Misterium Męki Pańskiej

opublikowane: 27 mar 2015, 12:17 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa"Dzień, w którym umarł Chrystus"


Zbliża się kolejna rocznica Śmierci Jezusa Chrystusa, w związku z tym cała społeczność szkolna została zaproszona na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane: „Dzień, w którym umarł Chrystus”.  Spektakl odbył się w piątek 27.03.2015 r. w naszej szkole, a wyreżyserowała go siostra Rozaria we współpracy z panią Agnieszką Mól.

Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżanego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, towarzyszącą Mu Maryję, Weronikę ocierającą Mu twarz, Szymona Cyrenejczyka pomagającego Mu dźwigać krzyż, apostołów, umywającego ręce Piłata, lud jerozolimski.

Aktorzy wcielili się nie tylko w biblijne postaci, ale również w role współczesnych ludzi z branży filmowej.  W sumie na scenie wystąpiło prawie 30 młodych aktorów – uczniów Szkoły Podstawowej w Bobowej. Spektakl  spotkał się z uznaniem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami.

Poprzez to Misterium realizowaliśmy wielkopostną tradycję wspólnego przeżywania Męki Pańskiej i przygotowywaliśmy się duchowo i artystycznie do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Na koniec głos zabrał pan dyrektor Adam Urbanek, który wyraził swój podziw dla gry młodych aktorów i pogratulował im oraz ich opiekunom „dojrzałego” występu.  Na forum szkoły wręczył też dyplomy za udział w konkursie „Marzanna Małopolska”.


Misterium Męki Pańskiej pt. „Dzień, w którym umarł Chrystus” można zobaczyć jeszcze 

Niedzielę Palmową w Domu Kultury „Koronka” o godz. 16.30. 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp bezpłatny. 


Misterium Męki Pańskiej


Żyj smacznie i zdrowo!

opublikowane: 26 mar 2015, 14:25 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 27 mar 2015, 05:15 ]


V edycja programu

„Żyj smacznie i zdrowo!"

 

W bieżącym roku szkolnym tak jak w latach ubiegłych uczniowie  Gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej wzięli udział w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” skierowanym do uczniów gimnazjów w całej Polsce. Celem programu jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcanie ich do pierwszych prób gotowania, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach programu podejmowane są również ważne społecznie tematy marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.                 

Po zgłoszeniu się do programu nasza szkoła otrzymała bezpłatny zestaw dydaktyczny (scenariusze lekcji, materiały edukacyjne na płytach CD, plakaty i plansze edukacyjne, książeczki kulinarne).                                                                                             

W ramach zajęć technicznych, w oparciu o materiały edukacyjne zostały przeprowadzone lekcje w kl. IIIc gimnazjum, co było warunkiem  udziału w Ogólnopolskim Konkursie „ Żyj smacznie i  zdrowo”.                              

Nasze Gimnazjum w konkursie reprezentują :

Kinga Nowak z kl. IIIc gimnazjum w kategorii: plakat

Wioletta Król i Joanna Świątańska z kl. IIIc gimnazjum w kategorii: wydarzenie społeczne

Jako wydarzenie społeczne uczennice  wybrały spotkanie z dziećmi klasy Id szkoły podstawowej. Pod kierunkiem nauczycielki zajęć technicznych pani Barbary Pater przygotowały lekcję na temat „Chcę być zdrowy- jem warzywa i owoce”.

Celem lekcji było pogłębienie wiedzy dzieci na temat znaczenia dla zdrowia człowieka jedzenia warzyw i owoców, a także kształtowanie nawyków ich codziennego spożywania. Dzieci miały poprzypinane do swoich bluzeczek papierowe, kolorowe warzywa i owoce, utrwalały sobie ich nazwy, określały ich kształt, kolor, smak.                                                                                                            

Podczas spotkania dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące warzyw i owoców, brały udział w zabawach dydaktycznych - rozdzielania owoców i warzyw znajdujących się w wiklinowym koszu. Ponadto uczestniczyły w zabawach  ruchowych. Wiele radości dostarczyła im zabawa „Czy wiesz co jesz?”. Uczniowie mając zasłonięte oczy częstowali się kawałkami owoców i warzyw i odgadywali, co jedzą. Podczas zabawy radości nie było końca. Lekcja zakończyła  się degustacją owoców.                                                                                    

Prace konkursowe zostały zgłoszone i przesłane do organizatora  konkursu, a jego rozstrzygnięcie nastąpi do 30-tego kwietnia 2015 r. 

