliści przystępują do egzaminu składającego się z dwóch części. 

Pierwszego dnia gimnazjaliści pisali test z historii i WOS-u 
(w pierwszej części) oraz z języka polskiego (w drugiej części). 

W porównaniu z językiem polskim historia była trudna, gdyż należało wykazać się dużą wiedzą. Z języka polskiego zaś należało napisać opowiadanie na temat sławnej postaci, a nie z lektury, czego się nie spodziewałam - podaje nam po egzaminie jedna z uczennic zapytana o wrażenia. 

Jutro uczniowie zmierzą się z testem z przedmiotów przyrodniczych (w pierwszej części) i matematyki (w drugiej części). Pojutrze gimnazjalistów czeka test z języka angielskiego w stopniu podstawowym (w pierwszej części) i w stopniu rozszerzonym (w drugiej części).

W naszej szkole do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło w tym roku szkolnym 70 uczniów, dla których powołano aż 7 komisji egzaminacyjnych ze względu na procedury właściwego przeprowadzenia egzaminu. 

Egzamin gimnazjalny


III Beskidzko-Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek

opublikowane: 20.04.2015, 12:44 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 20.04.2015, 13:08 ]


Komunikat  z  zawodów


W dniu 18.04.2015 na hali przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się Trzeci  Beskidzko - Pogórzański Turniej Piłki Siatkowej dla Gimnazjalistek o Puchar Burmistrza Bobowej.

Do zawodów zgłosiło się 14 drużyn. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym w czterech grupach, a w drugiej części  systemem  pucharowym.

Turniej  otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Tabiś. Powiedział, że sam kiedyś  grał  w siatkówkę i cieszy się, że bobowski obiekt  „żyje” i dużo młodzieży bierze udział w prowadzonych rozgrywkach.

W otwarciu turnieju  wzięli udział przedstawiciele ZSO i ZSZ w Bobowej, którzy zwrócili uwagę na bogatą ofertę szkolnictwa ponadgimnazjalnego w bobowskich szkołach i dobre warunki bobowskiego internatu.

Nagrody, medale i puchary wręczył Burmistrz  Bobowej Pan Wacław Ligęza, który również podziękował organizatorom za dobrą organizację i celowość organizacji takich turniejów, bo one mobilizują do sportowej rywalizacji, a także integrują młodzież z różnych środowisk.

Ostateczna klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:

1 miejsce - Biała Niżna, 2 miejsce - Lipnica Wielka 1, 3 miejsce - Siedliska 1, 4 miejsce - Bobowa 2, 5 miejsce - Bobowa 1, 6 miejsce - Moszczenica, 7 miejsce - Brzana 1, 8 miejsce - Lipnica Wielka 2, 9 miejsce - Łużna, 10 miejsce - Ciężkowice, 11 miejsce - Siedliska 2, 12 miejsce - Bobowa 3, 13 miejsce - Siedliska 3, 14 miejsce - Brzana 2.

Wybrano wyróżniające się zawodniczki z poszczególnych zespołów:

Natalia Grabowska, Aneta Magiera, Weronika Wszołek, Karolina Rudolphi, Izabela Mól, Ewa Apriasz, Laura Słowik, Alina Maciaszek, Zuzanna Głąb, Joanna Ziomek, Sylwia Piecuch, Angelika Michalik, Paulina Lisik.

Wybrano najlepsze zawodniczki turnieju:

atakująca - Aleksandra Bajerska (Bobowa), rozgrywająca - Gabriela  Blicharz (Biała Niżna), zagrywająca - Ewelina Brończyk (Lipnica Wielka), najmłodsza - Julita Niepsuj (Bobowa), przyjmująca - Diana Król (Bobowa), najlepsza w turnieju - Wioletta Król (Biała Niżna).

