Bal gimnazjalny

opublikowane: 06.02.2016, 09:20 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Gimnazjaliści balują

- Poloneza czas zacząć.... tymi słowami dyrektor szkoły Adam Urbanek rozpoczął bal gimnazjalny 2016. Krótko przypomniał historię balów gimnazjalnych, które organizowane są od początku istnienia gimnazjum. Otwarcia imprezy dokonał wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Mateuszem Krok. Razem życzyli gimnazjalistom udanej zabawy karnawałowej i niezapomnianych wrażeń. 

Bal rozpoczął się polonezem - staropolskim tańcem w wykonaniu chętnych gimnazjalistów. Tańczyły 22 pary. Nad przygotowaniem układu czuwali nauczyciele. Uczniowie świetnie sobie poradzili z tym uroczystym, pełnym figur i dostojnych kroków tańcem. 

Po polonezie gimnazjaliści balowali na parkiecie. 

Bal gimnazjalny


Bal dla klas 4-6 SP

opublikowane: 06.02.2016, 08:35 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 06.02.2016, 08:35 ]


Bal dla klas 4-6 SP

W tłusty czwartek w godzinach popołudniowych na parkiecie bawili się uczniowie klas 4-6 SP.  Na uczestników balu czekały: karnawałowa muzyka, tańce, dedykacje, ekscytujące konkursy, klasowe poczęstunki i szalone zabawy do samego końca.

Królem Balu został Cezary Szczepanek, a Królową Balu Małgorzata Stukus, obydwoje z klasy 4a. Natomiast najciekawszą figurę podczas tańca zaprezentowali Kamil Tumidajski i Ewa Lach z klasy 4b, zostali Księciem i Księżniczką Balu. Gratulujemy! 


Bal 4-6 SP


Bal dla klas 1-3 SP

opublikowane: 06.02.2016, 08:31 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Bal dla klas 1-3 SP

W tłusty czwartek, 4 lutego 2016 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy z podziałem na cztery grupy wiekowe: bal dla dzieci z zerówek, bal dla klas 1-3 SP, bal dla klas 4-6 SP oraz bal gimnazjalny. Dla dwóch pierwszych grup wiekowych przewidziano bal przebierańców.

Dzieci z klas 1-3 SP w iście ciekawych przebraniach bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców. Szkolne animatorki uczyły tanecznych kroków i zachęcały do wspólnej zabawy. Pląsy na parkiecie wnet wyczerpały młodych tancerzy, którzy podczas krótkiej przerwy udali się do swoich klas na zregenerowanie sił. W klasach czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po posiłku szybko wrócili do dalszej zabawy. Królem Balu został Marcin Szpila z klasy 2a, a Królową Balu Julia Banaś z klasy 1b. Gratulujemy!

Bal 1-3 SP


Bal zerówek

opublikowane: 06.02.2016, 08:20 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Bal przebierańców

Sala gimnastyczna zamieniła się po raz kolejny w wielką salę balową. W tłusty czwartek odbył się bowiem w naszej szkole długo oczekiwany przez małych i dużych bal karnawałowy.  Jako pierwsi bawili się zerówkowicze.  Na tę okazję dzieci z pomocą rodziców przygotowały lub wypożyczyły kostium ulubionego bohatera. Na balu zaroiło się więc od księżniczek, wróżek, czarodziejów, kowbojów, supermanów, rycerzy i innych bajkowych postaci.

Dzieci bawiły się w rytm muzyki serwowanej przez dwóch DJ. Do wspólnej zabawy zachęcały też wychowawczynie oraz starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.  Na dzieci czekało moc atrakcji, w tym także wybór Króla i Królowej Balu. Dla każdego uczestnika rodzice przygotowali smakowity poczęstunek. 

Bal zerówek


Paulina na szklanym ekranie

opublikowane: 29.01.2016, 14:02 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 29.01.2016, 14:13 ]


Jak trafiła do serialu?

Paulina Lichoń, uczennica III c Gimnazjum w Bobowej zagrała w popularnym wśród nastoletniej publiczności serialu „Szkoła”. Jak sama wspomina, zgłoszenie do castingu wysłała, nie spodziewając się, że zostanie wybrana. Z wielkim zaskoczeniem odebrała telefon z zaproszeniem na wspomniany casting, odbywający się w telewizji TVN w Krakowie. Uzyskała wymagane zgody rodziców i zgodę Dyrektora Gimnazjum, Adama Urbanka na uczestnictwo w serialu. 