Żyj smacznie i zdrowo

            

Zerówki na spektaklu

opublikowane: 26 mar 2015, 08:30 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Wyjazd na spektakl

W dniu 20 marca 2015 r. dzieci klas zerowych pod opieką swoich pań wychowawczyń: Justyny Urbanek, Doroty Gorgosz, Barbary Potoczek, Marii Ziomek i innych opiekunów: Krystyny Abram, Magdaleny Bogusz, Magdaleny Sowa, Jolanty Wojtaczka oraz rodziców wybrały się autokarem do Grybowa na spektakl „Szkatułka Krasnala Chichotka”. Bajkę w reżyserii Wojciecha Banasia zaprezentowali aktorzy Warszawskiego Teatru Edukacyjnego.

„W krasnoludkowym lesie mieszkał krasnal  Bajdurek i malutki krasnal Chichotek. Wszystkowiedzący Bajdurek  znał tysiące bajek, a Chichotek miał się tylko śmiać. Chichotek  nie chciał się uczyć i dlatego zgodnie z surowym prawem musiał wyruszyć w świat, między ludzi. Tam też samodzielnie zdobywał różne doświadczenia, ale naraził się na niebezpieczeństwa, których mógłby uniknąć, gdyby słuchał starszych i korzystał z ich wiedzy.” O tym i o znaczeniu miłości rodzicielskiej i o jeszcze większym znaczeniu miłości dzieci do rodziców opowiadała ta piękna bajka „Szkatułka Krasnala Chichotka”.

Całość oprawiona była w piękną dekorację i kolorowe kostiumy. Piosenki i kontakt aktorów z publicznością sprawiły, iż dzieci bardzo dobrze się bawiły. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

kl.0


Powiatowa gimnazjada chłopców

opublikowane: 26 mar 2015, 02:24 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Brąz dla Bobowej

Na hali w Bieczu rozegrana została Gimnazjada Powiatowa w piłce siatkowej chłopców. Brązowy medal zdobyła drużyna Gimnazjum w Bobowej . 

Bobowianie w grupie wygrali z rówieśnikami z Łużnej 2:0 i przegrali po bardzo zaciętej walce 1:2, jak się później okazało z Mistrzami powiatu. W meczu o III miejsce drużyna z Bobowej wygrała 2:0 z Gimnazjum w Moszczenicy. 

Gimnazjum w Bobowej wystąpiło w składzie : Kosiek Jakub, Zięba Mateusz, Myśliwiec Przemysław, Szarek Konrad, Skupień Michał, Krok Mateusz, Gucwa Piotr, Fladro Artur, Zarzecki Bartosz, Orłowski Krystian, Wojtaczka Eryk, Smoszna Michał, trener Popardowski Paweł.

Powiatowa gimnazjada chł


Konkurs "Marzanna Małopolska"

opublikowane: 21 mar 2015, 13:49 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaMarzanna

Uczniowie naszej szkoły wykonali marzanny pod kierunkiem pani Barbary Pater i wystawili je do konkursu "Marzanna Małopolska". Konkurs ten przeprowadzono pod honorowym patronatem Marszałka Małopolskiego - Marka Sowy. Organizatorem konkursu było Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. 
Cele konkursu: kultywowanie tradycji regionalnych, rozwijanie kreatywności, wyobraźni plastycznej, zdolności manualnych, 
a także promocja kultury ludowej województwa małopolskiego. 

W konkursie wzięło udział 146 prac z województwa małopolskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się też prace wykonane przez naszych uczniów:
Jan Święs kl. IVb  - II miejsce
Ireneusz Ziomek kl. VIa - II miejsce
Kinga Fyda kl. IVa  - wyróżnienie
Olga Święch kl. IVb - wyróżnienie

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 marca br. w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Nagrody wręczał Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski i kierownik skansenu Leszek Brzozowski. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy konkursu w kolorowym orszaku ze swoimi marzannami przemaszerowali nad rzekę Ropę. Tam pod okiem strażaków marzanny zostały spalone, co symbolizowało odejście zimy i powitanie wiosny. Następnie uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla i gorącą herbatą. 
W wiosennych humorach powrócili do swoich szkół. 

