Strona główna


Stary i nowy zegarek Atlantic
prywatna strona dla miłośników zegarka Atlantic


Niniejsza strona jest moim drobnym wkładem w społeczność miłośników zegarka Atlantic. Z racji niezwykłej
popularności marki Atlantic w Polsce w ciągu ostatniego półwiecza w wielu domach Atlantic jest pamiątką rodzinną. Elegancki Atlantic Worldmaster wciąż znajduje wielu zwolenników, czego dowodem może być spora liczba zegarków sprzedawanych na aukcjach Allegro.

Na początku stycznia 2008 otrzymaliśmy od Wojciecha Kutermankiewicza piękne opracowanie, które napisał on na temat zegarka Atlantic pt. "Historia i logo zegarków firmy Atlantic."
Jest to trzydziestostronicowa publikacja, którą tutaj możecie pobrać w formacie PDF (cierpliwości przy ściąganiu, dokument ma ok. 8 MB): "Historia i logo zegarków firmy Atlantic" Autor: Wojciech Kutermankiewicz

Natomiast po prawej stronie tego tekstu widzicie okładkę najbogatszej publikacji na temat starych zegarków marki ATLANTIC pt. "Zegarki Atlantic, czyli pretekst do własnego wywodu na temat zegarmistrzostwa." Po jej kliknięciu wejdziecie na podstronę o tej publikacji. Opracowanie liczy ponad 250 stron!

Swoje uwagi i pytania do Wojtka przekazujcie na jego adres: voy_qterman@interia.pl.

Polecamy też dyskusje na temat Atlantica na forum "Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków" www.zegarkiclub.pl:Chętnie też posłuchamy opowieści o historii Waszych Atlanticów. Piszcie do nas na adres voy_qterman@interia.pl