Szymon Szlendak


Szymon Szlendak - Absolwent Technikum Gastronomicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie. W rodzinnym mieście podjął też pierwszą pracę w urokliwej włoskiej Trattori „La Vita Da Re”. Punktem zwrotnym w jego karierze było rozpoczęcie pracy w Restauracji Platter by Karol Okrasa w hotelu InterContinental Warszawa. Przez ponad cztery lata miał okazję do nauki i czerpania doświadczenia od mistrza Karola Okrasy oraz jego zespołu. Wspólnie ze swoim mentorem gościł w programach śniadaniowych Telewizji Polskiej. Współprowadził także program „Przez żołądek do zdrowia”.

Z przyjemnością sędziuje konkursy kulinarne dla młodzieży oraz prowadzi pokazy i prezentacje kulinarne.

W roku 2012 zdobył prestiżowy tytuł „Kucharz – Odkrycie Roku” a rok później wspólnie z Teamem Polska Gastronomia wywalczył 4 miejsce podczas Internationaler Leipziger Preis der Koche.

Dwukrotnie podczas Narodowego Święta Niepodległości miał zaszczyt współtworzyć uroczysty bankiet w Pałacu Prezydenckim. Przygotowywał również kolację dla Króla i Królowej w Ambasadzie Belgii w Warszawie.

Obecnie pełni funkcję Sekretarza Zarządu Stowarzyszenia Euro-Toques Polska. Uważa że polscy szefowie kuchni i restauratorzy powinni jeszcze bardziej stawiać na rodzime produkty i receptury promując w ten sposób bogactwo polskiej kuchni.

W czasie wolnym oddany siatkówce – kiedyś jako asystent trenera a od 7 lat jako sędzia.Album ze spotkania -  warsztaty Wiosna na talerzu.


Album - Warsztaty kulinarne z Szymonem Szlendakiem

Album ze spotkania - Szymon Szlendak znowu z nami gotuje

Album „Każda babcia jest najlepszą kucharką na świecie”- spotkanie z Szymonem Szlendakiem i jego Babcią   


Album  Spotkanie z Szymonem Szlendakiem i Piotrem 
Gruszką

Album  -Kulinarne spotkanie z p.Szymonem Szlendakiem 

Album   Przez żołądek do serca .....kobiety . Kulinarne spotkanie z Szymonem Szlendakiem

Album Szlendak i Okrasa 
Podstrony (1): ***