- Od lat marzyłam o uczestnictwie w takim projekcie, chciałam spróbować swoich sił i ocenić szanse w dziedzinie aktorstwa - zwierza się Paulina. Casting był dla mnie wielkim przeżyciem, stawiło się mnóstwo chętnych uczestników. Najpierw czekało mnie wypełnianie ankiety, sprawdzenie warunków umowy, rozmowa z psychologiem. Później rozpoczęło się przesłuchanie, kilka prób z konkretnym scenariuszem i oswojenie się z kamerą. Czekałam kilka dni na telefon z konkretną informacją, czy zagram w ulubionym serialu? I udało się. Jestem jedną z głównych postaci, mam nadzieję, że  moja gra spodoba się wszystkim, którzy mi kibicują i trzymają  kciuki. Nie mogę zdradzić charakteru roli, ale zapewniam, jest intrygująca!

Pan Dyrektor nie miał wątpliwości podpisując zgodę i wypełniając ankietę dla Pauliny:

- To bardzo  grzeczna, taktowna i inteligentna uczennica. Ma świetne wyniki w nauce i jest wszechstronnie utalentowana. Znane są jej sukcesy plastyczne, ma duże poczucie humoru i jest towarzyska. Możemy jako szkoła być z niej dumni i cieszyć się z sukcesu. To są pierwsze kroki w mediach, mam nadzieję, że rówieśnicy, biorąc przykład z Pauliny, będą walczyć o realizację swoich marzeń. Jak widać, warto. Paulina udowodniła, że warto próbować.

Kim Paulina chciałaby zostać w przyszłości? Aktorką lub nauczycielką, ma duże  szanse, bo  jest otwartą, miłą i rzetelną  uczennicą, lubianą w klasie i szkole. Koleżanki i koledzy bardzo cieszą się z jej sukcesu.

- Wszyscy czekamy na emisję odcinka z naszą Pauliną w roli głównej - podkreśla Dyrektor. Każde takie życiowe doświadczenie jest kolejną dobrą lekcją życia. Mamy nadzieję, że spełnią się jej marzenia i plany. Wszystkiego dobrego. 

Kto awansował na etap wojewódzki?

opublikowane: 29.01.2016, 00:45 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

Finaliści etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie w roku szkolnym 2015/16

 

Nazwa konkursu

Etap wojewódzki

Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna

Konkurs języka polskiego GIM

1

Julia Gryzło

mgr Lidia Łaś

Konkurs matematyczny GIM

1

Bartosz Zarzecki

mgr Danuta Tarasek

Konkurs biologiczny GIM

1

Sara Lach

mgr Teresa Pres

Konkurs geograficzny GIM

1

Patrycja Wójtowicz

mgr Tomasz Skórski

 

Serdecznie gratuluję wymienionym uczniom awansu do etapu wojewódzkiego i życzę powodzenia w konkursie w Krakowie. Dziękuję też nauczycielom opiekunom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do konkursów.

Dyrektor szkoły mgr Adam Urbanek

Konkursy kuratoryjne

opublikowane: 16.01.2016, 08:59 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 16.01.2016, 09:02 ]

Nasi uczniowie na olimpiadach

Konkursy kuratoryjne to prestiżowe eliminacje- promujące  zdolnych i twórczych uczniów. Ich celem jest  wyłanianie talentów, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz promowanie osiągnięć  uczniów i ich nauczycieli. Nasi uczniowie  przeszli już etapy szkolne wspomnianych  konkursów i  część z nich zakwalifikowała się do etapów rejonowych. Należy pamiętać, że rejon obejmuje zasięg szkół  kilku powiatów, tak więc sama kwalifikacja do tego etapu jest już wielkim sukcesem.  

Dziękuję  bardzo nauczycielom  za wielkie zaangażowanie, wkład pracy i czas poświęcony uczniom. Przygotowanie do konkursu wymaga poszukiwań dodatkowych informacji, literatury znacznie wybiegającej poza podstawę programową - podkreśla Dyrektor Adam Urbanek. Dziękuję za rzetelnie i odpowiedzialnie przeprowadzone etapy szkolne i rejonowe wszystkich konkursów, udział  w komisjach i poprawę  prac uczestników. Uczniowie mieli zapewniony pełny dostęp do materiałów,  dzięki zaangażowaniu opiekunów  dydaktycznych i dobrej współpracy z nauczycielami z biblioteki szkolnej. Wyrażam nadzieję, że wzorem lat ubiegłych nasi  podopieczni zakwalifikują się do etapów wojewódzkich, serdecznie im tego życzę.

