Здоров'я дорожче за багатство. (Джон Рей)

З давніх-давен гармонія тіла і духу, прекрасне здоров'я, надзвичайна сила і гострий розум захоплювали людей. Саме міцне здоров'я відкриває можливості для всіх звершень і досягнень людства. 

Особливо важлива наявність міцного здоров'я у дитинстві та юності – тоді, коли людина формується як особистість, шукає шляхи самовираження і звикає до дорослого життя. 
На жаль, сучасний етап розвитку суспільства в усіх країнах характеризується хронічним хворобливим станом переважної маси населення. Найтривожніше, що ця тенденція все чіткіше прослідковується саме серед дітей і підлітків – майбутнього будь- якої нації. 
Як свідчить статистика, кожна п'ята дитина в Україні народжується з вадами здоров'я. У 90 % українських школярів діагностуються різноманітні захворювання. 
За даними Міністерства охорони здоров'я України серед школярів спостерігаються: 
▪ функціональні відхилення в діяльності різних систем організму (понад 50 %); 
▪ функціональні відхилення у роботі серцево-судинної системи (26 %); 
▪ захворювання органів травлення (17 %);
▪ захворювання ендокринної системи (10 %).
 Дослідження свідчать, що кризовий стан здоров'я громадян України, зокрема дітей та підлітків, зумовлений цілим комплексом факторів, серед яких особливу тривогу викликають такі, як: 
▪ відсутність соціального усвідомлення цінності здоров'я для добробуту країни; 
▪ байдуже ставлення членів суспільства до власного здоров'я (що активно запозичується дітьми та підлітками у дорослих); 
▪ постійно зростаюче соціальне розшарування у суспільстві, коли більшість населення вимушена функціонувати на межі фізичного виживання, у вкрай стресовому для організму людини режимі; 
▪ обмежена рухова активність, що спричиняє розвиток багатьох хвороб; 
▪ нераціональне та незбалансоване харчування – один з 4 основних факторів виникнення серцево-судинних та онкологічних захворювань, діабету та інших патологічних станів; 
▪ несформованість у населення навичок здорового проведення вільного часу, яке обумовлює майже безперешкодне розповсюдження шкідливих звичок серед усіх верств суспільства (Україна посідає одне з перших місць у світі щодо вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв серед дітей шкільного віку). 
 

14 фактів про здоров’я людини та стимул до здорового способу життя

Джерело: http://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/metod_izd/zdorova_ditina_perekladeno4.pdf