Події

 

 

 

       На честь ювілею храму

      155-річчя від дня освячення Хрестовоздвиженського храму - усипальні родини Раєвських - відзначили у селі Розумівці, що в Олександрівському районі. У далекому травні 1833 року нащадки Миколи Раєвського почали зводити на знак його пам’яті білокам’яну церкву замість старої дерев’яної Богословської. Роботу завершили лише 1855-го, її назвали Хрестовоздвиженською. Тоді храм і освятили. Нині він – частина історико-архітектурного заповідника родини Раєвських, розташованого у селах Розумівці та Бовтишці.

      7 серпня 2010 року за давньою традицією на в’їзді до села встановили новий дерев’яний хрест. Його освятив єпископ Олександрійський і Світловодський Антоній. Після цього жителі Розумівки хресною ходою пішли до храму, де відбулася святкова літургія.

 

Наталя РОМАНЮК

(газета «Народне слово»).
 

Заповідник відвідали голова обласної ради Микола Сухомлин

та інші гості з усієї Кіровоградщини

      23 липня 2010 року Розумівка приймала на своїй території високих гостей з усієї області. Тут відбулася перша частина виїзного засідання координаційної ради при голові обласної ради.

    Учасників виїзного засідання на чолі з головою обласної ради Миколою Сухомлином на олександрівській землі гостинно зустрічали голова районної державної адміністрації Валерій Авксентьєв та заступник голови районної ради Анатолій Безпалий. Після чого обласна делегація відвідала історично-архітектурний заповідник родини Раєвських в Розумівці. Там для учасників Координаційної ради місцевий священик провів ознайомчу екскурсію

територією
храму
. Гості побачили, як реконструюється Свято-Хрестовоздвиженська церква, побували в усипальні родини Раєвських, милувалися неперевершеними краєвидами Розумівки. У місцевому Будинку культури пройшов і семінар-нарада з питання розвитку туристичної галузі в області. Взагалі такою була
тема виїзного засідання Координаційної ради. Тому закономірно, що гості відвідали історико-архітектурний заповідник родини Раєвських,
бо цей заповідник включено в один з туристичних маршрутів області.  

      Після ознайомлення з архітектурною пам'яткою в Розумівці учасники виїзного засідання координаційної ради продовжили свій шлях у сусідню Черкащину, зокрема за туристичним маршрутом „Золота підкова Черкащини”, щоб ознайомитися та перейняти досвід розвитку туризму на Черкащині.

 
 
 

Заповідник родини Раєвських - на туристичній карті Кіровоградщини

      Побачила світ «Туристична карта Кіровоградської області», підготовлена управлінням культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації. На ній позначено і туристичний маршрут Олександрівським районом «Раєвські – династія героїв». Маршрут включає Розумівку (історико-архітектурний заповідник родини Раєвських, народний музей історії села Розумівка, Свято-Хрестовоздвиженську церкву-усипальню родини Раєвських), Бовтишку (будинок, де перебував штаб 2-го Українського фронту, яким командував маршал Радянського Союзу Іван Конєв, залишки приміщень колишнього маєтку родини Раєвських) та Олександрівку (Олександрівський районний краєзнавчий музей). Крім того, на маршруті «Природа  Кіровоградщини» передбачено відвідування орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Редьчине», що в Олександрівському районі. До карти додано значний довідковий матеріал, що включає відомості  про народний музей історії села Розумівка, Свято-Хрестовоздвиженську церкву-усипальню родини Раєвських, засоби розміщення та відпочинку, зелені садиби та музейні заклади Кіровоградщини.

      Виданий також довідник «Сільський зелений туризм на Кіровоградщині», де включено матеріал про зелені садиби Миколи Шурапова з Бовтишки та Лідії Лисенко з Розумівка. Тож відвідувачам заповідника родини Раєвських є де зупинитись.  
  
Comments