Tabela wyników konkursów kuratoryjnych w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej.

Nazwa konkursu

Statystyka - uczestnicy

Opiekunowie

Konkurs humanistyczny

Etap szkolny:12

Etap rejonowy:3

Weronika Dulęba, Martyna Popiela, Zuzanna Kopka

M. Molendowicz,

A. Zagórska-Walicka

 

L. Łaś

Konkurs matematyczny

Etap szkolny:24

R. Warzecha, D. Tarasek

 D. Włodarz

Konkurs języka angielskiego

Etap szkolny:10

M. Michalik, P. Kuk

  

Wyniki konkursów tematycznych w SP

Nazwa konkursu

Statystyka-uczestnicy

Opiekunowie

Konkurs biblijny

Etap szkolny:7

Etap rejonowy:1

Aleksander Prokop

L. Hartig

s. Rozaria

Konkurs przyrodniczy

Etap szkolny:8

T. Pres

Konkurs informatyczny

Etap szkolny:8

M. Stach


Tabela wyników konkursów kuratoryjnych w Gimnazjum                      

Nazwa konkursu

Statystyka-uczestnicy

Opiekunowie

Konkurs języka polskiego

Etap szkolny:12

Etap rejonowy: 3

Julia Gryzło, Sara Lach, 

Joanna Forczek

M. Molendowicz

 

L. Łaś, E. Podobińska

Konkurs matematyczny

Etap szkolny:12

Etap rejonowy:2

Dominik Szlag, Bartosz Zarzecki

R. Warzecha,

 

D. Tarasek, D. Włodarz

Konkurs z fizyki

Etap szkolny:4

Etap rejonowy:2

Tomasz Sobol, Konrad Warzecha

J. Przywara

Konkurs biologiczny

Etap szkolny:7

Etap rejonowy:3

Sara Lach, Julia Gryzło, 

Konrad Święch

T. Pres

Konkurs geograficzny

Etap szkolny:17

Etap rejonowy:6

Patrycja Wójtowicz, Patrycja Kamińska, Bartosz Zarzecki, Łukasz Kopka, Mateusz Krok, Piotr Turek

T. Skórski

Konkurs chemiczny

Etap szkolny:3

Etap rejonowy:1

Artur Wąsik

H. Przywara

Konkurs języka angielskiego

Etap szkolny:29

Etap rejonowy:1

Jagoda Olszanecka

S. Szczepanek, P. Kuk

 

M. Michalik

 

Tabela wyników konkursów tematycznych w Gimnazjum

Nazwa konkursu

Statystyka-uczestnicy

Opiekunowie

Konkurs informatyczny

Etap szkolny:3

Etap rejonowy :1

Artur Wąsik

J. Przywara

Konkurs biblijny

Etap szkolny :45

L. Hartig

Serdeczne gratulacje dla uczniów i nauczycieli!

Czytelnictwo

opublikowane: 16.01.2016, 08:42 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 16.01.2016, 08:43 ]


JAK CZYTALIŚMY 
W PIERWSZYM SEMESTRZE? 


Klasa II A

Liczba wypożyczeń:  331 książek,

Średnio na ucznia przypada 15 woluminów

Najlepszy czytelnik w klasie: CHMIELOWSKA WERONIKA

 

Klasa II B

Liczba wypożyczeń:  139 książek,

Średnio na ucznia przypada 6,6 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: ŻARNOWSKA WIKTORIA

 

Klasa II C

Liczba wypożyczeń:  501 książek,

Średnio na ucznia przypada 22,8 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie:  SMOSZNA ANETA

 

Klasa II D

Liczba wypożyczeń:  417 książek,

Średnio na ucznia przypada 16,7 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie:  ZIOMEK BARTEK

 

Klasa III A

Liczba wypożyczeń:  550 książek,

Średnio na ucznia przypada 25 woluminów

Najlepszy czytelnik w klasie: ŚLIWA WERONIKA

 

Klasa III B

Liczba wypożyczeń:  357 książek,

Średnio na ucznia przypada 15,5 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie:  GÓRSKA MAJA

  

Klasa III C

Liczba wypożyczeń:  178 książek,

Średnio na ucznia przypada 9,9 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: SZPILA ALEKSANDRA


Klasa IV A

Liczba wypożyczeń:  172 książki,

Średnio na ucznia przypada 6,9 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: SZCZEPANEK CEZARY