Komentarz dyrektora szkoły Adama Urbanka: Cieszę się, że nasi uczniowie podjęli temat konkursu i w ten sposób wspierają inicjatywę pogórzańską, kultywują tradycje regionalne. Gratuluję uzyskania tak wysokich miejsc w gronie małopolskim. 

Marzanna


Powiatowa gimnazjada dziewcząt

opublikowane: 21 mar 2015, 12:48 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 23 mar 2015, 07:19 ]

                                                          


KOMUNIKAT

POWIATOWEJ   GIMNAZJADY 

W  SIATKÓWCE  DZIEWCZĄT

BOBOWA, DNIA  19  MARCA  2015 R.

 

Do  turnieju  zgłosiło się  7  Gimnazjów  z terenu  powiatu  gorlickiego. Rozlosowano  2 grupy.  System rozgrywek  w  grupach  każdy  z każdym do 2 wygranych  setów.

 

Grupa A                                                                                          kolejność  w  grupie:

Gorlice 4                    :           Moszczenica     2:0  (7 , 3)                  1. Gorlice 4           6 pkt          

Szymbark                   :           Łużna              2:0  (14, 16)                2. Szymbark         5 pkt

Gorlice 4                     :           Łużna              2:0  (20, 19)                3. Łużna               4 pkt

Szymbark                   :           Moszczenica    2:0  (9, 5)                   4. Moszczenica     3 pkt

Gorlice 4                     :          Szymbark        2:0  (11, 11)

Łużna                         :          Moszczenica    2:0  (15,12)

 

 

Grupa  B                                                                                          kolejność  w  grupie:

Bobowa                      :           Biecz 1            2:0  (12, 09)                 1. Bobowa       4 pkt

Ropa                          :          Biecz 1             2:1  (8, 20, 8)               2. Ropa           3 pkt

Ropa                          :          Bobowa            0:2  (13, 11)                 3. Biecz 1        2 pkt

 

Mecz  o V  miejsce

Biecz 1                       :           Łużna              0:2 (16, 22)

 

Mecz  o III  miejsce

Szymbark                   :           Ropa               2:0  (12, 21)

           

Mecz  o I   miejsce

Bobowa                      :           Gorlice 4         2:0  (22, 23)

 

 

Kolejność  końcowa  turnieju: 

1 miejsce         Gimnazjum w Bobowej

2 miejsce         Gimnazjum   nr 4  w  Gorlicach

3 miejsce         Gimnazjum w Szymbarku

4 miejsce         Gimnazjum w Ropie

5 miejsce         Gimnazjum w Łużnej

6 miejsce         Gimnazjum nr 1 w Bieczu

7 miejsce         Gimnazjum w Moszczenicy

 

Drużyny otrzymały  pamiątkowe  dyplomy, za miejsca I-III medale. Awans  na zawody  rejonowe  uzyskało  Gimnazjum w Bobowej.  Turniej  zostanie  rozegrany w  Bobowej  15  kwietnia br.

Dziewczęta zagrały w składzie: K. Iwańska, A. Bajerska, A. Magiera, K. Kipiel, D. Król, P. Jaworecka, J. Mucha, W. Witek, A. Flądro, W. Wszołek. 

Wygraną naszego gimnazjum skomentował dyrektor szkoły Adam Urbanek: bardzo cieszy fakt, że nasze gimnazjalistki już kolejny raz zdobyły mistrzostwo powiatu. Gratuluję zawodniczkom oraz opiekunom. W ubiegłym roku nasze dziewczęta zdobyły mistrzostwo województwa, może ten sukces uda się powtórzyć.

