Podium w konkursie "Solidarna Szkoła"!

opublikowane: 16 gru 2019, 02:21 przez ZSG-T   [ zaktualizowane 18 gru 2019, 22:34 ]


W organizowanym przez Fundację Św. Mikołaja konkursie „Solidarna Szkoła” wyróżnione zostały szkoły, które wykazały się największym zaangażowaniem w pozyskiwaniu funduszy na stypendia dla uzdolnionych uczniów z niezamożnych rodzin.

10 grudnia 2019 r. nagrodzone w konkursie szkoły wzięły udział w kameralnym spotkaniu z Pierwszą Damą RP – Agatą Kornhauser – Dudą w Pałacu Prezydenckim. Pani prezydentowa znalazła czas na rozmowę ze stypendystami i nauczycielami oraz zrobienie fotografii z każdym z uczestników spotkania.

Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych szkół odbyła się w przepięknej Sali Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego.

Szkoły były nagradzane w czterech kategoriach:

1. Szkoły podstawowe na terenach wiejskich i małych miastach (poniżej 20 tys. mieszkańców)

2. Szkoły ponadpodstawowe na terenach wiejskich i małych miastach (poniżej 20 tys. mieszkańców

3. Szkoły podstawowe w średnich i dużych miastach (powyżej 20 tys. mieszkańców)

4. Szkoły ponadpodstawowe w średnich i dużych miastach (powyżej 20 tys. mieszkańców)


Nasza szkoła, Zespół Szkół Geodezyjno – Technicznych pierwszy raz brała udział w zbieraniu funduszy dla stypendystów i już udało nam się stanąć na podium. W swojej kategorii zajęliśmy trzecie miejsce.

Otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, która zasili stypendialne subkonto, a także dyplom dla szkoły i szereg upominków. Nasze stypendystki Sandra Chojnacka i Klara Wieczorek udzielały wywiadów dla radiowej Trójki.