Klasa IV B

Liczba wypożyczeń: 113 książek,

Średnio na ucznia przypada 4,5 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: JABŁOŃSKI ŁUKASZ


Klasa V A

Liczba wypożyczeń:  215 książek,

Średnio na ucznia przypada 8,3 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: FYDA KINGA, GÓRSKI OLIWIER

 

Klasa V B

Liczba wypożyczeń:  253 książek,

Średnio na ucznia przypada 9,7 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: DULĘBA WERONIKA


Klasa VI A

Liczba wypożyczeń:  114 książek,

Średnio na ucznia przypada 5,4 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: DĘBOSZ KAROLINA


Klasa VI B

Liczba wypożyczeń:  100 książek,

Średnio na ucznia przypada 4,8 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie:  MÓL KLAUDIA


Klasa I A GIM

Liczba wypożyczeń:  57 książek,

Średnio na ucznia przypada 2  woluminy

Najlepszy czytelnik w klasie:  GORGOSZ OLIWIA

 

Klasa I B GIM

Liczba wypożyczeń:  83 książki,

Średnio na ucznia przypada 3,2 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie:  GRYZŁO DAWID


Klasa II A GIM

Liczba wypożyczeń:  93 książki,

Średnio na ucznia przypada 3,4 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie:  JANIK MIKOŁAJ

 

Klasa II B G

Liczba wypożyczeń:  66 książek,

Średnio na ucznia przypada 2,3 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: STUKUS KATARZYNA


Klasa III A G

Liczba wypożyczeń:  81 książek,

Średnio na ucznia przypada 4,5 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: DĘBOSZ MONIKA, RADZIAK RAFAŁ


Klasa III B G

Liczba wypożyczeń:  182 książki,

Średnio na ucznia przypada 7,3 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie: WÓJTOWICZ PATRYCJA

 

Klasa III C G

Liczba wypożyczeń:  173 książki,

Średnio na ucznia przypada 7,2 wolumina

Najlepszy czytelnik w klasie:  DOMIN IZABELA

 

NAJLEPIEJ CZYTAJĄCA KLASA W I SEMESTRZE


KLASY I-III SP:      KLASA III A


KLASY IV-VI SP:      KLASA V B


GIMNAZJUM:     KLASA III B GIM


NAJLEPSI CZYTELNICY I SEMESTRU


KLASY I-III SP   SMOSZNA ANETA


KLASY IV-VI SP    DULĘBA WERONIKA


KLASY GIMNAZJALNE     DOMIN IZABELA


Semestralne zebranie z rodzicami

opublikowane: 16.01.2016, 08:10 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 16.01.2016, 08:11 ]


Semestralne zebranie 
z rodzicami

Semestralne zebranie z rodzicami odbyło się 14.01.2016 r. na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły Adam Urbanek w swoim wystąpieniu:

a)     zawarł ogólną informację o szkole,

b)     wymienił uczniów wyróżnionych w nauce i zachowaniu z klas          4-6 SP i 1-3 GIM,

c)     podał frekwencję poszczególnych klas oraz wymienił uczniów ze 100% frekwencją,

d)     wymienił uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych,

e)     podał terminy sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego,

f)      poruszył sprawy wychowawcze: spóźnienia, wulgaryzmy, wagary, wandalizm, niszczenie mienia wspólnego, nagrywanie osób trzecich     i  umieszczanie filmików w Internecie, uzależnienie od gier komputerowych,

g)     podziękował za udział dzieci i ich rodziców w Kolędzie Misyjnej, Orszaku Trzech Króli, WOŚP, akcjach charytatywnych na rzecz            uczniów potrzebujących pomocy,

h)     prosił o zachowanie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

Przewodnicząca Rady Rodziców Teresa Groń zachęcała do wpłat na Radę Rodziców.

Po zebraniu ogólnym odbyły się zebrania klasowe z wychowawcami. 

Semestralne zebranie z rodzicami


WOŚP

opublikowane: 14.01.2016, 11:24 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 15.01.2016, 05:59 ]


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz trzeci w Bobowej

10 stycznia 2016 roku odbył się 24. finał WOŚP „Mierzymy wysoko”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W Bobowej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz trzeci. Imprezie patronował Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Rolę koordynatora pełnił dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Adam Urbanek, który wraz z reprezentantką CKiPG Bobowa Celiną Job dokonał uroczystego otwarcia imprezy. Tego dnia na bobowskiej scenie zaprezentowało się około 150 osób. Większość z nich stanowili uczniowie szkół z terenu gminy (Przedszkole Samorządowe Bobowa, ZS nr 1  Bobowa, ZS Brzana, SP Jankowa, ZSP Wilczyska, SP Stróżna, ZS Siedliska, Szkoła Muzyczna Bobowa).

