ספר אמנית - יצא לאור ספר האמן
שוש בטלהיים - בין אמנות לחיים


ספר אמן
נסים זלאיט - מחומר לרוח
 

 

 

 

 לקריאה נוספת

http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/297/121.htmlדברים לתערוכה של

מריאנה פרלמן אשכנזי 6.12.07

כשאנחנו באים לדבר על עבודותיה, מותר לנו להיאחז באילנות גבוהים. אצטט כאן את אנרי מאטיס, אמן צרפתי שחי בין השנים 1869 ל-1954 שאמר: "ציור חייב להיות בעבור הצופה כמו כורסה נוחה" - כורסה שנותנת אפשרות לנוח, להירגע, לשכוח מדאגות היומיום, ליהנות מיופיו של העולם. במשך כל חייו היה מאטיס נאמן למטרה זו: להעביר לצופה תחושה של חדוות החיים בעזרת צבעים, קווים ונושאים מהנים. למאמר המלא - בקרוב 


    
מוחמד סעיד כלש
תערוכה אראבסק בתל אביב
 
בגלריה המשרד - ינואר פברואר 2007
 
הרעיון להציב את כלש, היוצר מתוך זיקה מסורתית עמוקה לאמנות האסלאם, כאמן פוסט-מודרני הוא ניסיון אוצרותי מרתק הראוי לכל שבח. 

למאמר המלא  


דניאל הולנדר / ציורים 2010-2011

בעבודות של דניאל הולנדר החלל הוא סביבה חסרת גבולות ובלתי מוגדרת, שבתוכה הוא מציג סצנות סטיריות של החוויה האנושית, סיטואציות ומצבים אנושיים שנתפסים כייצוג למציאות נלעגת חסרת קיום ממשי, ללא מהות ותוחלת. למאמר המלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אסתי לוי / אחותי כלה
 
מי שמכיר את עבודותיה של אסתי יודע עד כמה היא מורכבת. היא כוללת עבודת הכנה, סקיצות ורישומים, יצירת מודלים, וגם תכנון קונסטרוקציה ובנייתה בעזרת מפיק התערוכה דניאל הולנדר - כל אלה מיוסדים על מסורת אמנותית ידועה בתולדות האמנות.
מכאן והלאה אסתי שוברת את הכללים: קודם כל בטכניקות שבהן היא יוצרת, שאותן הכרנו בשלש תערוכות היחיד שכבר היו לה.
אסתי אוספת ניירות עיתון שפג תוקפו, קורעת, גוזרת, מלפפת, קושרת, אורגת וסורגת בעמלנות אין קץ. הטכניקה שלה היא שפה אישית ומקורית, שקשה למצוא לה אח ורע בשדה האמנות.
 
 
סרטונה של אסתי עיני על האמנית אסתי לוי