W finale powiatowym wzięło udział 7 gimnazjów, które wcześniej wygrały mistrzostwo gminy lub zawody miejskie.
W drużynach Bobowej i Gorlic zagrały medalistki mistrzostw Polski - K. Iwańska / brązowy medal w "2" i srebrny w "3" w Podkarpacie Bobowa i brązowy w "4" z Ekstrimem Gorlice / A. Bajerska / brązowy w "2" i srebrny w "3" w Podkarpacie Bobowa /.
W Gorlicach zagrała K. Wierzba, która z bobowiankami zdobyła brąz w "2" i srebro w "3" oraz z Ekstrimem brąz w "4".  

Po meczu trener Jadwiga Wiejaczka powiedziała: Bardzo cieszę się z Mistrzostwa Powiatu. Jest to jednak sukces również Pani Marty Niepsuj, z którą dziewczęta zdobywały medale na Mistrzostwach Polski oraz Pana Adama Urbanka, u którego dziewczęta trenowały.

Gimnazjada powiatowa dz

 

Kangur

opublikowane: 19 mar 2015, 14:11 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Święto matematyki


Dnia 19 marca 2014 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR". 
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

W naszej szkole uczniowie rozwiązywali test w pięciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet i Junior. W każdym teście znalazły się zadania o różnym stopniu trudności. W konkursie wzięło udział 79 uczniów naszej szkoły. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez Komitet Organizacyjny Konkursu w ciągu pięciu tygodni od daty otrzymania kart odpowiedzi. 

Gratulujemy wszystkim startu w niełatwym konkursie i życzymy wysokich wyników!

Kangur


Kiermasz wielkanocny

opublikowane: 18 mar 2015, 08:09 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 18 mar 2015, 08:11 ]


Kiermasz wielkanocny

We wtorek na korytarzu szkolnym miał miejsce kiermasz wielkanocny. Dziewczęta ze starszej grupy DSM (Dziewczęca Służba Maryjna) sprzedawały wykonane przez siebie ozdoby, stroiki i kartki świąteczne

W najbliższą niedzielę kiermasz odbędzie się jeszcze na placu kościelnym. Zysk przeznaczony jest na działalność grupy. 

Zachecamy do zakupów!

Kiermasz wielkanocny


Powiatowa minisiatkówka chłopców i dziewcząt

opublikowane: 18 mar 2015, 07:34 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaSrebro dla chłopców i dziewcząt  z Bobowej

Nie udało się obronić tytułu Mistrza Powiatu w szkolnych rozgrywkach mini piłki siatkowej chłopców. W zawodach rozgrywanych w hali ZS nr 1 w Bobowej uczniowie SP w Bobowej pokonali w grupie przeciwników z Szalowej i z Szymbarku 2:0.     W finałowym meczu z Gorlicami walczyli zaciekle, ale przegrali 1:2 i zajęli II miejsce.

Skład drużyny: Gryzło Filip, Paczuła Amadeusz, Sobol Wojciech, Myśliwiec Damian, Gucwa Daniel, Gryzło Dawid, Orłowski Dawid, Podobiński Dawid, Kędzierski Szymon, Rudolphi Szymon, trener Popardowski Paweł.

Dziewczęta również musiały zadowolić się srebrnym medalem Mistrzostw Powiatu. Wygrały mecze z drużynami z Ropy, Szymbarku i Łużnej 2:0, ale uległy drużynie z Gorlic 1:2.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Łaś Zuzanna, Wojtaczka Natalia, Warzecha Alicja, Szczepanek Paulina, Kruczek Maria, Rudolphi Maria, Ryzner Aleksandra, Niepsuj Julita, Kipiel Katarzyna, Semla Gabriela, trener Niepsuj Marta.

Minisiatkówka powiatowa


Zarządzenie w sprawie rekrutacji do szkoły

opublikowane: 13 mar 2015, 12:51 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 13 mar 2015, 12:52 ]

NP.537.4.2015.JN                             

ZARZĄDZENIE NR  5/15                        
MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY 
z dnia 2 lutego 2015 r.

 

w sprawie postępowania rekrutacyjnego kandydatów do klas pierwszych publicznego gimnazjum zamieszkałych poza obwodem gimnazjum i do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży, w tym terminów składania dokumentów i potwierdzania woli podjęcia nauki w danej szkole, sposobu przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych, wyników egzaminu gimnazjalnego oraz sposobu punktowania innych osiągnięć kandydatów na rok szkolny 2015/2016 w województwie małopolskim.