Podczas imprezy na rynku charytatywnie wystąpili też: zespół Śwarni, Chór Parafialny „Cantate Deo” oraz gwiazda wieczoru zespół Billy Goats.

W zbiórce pieniędzy uczestniczyło 44 oznakowanych i odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy ze szkół: ZS nr 1 Bobowa, ZSO Bobowa, ZS Brzana, ZS Siedliska, a byli to: Julia Gryzło, Sara Lach, Dominika Kopek, Oktawia Walicka, Kaja Walicka, Angelika Zagórska, Mateusz Krok, Jadwiga Zięba, Joanna Forczek, Weronika Witek, Kinga Kmak, Anna Babicz, Ewa Wojtarowicz, Katarzyna Semla-Oratowska, Paulina Stawarska, Anna Nosal, Małgorzata Ligęza, Kinga Maciaszek, Klaudia Ligęza, Justyna Gnutek, Joanna Szczerba, Dominika Szczerba, Daria Michniak, Maria Wojna, Klaudia Rymek, Paulina Lisik, Paulina Budzyn, Karolina Gucwa, Sylwia Sarkowicz, Wojciech Radzik, Ewelina Szura, Beata Szczepanek, Anna Gorgosz, Wioletta Szwarga, Anna Szambelan, Joanna Koźbiał, Zuzanna Kuczaj, Dominika Łukasik, Alicja Migacz, Sylwia Smoszna, Jolanta Wojtaczka, Sylwia Styrkowiec, Tomasz Skórski, Marzena Tarasek.

Wolontariusze z Bobowej zebrali ponad 16 700 zł, należy dodać, że jest to kwota wyższa niż w latach ubiegłych. W całym powiecie gorlickim udało się zebrać około 70 000 zł.

Wolontariusze i występujący na scenie mogli liczyć na ciepły posiłek ufundowany przez sponsorów, zaś zakład komunalny serwował wszystkim zebranym na rynku gorącą herbatę.

Przygotowanie całej imprezy wymagało wielu starań, dużego nakładu pracy i zaangażowania mnóstwa osób. Oto oni:

Nauczyciele i pracownicy ZS nr 1 w Bobowej: Adam Urbanek, Danuta Tarasek, Agnieszka Zagórska-Walicka, Dariusz Włodarz, Iwona Ćwikła, Paweł Popardowski, Tomasz Skórski, Jolanta Wojtaczka, Łukasz Kruczek, Patrycja Kruczek, Jolanta Połeć, Aleksandra Sokołowska, Marzena Tarasek, Sylwia Styrkowiec, Aneta Brońska, Andrzej Ćwikła, Marek Podobiński, Sylwia Smoszna, Maria Rybowicz.

Rodzice: Halina Tarasek, Teresa Groń, Anna Kopka, Małgorzata Sarkowicz, Renata Lach, Wioletta Gryboś, Waldemar Krok.  

Sponsorzy: Pub „Galicja”, Piekarnia Bobowska, Zibi-trans, Libropol, Gminna Jednostka Usług Komunalnych, Arkadiusz Obrzut „Instalbud”, Wiesław Walicki.

Dyrektorzy szkół z terenu gminy Bobowa: Wiesław Job, Andrzej Skórski, Tadeusz Rak, Andrzej Płaziński, Bożena Płazińska, Wiesław Tarasek, Alicja Rodak, Robert Gryzik. 

Nauczyciele ze szkół ościennych - opiekunowie uczniów występujących na scenie i uczniów wolontariuszy: Ewa Wojtarowicz, Wiesław Jabłoński, Katarzyna Ligęza, Ewa Łatka, Elżbieta Kurzawa, Bożena Tabiś, Lidia Szpila, Józef Orłowski, Agata Jankowska. 

Pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy pomagali przy rozkładaniu i składaniu sceny, Piotr Rutka.

Pracownicy Zakładu Komunalnego: Urszula Gucwa, Sabina Siedlarz, Bogusława Orłowska, Bogusława Ryzner.

Imprezę zabezpieczali druhowie strażacy z gminy Bobowa powołani przez prezesa zarządu gminnego OSP Tomasza Taraska. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania WOŚP w Bobowej oraz ofiarodawcom za ich datki do puszki.  

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

WOŚP


1-10 of 367