Na koniec dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Pan Adam Urbanek  podziękował  Przewodniczącemu Rady  Miejskiej, Burmistrzowi Bobowej, Zarządowi Powiatu, Bankowi  Spółdzielczemu w Bobowej, dyrektorom ZSO i ZSZ w Bobowej, LKS Bobowa za obecność i ufundowanie nagród oraz nauczycielom: Marcie Niepsuj, Jadwidze Wiejaczka, Magdalenie Sowa, Alinie Skórskiej za sprawne przeprowadzenie turnieju.

Drużyny otrzymały puchary i dyplomy, zawodniczki zaś okolicznościowe statuetki i medale oraz nagrody rzeczowe. LKS Bobowa ufundował owoce i drożdżówki w ramach programu.

Ogółem w turnieju grało ponad 120 dziewcząt. Na koniec dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Pan Adam Urbanek pogratulował  uczestnikom turnieju. Zwrócił też uwagę na fakt, że uprawianie sportu to właściwe zagospodarowanie wolnego czasu, przeciwdziałanie patologiom i przygotowanie do aktywnego dorosłego życia.

Turniej Beskidzko-Pogórzański

Mini piłka ręczna chłopców

opublikowane: 19.04.2015, 13:36 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 20.04.2015, 05:20 ]


Awans na zawody powiatowe

Podobnie jak w ubiegłym roku chłopcy SP Bobowa wygrali zawody gminne w mini piłce ręcznej. Na hali w Bobowej bobowianie pokonali faworytów turnieju, drużynę SP Wilczyska 5:4.

W pozostałych meczach chłopcy z naszej szkoły zremisowali z SP Siedliska i wygrali z SP Jankowa i SP Brzana. Drużyna SP Bobowa awansowała na zawody powiatowe, które odbędą się w Libuszy.

Nasi chłopcy grali w składzie: Gryzło Filip, Gryzło Dawid, Beduch Kamil, Gucwa Daniel, Rudolphi Szymon, Kędzierski Szymon, Sobol Wojciech, Myśliwiec Damian, Orłowski Dawid, Podobiński Dawid, trener Paweł Popardowski. 


Gminna mini piłka ręczna ch


Gimnazjada rejonowa w piłce siatkowej dziewcząt

opublikowane: 15.04.2015, 10:12 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Bobowianki wywalczyły srebro

W poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się Rejonowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach startowały 4 drużyny: Bobowa, Grybów, Kamienica, Nowy Sącz. 

Dziewczętom z Bobowej nie udało się niestety obronić tytułu z poprzedniego roku. W decydującym meczu gimnazjalistki z Bobowej przegrały z Gimnazjum w Grybowie. 


Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1 miejsce - Gimnazjum Grybów
2 miejsce - Gimnazjum Bobowa
3 miejsce - Gimnazjum Nowy Sącz 
4 miejsce - Gimnazjum Kamienica

Skład naszego zespołu:
Iwańska Katarzyna
Bajerska Aleksandra
Mucha Julia
Jaworecka Patrycja
Król Diana
Magiera Aneta
Witek Weronika
Wszołek Weronika
Kipiel Klaudia
Flądro Anna
Opiekun: Jadwiga Wiejaczka

Gimnazjada rejonowa dziewcząt w piłce siatkowej


Gminny Konkurs Ekologiczny

opublikowane: 15.04.2015, 09:28 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 15.04.2015, 09:32 ]


Ekologiczne zwycięstwo Bobowej

Dnia 31 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Brzanie odbył się XV Gminny Konkurs Ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 21 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy i 9 uczniów ze szkół gimnazjalnych z terenu gminy. 

Uczniowie rozwiązywali test złożony z 40 zadań. 

Tematyka - Formy ochrony przyrody w Małopolsce. 

W konkursie czołowe miejsca zajęły 4 uczennice z Bobowej:

w kategorii szkół podstawowych
1 miejsce - Martyna Popiela kl. 4b (opiekun Teresa Pres)
2 miejsce - Gabriela Magiera kl. 5b (opiekun Magdalena Bogusz)

w kategorii szkół gimnazjalnych
1 miejsce - Eliza Iwańska kl. 3b (opiekun Teresa Pres)
2 miejsce - Agata Mucha kl. 3a (opiekun Teresa Pres)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

1-10 of 289