 

Działając na podstawie art. 9 ust 2 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 7 ze zmianami) zarządza się co następuje:

 

§ 1. Zarządza się następujące terminy postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych gimnazjum:

1)      od 23 marca 2015 r. do 19 czerwca 2015 r. do godz. 15.00 składanie przez kandydatów wniosków i dokumentów określonych w statucie szkoły. Zgłoszenie kandydatów do szkół będących w systemie rekrutacji elektronicznej wypełnia się w formie elektronicznej. Wnioski z dokumentacją o przyjęcie do gimnazjum składają jedynie kandydaci mieszkający poza obwodem szkoły;

2)      do 30 czerwca 2015 r. godz. 15.00 – dostarczanie poświadczonych kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu (dotyczy kandydatów ubiegających się o przyjęcie do szkół niebędących w systemie rekrutacji elektronicznej);

3)      3 lipca 2015 r. godz. 13.00 – podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

4)      do 7 lipca 2015 r. godz. 15.00 – potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej;

5)      8 lipca 2015 r. godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych;

6)      od 9 lipca 2015 r. do 28 sierpnia 2015 – rekrutacja uzupełniająca.

 

§ 2. 1. W postępowaniu rekrutacyjnym do gimnazjum:

1)      sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych w gimnazjach publicznych na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną przeprowadza się w dniach: od 11 do 15 maja 2015 r.;

2)      dyrektor szkoły określa datę i godzinę przeprowadzenia sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do końca lutego 2015 r. i podaje do wiadomości kandydatom, z zastrzeżeniem ust. 2. Termin ten nie dotyczy gimnazjów nowotworzonych;

3)      wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych ogłasza się do trzech dni roboczych, od daty jego przeprowadzenia.

2.      Termin o którym mowa w ust. 1 i 2 nie dotyczy gimnazjów nowotworzonych.

3.      Zasady uznawania wyników przeprowadzonego sprawdzianu ww. uzdolnień kierunkowych w innej szkole oraz terminy składania tych wyników określa statut szkoły, do której kandydat ubiega się o przyjęcie.

 

§ 3. Zarządza się terminy postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży na podbudowie programowej gimnazjum tj. liceów ogólnokształcących, techników i zasadniczych szkół zawodowych.

1)      od 20 kwietnia 2015 r. do 25 czerwca 2015 r. do godz. 13.00 – składanie przez kandydatów wniosków;

2)      od 26 czerwca 2015 r. do 30 czerwca 2015 r. do godz. 14.00 – dostarczenie do wybranych szkół kopii świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego (dotyczy kandydatów ubiegających się o przyjęcie do szkół niebędących w systemie rekrutacji elektronicznej);

3)      3 lipca 2015 r. godz. 11.00 – podanie przez szkoły ponadgimnazjalne wyników postępowania rekrutacyjnego do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i listy kandydatów niezakwalifikowanych;

4)      do 7 lipca 2015 r. godz. 15.00 – potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego;

5)      8 lipca 2015 r. do godz. 10.00 – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i list kandydatów nieprzyjętych;

6)      od 9 lipca 2015 r. do 28 sierpnia 2015 – rekrutacja uzupełniająca.

 

§ 4. 1. W postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadgimnazjalnej dla młodzieży na podbudowie programowej gimnazjum maksymalna liczba punktów wynosi 200.

 

2.      O przyjęciu kandydatów do klasy pierwszej decydują kryteria ustalone przez dyrektora szkoły, uwzględniające:

1)      liczbę punktów możliwych do uzyskania za wyniki egzaminu gimnazjalnego, zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu – 100 punktów, przy czym wyniki egzaminu gimnazjalnego wyrażone w skali procentowej przelicza się na punkty według zasady, że z każdego zakresu można uzyskać maksymalnie 20 punktów licząc że jeden procent w każdym z zakresów odpowiada 0,2 punktu.

