Novinky

Terčové zařízení PitShoting

přidáno: 2. 1. 2012 5:57, autor: Josef Fesoj   [ aktualizováno 13. 4. 2017 12:52 ]

Terčové zařízení PitShooting je určeno pro všechny kulové střelnice. Je tvořeno terčovým vozíkem, který se pohybuje na kolejové dráze, zavěšené na stropě střelnice. Délka dráhy je volitelná s modulem 1 m. To znamená že je možné jej použít jak na střelnicích s dálkou střelby do 15 m (například), tak na střelnicích s dálkou střelby do 100 m.  Terčové zařízení je vybaveno kamerovým systémem, který slouží k přenosu obrazu terče na monitor ve střeleckém boxu. Monitor je dotykový a slouží zároveň k ovládán terčového zařízení a nastavování střeleckých úloh. Na terčovém zařízení je možné nastavit celou řadu střeleckých cvičení od statického umístění terče do libovolné vzdálenosti až po dynamické úlohy, ve kterých se terč skrývá, otáčí, nebo pohybuje kolmo ke směru pohybu. Dynamické úlohy doplňuje možnost časování, pomocí níž lze nastavit dobu po kterou se terč ukáže, dobu po kterou setrvá v jednotlivých dálkách střelby a dobu po kterou lze na terč střílet. Toto časování je spojeno se "semaforem", který si terčové zařízení veze sebou a pomocí červeného a zeleného osvětlení zakazuje, nebo povoluje střelbu. Terčové zařízení si veze sebou i osvětlení teče, které je regulovatelné a je možné jej nastavit na různou intenzitu.
 


Vybíjecí zařízení VYZA 2011/02

přidáno: 15. 12. 2011 12:59, autor: Josef Fesoj

Vybíjecí zařízení VYZA 2011/02
Vybíjecí zařízení Vyza 2011 je určeno k bezpečné manipulaci s krátkými kulovými palnými zbraněmi při jejich nabíjení a vybíjení. Jeho úkolem je bezpečně zachytit střelu náhodně vypálenou při nabíjení nebo vybíjení zbraně. Je určeno především pro použití v uzavřených místnostech (kancelářích, skladech zbraní apod.). Jeho využití je však univerzální a jeho použití vždy zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní.
Zařízení je určeno pro vybíjení kulových zbraní s úsťovou energií střely až do 1 500 J u střel s olověným jádrem a do 700 J u střel s průbojným jádrem.
K zachycení střely je použita speciální absorpční vložka, která zajišťuje opakované použití. Při údržbě je možné vložku vyjmout, vyměnit opotřebené části a odseparovat případné střely. Při záchytu střely nedochází k uvolňování škodlivých zplodin z těla střely do okolního prostředí. Činnost zařízení je bezprašná.
Zařízení VYZA 2011/02 je stojanová varianta. Stojanové zařízení je možné postavit na pevnou podlahu. Pracovní výšku je možné nastavit v rozmezí 70 – 90 cm.1-2 of 2