Stawianie baniekDo postawienia baniek musimy posiadać, oprócz baniek, denaturat, świeczkę, spirytus kamforowy i łagodny krem a także drut lub patyczek którego koniec
owijamy watą.
Najpierw każdą bańkę smarujemy denaturatem i stawiamy na metalowej tacce. Pacjenta kładziemy na brzuchu i smarujemy mu plecy kremem. Zapalamy drut owinięty watą nasączoną denaturatem i przykładamy do wnętrza bańki. Kiedy wnętrze płonie, przykładamy bańkę do ciała.
Bańka dobrze przyłożona wczepia się w ciało.
Bańki stawiamy wzdłuż kręgosłupa ale nie na samym kręgosłupie, wzdłuż szczytów całe łopatki aż do opłucnej, na dole do granicy nerek.
Po ich postawieniu pacjenta szczelnie przykrywamy i każemy mu leżeć 15 minut. Potem je zdejmujemy, podważając lekko palcem, pamiętajmy nie można ich ciągnąć jest to bardzo bolesne.
W zależności od wieku - dzieciom stawiamy nawet do dwudziestu baniek (najlepiej stosować mniejsze rozmiary), dorosłym nawet trzydzieści. Starszym pacjentom można stawiać bańki na piersiach, ale nigdy nie stawia się baniek kobietom na biuście i mężczyznom na brodawkach piersiowych.
Na piersiach należy trzymać bańki najwyżej 10 minut. Po ściągnięciu baniek można posmarować pacjenta spirytusem kamforowym i należy go wygrzać.
Ma się pocić.

UWAGA !

Baniek nie wolno zaziębić, gdyż wówczas zapalenie płuc jest pewne. Należy odleżeć 3 dni, pić herbatkę lipową i sok malinowy.

Bańki chińskie


Masaż bańką chińską, czyli gumową zaleca bioterapeuta Jan Wróbel

Zaleca on ten masaż swoim pacjentom. Można go wykonywać samemu w domu. Masaż ten mogą robić zarówno osoby chore jak i zdrowe, gdyż oczyszcza on całe ciało, wpływa też korzystnie na mięśnie kręgosłupa. Najważniejszą jego zaletą, jest to że za jego pomocą doskonale oczyszcza się organizm z wszelkich toksyn. Oprócz tego masażu ten powoduje wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Zabieg ten z całą pewnością pomaga w zachowaniu zdrowia, ma też dużo walorów leczniczych. Zdaniem bioterapeuty regularne wykonywanie tego masażu jest jednym z najlepszych sposobów na to by przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem, nie zapadać na różne choroby, a także zachować zawsze dobre samopoczucie i radosny nastrój.
Korzystne oddziaływanie tego zabiegu potwierdziło wielu pacjentów, którzy wykonują go od dawna.

źródło : Poradnik Uzdrawiacza Kraków 2011
Comments