 

2)      liczbę punktów możliwych do uzyskania za oceny z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych – 80 punktów, przy czym sposób przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych jest następujący:

a)      celujący – 20 punktów (4 zajęcia edukacyjne 20 pkt. = 80 punktów)

b)      bardzo dobry – 18 punktów

c)      dobry – 15 punktów

d)     dostateczny – 10 punktów

e)      dopuszczający – 2 punkty.

 

3)      liczbę punktów możliwych do uzyskania za szczególne osiągnięcia ucznia – 20 punktów, przy czym:

a)      za ukończenie gimnazjum z wyróżnieniem – 5 punktów,

b)      za szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, co najwyżej 20 punktów, w tym za uzyskanie tytułu laureata konkursów tematycznych lub finalisty konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz innych Kuratorów Oświaty w porozumieniu z Małopolskim Kuratorem Oświaty kandydaci otrzymują:

-          laureat konkursu tematycznego o zasięgu ponadwojewódzkim
– 12 punktów,

-          laureat konkursu tematycznego o zasięgu wojewódzkim
– 10 punktów,

-          finalista konkursu przedmiotowego i tematycznego o zasięgu ponadwojewódzkim – 10 punktów,

-          finalista konkursu  przedmiotowego i tematycznego o zasięgu wojewódzkim
– 8 punktów,

-          laureat ogólnopolskiej olimpiady dla gimnazjalistów (informatycznej, matematycznej i języka angielskiego) w kategorii drużynowej otrzymuje 6 punktów.

c)      za uzyskanie miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkoły oraz osiągnięcia w aktywności na rzecz środowiska szkolnego i na rzecz innych ludzi (wolontariat, pożytek publiczny), co najwyżej 6 punktów zgodnie z załącznikiem nr 1).

 

3.      Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych w publicznych liceach ogólnokształcących na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną przeprowadza się w dniach: od 25 do 29 maja 2015 r.

 

4.      W przypadku, gdy kandydat uzyskał w okresie ostatnich trzech lat kilka lokat punktowanych w tym samym konkursie uznaje się tylko jedną, najwyższą lokatę.

 

5.      Kandydatom do szkół ponadgimnazjalnych zwolnionym z egzaminu gimnazjalnego, liczbę punktów uzyskanych z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych oraz liczbę punktów za szczególne osiągnięcia kandydata do celów rekrutacyjnych mnoży się przez dwa.

 

6.      Laureat lub finalista ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z art. 22 ust. 2 pkt. 8 ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zmianami) oraz rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z 29.01.2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzenia konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. z 2002, Nr 13, poz.125 ze zmianami) są przyjmowani w pierwszej kolejności do klasy pierwszej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, jeśli posiadają świadectwo ukończenia gimnazjum, a w przypadku kandydatów do szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, wydane zgodnie z przepisami w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych.

 

§ 5. Wykaz konkursów, o których mowa w § 4 ust. 2 pkt. 3 lit. b niniejszego zarządzenia organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty zawiera załącznik nr 2.

 

§ 6. 1. Do wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej dla młodzieży należy dołączyć dokumenty o których mowa w art. 20t. ust. 2  ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zmianami) a w przypadku kandydatów do szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, wydane zgodnie z § 4 ust. 3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 26.08.2014 r. w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych lub wyższych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów tych szkół, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uczestników studiów doktoranckich (Dz. U. z 2014 r. poz. 1144).

 

2.      Wniosek o przyjęcie może być złożony do nie więcej niż trzech wybranych publicznych szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży, chyba że organ prowadzący dopuści możliwość składania wniosku do więcej niż trzech szkół. Wniosek o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych zawiera wskazanie wybranego oddziału w danej szkole.

 

3.      Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła publiczna nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor szkoły - zgodnie z art. 20zd. ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zmianami)przeprowadza postepowanie uzupełaniające.

 

4.      W rekrutacji do oddziałów przygotowujących do egzaminu DSD II dolicza się punkty kandydatów posiadających dyplom DSD I (poziom B1) i DSD A2 zgodnie z regulaminem stanowiącym załącznik nr 3.

 

§ 7. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.


Małopolski Kurator Oświaty

Aleksander Palczewski 

1-10 of 275