Leczenie naturalneOczy - noszenie okularów tylko pogarsza sprawę. Gdy mamy problemy to najlepiej zrezygnować z okularów i zwrócić się do natury. Okulary zmniejszają ruchliwość mięśni oka. Zamiast okularów proponujemy leczenie metodą dr Batesa.

Wady oczu są uleczalne ale nie konwencjonalnie. Należy leczyć cały organizm, gdyż oczy są powiązane z organizmem. Kuracja polega na odprężeniu i unikaniu stresów, właściwej diecie, stosowaniu masażu, naświetlaniu słońcem i gimnastyce. Metod jest wiele, trzeba wybrać jedną lub kilka. Ważna jest systematyczność, cierpliwość, konsekwencja.
Częsta kąpiel oczu w słońcu. Trzeba je zwracać ku słońcu, zamykając powieki 3 razy dziesięć minut dziennie.

Masaż - mruganie 1 -2 razy przez 10 sekund.

Hydroterapia - spryskujemy zimną wodą w odległości 5 cm, dwa-dzieścia razy.
3 razy dziennie pocieramy ręcznikiem przez 1 - 2 minuty.
Czytanie bez okularów. Bardzo ważne jest unikanie napięć i stresów.

Uelastycznianie wzroku - patrzymy jak najdalej w lewo, potem w prawo, przerwa 1 - 2 sekundy i powtarzamy. Palec wskazujący 20 cm od oczu - wzrok z palca przenosimy na dowolny przedmiot. Patrzymy na palec i przedmiot naprzemian 20 razy.
Zataczamy kręgi gałkami ocznymi kilka razy z 1 sekundowymi przerwami.

Dieta - współczesna dieta jest szkodliwa dla organizmu, także dla oczu. Dieta naturalna, jarska, z suszonymi owocami i jarzynami jako podstawą (dużo jabłek, winogron, daktyli, śliwek, orzechów, fig, sałaty, cebuli, ziemniaków). Ciemny chleb, bez mleka, mięsa, białej mąki.
Dużo witaminy A, która jest balsamem dla oczu (marchew, dzika róża, morele, śliwki, pomidory, kapusta, szpinak, sałata, daktyle, po-marańcze, soja, oliwa z oliwek, miód).
Przy ważnych zaburzeniach post.

Masaż, ćwiczenia - kark jest główną barierą dopływu krwi do oczu. Krążenie karku - 25 razy, rozluźnienie karku, odchylenie głowy do tyłu - 12 razy, krążenie głowy - 20 razy.
Zamykamy oczy, nakrywamy oczy dłońmi na 10, 20, 30 minut, spo-kój, relaks.