Co je Zrychli‎ > ‎

Znak klubovny

    Současný oficiální znak klubovny Zrychli můžete vidět například na vstupních dveřích do klubovny - ano je jím šnek.
    Od počátku svého vzniku však nemělo Zrychli ve znaku šneka. Přiblížil bych vám tedy, jak se vyvíjel:
    V úplných počátcích jsme vůbec nepřemýšleli o nějakém znaku a Zrychli tak žádný neměl. Poté přišel otec jiří s nápadem, že Zrychli by mohlo mít ve znaku zajíce. Jelikož nikdo nebyl proti, byl znakem Zrychli zajíc. Proč zajíc? Bylo to poměrně jednoduché. Spomal měl a stále má ve znaku želvu, kdo by neznal bajku o tom, jak želva vyhrála závod nad zajícem. Podlé této bajky jsme měli zajíce.
    Později jsme se rozhodli, že již nechceme být želvou poraženým zajícem, neboli Spomalem poražené Zrychli, a začali jsme tedy přemýšlet o tom, co bychom chtěli mít ve znaku. Již si určitě nepamatuji všechny návrhy, ale rozhodně tu byl například návrh, aby ve znaku naší klubovny byl krokodýl z jedné počítačové hry - Croc. Nevzpomínám si skutečně na další návrhy, ale potom jsme se zamysleli nad tím názvem - Zrychli. Komu asi tak budeme říkat "zrychli". Šnek! Šnek je přece pomalý, tak jemu budeme říkat "zrychli". Tento návrh byl následně, myslím, že jednomyslně, přijat.
    Zpočátku to nebyl takový krásný šnek, jakého máme dnes, ale úplně obyčejný šnek. Jenom díky paní Součkové, který bych chtěl touto cestou poděkovat, může mít naše klubovny tak krásný znak.
Tonda Kolík
(29. 4. 2006)