Angličtina přes Skype 
Lituji, ale prozatímně neberu další studenty. 

 s Melvynem Clarkem:


Jsem rodilý mluvčí angličtiny a bydlím již dvacet let na uzemí České republiky. Skoro celou tu dobu pracuji jako česko-anglický překladatel se specializací na právnické, komerční, finanční, publicistické i knihovnické texty (příklady mé práce najdete zde – mezi klienty jsou Archiv AVČR, SLU AVČR, ÚCL AVČR, Parlament České republiky, Česká televize, Patria Finance, Sitel Praha, ČEZ a Britské velvyslanectví), takže mám značnou zkušenost s klasickými česko-anglickými překladatelskými problémy (viz např. moje stránky  Czech-English translation problems ), kterou systematicky uplatňuji při výuce. 

Také jsem pracoval řadu let jako učitel angličtiny ve Státní JŠ, Národní 20 a JŠ Lingua Pro, Vinohradská 28, kde jsem připravoval studenty na Statní zkoušky, Cambridge First Certificate, Advanced a Proficiency. Reference jsou k dispozici. Certifikaci mám od Teacher Training International. Na Národní jsem vedl kurzy pro překladatele, jejichž metodiku často uplatňuji při výuce přes Skype. Učil jsem ve školách, v bankách, v obchodních společnostech, v Senátu Parlamentu ČR i v jiných vládních orgánech. Mezi studenty byli Karel Roden a bývalý slovenský ministerský předseda Jozef Moravčík.

V Londýně jsem pracoval několik let jako instruktor telefonních informátorů a absolvoval jsem školení v oboru "telephone excellence", které občas přijde vhod i při výuce angličtiny přes Skype.      

Tato zkušenost mě umožňuje nabidnout flexibilní výuku "šitou na míru". Máte možnost ovlivnit průběh hodiny – učíte se to, co právě nejnutněji potřebujete. Pokud nebudete mít vlastní požadavky na sledovaný materiál, mohu nabídnout celou řadu možností. Zajistím kontinuitu a soudržnost výuky i systematickou rekapitulaci starých poznatků v rámci nového, individuálně vybraného učiva.    

Máte také možnost integrovat výuku a jazykové konzultace přímo do své běžné firemní čínnosti. Studenti např. sepíšou firemní webové prezentace, anglickou korespondenci apod. jako 'domací úkol', používáme následné texty jako základ výuky a spolu zdokonalíme konečnou verzi, popř metodou brainstorming. Průběžné jazykové konzultace jsou samozřejmostí. Učitele máte vždycky takřka za rohem a jazykové problémy, které vznikly během týdne, se mohou probrat v detailu během hodiny.

Metodologie

 Cílem školení je průběžně zavést všechny hlavní struktury v bězném anglickém psaném a mluveném použití a popr. je konfrontovat s nejbližšími českými ekvivalenty a to vše v rámci komunikativní výuky. Komunikativní metodologie bohužel  má tradičně  dost přezíravý postoj k překládání jako procedure "ze staré školy", i když je to součástí běžného pracovního jazykového použití a studenti normálně uvítají jeho přiměřené uplatnění. Náším cílem je upravit rovnovahu obou postupů podle přání jednotlivého studenta a  zavést všechny hlavní čj<>aj překladatelské postupy.

Dalším vedlejším a přece důležitým cílem: učit se jak se nejlépe naučit jazyk. Poslední zkoušku složíte až si uvědomíte, že jste vlastním nejlepším učitelem ;-).

Solidní výuka bez lesklých učebnic a příkras. Učebnicí je internet. Použíme materiály připravené v mém portálu, obratíme se občas na diskuse ve 45,000 zpravách mé překladatelské skupiny Czechlist anebo využíme celou řadu jiných zdrojů.

Cena 

Pro studenty, kteří jsou zaměstnaní apod. normálně zučtuji CZK 500 za hodinu (60 minut) včetně domacího úkolu.  

Výuka anglického jazyka beze stresu  - jednotlivci nebo skupiny do čtyř osob: zehrovak@gmail.com

References ;-)

"I finally found a very good English teacher, who meets all my requirements – the only problem is that he is from another city. You already know the answer: we agreed on regular English lessons via Skype. We usually use Skype to talk to each other, but we also use the built-in chat functionality. My teacher can note down my errors and send them to me as I am speaking. The history of these notes is automatically preserved and I can return to them later and review my lesson.

 If you are still not able to imagine the whole situation, you can just picture me with a headset with huge headphones and mike sticking in front of my mouth. I am usually enthusiastically explaining something really interesting and the background “ding-ding-ding” sound of incoming chat messages with my mistakes completes the whole picture."

- TH

"English through Skype? Hardly any of my friends or family could imagine this educational method, and at first I was not sure myself, but now I consider it the best way. You don't have to go anywhere and wait. The time that you spend learning is utilized 100%.

 I have now had about 70 lessons with Melvyn and I am really satisfied. Melvyn is an exceptional English teacher. He has shown me the best ways to learn the language and I have started to read English books, write essays and read newspaper articles, ...  Melvyn always tailors English lessons to the student's requirements.

You can learn English not Czenglish with Melvyn (he frequently refers to “English or Czenglish - jak se vyhnout čechismum v angličtině” by Don Sparling :-))"

- ES